De namen zijn er al nu de gebouwen nog Er zit schot in invulling van Lange Haven Initiatief slager Groeneveld in trek Doe ik het wel goed? Schilderijen en beeldjes bij Art Gallery Interbook Gevoelige nederlaag voor korfbalclub ODI Schiedam krijgt nog een kans om titel te veroveren Regelmatige sportkeuring noodzakelijk voor sporter SCHIEDAM BELOOFD: SPORT m Bio-energetica en voetreflemassage Dierenbescherming zoekt collectanten KUNSTGEBITTEN VERINGMEIER T ANDPROTHETICU S Het Nieuwe Stadsblad Jbl i _A49" 5,55 -9$0r 6,75 iCi BERGERAC HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 11 SEPTEMBER 199637-1441 AURALEZEN Spirituele vereni ging Harmonia start donderdag 12 september het seizoen met een bij eenkomst in wijkcentrum Nieuw- land aan het Wibautplein 165, Schie dam. Nico Hartman zal dan helder ziende waarnemingen doen via het aura. Aanvang: 20.00 uur: toegang: 7,50. SCHIEDAM De Dieren bescherming houdt begin ok tober 30/9 tot en met 5/10) in Schiedam haar jaarlijkse collecte. Die staat ditmaal in het teken van 'beveiliging'. De opbrengst is bestemd voor de Hargahoeve. De vrouwelijk leden van het team van het wat afgelegen dierentehuis aan de Sport- laan hebben regelmatig te kampen met ongewenste be zoekers die hen de stuipen op het lijf jagen. Een beveili gingsinstallatie zou uitkomst bieden. Collectanten kunnen zich opgeven bij de heer Vaz Dias via tel. 4711295, Een eventuele financiële bijdrage kan gestort worden op giro 216407 of de bankrekeningen 813152100 (VSB) en 503547719 (ABN). ziekenfonds/particulier reparaties klaar terwijl u wacht vernieuwen: in overleg met uw wensen dagelijks van 08.30-17.00 uur 's avonds en zaterdags volgens afspraak. Nieuwe Haven 131, Schiedam 010-4261417 Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 1.300.000 (010) 4.699.911 Duo's: (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 l| MÊb, Mevrouw Smit met direkteur J.P. Smit SCHIEDAM De heipalen gaan volgende week pas de grond in, maar de belangstelling voor de aanleunwoningen die gebouwd worden naast het pas opgeleverde verzorgingstehuis Spaland is nu al overweldigend. Bijna 400 liefhebbers meldden zich aan. Slechts honderd van hen maken kans op een woning in het project dat in totaal twee flats omvat: één in de sociale -, en één in de vrije sector. In overleg met de Stichting Ouderenwerk wordt bepaald wie straks 'de gelukkigen' zijn. Om de nieuwsgierigheid van de vele gegadigden én de buurtbewoners te bevredigen, hield de Stichting Harg/Spaland afgelopen zaterdag open dag aan de Willem An- driessenlaan 2. De bezoekers, ruim 400 in aantal, kregen een rondleiding door het verzorgingstehuis en konden zich een indruk vormen van de toekomstige nieuwbouw dankzij een duidelijke maquette. Ook werden alvast de namen bekend gemaakt van de twee flats, waarvan de eerste wordt opgeleverd eind '98 en de tweede ongeveer één jaar later. Ze zullen 'Groenzicht' en 'Meerzicht' gaan heten. Middels een enquête was eerst de mening onder de omwo nenden over eventuele namen gepeild. Als beloning voor het juist invullen van het formulier stelde de Stichting De Harg/Spaland enkele kadobonnen ter waarde van 25 gulden ter beschikking. Mevrouw Smit (zie foto) was een van de gelukkigen. Direkteur J.P. Smit van De Harg/Spaland overhandigde haar zaterdag haar prijs. SCHIEDAM Idealen heb ben is één ding; ze verwezen lijken een tweede. Het voor nemen om van de plaatselijke grachtengordel een bruisend artistiek en cultureel centrum te maken, leek lange tijd niet écht van de grond te komen. Het merendeel van de opge knapte 'rotte kiezen' kreeg toch 'gewoon' een woonbe stemming. De zo vurig be geerde invulling met ambach telijke bedrijfjes in de breed ste zin van het woord bleef ver achter bij de verwachting. Het tij lijkt echter nu definitief te keren. De komende maanden staan met name vanuit de kunstwereld een aantal initia tieven op stapel. Eerste nieuwkomer in de serie is Ca binet for Art. Deze 'intieme' galerie opent za terdag 14 september de deuren aan de Lange Haven 93. Eerste exposant is de Engelse kunste naar Shaun Caton. De motor achter deze nieuwe Schiedamse tentoonstellingsruimte zijn Je roen Boschma, beeldend kunste naar en kunsthistorici Ruud Boel en Caspar van Ette. Ruud Boel vertelt dat het de bedoeling is voornamelijk mo derne kunst te tonen, „maar de kunstzinnige waarde zal toch de doorslag geven bij onze keuze". Kijkdoos Cabinet for Art is gevestigd in een voormalige opslagruimte aan de Lange Haven. De pui die uit glas is opgetrokken moet vol gens Ruud Boel een kijkdoos functie gaan vervullen, waarin het publiek nieuwsgierig een blik werpt. Het tentoonstellingsbeleid van de nieuwe galeriehouders is ge richt op het geven van een nieu we invulling aan het begrip Ka binet. „Daarnaast willen wij ons gaan bezighouden met de meer commerciële kant van de kunst. Dit betreft artistieke projecten die voor een breder publiek, waaronder de jeugd, aantrekke lijk zullen zijn. Naast spraakma kende exposities van uiteenlo pende disciplines willen wij voorts ruimte geven aan een bre de verzameling van artifact, pro jecten en ideeën", aldus Boel. Bij iedere nieuwe tentoonstelling in Cabinet for Art zullen essays over de kunstenaar en zijn/haar werk worden gepubliceerd. Shaun Caton bijt zaterdag het spits af en toont tot en met 31 oktober zijn meest recente wer ken op papier en linnen. Het uitgangspunt van zijn werk vindt Caton in de mens en zijn omge ving. Performances Ruud Boel: „Dat beeldt hij uit in performances, schilderijen en ge dichten. Met dit thema uitte hij zich tot 1995 in controversieel en onthullende performances. Zo confronteerde hij bezoekers van een galerie in Berlijn met een 24 uur durende act, waarbij alle processen van zijn lichaam expli ciet getoond werden. Nadien is zijn werk rustiger geworden. Hoewel zijn eigen lichaam thans niet meer zo centraal staat, is het nieuwe werk persoonlijker dan ooit. Met de speciaal voor de expositie in Cabinet for Art ge maakte schilderijen, met onder meer een serie van verschillende stadia van plastic bloemen, pri mitieve graffiti en maskers, toont hij nog steeds zijn existen tialistische houding. De feestelijk opening wordt ver richt op zaterdag, 14 september 15.00 uur. Shaun Caton leest zijn gedicht om 17.00 uur voor. M. De intieme kijkdoos op Lange Haven 93 moet een trekker worden voor een gevarieerd publiek SCHIEDAM Slager Cees Groeneveld en zijn team zijn kenners van lekker eten. In de zaak aan de Sint Liduinastraat 77 gaan dan ook behalve het uitgebreide assortiment de nodi ge kooktips over de toonbank. Voor de klanten is dat gratis deskundig advies altijd een pret tige extra. Tenslotte is het zo simpel niet om het thuisfront dagelijks iets smakelijks en betaalbaars voor te schotelen. En een creatieve meedenker is altijd meegenomen voor wie gasten met een verras send dineetje wil verwennen. Keukenprinsen en -prinsessen vielen vorige week bij slager Groeneveld helemaalf met hun neus in de boter. Zij konden de hele donderdag de kunst afkij ken van een echte prof. De all-round chefkok maakte zijn reputatie volledig waar. Niet alleen beschikte hij over tal van bijzondere recepten om bij- 'Eerst proeven, dan pas kiezen aan de toonbankhet is een initiatief van slager groeneveld dat navolging verdient voorbeeld een biefstukje of kalfslapje net even anders te be reiden, hij gaf ook ter plekke demonstraties van zijn culinaire kunnen. Zijn verschillende hap jes en smakelijke sauzen vonden gretig aftrek. De grote belang stelling én het enthousiasme van de vele 'proefkonijnen' bewezen, dat het initiatief van Cees Groe neveld een schot midden in de roos was. SCHIEDAM 1 Opvoeden is geen eenvoudige taak en veel ouders vragen zich regelmatig af of zij het wel goed doen. Dit gegeven is voor Maatschappelijke Dienstverlening Nieuwe Waterweg aanlei ding een cursus te organiseren voor opvoeders van kinderen tussen de drie en zeventien jaar. Tijdens de cursus leren ouders onder meer zich minder door het gedrag van hun nageslacht uit evenwicht te laten brengen. Zij leren te accepteren dat het wel eens mis kan gaan en zijn minder gevoelig te zijn voor reacties uit de omgeving. Ook worden de ouders gewezen op de mogelijkheid hun kinderen te helpen bij het aanleren van nieuw en gewenst gedrag. De cursus omvat twaalf lessen die op woensdag van 19.15 uur tot 21.15 uur worden gegeven in het Buro Algemeen Maatschappelijk Werk aan Van Swindensingel 40. Voor de cursus 'Vaardigheden voor ouders' betaalt men 35 gulden en voor het lesboek 39,50. De bijeenkomsten staan onder leiding van Marja van den Broek en Tom Schoenmakers. Tot 24 september kan men zich aanmelden. Vooraf vindt een kennismakingsgesprek plaats. Als blijkt dat een groot aantal aanmeldingen van ouders met stiefkinderen binnenkomen, dan wordt voor deze categorie een speciale cursus opgezet. Aanmelden en informatie via telefoonnummer 4731033. SCHIEDAM In wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennestraat gaan twee nieuwe activiteiten van start. In de cursus 'Bio-energetica en yoga' worden technieken en oefenin gen geleerd die een uiteenlopend aantal lichamelijke klachten doen verminderen, zoals het goed-adem- halen. Er is een cursus is voor 55-plussers op de maandagochtenden tussen 11.45 en 13.00 uur en één voor 'alle leeftijden'. Die staat ook op de maandagochtenden gepland van 10.00 tot 11.15 uur. Voetzoolrefiexmassage is een alter natieve geneeswijze die berust op het principe dat alle organen verbonden zijn met bepaalde punten in de voe ten. Die kan men prikkels geven, waardoor klachten kunnen vermin deren. Docente Astrid Looymans verzorgt een cursus waarin deze vaardigheid wordt aangeleerd op de maandagochtenden van 13.30 tot 14.45 uur. Allebei de cursussen kos ten 125,- voor tien lessen. Aanmel den en informatie bij De Erker via telefoonnummer 4267767. SCHIEDAM Burgemeester Scheeres opende de afgelopen week bij Art Gallery Interbook aan Lange Haven 97 een tentoon stelling die gewijd is aan werk van twee vrouwelijke kunstenaars. Op de expositie zijn schilderijen te zien van Nell Heins en bronzen beelden van Ineke Roelfzema. Aan het werk van de laatste exposant werd in een eerdere editie van deze krant al aandacht besteed. Nell Heins volgde in de zeventigerjaren een opleiding aan de Vrije Academie in Den Haag. Zij schildert op zowel papier als linnen met olie- en acrylverf. Veel van haar doeken zijn gebaseerd op water, lucht en dieren en vaak verwerkt zij in beweging zijnde figuratieve elementen in een abstract landschap. Ineke Roelfzema maakt hoofdzakelijk kleine beelden in steen en brons. Vooral bij de bronzen vrouwenfiguurtjes speelt water een belangrijke rol. Ze rusten uit aan de rand van een bassin of wiegen op een waterstraal van een fontijn. Het werk van beide kunstena ressen is te zien tot en met 22 september. De Art Gallery is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Als gekende liefhebbers van abdijbieren gaat ge wat beleven. Want iCi presenteert Schavuit, een lekker ontdeugend Tripel (licht, zuur fruitig), en dubbel (donker, rijk moutig) Speciaal voor iCi gebrouwen in België, maar ge kunt gerust zijn, voorzien van een Hollandse prijs! Proef en geniet- Schavuit Dubbel 4 halen, 3 betalen Schavuit Tripel 4 halen, 3 betalen ,lG0ede kvenvoorf/()V%if^ Frans Rietveldpad 2, Schiedam, tel. (010) 470 44 61 Winkelcentrum Woudhoek SCHIEDAM Korfbalvereni ging ODI heeft afgelopen zater dag voor de tweede achtereen volgende keer een gevoelige ne derlaag geleden. De Schiedamse ploeg verloor in Gouda met 14-6 van Gemini. De opening van ODI was niet on verdienstelijk, maar na een 2-1 voorsprong ging het snel bergaf waarts. Gemini haalde de rust met een verdiende 8-2 voor sprong. Ook in de tweede helft bleek ODI niet bij machte iets tegen het spel van Gemini in te brengen. Zonder zich verder in te spannen speelde de thuisclub een gewonnen wedstrijd. „Dit was een drama", vertelde trainer Riks Edens achteraf. „De ploeg was niet vooruit te bran den. Het feit, dat wij met enkele invallers moesten aantreden, mag niet als een excuus worden aangedragen", aldus de ODI- trainer, die Bart Bos en Lenny de Vries moet missen omdat zij lager zijn gaan spelen en tot overmaat van ramp zag Riks Edens ook Wijnand van Groot- veld wegvallen door een blessu re. Het kampioensfeest bleef nog even uit hij de honkballers van Schiedam, na het gelijke spel tegen Euro Stars. De teleurstelling daarover bij de spelers was groot door PETF.R SPF.K SCHIEDAM Voor de honkbalvereniging Schiedam is de competi tie nog niet afgelopen. Na de puntendeling (5-5) tegen Euro Stars moet de Schiedamse formatie van trainer/speler Douglas Juenke aanstaande zondag opnieuw aantreden tegen Euro Stars, met als inzet het kampioenschap. Schiedam, al drie jaar in de race voor het kampioenschap én promotie naar de districtsklasse, leek afgelopen zondag in het Harga- park eenvoudig naar de titel te gaan. In de tweede inning nam Schiedam de leiding na een twee honkslag van Douglas Juenke, die door een fout van de linksvelder ook nog op het derde honk kon komen. Na een opofferingsslag in het linksveld van Eelco Hoeksema scoorde hij het eerste punt. In de vierde inning kwam Euro Stars echter op voorsprong door tweemaal over de thuisplaat te komen. In de gelijkmakende slagbeurt van Schiedam met al twee man uit kwam Robert Meijers door een base-hit op het eerste honk en schoof door naar het tweede honk door een vier wijd die Casper van de Toorn kreeg. Met twee man op de honken kwam Edwin Nieuwstra- ten aan slag. Hij sloeg de eerste home-run in zijn carrière en bracht de stand op 4-2. In de vijfde inning werd Leslie Gerkema met een opofferingsslag in het linksveld van wederom Eelco Hoeksema binnen geslagen en bouwde Schiedam de voorsprong uit naar 5-2. Alles leek erop, dat Schiedam eindelijk het kampioenschap zou behalen. Euro Stars zag geen kans meer om punten te scoren, maar in de achtste inning bereikte de eerste slagman van Euro Stars met een twee honkslag toch het tweede honk. De volgende slagman leek een gemakkelijke eerste nul voor kofte stop Michel Vervloet, die een gewone routine play naar de eerste honkman kon maken. Tot ontzetting van de aanhang van Schiedam gooide hij de bal hoog en onbereikbaar voor eerste honkman Roberty Meijers over het eerste honk. Hierop scoorde Euro Stars en kwam de tweede slagman zelfs op het tweede honk. Schiedam kon de spanning niet aan. Catcher Casper van de Toorn gooide in een poging de tweede honkloper alsnog uit te maken, de bal over Michel Vervloet, zodat ook het derde honk bezet werd. De volgende slagman van Euro Stars kwam door het niet vangen van de bal door linksvelder Dennis van de Gaag op het eerste honk en hiermee verspeelde de Schiedamse ploeg zijn tweede automatische nul. Met alle honken bezet volgde er toen tweemaal een honkslag tto daarmee was de stand weer gelijk, 5-5. Er moet nu opnieuw gespeeld worden door Schiedam en Euro Stars om het kampioenschap. Deze partij staat gepland voor aanstaande zaterdag op het veld van Neptunes en móet een winnaar opleveren. Verregent deze dag, dan wordt er zondag gespeeld op het veld van Braves in Gouda. Een succes boekte Schiedam een dag eerder, toen het regioteam door een 6-3 overwinning op Hawks het kampioenschap behaalde. SCHIEDAM - Bij een goede voorbereiding op het sporten be hoort ook een regelmatige sport keuring. Sinds veel sportbonden de verplichte jaarlijkse keuring hebben afgeschaft, ligt de ver antwoording nu veel meer bij de sporter zelf. Om het financieel ook aantrekkelijk te maken om regelmatig een sportkeuring te laten verrichten, is het Sport Me disch Adviescentrum Midden- Delfland, verantwoordelijk voor de sportkeuringen, onlangs een overeenkomst aangegaan met zorgverzekeraar DSW. Sporters, die bij het Sport Medisch Ad viescentrum een sportkeuring la ten uitvoeren en verzekerd zijn bij DSW, kunnen in aanmerking komen voor een vergoeding. De vergoeding op een sportkeuring wordt alleen gegeven aan verze kerden met een aanvullende AV- top verzekering. Voor de sporter met een blessure is het aantrekkelijk om een be roep te doen op deze verzeke ring. Het tarief voor een eerste consult bij het SM A kost 65%-. DSW vergoedt daarvan f 50*. Verdere tarieven; herhalingscoA- sult 30,-(vergoeding 25,-J, basis sportmedisch onderzoek 'J 127,50(vergoeding 75,-), uitge breid sportmedisch onderzoek^/ 172,50(vergoeding 100,-), uit gebreid sportmedisch onderzoek met submaximale inspanninge test 202,50(vergoeding 125^-) en groot sportmedisch onder zoek 237,50(vergoeding 150,- Naast het standaardpakket votjr een premie van 11,50 per maand kost een AV-top verzeke ring bij de DSW 17,95 p®r maand, waarbij niet alleen is in begrepen de kosten van een sportkeuring, maar tal van andê- re medische behandelingen. Voor meer informatie kan men terecht bij het SMA, Van Ho- gendorplaan 501, Vlaardingeti, telefoon 2488080 of bij zorgver zekeraar DSW, 's-Gravenland- seweg 555, Schiedam, telefoon 2466466. WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax(010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierlngs, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 /J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoold redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Kunst in een intieme kijkdoos Ollanders opgelet! Aanbieding geldig van 12 t/m 25 september 1996

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 5