Maleise leverblokjes De storm rolt verder Laat ook uw stem gelden TV 10 neemt voortouw Puzzelhoekje IRS 96-209 redactie service weekbladen Wegener Benodigdheden 4 pers.): Römertopf, 400g varkensle ver in blokjes, 6 walnoten, 4 uien, 1 knoflookteentje, 1 el sojasaus, 1 tl sambal oelek, zout, peper, mespunt je ka neel, tl suiker, 3 el olie en 1 dl sherry. Bereiding: Römertopf even onder stromend water houden en uit laten lekken. Fijngesnipperde uien en knoflook in een kom mengen met de sojasaus, sambal oelek, kaneel, zout, .peper, suiker en olie. Leverblokjes hier goed doorheen schudden, totdat al les opgenomen is. Römertopf vullen met dit mengsel, de walnoten er tussen snipperen en tot. slot de sherry er over schen ken. Deksel op de Römertopf leggen, de Römertopf in de koude oven schuiven en de oven instellen op 220° C (gasstand 5). Römertopf na 50 minuten uit de oven halen, de Maleise leverblokjes serveren met droge rijst en kroepoek en...eet smakelijk! Niets is zo mysterieus, angstaanjagend, vernie tigend èn boeiend als natuurgeweld. En hoewel extremen als orkanen en tornado's altijd de aandacht hebben weten te trekken (denk maar eens aan de klassieker 'Wizard of Oz') is deze vorm van natuurgeweld door de nieuwe bio scoopfilm 'Twister' nog eens extra in de spot lights gezet. Als u er, na het zien van eerdergenoemde kaskraker, geen genoeg van kunt krijgen, bestaat er nu de moge lijkheid om het natuurgeweld - zonder gevaar voor eigen leven - in huis te halen. Naast enkele documen taires over (echte!) tornado's, kunt u bij uw video theek namelijk ook terecht voor de huurvideo ''Night of the Twisters'. In deze film wordt de jonge Danny, die een avondje op zijn kleine broertje past, gecon fronteerd met de allesvernietigende kracht van een tornado die zijn stadje van de aardbodem laat ver dwijnen. Een stormachtig relaas van een natuurlijke nachtmerrie! NIGHT OF THE TWiSTFFS Met os. Devon Sawa Arcade Huurvideo Kemto§: vanaf 12 jaar De Gróte Consumenten Enquête wordt binnen een paar wéken landelijk ver spreid. Als eerste televisiestation in Nederland heeft TV 10 onlangs de eerste stap gezet naar duidelijkheid in de chaos. Voor de aanvang van iedere geclassificeerde speelfilm en in alle aankondingen van de film, wordt aangegeven voor welke leeftijdsgroep de film bedoeld is. Het keurmerk, dat de Nederlandse Filmkeuring in samenwer king met TV 10 ontwikkelde, heeft ook effect op de.tijdstip van uitzending. Speelfilms voor 12 jaar en ouder mogen bijvoorbeeld pas vanaf 20.00 uur worden getoond, terwijl films voor 16 jaar en ouder vanaf 21.00 uur op het scherm komen. Dit keurmerk is een goede eh eenvoudige houvast voor oudersVerzorgers om van te voren te kunnen controleren of een betreffende film wel ge schikt is voor het kind dat er naar wil kijken. Of ook andere sta tions en omroepen zullen volgen is nog niet duidelijk, maar TV 10 heeft in ieder geval het voortouw genomen. De afgelopen jaren heeft jong en oud hun hart kun nen ophalen met prachtige Disney-animatiefilms, die zowel als bioscoopfilm als op video hoge ogen scoor den. Een populariteit die niet in de laatste plaats te danken is aan de prachtige en leuke liedjes die de films iets extra's geven. Liedjes die zich zelfs regelmatig in de hitlijsten en hoofd wisten te werken. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de meest herkenbare en gelief de nummers uit diverse Dis- ney-toppers nu op één cd zijn samengebracht. Gepre senteerd door Timon en Pumbaa, de twee hilarische, trouwe en zorgzame vriend voor herkenning en herinne ring zorgen. Een cd die niet alleen vraagt om een luiste rend oor, maar vooral uit daagt tot meezingen. Het enige kritische minpun tje van deze cd is naar mijn mening het ontbreken van het bekende herkennings nummer van één van Dis ney's meest opvallende films: Toy Story. Jammer, jammer. Misschien op een tweede verzamelaar? 'Timon en Pumbaa's Favo riete Jungle Liedjes' is in ieder geval een cd waarmee u niet alleen uw kinderen, maar ook uzelf een groot plezier zult doen. Sylvia Honders jes van het welpje Simba uit De Leeuwenkoning. De zin gende meerkat en everzwijn openen deze cd met het be kende 'Stand by Me', met een het enige Engelstalige nummer dat op dit album te vinden is. Natuurlijk ontbreekt 'Ha- kuna Mattata' niet, maar ook de films Pocahontas, Aladdin, Jungle Boek, Peter Pan, De Kleine Zeemeer min en De Aristokatten zijn muzikaal vertegénwoordigd met nummers die direct 'Timon en Pumbaa's Favoriete iungie Liedjes'BASTA Co/o/b#i Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door: Reacties op of informatie voor deze pagina toezenden aan: Postbus 1830, 3000 BV Rotterdam Tel. 010-4.699.725, fax. 010-4.699.362 Het wordt steeds ingewikkelder om als fabrikant, bedrijf of winkelier te voldoen aan de wensen van de consument. Een aantal bedrijven, georgani seerd in de Verenigde Aanbieders van A-merken, wil graag nog meer rekening houden met de me ning en wensen van de consument. Om uw mening aan de weet te komen, hebben zij de Grote Consu menten Enquête opgesteld. Deelnemers aan deze enquête, die binnen een paar weken huis - aan - huis verspreid wordt, ontvangen een boekje met een groot aantal waardebonnen èn maken automatisch kans op een serie prachtige prijzen. De Grote Consumenten Enquête be staat uit een Enquêteformulier waarmee deelnemers via het plaatsen van een kruisje hun mening kunnen geven. Dat moet vanwege de verwerking met een blauwe of zwarte pen gebeu ren. De formulieren moeten vóór 15 november in een bijgesloten re tour-envelop (een postzegel is niet nodig) worden opgestuurd. Ook als u al eerder aan de Grote Consumenten Enquête deel nam, heeft het alle zin om opnieuw mee te doen. Niet alleen uw persoonlijke omstandigheden kunnen gewijzigd zijn, maar ook uw voorkeuren en interesses. De omschrijvingen worden per horizontale of vertiikalc regel gegeven. Ieder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer. Omschrijving horizontaal: Lsoort vis-wapen 2.klein-otide lap-doorwaadbare plaats 3Joven-oude maat- pers. vnw-Indiaas vrouwengewaad 4.precies-munt-masker 5,titel (aEk.)-over- blijftel-ten bedrage van-gedeputeerde staten (afk) ö.schoeisel-kerkehjke straf 7.versuikerde pil-voertuig waarin men kan leren rijden 8.bijdehand meisje- godsdienst (afk) 9. voor korte tijd-geslacht van antilopen 10. gewicht-richting n.voorzetsel-bijwoord-muzieknoot-boksterm (afk) l2.stel-ontwerp (rav)- schrijfgeret 13,hetzelfde (lat)-muzicknoot-klcin kind-bijbels persoon 14.zoog dier-steensoort-ijzerhoudende grond 15.schaakterm-drinkgelegenheid waar men regelmatig komt Omschrijving vertikaal: A.buigzaam-beroep 8.mohammedaans vasten-gelofte Cdeel van voet-slee- soort onderwijs (afk)-bewoording D.hoofdtelw.-medestander-raaand E.laatstle den (afk)-soortelijk gewiebt (afk)-openhaar vervoerbedrijf (afk)-boom F.Spaan se politieke organisatie (afk)-sprookjesfiguur G. droombeeld- lichtbundel H.schoolwerk (afk)-boom 1.mededinger-makker J.pony-azijn (dial) K.sociale wet (afk)-burgerlijke stand (afk)-oude lengtemaat-voorzetsel I..lokmiddel-her bergierster-droog (van wijn) M.bijbels persoon-bijwoord-voorvoegsel-val- schertnspringer (afk) N.vis-deel van voertuig O.meetlat-muziekstuk Er ontstaat een rijm wanneer u de letters uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: K15.H 14.115-K9.N9.M10~ Al.Bl.Ci.N4.M6j4-C9.Bn.A13-K6.F7,E7.G6.I12.Kl2J12.Hl2. Uw mening wordt op prijs gesteld De Nederlandse consument vertoont een steeds grilliger gedrag. Zijn gedrag is, zeker als we dat vergelijken met een aantal jaren geleden, veel min der voorspelbaar geworden èn veeleisender geworden. Dat kan ook, want het aanbod van producten is geweldig toegeno men. De consument kan uit een gigantisch aanbod kiezen. Wie bijvoorbeeld het assortiment van een willekeurige super markt van nu bekijkt en dat vergelijkt met dat van een jaar of vijftien geleden, ziet dat dit enorm is uitgebreid. Het is nog niet zolang geleden dat de Nederlandse consument zich vrij gemakkelijk in hokjes liet op delen. Heel vertrouwd was het tra ditionele plaatje: een echtpaar met twee kinderen. Dat 'ideale' gezin komt ook nu nog voor, maar veel minder. Onze samenleving veran dert nogal ingrijpend: het aantal éénpersoons huishoudens is bij voorbeeld in hoog tempo toegeno men. Ook onze levensstijl is gelei delijk veranderd. Heel opvallend is dat we veel minder merktrouw zijn dan vroeger. Ook consumenten met hoge inkomens winkelen te genwoordig bij voordeel-super markten. Tegelijkertijd zien we dat mensen uit de lagere inkomens groepen bereid zijn diep in de beurs te tasten voor sommige luxe artikelen of reizen. Het 'zappen', dat we bij de tv heel gewoon vin den, doen we ook bij het winkelen. Over 'zappen' gesproken; het is nog maar kort geleden dat we maar een paar tv-zenders zonder reclame konden krijgen. Maar de kijker en consument van nu wordt als het ware bedolven onder het reclame geweld van de commerciële zen ders, maar ook Nederland 1, 2 en 3 doen een duit in het zakje. Ook de radio, kranten, tijdschriften en huis-aan-huisbladen laten zich niet onbetuigd en wat dacht u van al die reclameblaadjes en folders die u dagelijks in uw brievenbus aan treft? Die grote hoeveelheid recla me-mogelijkheden maakt het voor de fabrikant steeds moeilijker om zijn doelgroep te bereiken. Adver teren is een kostbare zaak en je kunt moeilijk op alle zenders tege lijk reclame gaan maken. Dat is eenvoudig niet te betalen. Een bij- 0 Deelnemers aan de Grote Consumenten Enquête doen automatisch mee aan eert prijsvraag met een groot aantal aantrekkelijke prijzen, met als hoofdprijs een heel jaar lang gratis boodschappen doen (winkelwaarde circa f 7.500,-). De familie Adrichem uit Amsterdam was vorig jaar de gelukkige. Is het dit jaar uw beurt? zonder efficiënte manier om de wensen van de consument in kaart te brengen is de Grote Consumen ten Enquête, één van de grootste nationale onderzoeken. Éénmaal per jaar worden in heel Nederland circa 2,1 miljoen Enquêtes ver spreid. De Enquête bevat een groot aantal vragen over koopgedrag, hobbies, interesses, bezit etc. Het invullen van de Enquête kost nau welijks een kwartiertje. Het levert de fabrikant een schat aan gegevens op en is ook voor u zelf, als consu ment, van grote waarde. Ongeveer een half miljoen mensen vulden in de afgelopen twee jaar de Grote Consumenten Enquête in. Hun antwoorden vormen een zoge naamde data-base, een elektroni sche kaartenbak met allerlei gege vens die betrekking hebben op de consumenten zelf. Dankzij die ge gevens weet de fabrikant bijvoor beeld waar z'n grootste groep klan ten zit en welke speciale wensen die groep heeft. Hij kan daar via ge richte acties met leuke aanbiedin gen op inspelen. De fabrikant kan voor u nieuwe interessante produc ten ontwikkelen. Verder weet hij door onderzoeken als de Grote Consumenten Enquête ook op wel ke artikelen u niet zit te wachten. Maar er zijn ook voordelen voor u als consument. Allereerst zullen er minder producten op de markt ver schijnen waaraan u geen enkele be hoefte heeft. Omdat u duidelijk heeft laten weten wat u wel wil, zal de winkelier of supermarkt u min der 'nee' hoeven te verkopen. Dankzij de informatie die u heeft verstrekt, kunnen winkels beter worden bevoorraad. Een ander voordeel is dat de overstelpende hoeveelheid reclamemateriaal die uw brievenbus bij voortduring moet verwerken, kan worden inge damd. Omdat vraag en aanbod door de resultaten van de Grote Consumenten Enquête beter op el kaar kunnen worden afgestemd, kan de winkelier economischer om gaan met zijn winkelruimte. Hij kan door die gegevens zijn assorti ment beter afstemmen op uw wen sen. En dat alles maakt duidelijk dat het belangrijk is dat u aan de Grote Consumenten Enquête die binnenkort weer bij u in de bus valt, meedoet. Uw mening is veel waard, voor de fabrikant, winke lier, maar ook voor de consument: voor u zelf dus.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 25