A/iwia fK-A SCHIEDAM Ui Eerste Unicef-kaarten voor burgemeester Scheeres l o^iftiek Beursbrug helemaal uitgekleed Heropening Hof van Spaland trekt duizenden Schiedammers Erker krijgt 15.000 gulden Graveerdag iri de Gorzen Zaterdagavond knallend optreden na afloop van Gondelvaart Vrouw in de luren gelegd Collecte voor Hargahoeve M Pret-folk Net zwanger? )uridh'(dt/Me<t(((k (ecret«re((e Wereldwinkel verkoopt nu ook koffie uit Afrika en zoekt nog vrijwilligers Wandeling voor behoud Folk in 't Spul Het Nieuwe Stadsblad Karei Doormanstraat 331 3012 GH Rotterdam Telefoon (010) 4 11 78 55 Start: 9 oktober Public relations SCHIEDAM Liefhebbers van pret-folk kunnen zondag 22 septem ber hun hart ophalen in café Zee man, aan de Oude Sluis 17. Het duo 'Rapalje' speelt Ierse, Schotse en Ne derlandse pret-folk en begeleidt zich zelf hierbij op trekzak, contra-gitaar. mondharmonica, viool, accordeon en doedelzak. Het optreden begint om 15.30 uur. Marketing Karei Doormanstraat 331 3012 GH Rotterdam Telefoon (010) 4 11 78 55 Karei Doormanstraat 331 3012 GH Rotterdam Telefoon (010) 4 11 78 55c Start: 10 oktober Start: 9 oktober SCHIEDAM De opknap beurt van de Beursbrug ver loopt precies volgens schema. De brug over de Beurssluis, tussen de Dam en de Korte Dam, wordt momenteel grondig onderhanden geno men. De kosten van de reno vatie bedragen acht ton. Wel ondervindt het verkeer nogal wat hinder van de werkzaam heden. „Maar de omleidin gen zijn duidelijk met borden aangegeyen, zodat ook daar bij geen problemen ont staan", aldus voorlichter J. Langstraat van de Dienst Ge meentewerken. De opknap beurt was hoognodig omdat de Beursbrug in een slechte staat verkeerde. De bedoe ling is dat de brug eind no vember weer in gebruik kan worden genomen. DONDERDAG 19 SEPTEMBER 199638-1475 SCHIEDAM Kilimanjaro koffie wordt verbouwd op de hoog ste berg in Afrika. Deze nieuwe koffiemelange. met Max Havelaar Keurmerk, is nu verkrijgbaat in de Wereldwinkel Schiedam. De bonen van de hellingen van de Kilimanjaro in Tanzania geven de koffie een bijzonder milde smaak. De Wereldwinkel steunt met de koffieverkoop de Afrikaanse boeren. De concurrentie op de wereldmarkt is namelijk te groot voor koffie uit Afrika. Niet vanwege de kwaliteit, maar door het ontbreken van internationale afspraken en daar kunnen de koffieboeren zelf geen invloed op uitoefenen. Ook zoekt de Vereniging Wereldwinkel Schiedam nog verster king. Bevlogen, creatieve en/of technische vrijwilligers worden daarom verzocht zich aan te melden. De werkzaamheden van de medewerkers bestaan uit winkelverkoop, maar men kan zich ook inzetten voor enkele werkgroepen zoals inkoop, etaleren. PR. administratie en bestuur. Voor meer informatie: in de winkel aan de Lange Achterweg 14 (pleintje Hoogstraat) of via tel. 2731385 (b.g.g. 4261768). SCHIEDAM De heropening van het Hof van Spaland is een doorslaand succes geworden. Vele duizenden mensen kwamen eind vorige week een kijkje nemen in het geheel opgeknapte winkelcen trum. De winkeliers zorgden voor passende aanbiedingen en muzika le omlijsting. Geboorteaangiften te Schiedam over de periode 6 tot en met 12 september 1996: Nayrah S. d.v. Moreno Ferreira - Alvarenga; Kelly d.v. Brito - Soares dos Reis Lopes; Jochem J. z.v. Groeneweg - Boessen; Thomas W. z.v. Baghuis - Pot ting; Wesley z.v. de Vries - Pee- ters; Mai A.P. z.v. Scheer - van Hoef; Mandy P. z.v. Warmer dam - van Riessen; Mels z.v. Dijkstra - Pronk; Jessica L. d.v. Demeijer - van Kuijk; Luuk z.v. ■Meijer - van Hoek; Mike E. z.v. Izmirli - Vijfvinkel; Floris P. z.v. Janssens - van Maris; Dogu C. z.v. Cancote - Yabasun; Sander z.v. de Jong - van Opijnen; Yo- rick z.v. Uijlenhoet - Honkoop; Willem F.G. z.v. Nijhuis - Ro- sendaal; Lisanne d.v. Pronk - Putters; Selinay d.v. Suclt - Sucu Ondertrouwd: R. van Akkeren 23 jr. en A.R. van Irsen 24 jr.; W.H. Berghout 28 jr. en J.P. van Delden 24 jr.; Z. Wang 26 jr. en X. Zhou 27 jr. Gehuwd: M. Vogel 29 jr. en N.B. Baas 24 jr.; G. Roodhardt 43 jr. en A. Voorberg 36 jr.; G. Van Oyen 24 jr. en C.A. van Es 23 jr.; M. den Uijl 27 jr. en J.H. Hoenderkamp 28 jr.; M. van Loenen 23 jr. en B. Verbree 22 jr.: A. Botter 30 jr. en M. Scholten 30 jr.; E.J.T. ten Holder 27 jr. en M.T. de Bruin 32 jr.; J. Schell 40 jr. en Y. van der Wal 41 jr.; P.W. Boekesteijn 37 jr. en H.J.A. Ruiten 32 jr.; R.M. Verboom 41 jr. en C.R. van der Schee 33 jr.; P.L.M. van der Hoek 41 jr. en P.M. van den Berg 37 jr.; W. A. Zwaai 28 jr. en S.C. Stoutjesdijk 27 jr.; M. de Koning 29 jr. en P.M. Monster 26 jr.; L. van der Marei 50 jr. en H A. Kooij 46 jr.; A. Bakker 59 jr. en P. Prins 55 jr. Overleden: M.C. Overgaauw "vr. 80 jr., ge il. gew. met: J. Post; A.P. van Uden man. 48 jr.; C.M. Brökling vr. 80 jr., geh.gew. met: F: Vlas blom; J. van Grootveld vr. 61 jr., echtgenote van: G. Pappers; L.A. van der Wal vr. 34 jr.; K. van Schie vr. 85 jr., geh.gew. met: J. van der^Kolk; A. van Grootveld man, 88 jr.; A. Noordhoek vr. 80 jr., geh.gew. met: W. Maltha; W. Wetsteijn man, 72 jr.; E.H. van Pelt man, 83 jr. SCHIEDAM Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan wijk centrum De Erker een bijdrage toegekend van 15.000 gulden. Het bedrag is bestemd voor de aanschaf en inrichting van een keuken die wordt gebruik door een kookgroep bestaande uit ex- psychiatrische patiënten. Het Juliana Fonds stelt jaarlijks ruim 20 miljoen gulden beschik baar, waarmee verenigingen en groepen plannen kunnen ont wikkelen. De activiteiten waarvoor men een bijdrage kan vragen moeten liggen op het terrein van maat schappelijk welzijn. Daaronder rekent men vrijwillige hulpdiens ten, jeugd- en ouderenzorg en organisaties voor en van vrou wen. Meer informatie is te vinden in de folder die verkrijgbaar is op de afdeling Welzijn van de ge meente en in de bibliotheken. HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM Bewoners van de Gorzen kunnen op dinsdag 24 (van 14 tot 21 uur) en woens dag .25 september (van 10 tot 16 uur) gratis hun fiets laten grave ren. Het graveerteam van de po litie staat dan bij Kluphuis Zuid aan de Dwarsstraat 42. Ook is dan een preventiemedewerker aanwezig, die tips geeft om in braken te voorkomen. „Is de postcode in een fiets ge graveerd, dan kan de politie de herkomst gemakkelijk achterha len", zegt voorlichter Y. Eddini. „Bovendien is de pakkans van de dief groter, waardoor het minder aantrekkelijk wordt voor de 'heler en steler'.'" Met tie muziek mee. WATERWEG Te Voet, de belangenvereniging van wande laars, organiseert zondag 22 sep tember een kennismakingswan deling door Midden-Delfland. De wandeling voert door het open weidegebied bij Delft en langs de Vlielanden in Vlaardin- gen. Er wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt van onverhar de paden en verkeersluwe pol derwegen. De tocht is bedoeld voor wande laars, die willen aantonen dat zij graag ook in de toekomst de mogelijkheid willen hebben om door 'groen' en 'onverhard' te wandelen. De wandeling start om 11.15 uur bij NS-station Delft-Zuid en de route is 18 kilo meter lang. Maar de wandeling kan worden ingekort tot 10 kilo meter door bij Vlaardingen 'af te stappen'. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 015- 2622231. SCHIEDAM In cultureel café 't Spul (Hoogstraat 92) treedt zaterdag 21 september the Ten Glasses op. Deze formatie speelt gevarieerde Ier se folkmuziek. Aanvang 21.30 uur, vrij entree. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Als eerste heeft burgemeester Scheeres dinsdag morgen in de Wereldwinkel de Unicef-kaarten uit de najaars collectie aangeschaft. Met de opbrengst van deze Uni- cef-producten worden program ma's gefinancierd" in onwikke- lingslanden. Het gaat hierbij met name om sterfte, ondervoeding, ziekten en handicaps terug te dringen. De kaarten en aanverwante artike len zijn te koop bij de Wereld winkel aan de Lange Achterweg en op enkele particuliere adres sen. Voor informatie kan men zich wenden tot mevr. Duren- kamp, tel. 4261768. Het plaatselijke Unicef-comité is van plan haar verkoop- en voor lichtingsactiviteiten uit te brei den. Hiervoor zijn ook nieuwe vrijwilligers nodig. Mensen die interesse hebben kunnen zich melden op bovenstaand tele foonnummer. er voor alle soorten muziek te recht. Tegenwoordig kun je ook een oriëntatiecursus doen. Dan mag je tien lessen een bepaald instrument bespelen en vind je het leuk, dan ga je daar mee door. Dat stoffig imago, stamt nog uit de jaren zestig, maar dat klopt allang niet meer met de werkelijkheid." „Je hebt eigenlijk maar twee soorten muziek: goede en slech te. Ik hou van jazz maar ook van klassiek. Ik vind het belangrijk dat muziek echt is. Je hoort te genwoordig zoveel muziek, die alleen maar op elektronische manier verwerkt wordt en waar eigenlijk weinig moeite voor wordt gedaan. Maar muziek die echt is, vind ik heerlijk." „In het begin was ik heel erg gespannen en dan zóng ik ook behoorlijk vals", vertelt Annelies Bouterse. Ze is 25 jaar en sinds februari van dit jaar de nieuwe zangeres van de Big Band. „Ik heb al twee jaar zangles en wilde al heel lang bij een band zingen. Via mijn zanglerares van de Mu ziekschool in Schiedam ben ik hier terechtgekomen." Annelies heeft geen plannen om beroeps te worden. Ze is aan het afstuderen aan de HEAO en wil de bedrijfseconomische kant op en het zingen erbij blijven doen als hobby. Ze is een grote fan van plla Fitzgerald. De Big Band Schiedam treedt graag op. Voor dat optreden wordt alleen een kleine onkos tenvergoeding gevraagd. Wie be langstelling heeft kan contact opnemen met Elly van Helden, tel. 4707884 of met Cees de Roode, tel. 4263793. SCHIEDAM Het optre den van de Big Band Schie dam, tijdens de Brandersfees ten, is het eerste van na de zo mervakantie. Zaterdag 21 september speelt de Big Band vanaf 22.00 uur bij de Oude Sluis, direct na de Verlichte Gondelvaart. De Big Band startte als een juniorenband in 1988 en hoewel jeugd nog steeds welkom is, bestaat hij nu voornamelijk uit volwasse nen. SCHIEDAM Een vrouw uit Maassluis is dinsdagavond even voor zeven uur het slachtoffer geworden van een babbeltruc. De vrouw werd op het Broers- veld aangesproken door vier mannen, met de mededeling dat zij geld inzamelden voor de 'Stichting Solidariteit met Iraan- se Mensen'. Het viertal wenste alleen bedra gen vanaf honderd gulden te ontvangen. De vrouw ging hier op in en tekende een cheque van honderd gulden. Bij navraag op het politiebureau bleek de stichting echter niets te weten van een dergelijke actie. Medewerkers van de stichting halen geen geld op, maar delen kranten uit. Burgemeester Scheeres doet een duit in het zukje. SCHIEDAM De landelijke collecte voor de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren vindt dit jaar plaats van maandag 30 september tot en met zaterdag 5 oktober. Ook in Schiedam gaan weer tientallen mensen langs de deur om geld op te halen van dieren tehuis Hargahoeve. Ditmaal zal het geld worden be steed aan een beveiligingssys teem. De laatste collectedag, zaterdag 5 oktober, is tevens open asiel dag. Iedereen is dan welkom om een kijkje achter de schermen te ne men. Bandleider Carlo de Wild en Cees de Roode stonden aan de wieg van de Big Band. Mensen werden in eerste instantie via de Muziekschool geronseld. „Toen bleek dat het voor sommigen leuk en voor anderen helemaal niet leuk was en bleef er een vaste kern van mensen over, die echt hart voor de muziek had den. De groep heeft zich steeds verder uitgebreid", aldus Cees de Roode. Iedere dinsdagavond wordt er gerepeteerd vanaf 19.30 uur in Muziekcentrum Opmaat aan de Meidoornstraat 30 in Vlaardin gen. Carlo de Wild: „Iedereen die wil komen spelen is van harte welkom. We willen het liefst mensen die al een aantal jaren muziek maken. Wie dat wil kan altijd even langskomen en een praatje met me maken. We heb ben momenteel dringend be hoefte aan een bastrombone en een trompettist." Repertoire In de band lopen de niveaus Concentratie tijdens de repetities. uiteen. „Maar je merkt gewoon dat de sterkere musici de zwak kere meetrekken. Zo werkt dat nou eenmaal", zegt Carlo de Wild. „Het repertoire wordt in overleg samengesteld. Leden van de Big Band kunnen voorstellen doen, maar het moet natuurlijk wel Big Band-muziek zijn. We zijn geen dansorkest." Een aantal jaren geleden trad de Big Band voor het eerst in het buitenland op. Dat was in de partnerstad Vienne, in Frank rijk. Ze deden toen mee met een muziekwedstrijd. Carlo de Wild: „Daar speelden toen professio nele en amateur-muzikanten door elkaar en dat was een beet je een rare vergelijking. Daar waren we niet zo heel erg blij mee. Dat was een beetje appels met peren vergelijken. Maar het was wel heel erg leuk om' mee te doen." Het jaar daarop ging de Big Band Schiedam weer naar Vien ne. Cees de Roode: „Jan van Duikeren. een stadgenoot van ons, ging mee als gasttrompet- tist. Hij zit nu in het laatste jaar van het Rotterdams Conservato rium en heeft in januari van dit jaar de Erasmus Jazzprijs van Rotterdam gewonnen. Jan is nog leerling van Carlo geweest." Twee vaste leden van de Big Band studeren aan het Conser vatorium in Rotterdam. Het zijn Olaf Meijer, bassist en Emre Akoa, de drummer van de band. Visitekaartje „Voor de muziekschool is de Big Band een aardig visitekaartje", vindt Carlo de Wild, die van de gelegenheid gebruik maakt om te zeggen dat een muziekschool geen stoffig instituut is. „Je kunt Karei Doormanstraat 331 3012 GH Rotterdam Telefoon (010) 4 11 78 55 Start: 7 oktober EEN KLEINE MOEITE VOOK ZO'N GROOT GELUK Bel voor meer informatie of aanmelding gratis 06-022 80 70, of je informatrice: Petra Bosman tel. 010-47 03 166 WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )0'6) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel. tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N'de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Heima Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) 'verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Veel enthousiasme bij Big Band 10 P L E I D I N G E Nl

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 3