SCHIEDAM Opknapbeurt voor kinderboerderij Verdachte ontkent ontvoering van meisje Huwelijksperikelen in De Teerstoof Wijn met uw eigen etiket! Fraude-onderzoek WF grotendeels afgerond Hij gaat naar Gako Fashion Leuk om te geven: GAK.O Popschool van start Maar nog niet alle bewoners tevreden over afhandeling renovatie Groenoord-Midden DU L Dahlia-expositie KUNSTGEBITTEN VERINGMEIER TANDPROTHETICUS Het Nieuwe Stadsblad <xG0^eleVenp°or'oflgef^ iCi BERGERAC WÊL li NIEUWE PASSAGE 12, SCHIEDAM - 010-473 26 77 VEERPLEIN 146, VLAARDINGEN, 010- 460 34 49 HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 25 SEPTEMBER 199639-1441 SCHIEDAM 'De Ronde Tafel 46' deed afgelopen zaterdag haar reputatie van 'serviceclub' alle eer aan. Dankzij de leden van deze Schiedamse 'vereniging voor heren uit allerlei verschillende beroepsgroepen' kunnen de kippen van de kinderboerderij in het Beatrixpark voorlopig weer fraai op stok. Hun (drie) hokken waren dringend toe aan een opknapbeurt, maar daarvoor ontbra ken de middelen en de mankracht. 'De Ronde Tafel 46' die al eerder het Saksisch boerderijtje aan de Harreweg onder handen nam, besloot wat vrije tijd op te offeren en de klus gratis én vakkundig te klaren. De afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente, die kampt met een tamelijk krappe begroting, was uiteraard zeer dankbaar voor dit initiatief. SCHIEDAM Bij muziekcen trum 'Opmaat' aan de Lange Nieuwstraat 183 is de Popschool weer van start gegaan op de woensdag- en donderdag-avond. Er is nog plaats voor liefhebbers om de volgende instrumenten te bespelen: ★Toetsen - beginners, gevorder den, alle leeftijden ★Drums - beginners, gevorder den, alle leeftijden ★Basgitaar - enigszins gevor derd ★Zang - beginners en gevorder den in de leeftijd van 14 tot en met 20 jaar. De Popschool kost 63,- voor leerlingen tot 21 jaar en 72,- voor 21-jarigen en ouder. Informatie en inschrijven via te lefoonnummer 4269680 (op werkdagen tussen 14.00 en 17.00 uur). SCHIEDAM - De Dahlia Vereniging Schiedam houdt donderdag 26, vrijdag 27 en zaterdag 28 september haar jaarlijkse tentoonstelling. De expositie vindt ditmaal plaats in het informatiecentrum Be- neluxlijn op het Stations plein. De leden van de Dahlia Vere niging maakten voor de ex positie ongeveer 30 bloem stukken. Die worden opge steld rond de maquette van het metro-traject. Voor het beantwoorden van vragen over de dahlia-kweek zijn deskundige leden van de ver eniging aanwezig. De ope ningstijden van het informa tiecentrum zijn van 9.00 tot 17.00 uur (op werkdagen) en op zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur. WATERWEG De politie is in het belang van het onderzoek nog erg terughoudend in haar informatie over de ontvoering van een 12-jarig meisje uit Vlaar- dingen, die afgelopen zaterdag plaatsvond. De dader van de ontvoering, een 58-jarige Schie dammer, is aangehouden. De man ontkent echter. Het meisje werd zaterdagmiddag op de Van Hogendorplaan in Vlaardingen door de man in zijn auto meegenomen. Een getuige vertrouwde dit niet en alarmeer de de politie. Deze startte daar op een zoekactie en trof de be wuste auto in een niet nader genoemde straat in Vlaardingen aan. Getuigen in die straat ver telden de politie vervolgens dat zij een man met een meisje een pand hadden zien binnengaan. Om 17.15 uur deed de politie een inval in de betreffende woning, waar zowel de man als het meisje werden aangetroffen. Medisch onderzoek heeft uitge wezen dat het meisje niet 'zwaar seksueel' is misbruikt. Wat zich precies in de woning heeft afge speeld, is echter nog onduidelijk. Wel werden bij huiszoekingen in de Vlaardingse woning en in de eigen woning van de verdachte in Schiedam enkele honderden videobanden inbeslaggenomen. Wat er op deze videobanden staat, is nog onbekend. Volgens een politiewoordvoerder zal het nog minstens enkele weken du ren voordat alle banden zijn be keken. De Vlaardingse woning wordt gehuurd door een kennis van de verdachte. De politie heeft deze man inmiddels gesproken, maar heeft hem vooralsnog niet aan gemerkt als verdachte in deze zaak. ziekenfonds/particulier reparaties klaar terwijl u wacht vernieuwen: in overleg met uw wensen dagelijks van 08.30-17.00 uur 's avonds en zaterdags volgens afspraak. Nieuwe Elaven 131, Schiedam S010-4261417 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Jeugdliefdes, kortstondige flirts en eeuwige trouw: daarover gaat 'De Affai re' een voorstelling van Bram Uil an Marianne de Bruine. De twee, allebei dichter van beroep, hebben ogenschijnlijk een relatie zonder wanklank en zijn zeer eensgezind in hun kritiek op de naaste omgeving in het bijzon der en de wereld in het algemeen. Het publiek kan genieten van een 'écht-paar' en krijgt als een ware voyeur een kijkje in het huwelijksleven van dit poëtisch duo. Zo ernstig als het onder werp is, zo licht wordt het ten tonele gevoerd. De tekst ligt makkelijk in het gehoor en staat gedeeltelijk op rijm. En als de ernst dreigt toe te slaan is daar ineens een muzikaal intermezzo of een lichtspectacu- laire computergrafieken. De try- out van De Affaire is te zien op donderdag 26 september, om 20.30 uur te in theater De Teer stoof aan de Nieuwstraat 12. De voorstelling maakt onderdeel uit van de Kunstestafette, een jaarlijkse provinciale manifesta tie waar behalve Schiedam ver schillende andere gemeenten aan deelnemen. Het centrale thema van de editie '96 is 'verbindin gen'. Schiedam gaf daar een eigen draai aan en koos voor 'Het huwelijk' als 'verbindende factor' tussen een aantal geva rieerde activiteiten van exposi ties in het museum en Pand Pau- lus tot een eigen website op In ternet. Bram Uil (Schiedams kunste naar) en Marianne de Bruine (Rotterdamse) kregen de op dracht 'iets theater-achtigs te doen rond het thema'. De twee kennen elkaar van de literaire podia. Bram Uil: „Ik liep te peu teren met een solo show, maar wat ik wilde was veel te ambi tieus om alleen mee aan de slag te gaan. Zo is Marianne erbij gekomen." Uil's toneelpartner schrijft om dat ze het niet kan laten. Het is de eerste keer dat ze voor pu bliek speelt en dat vindt ze 'best wel eng'. „Maar ik wil ook te genover mezelf iets bewijzen. We hebben een try-out in de Teer stoof en twee voorstellingen in het Bibliotheektheater. Ik weet niet wat daar uit voort komt, maar tot nu toe vind ik het nog hartstikke leuk," zegt Marianne de Bruine. Volgens Bram Uil is De Affaire een toneelstuk, dat inzet vraagt van het publiek. „Het is niet alleen maar kauwen en slikken. Dat vind ik wel goed eigenlijk. Zo wordt ik zelf ook graag ge- SCHIEDAM 'Take off...' Opnieuw komt een toestel los van de startbaan. De drie in zittenden leunen licht achtero ver, halen nog eens diep adem en kijken hun ogen uit. Zo'n veertig bewoners van Groe noord-Midden kregen donder dagmiddag van Woningstich ting Noordvest de kans om vanaf Rotterdam Airport een korte rondvlucht over hun wijk te maken, die onlangs geheel is gerenoveerd. En hoe wel door de drukte in de lucht niet iedereen daadwerkelijk over Schiedam vloog, leidde dit vliegtochtje tot veel ent housiasme. „Laten we hopen dat we straks in dezelfde sfeer tot oplossingen kunnen komen van de problemen die we nu nog tegenkomen in de wijk", sprak bewoner A. Groenen- daal later. prikkeld in het theater." Ook in het teken van de Kun stestafette staat het optreden van De Comedy Explosion, vrijdag 27 september in De Teerstoof. Achter deze naam gaan twee vlot-van-de-tongriem-gesneden artiesten schuil: Frans Ruhl en Wim Visser. Het duo staat be kend om hun snelle grappen en humor in de hoogste versnelling. Het onderwerp waar ze in de foyer van het zoldertheater op preluderen is ditmaal 'Het huwe lijk'. Om de bittere smaak wat te ver zachten, wordt het publiek ge- tracteerd op bruidssuikers. Rela- tiebuerau Date is aanwezig om alleenstaanden die de smaak van het trouwen te pakken krijgen, te helpen bij het zoeken naar een partner. Jules Deelder staat zaterdag de 28ste in De Teerstoof met een try-out van zijn nieuwste avond vullende programma 'Deelder zingt'. Alle voorstellingen in het zolder theater beginnen om 20.30 uur; de toegang kost 19,50; passen: 16,50. Reserveren kan bij de Schiedamse Theaterkassa, Brede Marktsteeg 3, telefoonnummer 4269563. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 en op zater dag van 12.00 tot 16.00 uur. SCHIESPOORDAG Tijdens de Schiespoordag van zaterdag 28 september - in het clubhuis van de gelijknamige vereniging aan de Westerkade 21, kunnen kinderen zelf leren rangeren. Als attractie voor de jeugd is een 3.60 meter lange rangeerbaan opgesteld met verschillende sporen, wissels en vijf wagons. Iedereen die het lukt ze in de juiste banen te geleiden, krijgt een diploma. Bezoekers kunnen verder de nieuwe clubbaan in aanbouw bewonderen en informatie opdoen over het zelf aanleggen van een spoorwegtraject. De toegang tot de dag is één piek voor volwassenen; kinderen betalen twee kwartjes. groepjes passagiers naar buiten werden geloodst, kwam binnen de renovatie van de woningen verbaal aan bod. Hoewel de meeste bewoners duidelijk inge nomen zijn met het eindresul taat, kwamen ook enige klach ten ter sprake. Vooral de eventu ele kieren bij de ramen leidden tot irritatie. Voorlichtster T. Hurkmans kon veel kritiek eenvoudig weerleg gen door te wijzen op de eerste uitkomsten van een schriftelijke enquête onder de bewoners. Maar liefst 81 oordeelt posi tief over de kwaliteit van het grootonderhoudsplan; 86 noemt de individuele keuzepak ketten (over dubbel glas, keu kenblok ed.) redelijk tot uitste kend, al vindt 70 deze duur tot te duur. Het uiterlijk van de wo ningen vindt 89 redelijk tot mooi. Een veel gemaakte opmerking op de enquêteformulieren betrof het verzoek om ook het plafond van de galerij te schilderen. Wo ningstichting Noordvest komt hier ten dele aan tegemoet door nu verf beschikbaar te stellen, waarmee vrijwilligers uit de flat aan de slag kunnen. Sectorhoofd Technische Zaken A. Veldman vindt dat een passende oplos sing. „Want de bomen groeien van Vivaldi's 'Vier Jaargetijden', nu eenmaal niet tot in de hemel. met de lente/groen, zomer/geel, De woningen zijn voor 22.000 herfst/rood en winter/blauw als gulden per stuk opgeknapt. uitgangspunt. Zelfs vanuit de Voor dat bedrag hebben de men- lucht is dit waar te nemen, sen een prima woning gekre- Een piloot heeft nogal wat ner- gen." vositeit bespeurd bij een aantal bewoners. „Volgens mij was het Vivaldi voor sommigen zelfs de lucht doop." Toegegeven moet wor- Buiten verdwijnt steeds opnieuw den dat het vliegtuigje op een een toestel in de verte. Omdat hoogte van 1250 voet (zo'n 400 het in Groenoord-Midden een meter) door de turbulentie soms 'componistenbuurt' betreft, behoorlijk heen en weer schom- heeft Noordvest tijdens de reno- melt. Maar met uitzicht op de vatie gekozen voor passende Erasmusbrug, Wilton-Fijenoord kleurschakeringen. De indeling of Groenoord-Midden mag dat heeft plaatsgevonden op basis de pret natuurlijk niet drukken. Vraag blijft wel wat tegen half zeven een enkeling enigszins naar de touringcar deed wagge len. Was het inderdaad die eerste kennismaking met het luchtruim of kwam dat door de alcoholi sche versnaperingen? De rondvlucht gold als bedankje voor de inzet van de bewoners van Groenoord-Midden, waar het afgelopen anderhalf jaar 1092 woningen ingrijpend zijn opgeknapt. Met enige vertraging ging het tegen half vier met een touringcar richting Rotterdam Airport (beter bekend als Zes tienhoven). Drankje Na een eerste drankje bleek dat per vlucht slechts drie personen in het vliegtuigje konden. Omdat er drie toestellen beschikbaar waren, werd snel duidelijk dat het een lange middag zou wor den. Terwijl steeds nieuwe Een voortreffelijke rode of witte wijn, voorzien van uw eigen etiket. Dat weten uw partygasten en relaties te waarderen! iCi regelt het. En, bij meer dan 12 flessen gelden aan trekkelijke kortingen. De levertijd is 2 weken. De bestel bon ligt voor u klaar wij faxen hem graag naar u toe). Welkom bij iCi, een zaak vol originele ideeën. MGELEGl miifK SCHIEDAM Het politieonderzoek naar de omvangrijke fraude bij de Dok en Werfmaatschappij Wilton Fijenoord, dat werd uitge voerd in samenwerking met de Regionale Recherche Dienst, is grotendeels afgerond. In totaal werden tien verdachten gehoord, waarvan er zes in verzekerde bewaring zijn gesteld. Wilton Fijenoord is tussen 1985 en 1995 voor ongeveer 2,5 miljoen gulden opgelicht door talloze valse declaraties en facturen. Boven dien bleken diverse externe bedrijven bij enkele verdachten privé- goederen en -diensten te hebben geleverd, die vervolgens bij de werf in rekening werden gebracht, inmiddels is ongeveer 1 miljoen gulden weer op de rekening van WF teruggestort. Dit geld is afkomstig uit de verkoop van tal van (on)roerende goederen van de verdachten en het ontnemen van hun spaartegoeden van buitenlandse bankrekeningen. Hoofdverdachte in deze frraudezaak is een 53-jarige man uit Spijke- nisse, die als hoofd van de afdeling Financiën en Economische Zaken werkzaam was bij Wilton Fijenoord. Hij wordt verdacht van verduis tering in dienstbetrekking en van valsheid in geschrifte. Vier andere medewerkers van het bedrijf worden verdacht van medeplichtigheid. Drie van hen zijn inmiddels ontslagen. De vijf andere verdachten zijn afkomstig van externe bedrijven. Ook zij worden verdacht van medeplichtigheid door het indienen van valse facturen. De fraudezaak kwam begin 1995 aan het licht toen een extern accountantsbureau de administratie van het bedrijf doorlichtte. In augustus 1995 werd vervolgens aangifte gedaan bij de politie, die een onderzoekteam van acht man samenstelde: rechercheurs van het district Schiedam, aangevuld met enkele specialisten van de Regiona le Recherche Dienst. In totaal werd twaalf maanden aan het onder zoek gewerkt, waarin 45 getuigen werden gehoord. hylUCKift Dankzij leden van 'De Ronde Tafel' kunnen de kippen weer fraai op stok Lange Haven 2i WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax(010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Woningstichting Noordvest schiet raak met vliegtochtje boven wijk Min of meer in de cockpit namen de bewoners plaats om op te stijgen Frans Rietveldpad 2, Schiedam, tel. (010) 470 44 61 Winkelcentrum Woudhoek ■■■■■«w xchs wimm. Marianne de Bruine en Bram Uil (foto: Mick Willemsen)

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 3