Een vluchtplan? Van levensbelang! bij brand ziet uw huis er zo uit... ■Mm—is Gemeente Schiedam □SR Nieuwe openingstijden bij Burgerzaken I Wijziging kosten paspoort/ procedur aanvragen reisdoc Smient deze deuren gaan nu ook op donderdagavond voor u open... 's Avonds klagen over vragen? DAT KAN! 's Avonds huursubsidie aanvragen DAT KAN! 's Avonds een rijbewijs aanvragen? DAT KAN! 's Avonds langs bij de Burgerlijke Stand? DAT KAN! INSTITUUT RAADSLIEDEN vluchtplan... levensbelang Spreekuur Sociaal Raadslieden SOCIAAL Openbare vergaderingen ssSS3% J hx A RUBEW1JS WOENSDAG 16 OKTOBER 1996 De gemeentelijke brandweer start op 22 oktober aanstaande de campagne 'Een Vluchtplan? Van levensbelang!'. De campagne is erop gericht dat mensen gaan nadenken over een vluchtplan voor hun eigen woning. x ii7*y Klachten over ambtenaren Per 1 september 1996 hebben de gemeentelijke bureaus Burgerzaken, Algemene Zaken, Juridische Zaken en Burgerlijke Stand, gevestigd in Kantoorgebouw 's Graveland (naast de ANWB), 's Gravelandseweg 567, 2e etage, nieuwe openingstijden. De nieuwe tijden zijn: elke werkdag tussen 08.00 - 15.00 uur en bovendien iedere donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. uftopese 42-443 Mupi-poster Verstandig handelen bij een brand is bijna niemand van nature gegeven. Hoe is dat bij u thuis? Wat doet u als ei brand uitbreekt? Praat u daar wel eens met gezinsleden over, ot denkt u dat het u nooit zal overkomen. Zelfs in de kleinste ruimtes, cüe u door en door kent, raakt u bij rookontwikkeling uw richringsgevoel kwiit. Cm deze desoriëntatie te illustreren laten de posters in de Schiedamse Mupi's een doolhof zien met de tekst 'tij brand ziet uw huis er zo uit...'. jne brandweer Ee brandweer Schiedam organiseert van 22 oktober tot 5 november een grote campagne om inwoners van Schiedam e<n aantal belangrijke adviezen te geven. Adviezen in de vorm van een vluchtplan. Onderdelen van de campagne zijn: Mupi-posters door de hele stad; affiches in scholen, wijkcentra en andere openbare gebouwen; folders met handi ge tips. Vluchtplan Een vluchtplan omvat een aantal afspraken die u samen met uv huisgenoten maakt. Aan de hand van dit plan bent u bij biand beter in staat om, samen met uw huisgenoten, veilig uit de brandende woning te vluchten. Belangrijke onderdelen van een vluchtplan zijn de vluchtroute, de vlucht- kamer (aan Voorbeeld vluchtroute eengezins-woning. De route loopt van de kamers op de tweede en eerste ver dieping via trap, overloop, trap/gang/vestibule, voor deur naar buiten. Ruimten op de begane grond ont vlucht men rechtstreeks, via deur of raam. fs kamer aderkop züiatf slaapkuwer swupknmrr ksükv.'ti'h&t wconkomer Uitgave: Gemeente Schiedam Redactie: Buro Communicatie Externe Betrekkingen Tel. (010) 246 53 89 Datum: Woensdag 16 oktober 1996 -UKV hafkea me teH j k Era«dw««r Schittdf&m galen) Voorbeeld vluchtroute gallerijwoning. D\t voorbeeld kan verschillen van de situatie in uw de straatzijde om de komst van de brandweer af te wach ten), een verzamelpunt en alarmering van de brandweer (via 06-11). Het bespreken van een vluchtplan met uw huisge noten is noodzakelijk om in geval van brand veilig uit de woning te komen. Portiekwoningen In portiekwoningen is het trappenhuis vaak de belangrijkste uitweg bij brand. Hou daarom, samen met uw medebewo ners, het trappenhuis vrij van obstakels (bijvoorbeeld fietsen en kinderwagens). Zet ook nooit brandbare voorwerpen - bijvoorbeeld vuilniszakken in het trappen huis. wming. Ook kelderboxen verdienen bijzondere aandacht. Vaak worden hier brandbare materialen zoals verf, ver dunner en lijm bewaard. Als u gaat knutselen in de kelderbox, zorg dan dat u een brandblusser of een emmer water binnen handbereik heeft. Is het trappenhuis bij brand onbegaanbaar, ga dan naar de vlucht- kamer of het balkon en wacht op hulp. De brandweer is binnen vijf minuten na de melding ter plaatse. Folder Bii de brandweer Schiedam is een uitgebreide folder met meer informatie aan te vragen, tel. 426 01 28. Voor klachten over het werk of het gedrag van Schiedamse gemeentebestuurders, gemeentelijke instanties en hun ambtenaren (niet van de politie en het openbaar onderwijs, wel van het ONS en tijdelijk Woningstichting Noordvest) kunt u terecht bij de Ombudscommissie. De Ombudscommissie onderzoekt de klachten en kan aanbevelingen doen om eventuele fouten te verbeteren. Zij mag zich pas over een klacht buigen als de betreffende bestuurder, instantie of medewerker de gelegenheid krijgt de fout te herstellen. Daarom moet u een klacht eerst bij de betrokkene indienen. Dat kan rechtstreeks of via de secretaris van de Ombudscommissie. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de secretaris van de Ombudscommissie, mevrouw mr. C.G.J.A. van Dijk, telefoon 2465814. Het adres van de Ombudscommissie Schiedam luidt: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. BrandvciHgheïd in luns een vluchtplan? Van levensbelang! Folder Het aantal cliënten dat de afgelopen jaren een beroep heeft gedaan op het Instituut Sociaal Raadslieden is de afgelopen jaren fors toegenomen. Ondanks een uitbreiding van formatie-uren in 1996 is hierdoor de werkdruk voor de twee sociaal raadslieden die werkzaam zijn bij dit Schiedamse insti tuut, te groot geworden. Ook voor de cliënten werden de wachttijden tijdens de open spreekuren te lang. Spreekuur op afspraak Vanaf 22 oktober verwacht het Instituut Sociaal Raadslieden de cliënten beter van dienst te zijn door op de ochtendspreekuren van dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur, alleen nog op afspraak te helpen. Het avondspreekuur van donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur blijft voorlopig een inloopkarakter behouden. Daarvoor hoeft dus geen afspraak gemaakt te worden. Voor het maken van een afspraak kunnen cliënten van dinsdag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur langskomen of bellen op telefoonnummer 4269957. Telefonisch spreekuur Vanwege de drukte in de ochtenduren wordt het telefonisch spreekuur vanaf 22 oktober 1996 gehouden tussen 12.30 en 13.30 uur. In dit spreekuur kan men terecht met relatief eenvoudige zaken. Bureau voor Rechtshulp Volledigheidshalve wijzen wij erop, dat Schiedammers met een gemiddeld of lager inkomen ook terecht kunnen bij het Buro voor Rechtshulp Rotterdam. Zij houden een (buiten)spreekuur op afspraak (tel. 4432119) op maandagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur in Dienstencentrum De Vier Molens, Nieuwe Damlaan 766. Het Buro voor Rechtshulp is gespecialiseerd op het gebied van sociale zekerheid, arbeidsrecht en huurrecht. Voor vragen op het gebied van vreemdelingenrecht kan men (op afspraak) terecht aan de Statenweg 200 te Rotterdam (tel. 465 87 77) van 14.00 tot 16.00 uur. Instituut Sociaal Raadslieden Nieuwe Haven 147, 3117 AA Schiedam GEMEENTERAADSVERGADERING Datum: maandag 28 oktober Tijd: 20.00 uur Plaats: Aula Stedelijk Museum Commissievergaderingen in de tweede helft van oktober BEGROTINGSBEHANDELING Op woensdag 13 november wordt de begroting behandeld. In het Stadsblad van 30 oktober wordt u op de gemeente- pagina hierover uitvoerig geïnformeerd. De onderstaande commissievergaderingen staan al in het teken van de begrotingsbe handeling. Commissie voor Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting en Communicatie Datum: woensdag 30 oktober Tijd: 20.00 uur Plaats: Stadhuis, Grote Markt Secr.: H.C. Jansson, tel. 246 54 34 Commissie voor Welzijn en Volksgezondheid Datum: donderdag 31 oktober Tijd: 20.00 uur Plaats: Stadhuis, Grote Markt Secr.: G.W.P. Mulder, tel. 246 54 75 Commissie voor Milieu Datum: donderdag 31 oktober Tijd: 16.15 uur Plaats: Stadskantoor, 5e etage, kamer 5.06 Secr.: Mevr. A. Nix, telefoon 246 54 40 Vergaderingen van de raadscommissies en de gemeenteraad zijn openbaar. De agen da kan één week voor de vastgestelde ver gaderdatum telefonisch bij de secretaris van de desbetreffende commissie worden opgevraagd. Agenda's, stukken en verslagen van com missie- en raadsvergaderingen liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt, maandag t/m vrijdag van 8.45 tot 16.00 uur, 5 e etage van het Stadskantoor, Eromastraat 1. Ook kunt u de stukken inzien bij de Openbare Bibliotheek, Lange Haven 131. EuwPese i»rXcderVan<len J .''t tnot paspoort Op 1 september is het win tertarief ingegaan. Het wintertarief 1996 voor een paspoort is 85,-. Hoe te handelen bij aanvraag nieuw reisdocument: - persoonlijk langskomen bij onderafdeling Burgerzaken; - oude reisdocument meebrengen; - twee recente, identieke pasfoto's (kleur of zwart-wit) inleverep; - minderjarigen dienen voor het aanvragen van een paspoort altijd de schriftelijke toe stemming van de ouders of voogd(es) te hebben; voor het aanvragen van een Europese Identiteitskaart hebben minderjarigen t/m 11 jaar toestemming van de ouders of voogd(es) nodig; - het bijschrijven van kinderen t/m 15 jaar in het paspoort van een ouder kan alleen maar met schriftelijke toestemming van de andere ouder. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij Burgerzaken, tel. 246 51 55. Vanaf 1 september 1996 op iedere donderdagavond van 17.00 - 19.00 uur. Bovendien elke werkdag tussen 08.00 - 15.00 uur. Bij Bureau Burgerzaken, Algemene Zaken, Juridische Zaken en de Burgerlijke Stand kunt u ook op donderdagavond terecht. U dient hiervoor te zijn bij Kantoorgebouw 's Graveland, 's Gravelandseweg 567 op de 2e etage. Vanaf 1 september 1996 op iedere donderdagavond van 17.00 - 19.00 uur. Bovendien elke werkdag tussen 08.00 - 15.00 uur. Bij Bureau Burgerzaken, Algemene Zaken, Juridische Zaken en de Burgerlijke Stand kunt u nu ook op donderdagavond terecht. U dient hiervoor te zijn bij Kantoorgebouw 's Graveland, 's Gravelandseweg 567 op de 2e etage. Vanaf 1 september 1996 op iedere donderdagavond van 17.00 - 19.00 uur. Bovendien elke werkdag tussen 08.00 - 15.00 uur. Bij Bureau Burgerzaken, Algemene Zaken, Juridische Zaken en de Burgerlijke Stand kunt u nu ook op donderdagavond terecht. U dient hiervoor te zijn bij Kantoorgebouw 's Graveland, 's Gravelandseweg 567 op de 2e etage, v Vanaf 1 september 1996 op iedere donderdagavond van 17.0019.00 uur. Bovendien elke werkdag tussen 08.00 - 15.00 uur. Bij Bureau Burgerzaken, Algemene Zaken, Juridische Zaken en de Burgerlijke Stand kunt u nu ook op donderdagavond terecht. U dient hiervoor te zijn bij Kantoorgebouw 's Graveland, 's Gravelandseweg 567 op de 2e etage.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 5