I I Sr O 1 "Veel aandacht voor speelvoorzieningen en kinderopvang dit jaar" i met bewoners aan het lar gebied" Gemeente Schiedam "Het jaar van de Binnenstad" ÉS >*3. Er bhiven voldoende goedkope woningen Begroting besproken tijdens vergaderingen raadscommissie en gemeenteraad Spreekrecht ff::;; mam mrnbk WOENSDAG 30 OKTOBER 1996 44-445 H«» 8 —I I** 1 ®iii |g| Bart de Leede wethouder voor Welzijn, Volksgezondheid en Milieu heeft voor alle terreinen geld vrij kunnen maken voor nieuw beleid. De financiële keuzes die zijn gemaakt, geven prioriteiten aan voor het komende jaar. Maar De Leede benadrukt dat dit niet betekent dat er verder geen beleidsprioriteiten zijn. "Zo is een belangrijk beleidsinitiatief van vorig jaar de discussie met de stad over het milieu en de leefomgeving. Dit project loopt het komende jaar door maar komt niet terug in de begroting omdat het niet meer kosten met zich meebrengt dan het oude", aldus De Leede. De financiële keuzes die voor 1997 zijn gemaakt zijn verschillend van aard en grootte. Er is in ieder geval aandacht voor alle drie de beleidsterreinen van de wethouder en zoals hij zelf zegt: "de kinde ren en jeugd hebben de aandacht." Kinderopvang Clubhuis Oost Hulpverlening krijgt impuls 1|M - SI Burgemeester Scheeres is zeer tevreden over de begrotingsvoor stellen voor 1997. "Het samenstellen ervan heeft veel denkwerk van het college en de afdeling financiën gever gd, maar het resultaat is er ook naar", aldus Scheeres. Voor de burge meester wordt 1997 'het jaar van de Binnenstad'. Na de zomer zal het Stadserf opgeleverd wor den. "Dit com plex zal voor de binnenstad van Schiedam een grote kwaliteitsimpuls betekenen", zegt Scheeres, "voor de inwo ners van Schiedam zal hier een schat aan diensten en voorzienin gen onder één dak te vinden zijn." De bibliotheek, het theater en de raadsvergaderingen zullen in het Stadserfcomplex bezocht kun nen worden. Maar ook een geheel nieuwe Stads winkel is onderdeel van het complex. In deze Stadswinkel staat de bezoeker centraal, Schiedammers kunnen er terecht voor alle diensten, producten en informatie van de gemeente. Hierdoor zal voor de inwoners van de stad de gemeentelijke organisatie inzichtelijker worden en met name zal de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening vergro ten. 'mkÉfc Op milieugebied is geld vrij gemaakt voor een Energiebesparingsprogramma. "Dit pro ject richt zich voor een groot deel op voor lichting om particulieren en bedrijven duide lijk te maken hoe op energieverbruik bespaard kan worden", aldus De Leede. Op het gebied van welzijn is er veel aandacht voor de kinderen en de jeugd in de stad. Zo is er extra geld vrij gemaakt om het project naschoolse opvang bij basisschool 'De Singel' voort te kunnen zetten. "Ook krijgt de peu terspeelzaal 2+3 (in de 'Blauwe Brug') finan ciële mogelijkheden, zodat een betaalde kracht ingezet kan worden", vertelt De Leede. Tenslotte is er een beperkte buiten schoolse opvang bij dagverblijven 'ingekocht' voor kinderen van wie de ouders bij de gemeente werken. Kinderboerderij en Kindertuinties "Vanuit de wijk Schiedam-Zuid is het initia tief genomen om een kinderboerderij te star ten aan de Maasboulevard. De gemeente ondersteunt dit initiatief en heeft daarom geld uitgetrokken om de beplanting aan te passen, paden en hekken te verzorgen en gras in te zaaien", zegt wethouder De Leede, "zodat de opbouw van de kinderboerderij kan starten." Ook voor de uitbreiding van het kindertuin complex in park Kethel is geld beschikbaar gesteld door de gemeente. "In Schiedam- Noord komen steeds meer kinderen wonen, die na schooltijd graag tuinieren. Om meer kinderen in de gelegenheid te stellen te tui nieren, wordt het complex uitgebreid", ver telt Bart de Leede. Het nieuwe clubhuis in Schiedam-Oost is in aanbouw. Om het pand uiteindelijk goed in te kunnen richten is er een 'inrichtingspost' in de begroting opgenomen. Ook zal het 'Van 't Hofplein' rondom het nieuwe club huis worden opgeknapt. De Leede: "Er zul len bijvoorbeeld speelvoorzieningen op het plein komen." Tenslotte is er geld uitgetrokken om mensen te helpen die buiten de 'normale' hulpverle ning vallen. Deze mensen hebben vaak behoefte aan een intensieve begeleiding om uit hun problemen te komen. Op initiatief van de GGD Nieuwe Waterweg Noord en Stichting Maatschappelijk werk is dit project gestart. Het gaat om een soort 'vangnet' voor mensen die niet meer in aanmerking komen voor reguliere hulp. "Bewoners zijn de deskundigen bij uitstek", vertelt Adri Reijnhout, "en wijk- en buurt beheer betreft vooral de bewoners. Zij moe ten erbij betrokken worden, maar ook zich zelf erbij betrekken. Daarnaast gaan natuur lijk, ondanks dat het rijk daarvoor steeds minder geld beschikbaar stelt, ook de stads vernieuwingsprojecten door. Ik denk daarbij vooral aan de wijk Nieuwland, waar het Beheerplan stelselmatig wordt uitgevoerd." "In 1997 zullen we ook gaan kijken wat voor aanpak er voor de wijk Groenoord nodig is. Ook die wijk vraagt om een plan matige inventarisatie van problemen en de aanpak daarvan. Dat kan een heel andere aanpak worden dan die we voor Nieuwland hebben gekozen", aldus Reijnhout. Een van de belangrijkste aandachtpunten van Reijnhout is ervoor te zorgen dat er vol doende goedkope woningen blijven voor de groep inwoners die geen hoge huur kunnen betaler Begin 1997 zal de eerste paal voor de nieuwbouw op het Spinhuispad de grond in gaan. Reijnhout: "Een belangrijk project omdat het een van de toegangen tot het centrum is. Het wordt een sfeervol gebied met een bijzondere architectuur. Bedrijfsruimte op de begane grond en woningen daarboven." In Spaland-Oost wordt in 1997 nog niet ;ebouwd. De voorbereidingen, waaronder et bouwrijp maken, voor deze laatste uit breidingswijk van Schiedam duren nog tot 1998. Dan wordt gestart met de bouw van zo'n 1000 woningen. "Het wordt een wijk met een menselijke maat: een vriendelijke opzet, veel speelruimte voor kinderen, aan dacht voor het openbaar gebied. Het wordt een wijk waar je je ook buiten je eigen woning lekker voelt", licht wethouder Reijnhout toe. In de gemeente-begroting voor 1997 en vol gende jaren is voor het eerst ook geld gere serveerd voor de Stichting Woonpromotie Schiedam. Reijnhout: "In de stichting werkt de gemeente samen met makelaars, verhuur ders en project-ontwikkelaars. Doel is om de aantrekkelijkheid van Schiedam als woonstad beter bekend te maken. Daarvoor is onlangs ook het Woon Informatie Centrum op het Stadserf geopend. Alle informatie over nieuwbouwprojecten is daar bekend. Voor woningzoekenden is dat een groot plus punt." De periode van 30 oktober tot en met 12 november staat in het teken van de begroting» Eerst worden de gemeente begroting voor 1997 en de meetbaren- begroting 1997-2001 besproken in de verschillende raadscommissies» Tenslotte in de gemeenteraad. De gemeenteraad is het belangrijkste orgaan van de gemeente. De raad neemt alle belangrijke beslissingen. Zij stelt dan ook de gemeentebegroting vast. Het col lege van burgemeester en wethouders maakt voorstellen voor de gemeenteraad zoals nu de begroting, en voert de beslui ten van de raad uit. Het college is een soort dagelijks bestuur van de gemeente. De gemeenteraad heeft jaarlijks heel wat te bespreken en te besluiten. Daarom heb ben de raadsleden een aantal commissies gevormd. Voor verschillende onderwerpen zijn er verschillende commissies. In totaal zijn er acht commissies. Die raadscommissies nemen zelf geen besluiten. Dat doet de gemeenteraad. Daar wordt gestemd over allerlei voorstel len. Maar de discussies tussen de verschil lende politieke partijen en tussen de wet houders en de andere raadsleden spelen zich vooral af tijdens de commissieverga deringen. Inwoners hebben spreekrecht bij com missievergaderingen. Dat betekent dat u als u dat wilt, het woord mag voeren tijdens de vergadering. De gemeente-begroting wordt voordat de raad er op 13 november aanstaande een besluit over neemt, besproken in alle Sehtedamse raadscommissies. In onderstaand overzicht leest u wanneer en waar de commissies vergaderen. Commissie voor Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting en Communicatie Datum woensdag 30 oktober Tijd 20.00 uur Plaats Stadhuis, Grote Markt Secr. H.C. Jansson, tel: 246 54 34 Commissie voor Welzijn en Volksgezondheid Datum donderdag 31 oktober Tijd 20.00 uur Plaats Stadhuis, Grote Markt Secr. G.W.P. Mulder, tel: 246 54 75 Commissie voor Milieu Datum donderdag 31 oktober Tijd 16.15 urn- Plaats Stadskantoor, 5e et., kamer 5.06 Secr. A. Nix, tel: 246 54 40 Commissie Algemene en Economische Zaken Datum maandag 4 november Tijd 16.15 uur Plaats Stadskantoor, 5e et., kamer 5.07 Secr. E.M. Poortvliet, tel: 246 58 33 Commissie Cultuur, Sport en Recreatie Datum dinsdag 5 november Tijd 16.15 uur Plaats Stadskantoor, 5e et., kamer 5.06 Secr. B.M. Steenbergen, tel: 246 54 67 Commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer Datum dinsdag 5 november Tijd 20.00 uur Plaats Stadhuis, Grote Markt Secr. L.J. Klapwijk, tel: 246 56 80 Commissie Financiën, Bedrijven, Personeelszaken en Archief Datum woensdag 6 november 16.30 uur Stadskantoor, 5e et., kamer Tijd Plaats 5.06 Secr. Boshuizen, tel: 246 53 61 Commissie Onderwijs, Sociale Zaken en Werkgelegenheid Datum woensdag 6 november Tijd 20.00 uur Plaats gebouw dienst Educatie, Piersonstraat 31 Secr. H.A. Boer, tel: 246 59 94 Vergaderingen van de raadscommissies en de gemeenteraad zijn openbaar. De agen da kan een week voor de vastgestelde ver gaderdatum telefonisch bij de secretaris van de desbetreffende commissie worden opgevraagd. Agenda's, stukken en verslagen van com missie- en raadsvergaderingen liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt, maandag t/m vrijdag van 08.45 - 16.00 uur, 5e etage van het Stadskantoor, Etnmastraat 1. Ook kunt u de stukken inzien bij de Openbare Bibliotheek, Lange Haven 131. Uitgave: Gemeente Schiedam Redactie: Buro Communicatie Externe Betrekkingen Tel. (010) 246 53 89 Fotografie: Jan van der Ploeg Datum: Woensdag 30 oktober 1996 De huidige binnenstad van Schiedam heeft de afgelopen jaren een aantal veranderingen ondergaan. In het afgelopen jaar zijn veel inspanningen verricht om het centrum nog aantrekkelijker te maken voor Schiedammers en bewoners uit de regio. Ook het komende jaar zal er veel aandacht zijn om de functies van de binnenstad te verbeteren. Om dit zo goed en efficiënt mogelijk te doen, is er spra ke van een goede samenwerking tussen de detailhandel en de gemeente in het centrum management. In 1997 zal deze samenwer king worden voortgezet, in de begroting is hier geld voor beschikbaar gesteld. Toerisme groeit in Schiedam "De afgelopen jaren staat Schiedam in grote belangstelling van historisch en toeristisch Nederland. Schiedam is vanwege haar karak teristieke binnenstad opgenomen in 'Het Geheim van Holland'. Dit houdt in dat voor zes Oudhollandse steden, een groot aantal toeristische activiteiten wordt georganiseerd om de aandacht te vestigen op cultuur histo rische kenmerken van de steden", vertelt bur gemeester Scheeres. Ook in 1997 zal er van uit het gemeentebestuur veel aandacht zijn voor het toeristische gehalte van de stad. In het verlengde van het toerisme ligt de 'stadspromotie', de gemeente wil het komen de jaar het imago van Schiedam als woon-, werk en recreatiestad versterken. Scheeres zegt hierover: "Zo is er geld uitgetrokken voor de nieuwe Stichting Woonpromotie op het Stadserf en wil de gemeente samen met verschillende partijen in de stad inhoud geven aan de stadspromotie."

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 7