Burgerlijke stand UJn Speelse en monumentale keramiek bij Distanza Huismeesters voortaan actief als controleur Primafoon, de winkel voor uw telecommunicatie Nieuwe abonnees lenen de rest van het jaar gratis Demonstratie van capoeira BRUIDSPAREN BRUIDSPAAR VAN DE MAAND ME U B E LSTAD Primafoon* Fruitbomen snoeien Peuterinstuif Net zwanger? Kleding inzamelen Tochtig gedoe op kinderboerderij 3 NOV. VAN 10.00 TOT 17.00 UUR Het Nieuwe Stadsblad Ecostroom. Schoon en onuitputtelijk. door NANS WOLTERS SCHIEDAM Het ziet er naar uit dat de Dag van de kunstuitleen in de Schiedamse artotheek aan het Bachplein heel bijzonder wordt. Kunste naar Frans Huisman verzorgt namelijk de gehele dag mini- theatervoorstellingen die zo wel vaste bezoekers als nieuwsgierigen zal aanspre ken. Huisman maakt op deze landelijke manifestatie ge bruik van de mogelijkheid het publiek optimaal te betrekken bij de beeldende kunst. Hij is voornemens, in een doorlo pende voorstelling, de verbor gen geschiedenis van een aan tal kunstwerken uit het be stand van de artotheek te ont hullen. „Als het publiek vijf kunstwerken heeft gekozen kan de voorstelling begin nen", aldus Huisman. Hij ver telt het samengaan van kunst en theater te zien als een ide aal huwelijk. In 1988 deed Frans eindexamen aan de Kunstacademie in Arn hem en vanaf die tijd maakt theater deel uit van zijn 'beel dend bezig' zijn. „Een theater voorstelling is bedoeld om het publiek te betrekken bij datgene SCHIEDAM Marcel Scheef hals van de afdeling Natuuront wikkeling van de gemeente ver zorgt in samenwerking met de Dienst Landbouwvoorlichting een cursus fruitbomen snoeien. De bijeenkomsten vinden plaats op zondag 10 en 17 november ,van 13 tot 15 uur. Fruitbomen zijn zeer gevoelig voor ziekten en om dit te voorkomen is het be langrijk ze regelmatig te snoeien. Wil men echter verzekerd zijn van een redelijke oogst, dan dient dit karwei met kennis te worden uitgevoerd. De cursus is opgebouwd uit een theorie- en praktijkdag. In boerderijtje De Raat aan de Harreweg 19 komt het snoeien van (hoogstam)fruit- bomen aan de orde. Ook plant- plaats en bloeitijden worden be handeld. Op 17 november wordt op complex Landvreugd aan de Sweelincksingel het geleerde in de hoogstamboomgaard in praktijk gebracht. Gereedschap is aanwezig. Tot en met 8 no vember kan men zich inschrij ven, tel.2465521. De kosten be dragen 10 gulden. Ook is het mogelijk zich per onderdeel (5 gulden) aan te melden. SCHIEDAM In basis school De Notenkraker wordt woensdag 6 november een peuterinstuif georgani seerd. Peuters van 2Vz tot 4 jaar kunnen zich tussen 14.00 en 15.00 uur uitleven met al lerlei activiteiten als knutse len, stempelen, kleuren en spelen met speelgoed. Boven dien is er in het peutercafé iets lekkers verkrijgbaar. Voor de ouders is een koffie hoek ingericht. De'Noten kraker is gevestigd aan het Bachplein 583 en de toegang tot de peuterinstuif is gratis. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM De huismeesters van Woningstichting Noordvest in Groenoord zijn voortaan zichtbaar in de wijk aanwezig. De woningstichting is hier een experiment gestart, waarbij de drie huismeesters - de heren Scholte, Van Vliet en Van Ruiven - in nieuwe werkkleding duidelijker herkenbaar zijn. Ook hun taken zijn gewijzigd. Het drietal gaat zich de komende tijd intensief bezighouden met controle en toezicht in en om de flats in Groenoord. Als complexbeheerders zijn zij het eerste aanspreek punt voor de bewoners. Voorheen bestond hun taak voornamelijk uit het schoonhouden van de flats, maar deze taak is nu uitbesteed aan schoonmaakbedrijven. De Woningstichting Noordvest wil met het experiment bereiken dat de toegankelijkheid van de huurder richting woningstichting wordt verbeterd en dat de afhandelingstermijn van reparatieverzoeken en klachten over de directe woonomgeving wordt versneld. Het experiment geldt de onlangs opgeknapte flats in Groenoord-midden en de flats aan het Schubert-, Liszt- en Straussplein, Puccinistraat, Verdistraat en Rossinistraat. Als één van de eerste acties van de huismeesters, bevestigden zij deze week 54 anti-inbraakstrips bij de centrale keldergangen van twee flats aan het Schubertplein en Lisztplein. Over drie maanden wordt het experiment geëvalueerd en bekeken of ook de andere huismeesters'van de Woningstichting Noordvest als complexbeheerder gaan werken. SCHIEDAM In Galerie Dis tanza aan Dam 1 is tot eind november de expositie 'Stijl en Structuur' te zien. De verschil lende uitgangspunten en werk wijzen van de deelnemende ke ramisten zorgen voor een geva rieerd overzicht van kleurrijke en sobere objecten. De beelden van Anne Hulleman lijken afkomstig te zijn uit Egypte en Pompeji. Archeologi sche zandkleurige 'vondsten' als tempels en gedenkplaten doen denken aan farao's in zonover goten oorden. Het spaarzame gebruik van kleur en de bewerking van de klei geeft de objecten een bij zondere uitstraling. Die spanning is ook terug te vinden in de golvende architec tuur van Beatrijs van Rheeden. Zij gebruikt in haar monumen tale 'trappen' eveneens weinig kleur, wel geeft haar belangstel ling voor muziek het robuuste werk een soepele glooiende be weging. De kannen, vazen en schalen van Corien Ridderik- hoff zijn strak en hoekig van vorm. Door het toepassen van een bijzondere glazuurtechniek, ligt de geometrische decoratie als een verdikking op het vlak. Van haar is tevens het in zwart- /wit uitgevoerde servies. De voornamelijk ronde objec ten van Henneke Chevalier zijn bewerkt met sjabloon waardoor ruwe en geglazuurde vlakken ontstaan. Haar strak uitgevoer de 'tafels', dozen en vazen zijn ook op de komende exposities, aangevuld met nieuw werk, te bewonderen. De beesten van Jan Saarloos zijn van geheel an dere orde. Opvallend en geestig. Vogels in lichte vrolijke tinten die blijkbaar moeiteloos hun evenwicht kunnen bewaren. Creaties die volgens gaierie- Twee van de drie huismeesters in Groenoord, de heren Scholte en Van Ruiven, poseven in hun nieuwe outfit. SCHIEDAM DeSSTRiseen vereniging van en voor reuma patiënten. De afkorting SSTR staat voor: Samen Strijden Te gen Reuma. Met de opbrengsten van ingezamelde kleding pro beert de vereniging voor mensen die lijden aan deze ziekte een medische en paramedische be handeling in een kuuroord fi nancieel enigszins mogelijk te maken. Op 6, 13, 20 en 27 no vember houdt de vereniging een inzamel-actie in Schiedam. De 'organisatie verzoekt stadgeno ten die een steentje willen bijdra gen, de gele milieuvriendelijke zak, die men binnenkort in de brievenbus vindt, weer gevuld voor negen uur 's morgens bui ten te zetten. Schiedam 11 t/m 17 oktober Geboorten: Vincent M.F.. z.v. Brocken-de Steenhuijsen Piters, Bethsany J. d.v. Freederik-Everitz, Jesper z.v. Lar- sen-Schaper. Manuela C. d.v. Rin- glever-Verburg, Carnot L. z.v. Hun- te-Schneijderberg, Robin D. d.v. Hilhcrst-Boersema, Daphne A.E. d.v. Maczolleck-van de Swaluw, Kelly, d.v. Schop-Polack, Jean- Claude A. z.v. Delgado Beitran, Mitchel z.v. Simons-van Loopik, Miryam F.Z. d.v. Mejhed-Kieze- brink, Rosemarie z.v. van Loon-Zel- denrust, Dominik. z.v. van Duijn- Ostrowska-van Duijn, Hasan, z.v. Bagdas-Bagdas, Cheyenne H. d.v. Koppenol-Kerpel. Roderick z.v. Kerssen-Aron, Nicholas z.v. Bors- boom-Stam. Ivo z.v. Kuipers-van Voorden, Ruby d.v. Faber-Albers Ondertrouwd: R.J.L, Wertmüller 31 jr. en A.F. Niessink 33 jr., R. Punt 27 jr. en C.K. Jongsma, 28 jr., S. Kompas, 58 jr. en l.S.B. Dorder 42 jr., E. Nijboer 24 jr. en C.A. van der Lee 25 jr., J.J.F. Nab, 27 jr. en L.C. Sluijter 29 jr. T.W. de Gids 35 jr.. en A. Schaper 27 jr. Gehuwd: R.L. den Bakker 29 jr. en Y. de Klerk, 24 jr., A.A, Bekers 38 jr. en C.S.L.A. van-'der Heijden 60 jr., M. Hefti 25 jr. en S. van der Linden 23 jr.. A.J.H. Paulssen 36 jr. en M.J. Zandbergen 34 jr. Overleden: J.J. Hartog vr. 84 jr. geh. gew.met D. Luijendijk, Soemindar vr. 66 jr. geh. gew. met E. Ton, C. van Bruggen vr. 75 jr. geh. gew. met J.F. Siebrecht. C, Heindijk vr. 88 jr. J. Castaneda Gomis man 57jr.. P.L. Gosens, man 82 jr.. P.C.C. Creteer vr. 87 jr., A. van Limborgh man 81 jr.. W. Rood- bol man 86 jr.. P. Christen man 37 jr., M. Mulder vr. 78 jr. e.v. C.F. Woensdrecht, K.E. Ketting vr. 76 jr. geh. gew. met H.J. Haas, N. Groene- wegen vr. 97 jr. geh. gew. met J.L. Roetman, J. Horsten vr. 82 jr. geh. gew. met A.W. van de Geijn, C. van Os, man 84 jr., D.L. Putters man 82 jr.. K.N. Verweijen man 86 jr., B. Jellema vr. 74 jr. e.v. K.N. de Oude. N.M. van der Kruit, vr. 92 jr. geh. gew. A. Veth. houdster Janine Doppenberg aanspreken. Voorts zijn (kleine) stookte objecten, van andere vooral mannelijke bezoekers werken, waaronder raku ge- keramisten in de galerie te zien. Primafoon Schiedam en Vlaardingen hebben nu een paar aantrekkelijke aanbiedingen: Pocketline Columbus Plus van 198,- VOOr 79,- incl. 3-jarig abonnement Telefax 302 van 295,- VOOr 199.- Tal van objecten zijn te bezichtigen. Boston 250 draadloos toestel van 595,- voor 495,- SCHIEDAM In wijkcentrum De Blauwe Brug wordt vrijdag 1 november een demonstratie gegeven van de bijzondere bewegings- sport 'capoeira'. Capoeira is ontstaan toen het voor de Afrikaanse slaven op de Braziliaanse plantages verboden was om vechtspor ten te beoefenen. Daarom verzonnen de slaven een manier om de gevechtstechnieken te camoufleren met danspassen en acrobatiek, begeleid door ritme en zang. Zo werd 'capoeira' geboren. Een Braziliaanse leraar en enkele van zijn pupillen geven vrijdag 1 november een demonstratie van deze sport. Iedereen vanaf 15 jaar kan een kijkje komen nemen en desgewenst meedoen. Aanvang 20.30 uur en de entree is een gulden. Vanaf woensdag 6 november wordt in De Blauwe Brug iedere week les gegeven in capoeira. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4701049. Vlies wil bemachtigen. Frans Huisman, afkomstig uit Arnhem, heeft zich sinds kort gevestigd in Schiedam. Over en kele maanden opent hij in het voorrrtalige pand van Mercurius aan de Lange Haven een galerie en tevens een adviesbureau voor kunst en cultuur. Van de ge meente Arnhem kreeg hij op dracht voor een avondvullend theaterproject dat tot stand komt in samenwerking met thea termakers, fotografen en beel dend kunstenaars. De voorstelling in Schiedam is een voorproefje op de première 'Jason' in de Arnhemse Schouw burg die komend voorjaar plaats vindt. Onbenut Julia Snikkers, coordinator Artotheek en kunstenaar Frans Huisman zijn nauw betrokken hij het Schiedamse programma van de Dag van de kunstuitleen. wat zich op het podium afspeelt. Als beeldende kunst daar een onderdeel van uitmaakt, bete kent dit dat er meer informatie over de betreffende kunstuiting wordt prijsgegeven dan gebrui kelijk, aldus de kunstenaar. „Het artotheekpubliek zal zater dag ongetwijfeld ontdekken, dat een schilderij of beeld niet alleen enorm van betekenis kan veran deren door de omgeving waarin het wordt geplaatst, maar ook door het verhaal waarvan het deel uitmaakt." Verhalenverteller Frans Huisman wil op de dag van de kunstuitleen zijn toe hoorders overstelpen met verha len die hun ontstaan vinden in het object dat als middelpunt in de schijnwerpers zal staan. Vol gens de verhalenverteller verwij zen zij allemaal naar episoden uit de 'tocht van de Argonau- ten'. Een bekend Grieks helde nepos dat verhaalt over hoofd persoon Jason die het Gulden De interesse van Frans Huisman voor Schiedam is groeiende en hij heeft al heel wat onbenutte mogelijkheden ontdekt. „Ik hoop dat ik in de toekomst mijn steentje aan de verdere ontwik keling mag bijdragen", verklaart hij. De Afrtotheek Schiedam is op de Dag van de kunstuitleen ge opend van 10.00 tot 16.00 uur. Mensen die zich tijdens de mani festatie als abonnee inschrijven, lenen de resterende twee maan den van het jaar gratis het beeld, schilderij of grafiek van hun keuze. (aanstaande, goud, zilver en brons) kunnen hun mooiste, leukste of spannendste foto's weer opsturen voor het SCHIEDAM Dat de bronst-, tijd niets te maken heeft met een zeer ver verleden, wordt zondag 3 november uit te doeken ge daan op Kinderboerderij "t Hoefblad. Volgens de afdeling Natuurontwikkeling van de ge meente is de bronsttijd voor ve len een onbekend begrip. Hans Buisman vertelt tijdens de rond leiding over het tochtig zijn van dieren en hun behoefte om in deze tijd van het jaar te paren. Bovendien toont hij aan de hand van een video hoe de dieren in deze periode op elkaar reageren. Na de lezing wordt een bezoek gebracht aan de geiten en de schapen, die nu in hun bronsttijd verkeren zodat zij in het voor jaar jongen ter wereld kunnen brengen. De bronsttijd op de kinderboerderij in het Beatrix- park neemt anderhalf uur in be slag en begint om 14 uur. Meer informatie bij de afdeling Na tuurontwikkeling tel. 2465521. Foto's kunt u zenden naar: Het Nieuwe Stadsblad t.a.v. Bruidspagina ostbus 52, 3130 AB Vlaardingen KOOP ZONDAG VLAARDINGEN-WEST Sanders WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS INDUSTRIETERREIN 'T SCHEUR AAN DE NIEUWE WATERWEG Haringbuisweg 33, Vlaardingen-West. Tel. 010-4359800 Dat kan met Ecostroom. Voor een paar gulden per maand extra. Het energiebedrijf wijst u graag de weg. Deelnemen? Bel gratis 06 - 0159. ^costroo1*1 Ecostroom is een nieuw product van uw energiebedrijf. □iflf Bel voor meer informatie of aanmelding gratis 06-022 80 70, of je informatrice: Petra Bosman lel. 010-47 03 166 FOTO H PLAMBECK HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM DONDERDAG 31 OKTOBER 199644-1475 Deze aanbiedingen zijn geldig vanaf vrijdag 25 oktober t/m vrijdag 8 november alleen in Primafoon Schiedam en Vlaardingen, zolang de voorraad strekt. EEN KLEINE MOEITE VOOR ZO N GROOT GELUK DE WINKEL VAN PTT TELECOM Verborgen historie openbaar op Dag van de kunstuitleen

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 3