SCHIEDAM Dame wint golftoernooi fcV Tiende Schrijfwedstrijd Prijswinnaars Diamanten bruidspaar Healing en helderziend JVC - CD* H WASSTUNT* 200,KORTING VOOR 7,50 PITSTOP Pop-prijs Schiedam Zuid viert bewonersfeest Iedereen van 23 jaar en ouder welkom, mits goed gekleed Optredens Podium Cafe Kerstmarkt op Dreesplein 1 Jong talent zingt duet met Liesbeth List Country Party Radio Schiedam TUNER R.D.S. -I Het Nieuwe Stadsblad IÏÜUW EXCELSIOR HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 5 DECEMBER 199649-1475 SCHIEDAM - Als vervolg op het succesvolle Plantage festival hebben de organisa toren Dick Makelaar en Auke Pol een competitie voor Schiedamse bands op gezet. De deelnemers strijden om de Pop-prijs Schiedam. De competitie bestaat uit en kele voorronden, twee halve finales en een finale. Vrijdag 6 december staat de voorron de in de stijlen 'akoestisch' en 'symfonische rock' op het programma. De voorronde wordt gehouden in het Podi um Café, aan de Lange Ha ven 28. Aanvang 20.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM - Steeds meer be- wonersgroepen in Schiedam- Zuid raken betrokken bij het wijk- en buurtbeheer. Het gaat allang niet meer om even het straatje vegen, want het 'op- zoomeren' heeft vele vormen ge kregen. Daarnaast komt de ge zamenlijke inzet van wijkbewo ners de onderlinge contacten tén goede. Het Wijkbeheer Overleg (WBO) Schiedam-Zuid wil dit vieren en heeft daarom op don derdagavond 12 december een feestje georganiseerd. Opbouwwerkster Marja Soes bergen benadrukt dat het een feest voor alle wijkbewoners is, die dit jaar hun bijdrage hebben geleverd aan de leefbaarheid en het welzijn in drie wijken van Zuid: de Gorzen, het Nassauk- wartier en de Plantage. Ook an dere betrokkenen zijn uitgeno digd, zoals Kluphuis Zuid, de scholen, de middenstandsvereni ging, de politie, het ONS en ge meentediensten. Op het feest gaat een videofilm in première, die wijkbewoner Matthijs Rorije' in opdracht van het WBO heeft gemaakt van de straatteams en de beheergroepen. Verder wor den de stimuleringspremies uit gereikt en is er een optreden van de 'huisband' Con-dance. SCHIEDAM Daan Zonne veld van Radio Schiedam is van plan zondag 8 december een live- verslag te verzorgen vanuit de Groenoordhallen in Leiden. Liefhebbers van countrymuziek kunnen tijdens de Christmas Country Party optredens ver wachten van Jany Szabo, Wind fall, Ruud Hermans en Specs Hildebrand. Luisteraars kunnen via de Schie damse kabel afstemmen op 96.1 FM en via 106.7 FM voor ont vangst buiten de stad. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 WATERWEG Mevrouw Kathy Braaksma heeft afgelo pen zaterdag voor een heuse pri meur gezorgd. De 63-jarige Rot terdamse schreef het Wegener Sijthoff 55+ Golftoernooi op haar naam en is daarmee de eer ste vrouw, die een mixed-toer nooi Free Golf won. Overigens tot haar eigen grote verbazing. Het Wegener Sijthoff 55 Golf toernooi werd georganiseerd door de Stichting Samen Ouder Ook Sportief (SOOS 55), in sa menwerking met Wegener Sij thoff Weekbladen, uitgeefster van deze krant. Aan de vier wed strijden werd deelgenomen door ouderen, die eerder dit jaar mee-^ deden aan een introductie-les Free Golf, welke werd aangebo den door SOOS 55. Enkele tien tallen ouderen maakten van deze gelegenheid gebruik en raakten direct in de ban van deze vorm van de golfsport. Om te zien hoever zij inmiddels in het Free Golf zijn gevorderd, begon in oktober het Wegener Sijthoff 55+ Golftoernooi op het terrein van Golfpark Schin- kelshoek aan de Zuidbuurt in Vlaardingen. Ruim zestig be langstellenden uit de wijde om trek schreven zich voor dit toer nooi in. De eerste wedstrijddag, op zater dag 19 oktober, werd gewonnen door Jules Zandwijken uit Rot terdam. De heer G.P. Bijwaard schreef de tweede ronde, op woensdag 30 oktober, op zijn naam. Als negende in deze ronde eindigde mevrouw Braaksma. De derde toernooironde op woensdag 13 november moest vanwege de weersomstandighe den een week worden uitgesteld, maar werd uiteindelijk een prooi voor mevrouw Braaksma. Afge lopen zaterdag werd de laatste en beslissende ronde gespeeld. Het werd een spannende strijd, want de ranglijst werd tot de laatste dag aangevoerd door de heer Zandwijken. Hij speelde de slotdag echter minder sterk, waardoor mevrouw Braaksma met 99 punten de leiding in het klassement kon overnemen en zo uit handen van Nick van Dien, chef-redacteur Waterweg Noord van Wegener Sijthoff Weekbladen, de eerste prijs in Winnares Kathy Braaksma geflankeerd door de overige prijswinnaars Jules Zandwijken (links) en Arnold Andriessen. Jan de Rijke kon de prijsuitreiking helaas niet hijwonen. ontvangst mocht nemen. Daar mee schreef zij geschiedenis, want nooit eerder had een dame bij Free Golf een mixed-toernooi gewonnen. Jules Zandwijken legde uiteinde lijk beslag op de tweede plaats (94 punten), terwijl de derde plaats door twee Vlaardingers werd gedeeld: Arnold Andries sen en Jan de Rijke (beiden 92 punten). SCHIEDAM Danslustige Schiedammers van 23 jaar en ouder kunnen sinds twee weekends terecht bij disco theek Arena. De danstent is gevestigd in het historische hoekpand Hoogstraat/Appel markt, schuin tegenover het Stedelijk Museum. De nieuwe uitgaansgelegenheid zal bij al wat oudere stadgenoten voor al herinneringen oproepen aan de tijd dat het nog een bio scoop was, genaamd De Mo- nopole, waar populaire rol prenten werden vertoond. Het monumentale pand, dat stamt uit 1912, werd door de nieuwe eigenaar (2 Vastgoed Be heer bv uit Den Haag) van bin nen grondig gerenoveerd. Het oorspronkelijke interieur bleef daarbij behouden, wat betekent dat het overbekende filmdoek en het balkon nog steeds intact zijn. „Na een 'proefavond' in juni dit jaar bleek dat we maatregelen moesten nemen om onder meer de geluidsoverlast voor omwo nenden ongedaan te maken. Hiervoor hebben we regelmatig met de gemeente en Milieudienst Rijnmond DCMR om de tafel gezeten", aldus J. Selier, die sa men met dhr. Van Zon de nieu we eigenaar/beheerder is van de discotheek aan de Hoogstraat. Politie Aanvankelijk schrok Selier van de protesten uit de buurt tegen de vestiging van een nieuwe dans/horecagelegenheid in het oude centrum van de stad. Tij- Om binnen te komen moet wel een detectiepoort worden gepasseerd. dens een hoorzitting, eerder dit jaar, bleek dat buurtbewoners vooral bevreesd waren voor drugs- en geluidsoverlast, met name in de weekends. Selier heeft de bewoners van de bin nenstad gegarandeerd de rust in en om zijn zaak' te zullen bewa ren. „Daarvoor zijn onder andere met de politie goede afspraken gemaakt. De twee weekends die we nu gedraaid hebben, kwamen er trouwens geen klachten bin nen. Overigens wil 'ik nog bena drukken dat ons bedrijf in Schie dam onder meer ook eigenaar is van het asielzoekerscentrum aan de Westvest. En ook hier waren omwonenden in het begin be vreesd voor overlast. Angst die in de praktijk, wat wij overigens al verwachtten, ongegrond bleek te zijn." Het is nog te vroeg om vast te stellen of Arena een groot succes gaat worden. Vast staat echter wel dat een discotheek van een dergelijke omvang in Schiedam nog niet voorhanden was en stadgenoten die 'uit hun dak wil de gaan' steeds naar Rotterdam of Den Haag moesten afreizen. Voorlopig is Arena vier avonden per week geopend, van donder dag- tot en met zondagavond. Een keer per week - donderdag of zondag - worden de liefheb bers van het oudere poprepertoi re op hun wenken bediend, tij dens de 'Back-To-The-70th- And-80th-Dance-Classics-avon- den'. Op de andere avonden wordt het gangbare Megatop-50 werk gedraaid, met uitzondering van housemuziek. Van tijd tot tijd vinden gastoptredens van dj's plaats. Selier: „In dat laatste geval bedraagt de entree 20 gul den in plaats van één tientje." Behalve dat bezoekers correct gekleed dienen te gaan, en zich desgevraagd moeten legitimeren, is het gebruik van drugs niet toegestaan. „Daar controleren we heel streng op", laat J. Selier weten. Het binnensmokkelen van eventuele wapens, zoals messen, wordt eveneens streng in de gaten gehouden. In ver band hiermee moeten de bezoe kers bij binnenkomst door een detectiepoort lopen. In de nabije toekomst wil Arena ook bruilofstfeesten en school- disco's organiseren. Onderwijs instellingen in Schiedam kunnen daar binnenkort een mailing over verwachten. Met het hou den van schooldisco's hoopt de kersverse eigenaar middelbare scholen een dienst te bewijzen. Dat is trouwens de enige legale manier voor-jongeren onder de 23 jaar om de discotheek binnen te komen. Komend weekend is het feest bij Arena. Donderdag 5 december is het 'Arena Clubnight'. De 'Mega Party Promo Tour' komt met drie dance acts en dj Sijlvan Stoet langs op vrijdag 6 decem ber. Radio 3-dj Korné Klijn en diens 'Kort Klijn Drive-In- Show' staat geprogrammeerd voor zaterdag 7 december. Een 'Back-To-The-70th-And-80th- dansfestijn' besluit het feest weekend op zondag 8 december. De discotheek opent haar deu ren gedurende dit feestweekend steeds om 21.00 uur. Op donder dag en vrijdag is Arena tot 01.00 uur en op zaterdag en zondag tot 02.00 uur geopend. SCHIEDAM - Het duo '2/5 Have Mercy' treedt vanavond, don derdag, op in het Podium Café, aan de Lange Haven 28. Richard Huigen (strot en gitaar) en Martin Lobry (gitaar en zang) maken deel uit van de vijfmans rockformatie 'Have Mercy'. Zo nu en dan treden zij als duo op, vandaar de naam. Huigen en Lobry spelen akoestische muziek, voornamelijk eigen werk, afgewisseld met covers. Zaterdag 7 december staat de Rotterdamse band 'Dutchmen' in het Podium Café. Dutchmen bestaat uit drummer Brian Feenstra, zan ger-gitarist Michel Groené en bassist Peter Moonen. De band speelt pop-rock met uitsluitend zelfgeschreven nummers. Het optreden begint om 22.00 uur. SCHIEDAM In Wijkcentrum Dreesplein wordt op zondag 22 de cember van 11 tot 15 uur een kerst markt gehouden. Er zijn hiervoor nog kramen te huren a 12,50. De bedoeling van de kerstmarkt is dat er zelfgemaakte artikelen zoals wens kaarten, poppen, keramiek en speel goed worden aangeboden. Informa tie via tel. 4738671. Ahoy Rotterdam, 13 t/m 15 december lm 4 Openingstijden: vrijdag 13 dec.: 14.00-24.Q0 uur zaterdag 14 dec.: 12.00-24.00 uur zondag 15 dec.: 11.00-18.00 uur http://www.skintight.nl/erotrend.htm EROTREND Trends in lifestyle en erotiek EfolrrtuJ WATERWEG Ze is pas acht jaar oud, maar Elise Hoogendam uit Vlaardingen weet precies wat ze later wil worden: musicalzangeres. De eerste schreden in die richting heeft ze al gezet. Na een succesvol optre den in de musical 'Annie' vorig jaar in de Stadsgehoorzaal, gaat de ta lentvolle leerlinge van basisschool Open Vensters aanstaande vrijdag zelfs een stapje verder. Dan is ze op televisie te zien en te horen in een uitzending over het vijftigjarig be staan van UNICEF. De NCRV zendt een muzikaal gala ter ere van dit jubileum uit, waarin Elise Hoog endam een duet zingt met niemand minder dan Liesbeth List. Elise Hoogendam vertegenwoordigt in het '50 Jaar UNICEF Gala' de provincie Zuid-Holland. Twaalf kin deren uit evenzoveel provincies zin gen in dit galaprogramma een duet met een bekende artiest of groep. Aan de keuze van de twaalf jeugdig- de deelnemertjes is een uitvoerige selectieronde vooraf gegaan. Om aan kandidaten te komen schreef het organisatiebureau K&B Events In ternational allerlei muziekscholen in Nederland aan. Zo ook muziek school 'OpMaat' in Vlaardingen, waar Elise deel uit maakt van het musicalkoor. Met dit koor maakte ze vorig jaar furoFe in de musical 'Annie'. „Onze lerares Anja wees zeven kinderen aan om een bandje in te zingen, dat naar K&B werd ge stuurd", vertelt Elise. „K&B vroeg ons daarna om twee liedjes in te studeren, 'Little Drummer Boy' van Gerard Joling en 'Vrijheid' van Lies beth List. In totaal waren er 2500 kinderen die een kans maakten. maar begin september kreeg ik een uitnodiging om auditie te komen doen in de studios in Hilversum. En daar werd besloten dat ik mocht meedoen. Ik mag nu samen met Liesbeth List het liedje 'Vrijheid' gaan zingen." Elise bekent eerlijk dat ze voordien nog nooit van Liesbeth List had gehoord. Vorige week zaterdag ont moette ze de zangeres voor het eerst om samen te oefenen. „Ze was heel erg aardig", vindt Elise. „Ze hielp me met het uitzoeken van de kleding en zei dat ze er vroeger precies zo uitzag als ik. Ik lijk sprekend op haar toen zij nog een meisje was." Vrijdag 6 december kan heel Neder land luisteren naar de zangkwalitei ten van Elise Hoogendam. Niet al leen in het duet met List, maar ook in het openings- en slotlied van het gala, waarin alle twaalf kinderen sa- menzingen met een nog geheim ge houden artiest. Zenuwachtig is de zelfverzekerde jongedame aller minst. „Nee hoor, dat ben ik nooit. Ook niet tijdens de audities. Het ging toch allemaal goed? Mijn vriendjes en vriendinnetjes op school vinden het wel spannend. Ze zouden het zelf nooit hebben gedurfd, zeg gen ze. Maar iedereen op school loopt inmiddels wel het liedje te zin gen." Een vakjury en de televisiekij kers thuis (via telefoonnummer 06- 300411) kunnen na afloop van de optredens bepalen welke vier kandi daten doorgaan naar de finale. De winnaar krijgt een fors geldbedrag, waarvoor een UNICEF-doel moet worden uitgekozen. Elise heeft niet over dat doel nagedacht, want ze verwacht niet dat ze wint. „Dat zal Jessica met Total Touch of Mare Peter met Bert Heerink wel worden. Die zijn erg goed. Trouwens, ik vind winnen toch niet belangrijk. Je moet het gewonnen geld immers weer weggeven?". Het '50 Jaar UNICEF Gala' wordt vrijdag 6 december uitgezonden door de NCRV op Nederland 1 en begint om 21.06 uur. Elise Hoogen dam is als zesde kandidaatje aan de beurt. En wie na deze uitzending meer van haar wil horen, kan rond kerst terecht in het dienstencentrum De Blauwe Brug in Schiedam- Noord. Daar doet Elise mee aan een kerstconcert met het musicalkoor. SCHIEDAM - Tot eind januari krijgen schrijvers van verhalen en gedichten de gelegenheid het beste, mooiste of ontroerendste dat zij ooit op papier hebben gezet in te zenden naar de Literaire commissie van Het Filmhuis. Deelname in beide categorieën is mogelijk en het thema is vrij. De epistels (in vijfvoud) moeten in het Nederlands op A4-formaat worden getypt. Per deelnemer mag één verhaal van maximaal 1500 woorden worden ingezonden of drie gedichten van maximaal 32 regels elk. Ieder gedicht staat op een apart vel met vermelding van de naam van de inzender. Deelnemers mogen geen pseudoniem of motto gebruiken en het werk mag niet eerder zijn bekroond of gepubliceerd. Op de eerste pagina van het ingezonden werk dient men naam, adres, telefoon nummer en leeftijd te vermelden en in de linkerbovenhoek van de enveloppe om welke categorie het gaat. Het werk wordt gezonden naar: Tiende Schiedamse Schrijfwed strijd, Het Filmhuis, Postbus 4117, 3102 GC Schiedam. Bij de inzending dient een gefrankeerde enveloppe (80 cent) te worden bijsloten. Voor inzenders van buiten Nederland vervalt die eis. De prijsuitreiking vindt plaats op zondag 20 april in Het Filmhuis, Nieuwstraat 12. Meer informatie verstrekt Anneke Blok tel. 4751785 of Dick de Dobbelaar tel. 4716116. Uit handen van C'estbon-eigenaar John van Buuren nemen de heer en mevrouw Kruijsifix hun prijs in ontvangst. SCHIEDAM Het echtpaar D.H. Kruijsifix is winnaar ge worden van een actie van de winkel C'estbon in het Hof van Spaland. Afgelopen zaterdag mochten de heer en mevrouw Kruijsifix hun prijs in ontvangst nemen uit handen van eigenaar John van Buuren. Net als heel veel andere klanten leverde de familie Kruijsifix een volle spaarkaart in, waarmee ze al direct een heerlijke fles wijn verdienden. Bovendien wonnen ze de hoofdprijs: een hotelarran gement met diner voor twee per sonen in één van de Bilderberg hotels. Het diamanten bruidspaar Van Dijk- Visser ontving burgemeester Scheeres op de koffie. SCHIEDAM Burgemeester R. Scheeres kwam afgelopen dinsdag op de koffie bij het echtpaar Van Dijk-Visser. Aanleiding was het 60- jarig huwelijksjubileum van het paar, waarmee de burgemeester hen namens de gemeente kwam feliciteren. De heer L.G. van Dijk (thans 82) is een geboren en getogen Schiedammer. Op 2 december 1936 trouwde hij met de in Rotterdam geboren Wijntje Visser (nu 83). Uit hun huwelijk werden een zoon en een dochter geboren. Tot aan zijn pensionering was de heer Van Dijk directeur van zijn eigen aannemingsmaatschappij. Het diamanten bruidsfeest is in familiekring gevierd. SCHIEDAM - Spirituele ver eniging Harmonia houdt dins dag 10 december een healings- avond in wijkcentrum Nieuw- land, aan het Dr. Wibautplein. Mensen, die geplaagd worden door stress, hoofdpijn, slape loosheid of gebrek aan energie kunnen wellicht in deze alter natieve geneeswijze een oplos sing vinden. Er zijn zes healers aanwezig. De avond begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt 2,50 voor leden en 5,- voor niet-leden. Donderdag 12 december wordt de Harmonia-avond verzorgd door E. van Roosmalen, die aan de hand van kerststukjes helderziende waarnemingen doet. De bezoekers moeten zelf een kerststukje meebrengen (het liefst zelfgemaakte stuk jes). Ook deze avond vindt plaats in het wijkcentrum Nieuwland en begint om 20.00 uur, De toegangsprijs voor niet-leden bedraagt 7,50. H I1li II1 If/V VAN 899,- VOOR 699,- WASH GO WASBEURT PROFILE WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax: (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Met Arena heeft Schiedam eindelijk weer een disco 7+,.: IT! n S TYRKENTIR Dé specialist langs de snelweg A15, afslag Charlois op ind. terr. EXCELSIOR Charlois. Driemanssteeweg 25, Rotterdam. Tel: 010 - 49 33 433. Open tot 19.00 uur! *Geldig t/m 31 december 1996.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 3