Uj Activiteiten dienstencentra 'We gaan ervan uit dat de problemen worden opgelost' Prijswinnaars Dialezing over rupsen Inktspotprijs Len Munnik Sidonia houdt het kort 'Stof tot nadenken' /Peest (Party Winter- warmertje. Kerstgroet met extra lading Peter de Vries in café Podium ORANJE Jonge jenever 0ra,iie ifi9= Vieux Oranje ^95 Jaren 50 blues in Grote Markt WD houdt spreekuur KUNSTGEBITTEN VERINGMEIER TANDPROTHETICUS Het Nieuwe Stadsblad Rommelmarkt Kerstconcert in Grote Kerk id BERGERAC HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM WOENSDAG 11 DECEMBER 199650-1441 SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs per literI O. per liter ID. U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 SCHIEDAM In café De Gro te Markt op het gelijknamige adres treedt zaterdag 14 decem ber de formatie 'The Backscrat chers' op. Deze band werd opge richt in 1960 en is al die 30 jaar al zeer geliefd in het uitgaanscircuit vanwege haar gloedvolle presen tatie van 40-iger en 50-iger-jaren blues. Medio 1997 komt de eer ste CD uit van dit swingende kwartet. Schiedammers kunnen het viermanschap komend week end live gaan beluisteren. Aanvang: 22.00 uur; SCHIEDAM De VVD-frac- tie Schiedam houdt 12 december haar spreekuur in de fractieka mer in het stadhuis op de Grote Markt tussen 19.30 en 20.30 uur. Schiedammers krijgen dan de gelegenheid om onderwerpen onder de aandacht van de VVD te brengen. Bellen kan ook, telnr: 4264786. Het spreekuur wordt zowel door de fractie als door de gebruikers als zeer posi tief ervaren en daarom in 1997 voortgezet. ziekenfonds/particulier reparaties klaar terwijl u wacht vernieuwen: in overleg met uw wensen dagelijks van 08.30-17.00 uur 's avonds en zaterdags volgens afspraak. Nieuwe Haven 131, Schiedam 3?010-4261417 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM In café Podium op de Lange Haven 28 treden zaterdag 14 december 'blues beest' Peter de Vries en 'zijn rui ge kompanen' The All Starrs op. De heren brengen een muziek- koffers vol klassiekers mee. Moeiteloos zetten ze goud van oud neer van surfinstrumentals tot nummers van Elvis, Tom Petty en The Beatles. Aanvang: 22.00 uur; toegang: gratis. KOFFIECONCERT MANDO LINE-ORKEST— Het eerste Schiedanrse mandoline-orkest 'ONI' geeft zondag 15 december een koffieconcert in kerstsfeer in de aula van het Stedelijk Mu seum op de Hoogstraat 112. Op het programma staan werken van onder anderen Handel, Co- relli en Mendelsohn Bartholdy. Aanvang: 11.30 uur: toegang: gratis. SCHIEDAM Dienstencentra De 4 Molens (Nieuwe Damlaan 766) en De Woudhoek (Heijer- mansplein) hebben voor de ko mende periode de volgende acti viteiten op stapel staan: Zondag 15 december - Thé- dansant in De 4 Molens - tussen 13.30 en 16.30 uur - toegang: 2,-. Maandag 16 december - Kerst bridge drive in De 4 Molens - tussen 13.00 en 16.00 uur. Dinsdag 17 december - laatste inschrijfdag voor kerstdiner in De Woudhoek (bij balie tussen 9.00 en 12.00 uur) op 22 decem ber - aanvang: 16.00 uur - kos ten: 35,- per persoon. Donderdag 19 december - Kerstzang koor OASE in De Woudhoek - aanvang: 14.00 uur - toegang: gratis. Voorverkoop kaarten oude- jaarsbal De 4 Molens - het bal wordt gehouden op 31 december van 19.30 tot 00.45 uur - kaarten kosten 7,50. SCHIEDAM Kluphuis Oost, aan de Galileïstraat 86, organiseert zondag 15 december de laatste rommelmarkt van dit jaar. In totaal staan zo'n zestig tafels met tweedehands spullen opgesteld. De rommelmarkt begint om 11.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM Een kinderpostzegel geeft de traditionele kerst en nieuwjaarsgroet nét even een extra lading. Tegelijk met het overbrengen van de beste wensen doet de afzender immers ook concreet een goede daad. Van de paar dubbeltjes toeslag op de zegels (40 cent op één van 80 en 35 op één van 70) en van de opbrengst van de kaarten worden projecten voor de jeugd bekos tigd in binnen- en buitenland. Dat is meteen de reden dat het 40-vrouw sterke team van het plaatselijk comité Kinderpostzegels trouw ieder jaar opnieuw tijd vrijmaakt om de verkoopstands te bemannen net in de ook thuis toch al drukke decembermaand. Dit jaar kreeg mevrouw Nauman zelfs een beeldje als beloning voor 25 jaar trouwe dienst. Lid van het comité mevrouw Algra geeft toe dat de verkoop telkens weer 'een hele klus is'. „We hebben het er echter graag voor over, want je ziet resultaat van het werk. Afgelopen jaar bijvoorbeeld kregen in Schiedam zowel De Erker als speeltuinver eniging 'In 't Park' een bedrag. Zoiets is ook voor ons een opsteker." De kinderpostzegelstands staan in de Noordbied op het Bachplein (geopend tot en met 23 december op maandag, dinsdag, donder dag en vrijdag van 14.00 tot 16.30 uur) en in de Albert Heijn in de Hof van Spaland (geopend tot en met zaterdag 14 december tussen 10.00 en 16.30 uur). Het thema van 1996 is 'Bouwen aan de toekomst' en de zegels zijn ontworpen door Marten Jongema. Ook de gevarieerde collectie wenskaarten in allerlei prijsklassen is fraai vormgegeven. WATERWEG Op uitnodi ging van de Insektenwerkgroep van de KNNV Waterweg- Noord verzorgt J. Kuchlein uit Wageningen donderdag 12 no vember een dialezing over 'mine- rende rupsen'. De heer Kuchlein is de auteur van het standaardwerk 'De klei ne vlinders'. Minerende rupsen zijn insekten, die al etende gangen in planten- weefsels aanleggen. In deze regio wordt actief meege werkt aan een landelijk onder zoek naar de aanwezigheid van deze vlindersoorten. De verwachting is dat deze groep insekten in de toekomst een belangrijke rol gaat spelen als biomonitor, ter beoordeling van de kwaliteit van milieu en natuur. De lezing wordt gegeven in Na- tuurcentrum De Boshoek, aan het Bospad 3 in Schiedam- Noord. Aanvang 20.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM In de Grote Kerk wordt woensdag 18 decem ber een kerstconcert verzorgd door solisten, een koor en orkest bestaande uit leerlingen van het Rotterdams Conservatorium. De algehele muzikale leiding is in handen van Barend Schuur man. Op het programma staan werken van onder anderen Bach. WATERWEG De Vlaardingse politiek cartoonist Len Munnik heeft deze week de landelijke Inktspotprijs in de wacht gesleept. De tekenaar van spotprenten in onder meer het dagblad Trouw en het partij-orgaan 'Radikaal' van GroenLinks Vlaardingen, won de jaar lijkse prijs voor zijn cartoon over een Dutchbatsoldaat, die - net terug uit Sebrenica - bij een psychiater op de bank ligt en uitroept: 'We hebben niets gedaan". De jury van de Inktspotprijs loofde met name de dubbele betekenis van deze uitroep (als uiting van 'vermeende onschuld' en als klaag zang dat Dutchbat in Sebrenica inderdaad 'niets heeft gedaan'). SCHIEDAM Voor het Stedelijk Museum en op de Grote Markt staat sinds kort een spreekzuil, die in de wandelgangen al de 'Sidonia' wordt genoemd. En dat niet vanwege de groene kleur. Een woordvoerder van PTT-Telecom weet te melden dat de zuilen 'niet zozeer bedoeld zijn voor sociaal belgedrag, maar voor korte gesprekken.': „Ze zijn bovendien goedkoper dan de oude ver trouwde cellen en vandalisme-bestendiger." Als het aan de PTT ligt gaat Nederland in snel tempo 'verzuilen'. De blauwe zuilen, die op (metro)stations en andere plekken waar het Openbaar Vervoer komen te staan, zijn Informatiezuilen. Met behulp van de telefoonkaart kan iedere gewenste reisinformatie worden opgevraagd. Op luchthavens staan tegenwoordig zuilen waarvandaan recht streeks een hotelkamer kan worden gereserveerd. En binnen afzienbare tijd komen er ook zuilen die aangesloten zijn op Internet. SCHIEDAM Nog voordat de oplevering van het gereno veerde en met enkele winkels uitgebreide winkelcentrum de Hof van Spaland in het na jaar werd opgeleverd, waren al kritische geluiden te horen over de afwerking. Halverwe ge augustus viel het opletten de bezoekers bijvoorbeeld op, dat de trap naar de parkeer garage de indruk wekte al ja ren in bedrijf te zijn. De ijze ren strippen op de treden ver keerden namelijk toen al in een vergevorderde roestige staat. Ook de bestrating vlak voor de entrees van de winkels zag en ziet er nog steeds uit als een noodoplossing. Volgens de voorzitter van de winkeliersvereniging van de Hof van Spaland, Anne Krijger, heeft de gemeente geen geld voor nieuwe tegels. De bestrating valt nu zeer uit de toon en de uit drukking 'vlag op een modder schuit' is zonder meer van toe passing. Overigens valt op de gehele bestrating nogal wat aan te merken. Zo is bijvoorbeeld niet gedacht aan het aanbrengen van afvoerputten. In het nieuwe gedeelte bij onder meer Albert Heijn (niet overkapt) blijft het regenwater staan op de tegels. Dit veroorzaakt een smerige kledderboel die moeilijk opge ruimd kan worden. Om het riso- co van een valpartij uit te sluiten borden waarop staat aangege ven dat fietsen in het winkelcen trum verboden is. Ook het onge limiteerd stallen van fietsen te gen winkelgevels en onder en naast de trap midden in de 'Hof van Spaland moet aan banden worden gelegd. Overigens ver moeden wij dat de plannenma kers van Neerlands grootste grutter geen rekening hebben ge houden met de stalling van de winkelwagentjes. Ook die horen naar de mening van de winke liersvereniging niet thuis in de doorgang naar de Zwaluwenlaan, maar in de zaak zelf." Hangplek De parkeergarage (twee Verdie pingen) blijkt grote aantrek kingskracht uit te oefenen op de jeugd. Met fietsen en skate boards wordt gestunt over de oprit en tevens is de parkeer ruimte intrek als 'hangplek'. Er wordt bekeken of het mogelijk is de ruimte 's avonds af te sluiten. „Dit idee is echter moeilijk uit voerbaar omdat op een cruciaal punt de stalling voor de AH - winkelwagentjes is onderge bracht", verklaart de voorzitter en eigenaar van Huize Brabant. „Als je kijkt naar de forse inves tering die is gedaan door zowel winkeliers als gemeente, om van de Hof van Spaland een aange naam winkelcentrum te maken, dan stelt het resultaat wel wat teleur. Maar wij blijven onder handelen en gaan er vanuit dat stap voor stap de problefnen worden opgelost", aldus Anne Krijger. den en haal mensen van omlig gende steden naar hier. Waar ik stadgenoten tegenkom?. Krim pen a/d IJssel (groot gratis par keerterrein), Capelle (groot gra tis parkeerterrein), Zoetermeer (drie parkeergarages), Oosterhof (vier uur parkeren voor één gul den), Spaland (gratis parkeren). Maar Schiedam centrum, de binnenkomer van de stad? Even snel boodschappen doen en dan 80 gulden bekeuring. Ik wens u wijsheid en misschien meer sa menspraak.' H. Maan (adres bij de redactie bekend). gaat een groot deel van het win kelend publiek bij regenachtig, weer, schuivelend over de gladde tegels. Lekkage Voorts menen insiders dat het bedrijf dat de nieuwe overkap ping heeft gemaakt niet profes sioneel te werk is gegaan. Nog overal slingert materiaal van de bouw rond en de kap is niet bepaald waterdicht. Bovendien blijkt regenwater op de eerste verdieping naar de zeer slecht verlichte parkeergarage te blij ven staan, zodat men min of meer gedwongen, door een plas water moet waden om het win kelwagentje terug te brengen. Ook de trap kan als het regent beter worden vermeden, tenzij men kaplaarzen draagt. Bij deze klachten blijft het echter niet. Want volgens de winkeliers worden de aansluitingen voor de verlichting van het centrum niet benut, rijden fietsers en brom mers voetgangers onderuit, wor den fietsen her en der neergezet en sommige winkeliers gebrui ken een groot deel van het wan delgebied om hun waren uit te stallen. „Over een aantal zaken zijn onderhandelingen gaande en wij hopen dat een en ander op korte termijn verbetert", ver klaart voorzitter Krijger. „In ieder geval onderzoekt Albert Heijn hoe wateroverlast kan worden voorkomen. Niet fietsen „Met politie en de wijkagent hebben wij een goed contact en al verschillende malen is het 'fietsprobleem' aan de orde ge weest. Dit heeft vorige week ge resulteerd in de plaatsing van SCHIEDAM Onder de titel 'Stof tot nadenken' stuurde de heer Maan het Nieuwe Stads blad de volgende brief over het gemeentelijk parkeerbeleid: 'Stof tot nadenken voor de be stuurders, cq instellers en inners van parkeer- en boetegelden in Schiedam. Als geboren en geto gen inwoner van uw stad vraag ik mij af: wat bezielt jullie? De stad mooi maken, prima; nieuwe huizen bouwen, prima; nieuw winkelcentrum, prima; nieuw welkomstbord bij binnenkomen in Schiedam, prima en erg at tent. Maar het hele centrum met omliggende straten en straks misschien de winkelstraten van de wijken tot betaald parkeerge bied verklaren is helemaal niet prima. U kan zich dat mijns in ziens ook niet permitteren, want de maatregel gaat ten koste van de winkeliers. Kijk maar eens naar de leegstand van de panden zelfs in De Nieuwe Passage. Door mijn vele vrije tijd ben ik in de gelegenheid ook eens er gens anders te gaan kijken. En wie kom ik dan tegen Recrea tief winkelende stadgenoten die Schiedam links laten liggen van wege het parkeerbeleid. Mijne heren, doe daar wat aan. Pro beer de stadgenoten hier te hou- zDctti i/n/p dPmi^ce ntm m SCHIEDAM Het echtpaar A. Brand uit Schiedam is win naar geworden van een actie van de winkel C'estbon, aan de Hoogstraat 180. Vorige week mochten de heer en mevrouw Brand hun prijs in ontvangst ne men uit handen van eigenaar John van Buuren. Net als heel veel andere klanten leverde de familie Brand een volle spaar kaart in, waarmee ze al direct een heerlijke fles wijn verdien den. Bovendien wonnen ze de hoofdprijs: een hotelarrange ment met diner voor twee perso nen in één van de Bilderberg hotels. Rare mensen, wij Hollanders. Altijd maar weer koppelen we Glühwein aan wintersport, Terwijl het ook in ons land de ideale opwarmer in barre tijden is. Weldadig voor lichaam en geest en zondermeer aan te raden als heerlijk slaapmutsje. De Glühwein van iCi kan u niet teleurstellen. Alleen al zijn prijs is een zonnetje in donkere dagen... Glühwein flesalltr. Lange Haven 26. door NANS WOLTERS De stand van de Kinderpostzegels in de Noordbieb. WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Winkeltopper vertoont kinderziekten Het Hof van Spaland mag dan wat kinderziekten vertonen, het is en blijft er prettig winkelen. Nu boeken voor het geheel nieuwe partycentrum!! Een unieke gelegenheid voor uw in eeri fantastische ambiance voor wel 200 personen. Nieuwe Haven 235 - 3117 AB Schiedam Voor informatie (OIO) 426 84 62 UOMIM iCccsiüw Uit handen van C'estbon-eigenaar John van Buuren nemen de heer en mevrouw Brand hun prijs in ontvangst. Frans Rietveldpad 2, Schiedam, tel. (010) 470 44 61 Winkelcentrum Woudhoek Aanbieding geldig van 11 t/m 24 december 1996.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 3