Bureau Jeugdhulpverlening moet ervoor gaan dat vraag en aanbod beter op elkaar afgestemd zorgen worden Het groot Rotterdamse antwoord op trends in lifestyle erotiek Voor kerstmarkt hoef je niet naar Duitsland Racend kerstcadeau Bert Visscher staakt noodgedwongen try-out Erotrend: regionale lifestyle-beurs in erotiek van de producenten van Erolife Ronduit Kerstspecial Nooit meer met mond vol tanden Zuiderster speelde voor Sint De Ronduit-club komt op 13 december met een kerstspecial van het Ronduit Classic Festival naar de Laurenskerk in Rotter dam, Grote Kerkplein 15. Het Ronduit Classic Festival brengt verschillende muziekstijlen, zo als praise, gospel en klassiek, samen in een verrassend kerst programma. Het Ronduit Orchestra onder leiding van Eric Lagerström en het Ronduit Gospel Choir onder leiding van Peter Grasmeijer ste ken ondermeer werken uit de Messiah en van Michael W. Smith in een nieuwe jas. Wim Grandia brengt als rode draad een speciale kerst-story. Aan vang: 20.00 uur. Toegang: 027,50. Kaarten kunnen gereser veerd worden via tel. 0318- 622336. In de voorverkoop zijn kaarten verkrijgbaar bij Boek handel Van Rietschoten, Kei- zerswaard 8, Rotterdam, tel. 010-4820488; Stichting Heel Rotterdam, Krommenoord 16 tel. 010-4830154; Intershop boek- en bijbelwinkel, Frits Ruysstraat 28a, tel. 010-2120438 Er zijn van die onderwerpen waar iedereen best wat meer van af zou willen weten. Zoals bij voorbeeld Internet of economie. De meeste boeken over deze the ma's zijn voor veel mensen ech ter te omvangrijk, diepgaand of hoogdravend. Daarom introdu ceert Uitgeverij Krikke c.s. de serie 'Alles wat je altijd al wilde weten over...', een reeks grappi ge en handige boekjes die alle informatie geeft die de lezer maar nodig heeft om met de experts mee te kunnen praten. De eerste zes titels zijn voor 9,95 in boekhandel, kiosk en wa renhuis verkrijgbaar. De serie 'Alles over...' is opmer kelijk informatief en uiterst lees baar. De eerste zes titels behan delen de onderwerpen Internet, Economie, Astrologie Waar zeggen, Golf, Spreken in het openbaar en Seks. De boekjes zijn naast humoristisch en licht- ironisch ook bijzonder compleet. Beknopt en overzichtelijk geeft deze serie alle relevante kennis met betrekking tot het onder werp. In slechts 64 pagina's krijgt de lezer een 'spoedcursus' waarmee hij of zij zich als een echte expert voor kan doen. Boekjes voor 'beterweters' 'Alles over...' wordt uitgegeven door Uitgeverij Krikke c.s., bekend van de succesvolle series 'Dat zijn nou typisch...' en 'De Poc ket-Manager'. De reeks is spe ciaal bestemd voor de grote groep 'beterweters': mensen die wel alles willen weten over een onderwerp, maar daarvoor niet door allerlei omvangrijke boek werken heen willen worstelen. De boekjes bevatten daarom al leen die informatie die echt van belang is, aangevuld met verhel derende anekdotes en scherpe humor. Meubelreus De Züiderster speel de onlangs twee keer voor Sint Nicolaas. Wie de oudste aan koopbon kon overleggen won een cadeaucheque van 500,-. Uiteindelijk bleek mevrouw N.A. Helder uit Rotterdam over het beste archief te beschikken. Haar bonnetje was ruim 26 jaar geleden uitgeschreven. Mevrouw J. Franke-Vrijenhoek uit Capelle aan den IJssel viel ook in de prijzen. Zij won een scooter. De Stadsregio Rotterdam wil per 1 januari 1998 een Bu reau Jeugdzorg oprichten met vestigingen in Rotterdam Noord, Rotterdam Zuid, Spijkenisse en Vlaardingen. Het bureau moet vraag en aanbod binnen de jeugdzorg beter op elkaar afstemmen middels het een ingangsprin cipe. Dit staat in het Stadsre- gionaal Plan Jeugdhulpverle ning 1997-2001. In de Rotterdamse regio komen gemiddeld 2.100 jeugdigen per jaar in het hulpverleningscircuit terecht. Dit varieert van een dagbehandeling en pleegzorg tot een het opnemen in een in stelling. Eén van de conclusies uit het plan luidt dat de jeugdhulpver lening en de jeugdbescherming beter afgestemd moet worden op het gemeentelijk preventief jeugdbeleid om problemen in een vroeg stadium te kunnen aanpakken. Volgens G. van der Zalm. coör dinator jeugdhulpverlening van de GGD. bereiken de signalen van jongeren met problemen lang niet altijd de jeugdhulpver lening. „Jongeren die bij de hulpverlening terecht komen hebben vaak veel en langdurige problemen. Het schoolmaat- schappelijk werk, sociaal cultu reel werk en onderwijs moeten signalen, die de jongeren afge ven, vroegtijdig oppakken en eventueel doorspelen." Bureau Jeugdzorg Om ook vraag en aanbod bin nen de jeugdhulpverlening beter op elkaar af te stemmen, wordt de jeugdhulpverlening, jeugdbe scherming en de geestelijke ge zondheidszorg voor de jeugd onder een dak gebracht binnen het Bureau Jeugdzorg. De be doeling is ook het bureau Ver trouwensartsen Rotterdam hier bij te betrekken onder de noe mer Stadsregionaal Meldpunt Kindermishandeling. Voor jongeren die zich bij het bureau melden wordt eerst uit gezocht of volstaan kan worden met eenvoudige ambulante hulp of dat intensieve hulp nodig is. zoals daghulp. pleegzorg of plaatsing in een instelling voor de jeugdhulpverlening. Hiertoe zal het huidige Regionaal Aan- meldingspunt Rotterdam wor den uitgebreid tot een centraal aanmeldingspunt. Subsidie Het Plan Jeugdhulpverlening voorziet verder in een subsidie aan het project Families First van 600.000 gulden. Dit project voorziet in hulp aan gezinnen waarvan een of meerdere leden uit huis geplaatst dreigen te worden. Ook de nachtopvang voor thuisloze jongeren De Plataan en het VT project, dat trainin gen verzorgt voor jongeren om te voorkomen dat ze thuisloos raken, kunnen volgens het plan een subsidie tegemoet zien. Om geld voor deze projecten be schikbaar te maken wordt de kamertraining met 32 plaatsen teruggebracht. Migrantenorganisaties Verder is het de bedoeling dat migrantenorganisaties wordt overlegd op welke manier het beste aan niet-Nederlandse kin deren jeugdhulp kan worden ge boden en hoe niet-Nederlandse hulpverleners een baan kunnen vinden in de jeugdhulpverle ning. Het Plan Jeugdhulpverlening 1997-2001 wordt op 11 decem ber behandeld door de Raad van Stadsregio Rotterdam, waarin de bestuurders van de 18 regiogemeentèn zijn vertegen woordigd. Met de jeugdhulp verlening in de regio is jaarlijks een bedrag van 80 miljoen gul den gemoeid. 'Erotrend is nieuw, spannend, sensationeel en drempelverla gend', verklaart de organisatie vol overtuiging. 'Erotrend is een 'Erotrend is nieuw, spannend, sensationeel en drempelverla gend', verklaart de organisatie vol overtuiging. 'Erotrend is een samenkomen van alles en iedereen die te maken heeft of wil hebben, met trendy lifestyle en erotiek. Op Erotrend worden li festyle en erotiek op een bijzondere wijze samengesmolten.' Niet zo verwonderlijk voor wie weet dat Erotrend van dezelfde producenten is als de landelijke manifestatie Erolife; garantie dat de beurs voor een breed publiek interessant is. Erotrend vindt plaats van 13 tot met 15 december in Ahoy' te Rotterdam. Erotrend is een groot spektakel dat eindelijk op veler verzoek plaats vindt voor de regio Groot-Rotterdam en haar ruime verzorgingsgebied. Regionaal betekent niet dat de formule en kwaliteit van de beurs minder is dan het nationale Mega Erolife. Het betekent wel dat alles wat er leeft op gebied van trendy lifes tyle, erotiek en shows in Rotter dam en omgeving aanwezig is. Zoals produkten, accessoires en gimmicks die ook ter plekke kunnen worden aangeschaft. Actie is een onmiskenbaar ele ment op Erotrend: danceshows, fotoshooting, striptease, traves tieshows en modeshows passe ren continu de revu in één door lopend programma. Eén van de hoogtepunten op Erotrend zijn de shows van Skin Tight. Dit toonaangevende, Rotterdamse fashion-bedrijf is gespecialiseerd in lak, leer, rubber en latex. In de vorm van sprankelende, span nende shows toont Skin Tight op een verleidelijke manier dat erotiek en fashion onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn. Skin Tight komt op Erotrend met een nieuw fenomeen: een rubberen creatie uit een potje. Via demonstraties wordt ge toond hoe vloeibaar rubber ge transformeerd kan worden tot een zelf ontworpen outfit. Het resultaat is vanzelfsprekend een tweede huid die de eigen 'persoonlijkheid' een bijzonder accent geeft. Pikante bruidsmode Ontwerper Mano vindt dat lief de en erotiek hand-in-hand iho- gen gaan en laat dat op geheel eigen wijze zien. Tevens showt Mano haute couture van lak en leer in een spectaculaire show. Een ander bedrijf dat zich op Erotrend presenteert is Love Steel. Deze firma toont, bijzon dere meubelen van staal en dans- kooien voor trendy discotheken. Op Erotrend worden in deze kooien verleidelijke perfomances gegeven. Vanzelfsprekend biedt Erotrend alles op het gebied van lingerie. Van leer tot zijde en het fijnste kant. Van kleine, exclusieve ate liers als Merckwaerdigh tot gro tere lingeriebedrijven als het En gelse Ann Summers. Het Neder landse filiaal van Ann Summers bevindt zich in Rotterdam. Dit biedt exclusieve lingerie aan in de maten 36 tot en met 46. Ann Summers laat zien dat lingerie er ook in grote maten prachtig uit ziet. Ook wordt er een speciale mannenlijn in lingerie getoond. Lekker in je vel zitten is ook onder ero-liefhebbers een trend. Daarom worden de laatste nieuwtjes op body- en health- fitness-gebied gepresenteerd. Wie zijn gezich eens een andere uitstraling wil geven kan uitge breide kleur- en make-up advie zen krijgen bij Holland Photo Model Services. Etherische oliën zijn sterk geurende oliën die ge maakt worden van planten ma teriaal. De oliën worden ge bruikt om zowel geestelijk als lichamelijk bepaalde sferen of stemmingen op te roepen. Een erotische sfeer kun je creëren met de zinnenprikkelende meng sels van Volatile. Op Erotrend zijn deze opwindende geuren verkrijgbaar. Wie op zoek is naar een sieraad dat anders dan anders is, kan eveneens terecht voor SM sieraden en piercings tot aan cabuchon sieraden. Body art Ook schilders, beeldhouwers, fo tografen en ontwerpers hebben zich door eros laten inspireren. De kunst die zij tonen laat zich benoemen als eigenzinnig, mys terieus en -vanzelfsprekend- ero tisch. De Rotterdamse art-galle- rie Taurus toont bij voorbeeld schilderijen met erotische tafere len. Bodypainters laten op Ero trend zien waarom zij hun body art een kunstvorm van niveau vinden. De openingstijden van Erotrend zijn: vrijdag 13 december 14.00- 24.00 uur, zaterdag 12.00-24.00 uur, zondag 11.00-18.00 uur. De kerstmarkt van de Vereni ging Historische Markt, rond de Grote Kérk op de Markt in het Vlaardingse centrum, trok vorig jaar duizenden be zoekers. Deze succesvolle markt, compleet met chocola demelk en glühwein, wordt dit jaar herhaald op 13, 14, en 15 december. Het idee was om, geïnspireerd door de Duitse kerstmarkten, van de jaarlijkse ontsteking van de verlichting van de kerstboom voor het oude stadhuis een 'bre der' evenement te maken. Nieuw was de aankleding van het hele plein rond de Grote Kerk, de Markt, in gezellige kerstsfeer. Dat werd gedaan door de plaat sing van een aantal houten huis jes, waarin diverse ambachten en toepassingen daarvan in kerst sfeer werden getoond. Boven dien worden er dit jaar een aan tal kramen geplaatst, waarin kerstartikelen worden verkocht. Zowel buiten als in de Grote Kerk treden vele muziekgroepen op. Op initiatief van de winkeliers vereniging Hoogstraat vertrekt vrijdagavond om 20.15 uur een lampionnenoptocht richting de Markt om gezamenlijk met de kinderen de kerstboomontste king mee te maken. Kinderen dienen hun eigen lampion mee te nemen. Deze lampionnenop tocht vertrekt vanaf de R K-kerk H.J. de Dooper op de Hoog straat. Vanaf 20.00 uur is het hier verzamelen bij de kerstman. Voor de kinderen wacht een leu ke attentie. Het 'piece de résistance' is de 'levende' Kerststal, die door de bewoners van de Markt wordt ingericht. Tellingen gaven aan dat de Kerststal in 1995 zo'n 1200 bezoekers per uur trok. Dit jaar zal de entourage rond om de Kerststal een r icessie- achtige sfeer meekrijgen. De Vlaardingse Musicalvereniging zal namelijk regelmatig op de Markt 'Drie Wijzen uit het Oos ten' vertolken. Al met al is de Kerstmarkt een bezoek zeker waard. De Kerst markt wordt gehouden: vrijdag 13 december van 18.00 tot 21.00 uur, zaterdag 14 december van 10.00 tot 21.00 uur en zondag 15 december van 12.00 tot 17.00 uur. Vrijdag 13 december 1996: 19.00 - 19.15 uur, Carillonbespe ling door Addie de Jong 19.15 - 20.30 uur, Inloopconcert met samenzang in de Grote Kerk m.m.v. Kerkkoor Bethel Jongerenkoor Decibel Vlaardingen band van het Leger des Heils Organist Aad Zoutendijk 20.30 - 21.00 uur, Ontsteking van de kerstboomverlichting door de burgemeester van Vlaar dingen Samenzang met begeleiding van de Vlaardingen Band van het Leger des Heils 18.00- 21.00 uur, Vertolking door Musicalvereniging Vlaar dingen van 'Drie Wijzen uit het Oosten' zaterdag 14 december 1996: 14.00 - 17.00 uur, Bazuingroep 17.00 - 19.00 uur, The Messen gers 19.30 uur, Kerstcantate in de Grote Kerk zondag 15 december 1996: 12.00 - 17.00 uur, Optreden di verse koren, waaronder Kinder koor Jong Vlaardingen Bij de Dutch Racing School kan iedereen met een rijbewijs deelnemen aan drie speciale racefeestdagen op zondag 29 en maandag 30 december en zondag 16 maart op het Circuit Park Zandvoort. Deelnemers racen zelf op het circuit van Zandvoort in een echte Formule Racewagen, doen mee met GoKart Race competities, maken raceronden als co-driver in een supersnelle Sportscar, en rijden op een Quad en in een Porsche 944 Cupauto. De deelnemers worden in verschillende groepen ingedeeld en begeleid door ervaren instruceurs. Het programma duurt van 9.00 tot 17.00 uur en begint met een ontvangst in circuitrestaurant La Course. De prijs voor één van deze racefeestdagen bedraagt f345,- (weekenddag kost normali ter f365,-) per persoon en kan als cadeau worden aangeboden middels een cadeaucheque a f365,-. Tevens ontvangt iedere deelnemer van één van deze speciale racefeestdagen een echt Dutch Racing School racejack als extra cadeau. Voor meer informatie: de Dutch Racing School bv, Postbus 13, 2040 AA Zandvoort, tel. 023-5740790. Bert Visscher stond woensdag 4 december met een try-out van het programma 'Voor ons hoeft het niet meer' voor een volle bak in Theater Het Kruispunt. Na 25 minuten spelen heeft hij voor het eerst in zijn carrière zijn voor stelling af moeten breken. Ruim een week voor het optre den in Barendrecht is hij met zijn wilde sprongen op het toneel in de Eindhovense Stadsschouw burg over een aansteker - die daar niet mocht liggen - onderuit gegaan. Hij hield daar een fikse beenspierblessure aan over. De laatste dagen voor zijn optreden in Het Kruispunt was hij weer zover dat hij, weliswaar met een trekkend been, zijn show volle dig kon presenteren. Bij het opbrengen van enkele koffers gedurende de eerste scè ne in Het Kruispunt bleef Vis scher met zijn trekkend been echter haken achter een decor stuk; een zweepslag trof zijn been opnieuw. Hij heeft nog eni ge tijd geprobeerd door te spelen tussen zijn teksten door vragend of er een dokter in de zaal aan wezig was, maar allengs werd hij bleker en bleker van de pijn, totdat het niet meer ging. Hij heeft zelf zijn voorstelling afgebroken en het publiek ge vraagd maar koffie te gaan drin ken, om hem de gelegenheid te geven iets aan zijn blessure te doen. Er was geen dokter in de zaal, maar wel was er snel een fysiotherapeut in de coulissen. De krachtige pijn en het medisch advies deden hem besluiten de voorstelling definitief stop te zet ten. Visscher heeft, na de ingelaste koffiepauze, het publiek in de zaal toegespreken en meegedeeld dat hij moest stoppen. Gelukkig kon hij direct, onder luid ap plaus, een nieuwe datum voor Het Kruispunt noemen: in het nieuwe jaar op woensdag 15 ja nuari, komt hij met 'Voor ons hoeft het niet meer' terug in Ba rendrecht, dan met twee hele be nen en voor de hele show. Het publiek werd door Het Kruis punt uitgenodigd om in de foyer en theatercafé De Alleman nog een drankje te drinken, waar ve len nog tot laat in de avond gebruik van maakten. Ook de voorstelling op 15 janua ri is geheel uitverkocht, want er zijn geen kaartjes bij de kassa teruggebracht. v- Voor de liefhebbers.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 19