SCHIEDAM Schiedammer voltooit Tocht der Tochten ONS-team strooide 100 ton pekel en 20 ton zand Schiedamse oren gevoeliger EXCLUSIEVE MANNENMODE 10%-50% KORTING 16: Rolec Computers levert maatwerk ORANJE Met bus naar NCRV-studio Platform Schiedam opent antwoordnummer Elfstedentochtpostzegel is ontworpen door Schiedammers H Het Nieuwe Stadsblad Veerplein 97 - 3131 CX Vlaardingen HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 8 JANUARI 1997 2-1441 Rolec heeft ook een uitgebreid assortiment CD-spelen. Zakelijk bekeken SCHIEDAM „De meest ge stelde vragen hebben betrekking op Internet en Windows 95," aldus Richard Grundeken. Hij is één van de medewerkers van de nieuwe computerspeciaalzaak Rolec Computers aan de Rotter- damsedijk 248A in Schiedam. Op dit adres kunnen bedrijven en particulieren terecht met al hun vragen en wensen op het gebied van hard- en software. Richard Grundeken: „De service die wij verlenen is afgestemd op de individuele wensen van de klant. Behalve dat wij computers op maat leveren, adviseren wij ook cliënten die voor het eerst een computer aanschaffen." Verder is Rolec Computers hét adres voor CD-spelen. Maar liefst 5000 titels zijn leverbaar. Naast merken als Toshiba (on der meer notebooks) heeft Rolec Computers een eigen huismerk DATA MAX. „Op deze compu ter geven wij maar liefst 2 jaar garantie," vertelt Richard Grun deken. Prijslijsten voor hard- en software zijn in de zaak verkrijg baar en op te roepen via Inter net, Home Page:Http//www. euronet.nl/users/rolec/in- dex.htm. E-mailen is eveneens mogelijk via Rolec Euro- net.NL. Richard Grundeken: „Met behulp van onze homepa ge op Internet kan iedereen de door hem of haar gewenste com puter samenstellen en vaststellen wat een en ander gaat kosten." De openingstijden van Rolec Computers - Rotterdamsedijk 248 A - zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 -17.30 uur en op zaterdag van 10.00 - 16.00 uur. Het telefoonnummer is: 010 - 427.07.71. Faxen kan op: 010 - 434.68.19. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje per liter Vieux Oranje per liter I U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 95 95 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Nadat David Konstapel (51) op zijn Oosten rijkse vakantieadres Henk Kroes - voorzitter van de Elfsteden tocht - via de Wereldomroep de verlossende woorden 'it gaet oan' had horen uitspreken, be dacht hij zich geen moment. Sa men met zijn echtgenote, pakte hij direct de koffers en reisde terug naar Schiedam. Na een tussenstop thuis aan het Barbier pad ging het richting Friesland, waar Henk voor de derde keer in successie de Tocht der Tochten reed. Precies 13,5 uur na de start passeerde lidnummer 9663 de fi nish in Leeuwarden. „Wat ik afgelopen zaterdag heb meegemaakt, is eigenlijk niet te beschrijven," zegt de in Fries land geboren stadgenoot Kon stapel. „Overal langs de route stonden de toeschouwers en thousiast te juichen wat voor mij - en ik weet zeker ook de andere (toer)rijders - geweldig stimule rend is geweest om door te gaan. Bij het binnenschaatsen van de grote plaatsen sprongen soms de tranen in mijn ogen. Overal wer den we als helden ontvangen. De wijze waarop dat gebeurde was nog het beste te vergelijken met de geestdrift die losbarst als het Nederlands Elftal een belangrij ke wedstrijd heeft gewonnen. Ook het publiek bij de kluun plaatsen heeft fantastisch goed geholpen," aldus Konstapel, die eveneens zeer te spreken was over de organisatie. Radio Schiedam Inwoners van de Brandersstad zijn zaterdag rechtstreeks getui ge geweest van de verrichtingen van David Konstapel. In een uit zending van het programma Passage 12 van de Schiedamse lokale omroep, verzorgde hij twee maal telefonisch een ver slag van de vijftiende Elfsteden tocht. Behalve naar de studio, belde David ook zijn vrouw - eveneens aanwezig in Fryslan - met het verzoek hem in Bolsward andere kleren te komen brengen. „Ik heb me op het ijs staan omkle den en ben daarna weer verder gereden. Vooral het laatste stuk was het afzien vanwege de harde tegenwind die er stond, maar hoe dichter ik bij de finish Het echtpaar Konstapel spelt na het weekend de kranten uit. kwam, hoe sterker ik werd. On derweg in Dokkum hing zo'n geweldige sfeer - overal werd ge danst en feest gevierd - dat ik aanvankelijk besloot daar te blij ven. Maar na een kwartiertje heb ik toch maar weer de ijzers ondergebonden en ben richting Leeuwarden geschaatst," zegt Konstapel. Daar arriveerde hij even na negenen. Konstapel is een echte liefhebber van natuurijs. „Als het buiten heeft gevroren en het ijs is dik genoeg, ontdooi ik meteen!" In het verleden schaatste hij in Friesland regelmatig lange af standen, vaak in het gezelschap van zijn vrouw. „Ik bewaar al tijd een aantal snipperdagen om te kunnen schaatsen in de win ter." Konstapel (51) deed in '85 en '86 ook al mee met de Tocht der Tochten. In 1963 ging het schaatsevenement helaas aan zijn neus voorbij. SCHIEDAM - De extreem lage temperaturen brengen naast de nodige ijspret ook tal van problemen met zich mee. Zo waren de wegen juist rond de jaarwisseling door de glad heid vrijwel onbegaanbaar. Hadden auto's dankzij inten sief strooiwerk van de ONS al snel weer ruim baan, voet gangers liepen tot zelfs na het weekend nog het risico van een valpartij. Lopen op de rij weg was in veel gevallen om- ndanks het rakelings passe rende gemotoriseerde verkeer, heel wat veiliger dan op de glibberige stoep. Koning Winter bezorgde dan ook niet alleen de medewerkers van de ONS, maar vooral de Eerste Hulpafdeling van het Schielandziekenhuis (over)werk. Tal van stadgenoten die lelijk onderuit waren gegaan, moesten zich laten behandelen aan bot breuken van uiteenlopende aard. Vooral ouderen werden het slachtoffer van de bevroren ijzel- laag op de straten. Een 87-jarige stadgenote die vorige week op de Nieuwe Damlaan onderuit gleedt, liep daarbij niet alleen verwondingen op aan het gezicht maar vertoonde ook onderkoe- lingsverschijnselen. Een mede werker van de Eerste Hulpafde ling laat weten 'het razend druk te hebben'. Eén voordeel had de snijdende koude met Oud en Nieuw naar zijn zeggen wel. Het Lopen op de stoep was de afgelopen week een riskante aangelegenheid. aantal 'vuurwerk-slachtoffers' bleef beperkt tot tien: „En nie mand van hen had ernstige brandwonden. We houden er overigens altijd rekening mee dat dat aantal nog toeneemt. Vorig jaar goot het rond deze tijd van de regen dus overgeble ven rotjes en vuurwerkpijlen wa ren meteen onbruikbaar. Nu blijven ze intact." Vooral de medewerkers van de Nutsbedrijven hebben het zwaar gehad de afgelopen week. Plaatsvervangend chef Buiten dienst Van der Meer is met zijn team vrijwel dag en nacht in touw geweest om de wegen zo begaanbaar mogelijk te houden. „Het is ons gelukt om de door gaande routes onder controle te krijgen. We hebben drie strooi wagens tot onze beschikking, maar zelfs daarmee kunnen we alle problemen helaas niet oplos sen. Pekel werkt tot -6 graden, maar toen de temperatuur ver der zakte naar 10 had strooien geen effect meer. En ook als we de pekel met zand vermengen levert dat niet altijd het gewenste resultaat op." aldus Van der Meer. Het strooien op fietspa den is volgens de ONS-mede- werker meestal zinloos: „Die lig gen dikwijls in de schaduw en bevriezen meteen weer. Fietsers doen er het beste aan om van de hoofdrijbaan gebruik te maa- ken." De Nutsbedrijven hebben inmiddels de enorme hoeveel heid van 100 ton pekel en 20 ton zand gestrooid. Schiedammers wordt verzocht om zelf zoveel mogelijk de stoepen voor hun huisdeur 'ijsvrij' te maken, om dat daar voor de ONS geen be ginnen aan is. In tegenstelling tot de Nutsbe drijven hoefde de brandweer rond de jaarwisseling weinig uit te rukken. De kou weerhield de meeste stadgenoten ervan om buiten de overgang van '96 naar '97 al te uitbundig te vieren. Be halve op een paar incidenten na deden zich bij de start van 1997 geen ernstige onregeldheden voor. Wel moest de Schiedamse brandweer op nieuwjaarsoch tend in alle vroegte uitrukken, om haar Vlaardingse collega's te assisteren bij het blussen van een brand in basisschool De Singel (Holy-Noord). De helft van het aantal lokalen kon van de on dergang worden gered. De Schiedamse spuitgasten ver lieten vooral de kazerne voor relatief kleine klussen, waarbij de blusvoertuigen - met aan boord zo'n 1500 liter water - niet te lang buiten bedrijf konden blijven, omdat anders gevaar be stond dat de pomp in de wagen zou bevriezen. Net als voorgaande jaren heeft de nauwe samenwerking tussen politie, brandweer, ONS, Bu reau HALT en gemeente rond om de feestdagen goed uitge pakt. Behalve voor wat kleine brandjes in papiercontainers en het ingooien van enkele winkel ruiten, hoefde de hermandad niet extra op te treden. WATERWEG Bij voldoende belangstelling organiseert de NCRV donderdag 6 maart een bustocht naar de televisiestudio in Hilversum, waar leden en an dere geïnteresseerden een live uitzending van een NCRV mid dagprogramma kunnen bijwo nen. De bus vertrekt op 6 maart om 12.00 uur vanuit Maassluis, om 12.15 uur vanuit Vlaardin gen en om 12.30 uur uit Schie dam. De deelnemers zijn om streeks 18.30 uur weer terug. Inlichtingen over deze middag- tocht via mevrouw G. Kunst in Schiedam (telefoon 4265401) of mevrouw A. Wilschut in Vlaar dingen (telefoon 4742078). Voor aanmelding kan men alleen bij mevrouw Wilschut terecht. WINKELDIEVEN AANGEHOU DEN Een 26-jarige Schiedamse is zaterdagmiddag aangehouden in het Hof van Spaland wegens winkeldief stal. Zij had crème gestolen bij een drogisterij. Ook werd in de Nieuwe Passage een 30-jarige stadgenoot aangehouden omdat hij een dekbed set gestolen had uit een warenhuis. De man was op heterdaad betrapt door beveiligingspersoneel. Tegen de dieven is proces verbaal opgemaakt. SCHIEDAM Platform Schiedam, de éénmansfractie van voormalig CDA-raadslid Theo Schoenmakers, heeft een antwoordnummer ge opend. Schiedammers kun nen daar schriftelijk hun me ning en ideeën over eigen stad spuien. Schoenmakers probeerde tijdens de begro tingsbehandeling in novem ber middels een motie het stadsbestuur te dwingen om dit initiatief uit te voeren. Hij kreeg daarvoor te weinig steun van andere partijen, maar is zo overtuigd van zijn gelijk dat hij nu zelf tot da den overgaat. Brieven kunnen gestuurd worden naar Antwoordnum mer 303, 3100VB Schiedam of gefaxt via nummer 2732119. Inzenders kunnen rekenen op een gewillig oor, een reactie en misschien zelfs actie. Op het hoofdpostkantoor aan de Lange Nieuwstraat kwamen zaterdagochtend pas de eerste vellen met de Elfstedentochtpostzegel van Gerard Hadders binnen. SCHIEDAM De winnaar van de Elfstedentocht mag afkom stig zijn uit Alphen aan de Rijn, de speciale postzegel die de PTT uitgaf ter gelegenheid van de 15de editie van de tocht der tochten is van Schiedamse oorsprong. Het ontwerp van de zegel van 80 cent dat ook een telefoonkaart van tien gulden siert, is gemaakt door Ewout van Traast en Gerard Hadders, allebei stadgenoten. De twee tekenden schaatsers in een Fries landschap. Aan de horizon staan sterren die zijn opgebouwd uit de namen van de elf steden. Daarboven zijn elementen uit de Friese vlag verwerkt. Op de voorgrond staat het doorgroefde gelaat van een man die afgemeten aan zijn beijzelde baard de nodige kilometers afzien in de vrieskou achter de rug heeft. De postzegel heeft een oplage van acht miljoen stuks en is sinds zaterdag te koop bij ondermeer de postkantoren. Speciaal voor de verzamelaars geeft PTT Post een mapje uit met postzegels, gestempeld in elk van de elf steden die bij de tocht worden aangedaan. Dit mapje kost elf gulden en is te bestellen via telefoonnummer 050-5861234. Schiedammer Gerard Hadders heeft een bureau aan de Lange Haven en is een internationaal befaamd vormgever. Onlangs aanvaardde hij wél plaatselijk de opdracht om een nieuwe huisstijl te ontwerpen voor het Stedelijk Museum op de Hoogstraat. SCHIEDAM De gemeente houdt tegenwoordig al rekening met de gevoelige oren van een (overigens klein) aantal Schie dammers. Tijdens de feestelijke nieuwjaarsreceptie in de Koren beurs wordt geen live muziek meer gemaakt. Slechts één om wonende weet nu al jarenlang voortzetting van deze aardige traditie - vroeger werd daar al tijd de zeer beschaafd spelende formatie van 'pa Paaij' voor in gehuurd - te verhinderen. Ook bij andere feestelijkheden gooide het kwetsbare gehoororgaan van sommige stadgenoten het afgelo pen weekend roet in het eten. In heel Nederland en met name na tuurlijk in Friesland werden al lerlei happenings georganiseerd op het ijs. Op de Lange Haven echter moest de geluidsinstallatie worden weggehaald waarmee een geïmproviseerd ijsbaantje van gezellige muziek werd voor zien. Ook de organisatie van de ijsdis- co zondagmiddag bij café 't An kertje - eigenaar Cock Steenber gen samen meten zijn bedrijfslei der Jack van de Kieboom - kreeg regelmatig de politie over de vloer met het verzoek 'het zach ter aan te doen'. Uiteindelijk moest het festijn een half uur voor de geplande tijd van 22.00 uur afgesloten worden. Het mag achteraf de pret van het tweetal niet drukken. „We hebben hon- De honderden bezoekers van de ijsdisco hadden vee! plezier; enkele omwonenden vonden de happening minder leuk. derden enthousiaste bezoekers gehad," vertelt de actieve hore- ca-ondernemer. „Jong en oud: het plezier straalde ervan af. Al leen maar glunderende koppies. Zoiets vind ik nou prachtig. Dan neem ik die klachten wel voor lief." Het stadsbestuur wil al langer dat meer gebruik wordt gemaakt van de plaatselijke havens en grachten voor recreatieve doel einden. Cock Steenbergen kan zich daar helemaal in vinden. Zijn zaak ligt aan de Schie, een schilderachtige locatie die hem inspireerde een ouderwets ijs- feest op poten te zeten. „We hadden alles tot in de puntjes geregeld," vertelt de eigenaar van 't Ankertje op de hoek van de Boterstraat/Broersvest. „We hadden wat extra water op het ijs gespoten zodat de baan keu rig glad was. We hebben een koek en zopie-tent neergezet en lichtjes aangebracht. Mijn eigen mensen liepen rond om toezicht te houden en zelfs aan touwen en reddingsboeien hadden we ge dacht voor als er iets zou gebeu ren. Een officiële vergunning aanvragen had geen zin, want dan dooit het alweer voor je die in huis hebt. Verder echter was alles pico bello in orde. En zo'n spontaan initiatief moet toch kunnen?" Geen ijsdisco zonder muziek en gezien de gevarieerde samenstel ling van de bezoekers werd een swingend, maar rustig repertoire gedraaid bestaande uit (uiter aard) ondermeer Marco Borsa- to's laatste hit. Tot verbijstering van de organisatie belde één buurtbewoonster toch meteen bij aanvang om twee uur 's mid dags al op om te klagen over het lawaai. Boos wees ze een gratis diner af dat haar ter compensa tie werd aangeboden. Later op de dag meldden agenten dat 121 klachten over geluidsoverlast waren binnengekomen. „Waar schijnlijk van een klein aantal omwonenden die steeds opnieuw belden," zegt Van Steenbergen. „Passerende trams en bussen maken meer herrie. Ook de poli tie vond dat de geluidssterkte op een acceptabel niveau lag. We hoefden dus niet te stoppen, maar leuk is natuurlijk toch an ders." De organisatoren hoefden trou wens niet zelf hun initiatief te verdedigen. Die taak nam een ouder echtpaar van dik in de 70 op zich. „Is het eens gezellig, moet het weer verpest worden," voegden de twee de overigens begripvolle agenten toe. „Bijval uit zo'n hoek zegt eigenlijk al voldoende," vindt de uitbater van 't Ankertje die vast van plan is ook in de toekomst 'Schiedam er regelmatig nog gezelliger op te maken'. WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Eerste Hulp maakt overuren ■-O- /Tv:,»' 'I

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3