SPORT HBSS(zaal) pas in slotseconde gelijk Zwaar bevochten zege voor damclub Schiedam Smalle UVG selectie behaalt gelijkspel Dik Bac wint olie bollensnelschaken GIRO 667 Heren winnen wel ODI wint op het nippertje Veel belangstelling voor de Westland toertochten Basisschool basketbal TSF is veilig Van den Enden kilometervreter Musis heren stevig aan kop KUNSTGEBITTEN VERINGMEIER T ANDPROTHETICU S I GELOOF IN EIGEN KRACHT HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 8 JANUARI 1997 2-1443 SCHIEDAM Het eerste team van korfbalvereniging ODI heeft zaterdag in een thuiswedstrijd tegen Bolnes 4 moeizaam de twee punten gepakt. De Schie dammers wonnen op het nipper tje met 9-8. ODI speelde een slechte wed strijd. Door kerst en de jaarwis seling kon er twee weken niet worden getraind. En dat was te merken. Bovendien leken veel spelers meer voor zichzelf dan voor het team te korfballen. Nadat Marlène van Otterloo 1-0 had gemaakt, bleef het spel de hele verdere eerste helft gelijk op gaan. Bij rust was het 3-3. Daar na zakte ODI in. De Schiedam mers kwamen zelfs met 4-6 ach ter. Maar ODI had wel de veer kracht om uit het dal te komen. De achterstand werd wegge werkt en één minuut voor tijd was de stand 8-8. In die allerlaat ste minuut scoorde Jenny Spits en met haar treffer stelde ze de zege voor ODI veilig. WATERWEG De toertoch ten van de Vlaardingse Ijsclub op de Vlaringse Vaart zijn in middels een traditie geworden in deze regio. „Vorig jaar hadden wij in negen dagen bijna 4000 deelnemers en ook vorige week was de belangstelling weer groot. Dagelijks vertrokken van de diverse startplaatsen enkele honderden deelnemers. Afgelo pen zondag vertrokken alleen al uit Vlaardingen bijna 200 deel nemers", aldus Daggenvoorde. Voorlopig heeft de Vlaardingse IJsclub het plan om de Westland toertochten tot en met aanstaan de zondag te organiseren. De deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 15 km, 30 km, 45 km en 60 km. Van 10.00 tot 14.00 uur kan er dagelijks vanaf het clubgebouw van Natsec aan de Vlaardingse Vaart worden ver trokken. Tot 16.00 uur is het startbureau open. Het inschrijf geld bedraagt 7,50. (jeugd 5,- Na het volbrengen van de ge kozen afstand ontvangen de deelnemers een medaille. Het ijs is overigens van een rede lijke kwaliteit. „Door de strenge vorst is het ijs in de Vlaardingse Vaart snel op dikte gekomen, alleen op de Vlieten richting Maasland en Maassluis is de'ijs vloer door de harde wind wat hobbelig", aldus Jan Daggen voorde. Bij aanhoudende vorst wil de Vlaardingse IJsclub ook andere activiteiten op de Vlaardingse Vaart gaan organiseren. SCHIEDAM Net als in voorgaande jaren organiseer de basketbal vereniging Ju- ventus in de kerstvakantie een toernooi voor het basis onderwijs. Behalve als orga nisator was Juventus ook de leverancier van de scheids rechters en werd de kantine die dag gerund door leden van de Schiedamse basket balvereniging. In totaal streden tijdens het toernooi 45 teams van 21 Schiedamse scholen om een plaats in het finaletoernooi. Dit toernooi wordt in de voorjaarsvakantie gespeeld. De wedstrijden werden ge speeld in elf poules. Elke poulewinnaar ging door naar de finale. De winnaar van dat toernooi mag zich over enke le maanden Schiedams kam pioen noemen. Lange Haven 26, ziekenfonds/particulier reparaties klaar terwijl u wacht vernieuwen: in overleg met uw wensen dagelijks van 08.30-17.00 uur 's avonds en zaterdags volgens afspraak. Nieuwe Haven 131, Schiedam 3010-4261417 SCHIEDAM De badminton ners van TSF hebben afgelopen zondag met 5-3 gewonnen van Delft 6. Door deze overwinning heeft TSF voldoende punten om zich te handhaven in de vierde klasse. De Schiedammers maken nog kans om derde te worden ten koste van Sowat. Maar dan moeten de twee laatste wedstrij den worden gewonnen. In de wedstrijd tegen Delft 6 verloor Wouter Perreijn zijn en kelpartij, maar Bart van der Vlist zorgde met een 2-sets over winning voor een gelijke stand. De beide dames van TSF, Moni que Louwers en Trix de Boer, wonnen hun enkelspel gemakke lijk. Ook het damesdubbel vormde geen probleem voor het duo. In het herendubbel hadden Perreijn en Van der Vlist het moeilijker. Zij verloren dan ook. In het ge- mengddubbel wonnen Perreijn en Louwers, waarna de overwin ning binnen was. SCHIEDAM Op de valreep sleepte Paul van der Ruyt met zijn doelpunt een puntje uit het vuur voor HBSS. Het zaalvoet- baltreffen tussen HBSS en het Rotterdamse Babbelonië eindig de daardoor in 9-9. Het was voor de Schiedammers werkelijk met de hakken over de sloot nadat zij aan het begin van de tweede helft een comfortabele 7- 4 voorsprong hadden. HBSS en Babbelonië kennen el kaar al enkele jaren. Vorig sei zoen streden beide om het kam pioenschap. Uiteindelijk gingen de Rotterdammers in een recht streekse confrontatie met de titel aan de haal, maar als nummer twee promoveerde ook HBSS. Ditmaal was het HBSS, dat het in de competitie beter doet dan Babbelonië, dat de lakens uit deelde. Hoewel Mare Bresser de bezoekers op voorsprong zette, was het daarna HBSS dat een ruime voorsprong nam. Jacco van Tilborg zorgde voor de ge lijkmaker en de 2-1. Waarna El- mar Hekman na een goede actie aan de rechterkant van het veld 3-1 maakte. In de tussentijd had HBSS een ondertal-situatie zonder kleer scheuren doorstaan. Middels Ben Rutter deden de Rotter dammers een minuut na de 3-1 iets terug, 3-2. Maar Jacco van Tilborg vergrootte drie minuten later de marge weer naar twee: 4- 2. Wederom scoorde Babbelonië snel tegen. Ed van Sman maakte uit een vrije trap 4-3. Tot aan de rust was het daarna HBSS dat de wedstrijd dicteerde. Paul van der Ruyt scoorde 5-3 en 6-3. Na een foutje van HBSS-doelman Mar cel van der Beemt bepaalde Ge rard Meijer de ruststand op 6-4. In het tweede deel kopte Jacco van Tilborg HBSS na een knap gestifte voorzet van good-old Cor Timmers naar 7-4. Vervol gens zakte HBSS terug en kon Babbelonië de opgelopen achter stand goedmaken. Al moet ge zegd worden dat bij de Rotter dammers, die soms iets te fel speelden, in die fase ook alles lukte. Gerard Meijer zorgde voor 7-5 en Patrick Rutter voor 7-6. Door treffers van Gerard Meijer (na een fraaie combina tie) en Patrick Rutter leidde Babbelonië in de 1 le minuut met 7-8. Lange tijd, zeven minuten, bleef deze stand op het score bord staan. Toen maakte Mauri ce van de Put gelijk, waarbij de Rotterdamse doelman Carlos de Leon niet vrij uit ging. Het harde spel leverde Jacco van Tilborg een enkelblessure op waarmee hij niet verder kon spelen. Ruim twee minuten voor tijd nam Babbelonië door Gerard Meijer wederom de leiding. En in de allerlaatste seconde leverde de laatste doelpoging van Paul van der Ruyt HBSS een punt op. „We blijven hierdoor lekker bo venin meedraaien", zei coach Rien Bras. SCHIEDAM Het nieuwe jaar begon zaterdagavond voor de basketbalsters van Juventus niet goed. In sport zaal Oost leden de Schiedam- sen een 54-73 nederlaag tegen The Jump uit Noordwijker- hout. Juventus moest het in deze wed strijd doen zonder center Nancy Middeldorp, die op vakantie was. „Een belangrijke speelster, die normaal veel scoort", baalde speelster Daniëla Boogerd. Ook Roelie van der Zouwen was niet van de partij. Zij ging eind de cember op een training wederom door haar knie en het is nog onbekend wanneer zij weer kan meespelen. Juventus begon in de eerste helft met een 'man-to-man'-verdedi- ging. Maar daar hadden de snel le en lange meiden uit Noordwij- kerhout geen enkele moeite mee. Zij gooiden de ene na de andere bal in de basket. De stand werd hierdoor na elf minuten spelen 11-29 in het voordeel van The Jump. Voor coach Martin van Dijk was dat het moment om over te schakelen naar een zone verdediging. Hier hadden de be zoeksters aanzienlijk meer moei te mee. Bovendien ging Juventus aanvallend beter spelen, waar door zij tot aan de rust evenveel scoorden als The Jump. Het ga pende gat van achttien punten werd echter nauwelijks kleiner: 28-44. In de tweede helft zette Juventus de zone-verdediging voort en werd geprobeerd de achterstand te verkleinen. Hoofdrol Even dachten de dames van Ju ventus op de goede weg te zijn: er werd goed verdedigd door de Schiedamsen en The Jump had moeite met scoren. Aanvallend liep het ook lekker bij de thuis ploeg, waarin vooral Wendy Polder als center een hoofdrol voor zich opeiste. Zij gooide bal na bal raak. De inhaalrace van Juventus stokte in de 13e minuut van de tweede helft bij de stand 50-60. Door drie snelle scores liepen de bezoeksters toen weer uit naar 50-66. Met nog vijf mi nuten te gaan riep Martin van Dijk zijn dames bijeen tijdens een time-out. Hij liet-zijn dames vanaf dat moment weer 'man-to- man' spelen. Van deze tactische wijziging profiteerde The Jump het meeste. Zij konden een paar goede 'fast-breaks' lopen en overdonderden daarmee in de slotfase Juventus: 54-73. „De meiden van The Jump wa ren gewoon beter, sneller en lan ger dan wij", vond Daniëla Boogerd. „Alle speelsters van The Jump gingen gewoon voor de winst en deden niets voor elkaar onder. Ze durfden zonder aarzelen naar de basket te - gaan." Wendy Polder scoorde voor Juventus 12 punten en Ka rin van der Woestijne 11. Heren De heren van Juventus wonnen wel. In Den Helder versloegen zij met 80-107 BV Rene Coltof 2. De Schiedammers beschikten over slechts zes spelers, onder wie juniortalent Dejan Barisic, omdat routiers als Willem Door nik (enkelblessure), Vladan Jan- kovic (ziek), Jan Stolk (werk) en Ronald Jonkman er niet bij wa ren. Ondanks alle bedenkingen voor af ging het in de wedstrijd voor de wind met Juventus. De ploeg uit Den Helder speelde de gehele wedstrijd een 'press-verdediging' over het hele veld. Toen Juven tus door had hoe dat betreden moest worden, hadden de Schie dammers geen kind meer aan Coltof. Bij rust leidde 'Juve' al met 42-53 om uiteindelijk over de 100 punten te scoren. Uitblin ker Atilla Gültana pakte in to taal 15 rebounds en scoorde maar liefst 43 punten. Junior Dejan Barisic was de op één na meest productieve Schiedammer met 22 punten. SCHIEDAM In de achtste ronde van de nationale dam- competitie boekte Schiedam, uit komend in de eerste klasse A, de zesde overwinning op rij. Dit maal werd in IJmuiden van de club met dezelfde naam met 11 -9 gewonnen. De Schiedammers hebben nu uit acht wedstrijden 13 wedstrijdpunten en staan daarmee op de tweede plaats. De achterstand op koploper Astra Informatica uit Tilburg bedraagt nog steeds drie punten. Beide teams treffen elkaar nog dit sei zoen. In de wedstrijd tegen IJmuiden vielen liefst zeven beslissingen. Drie nederlagen van de Schie dammers werden knap gecom penseerd door vier overwinnin gen. Na bijna vier uur spelen kwam Schiedam binnen een kwartier op een 7-1 voorsprong. De wedstrijd leek beslist. Mat- hieu Smit opende de score met een overwinning op Ruud Hol- kamp, die na een offer van Smit totaal verloren stond. Edwin de Jager hield Joop Wind op remi se. Dirk van Schaik jr. vergroot te de voorsprong door een dege lijke overwinning op veteraan Henk Smit. Adri van Huët speel de een degelijke partij tegen de sterke Richard Mooser en wist in wederzijdse tijdnood met een zetje de jeugdige Mooser te ver- schalken. Hierdoor nam Schie dam de al genoemde 7-1 voor sprong. Maar: IJmuiden gaf zich nog niet gewonnen. Frits Luteyn verloor van oud-Nederlands kampioen Wim de Jong, die Lu- teyns partij-opzet genadeloos af strafte. Hans Lansbergen, die met 39 graden koorts achter het bord zat, speelde vlot remise te gen Ton de Haas en het was 8-4. Maar nadat Wim Vrijland verlo ren had van de sterkste IJmuide- naar, Jeroen Sterel, was de wed strijd weer helemaal open. Het werd 9-7 door remise van Henk de Witt tegen Cees van Duyven- bode, na een eindspel dat net niet gewonnen was voor De Witt. Tiny Mous zorgde voor opluchting in het Schiedamse kamp door met een fraaie over winning op Jacqueline Schouten na een sterk gespeeld eindspel. Dat betekende het tiende en elf de punt voor Schiedam dat daar mee de zege binnen had. Ton Burgerhout tenslotte, stond al geruime tijd heel slecht tegen de sterke Cees Pippel. Hij probeer de nog een puntje te redden, maar moest uiteindelijk in een nederlaag berusten. Zo werd het 11-9 in Schiedams voordeel, al was de overwinning veel moeilij ker stond stand gekomen dan halverwege werd gedacht. In de volgende ronde speelde Schiedam tegen PSV, dat derde staat. De speeldag is 25 januari thuis in De Vier Molens. SCHIEDAM - Frans van den Enden is de ongekroonde kilometer-kampioen van Toerclub Rijnmond. Zijn toerboekje leverde in 1996 een jaartotaal van maar liefst 9125 km op, bijna zeshonderd meer dan nummer twee Theo Vink. Vink werd wel winnaar van Rijnmonds algemeen klassement. Bert de Mik was de beste in het clubtochtenklassement terwijl (alweer) Van den Enden de hoofdprijs pakte bij de sterritten. SCHIEDAM De eerste wed strijd van de handballers van UVG in het nieuwe jaar was tevens de laatste van de eerste competitiehelft. De Schiedam mers speelden tegen het Rotter damse ASC (Actief Spartaan Combinatie) met 16-16 gelijk. „Het was belangrijk dat we in elk geval een puntje pakten, an ders waren we gezakt op de ranglijst en misschien wel in de problemen gekomen", vertelde trainer/coach Ed Brugman na derhand. Overigens moest Brug man een beroep doen op oudge dienden om tenminste twee wis selspelers te hebben. „Ik miste vandaag vijf spelers en had daar door nog precies voldoende over voor een team. Vooral het gemis van Ivo Dingenouts, onze goal- tjesdief telde zwaar. Vandaar dat Berry moest meedoen. Uiteinde lijk deed ook John Arie Caste- lein mee, die net die dag was 'teruggekeerd van een vakantie op Tenerife. Maar die had de laatste weken natuurlijk niet ge traind", aldus Brugman. In de eerste helft hielden de bei de ploegen in de derde divisie H elkaar in balans: 2-2. Daarna sloeg de weegschaal door in het Rotterdamse voordeel, waar door UVG op een 3-6 achter stand kwam. Hierdoor schrok UVG wakker. „Een probleem dat we vaker hebben in de eerste helft. We moeten eerst op ach terstand komen willen we gaan handballen", weet Brugman. Ook ditmaal werkte UVG de achterstand bijna helemaal weg. Mede door twee treffers van Koert van Velzen was de rust stand 8-9 in het voordeel van ASC. In de tweede helft hielden de beide ploegen elkaar de gehele dertig minuten in evenwicht. En dat was vooral een prestatie van UVG dat na zeven minuten doelman Edwin Tonnon met een rode kaart zag vertrekken. Ton non, die pas twee jaar geleden uit nood de overstap maakte van veldspeler naar doelman, maak te een trappende beweging naar een irritante Rotterdammer. Omdat UVG geen echte tweede doelman heeft, ging Koert van Velzen het doel verder verdedi gen. „Koert traint wel mee als doelman om in dit soort gevallen toch een enigszins getrainde doelman te hebben", aldus Brugman, wiens ploeg de uitslui ting als een goede motivatie op vatte. Met nog maar één wissel op de bank bleef het ASC op de hielen zitten. De thuisploeg nam zelfs een 15-14 voorsprong om die vervolgens weer uit handen te geven: 15-16. In de laatste minuut kreeg UVG een straf- worp en het was Rob van Krachten die zijn zenuwen goed in bedwang had en scoorde 16- 16. Bijna had UVG nog de volle winst gepakt, maar een allerlaat ste doelpoging van Jeroen Brug man (de zoon van de trainer- /coach) eindigde op de paal. Rob van Krachten werd met vijf doelpunten topscorer. ROB VAN VLIET VERDER BIJ SVDPW— SVDPW heeft de verbintenis met trainer Rob van Vliet verlengd. Ook verzorger Hagens en elftalleider Rob van der Vliet blijven nog een jaar bij de huidige lijstaanvoerder van de 5e klas D. Met assistent-trainer en leider van het tweede elftal Peet Feelders is het bestuur nog in gesprek. SCHIEDAM Dik Bac heeft het jaarlijkse oliebollenschaak toernooi gewonnen. Van heinde en verre waren schaakliefhebbers weer naar boerderij Landvreugd gekomen om daar deel te nemen aan het jaarlijkse eindejaarstoernooi van de Schiedamse schaak vereniging Groenoord. Het snelschaaktoernooi werd maandag avond 30 december gehouden. Er namen 119 schakers, waaronder vier schaaksters deel. De deelnemers moesten eerst een selectie ronde van zes partijen spelen. Na die zes ronden en het verorberen van snacks en - uiteraard - veel oliebollen werd tegen tien uur begonnen met de 17 finalegroepen. In de kroongroep behaalde Dik Bac uit Moerkapelle de eerste plaats. Hij was ook al in 1990 winnaar van het toernooi. De winnaars in de overige 16 finalegroepen waren: 2: G. van Ommeren (Moerkapelle), 3; Hans Uitenbroek (Groenoord), 4; Ben Riksen (Groenoord), 5; J. Lahey (Spijkenisse), 6; Ron Heusdens (Overschie), 7: H. Pijpers (Schiebroek), 8; J. van Elteren (Moerkapelle), 9; J. Verbiest (Groenoord), 10; M. Kemp (HZP), 11; G. Deegeling (Groenoord), 12; P. Demmers (Bergen op Zoom), 13; O. van Veen (Zwijndrecht), 14; P. Snoek (Gorinchem), 15; J. de Peinder (huisschaker), 16; N. Janmaat (Schiebroek) en 17; G. Kouwenhoven (Groenoord). Na de prijsuitreiking maakte voorzitter Martien Buckers de datum voor volgend jaar alvast bekend: wederom 30 december. Alleen dan op dinsdag. SCHIEDAM Het herenteam van Musis Sacrum bowling deed zondag in eigen huis goede za ken in de nationale heren trio league. Het team behaalde zeven wedstrijdpunten en nam hier door na drie speeldagen een voorsprong van drie punten op nummer twee Lelystad. Minder ging het met het andere Musis team, Pro Shop 300, in deze competitie. Dit team be haalde ondanks een goede pin- fall maar drie wedstrijdpunten en staat nu op de laatste plaats. Musis Sacrum verloor de eerste game van de dag met vijf pins van GWK uit Amstelveen, maar revancheerde zich door met 615 tegen 595 de tweede game te winnen. Het totaal werd hier door: 1197-1182 voor Musis. In de tweede wedstrijd tegen Nij megen waren de Schiedammers ook goed op dreef en wonnen met 611-597 en 559-535, dus 3-0. In de laatste wedstrijd tegen Knijn uit Amsterdam stokte de score in de eerste game en werd verloren met 531-602. Maar het team herstelde zich uitstekend en won met 584-445. Dat was vol doende voor de 2-1 overwinning. Marco van der Griend met 205 en Henk van Essen met 203 ge middeld waren de toppers van het team. Musis Pro Shop 300 verloor de eerste wedstrijd tegen Lelystad met de scores 557-635 en 613- 624: 0-3. In de tweede wedstrijd tegen Knijn werd met 3-0 ge wonnen: 574-555 en 617-544. De derde wedstrijd was weer teleur stellend een 3-0 verlies (552589 en 537-620). Het is voor Pro Shop 300 op de laatste speeldag nog niet hopeloos, want de num mers zeven Knijn en zes Sittard staan maar één en nummer vijf Nijmegen slechts drie punten voor. De dames van Musis Sacrum verloren drie wedstrijden op rij en behaalden daarom maar twee punten. Toch blijven ze de rang lijst aanvoeren door een beter pinfall. In deze league is het wel heel spannend na de vierde speeldag: het verschil tussen de nummer één en vijf is maar één punt. Straatkinderen. Ik zoek ze op, geef ze eten, zorg dat ze leren lezen, Ik weet als geen ander waar ze met een beetje hulp toe in staat zijn. Mensen in Nood geeft mij die hulp al tien jaar. Ze geloven in de eigen kracht van de straatkinderen van Kisumu. Alphonce Lumumba, coördinator straatkinderenproject Kisumu, Kenya N«JU Mensen in Nood Tel. 073 -645 67 70 HBSS had tegen Bahhelonië een forse voorsprongmaar behaalde uiteindelijk in de allerlaatste seconde nog een gelijkspel. Juventus(d) komt te kort - .-x 'V De dames van Juventus verloren de eerste wedstrijd in het nieuwe jaar van The Jump. Hans Lansbergen speelde ondanks 39 graden koorts verdienstelijk remise voor damclub Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 9