Zaterdag trouwdag voor de armen Alles over huwelijksreizen TROUW- WOORDEN BOEK Bruidsshow ^ÜOAhWAY IC Een jaar lang schitterende prijzen! Maandelijkse rubriek over trouwen en getrouwd zijn. Waar tegenwoordig de zaterdag de duurste dag is voor een trouwerij, was dat in vroeger tij den heel anders. In de vorige eeuw en aan het begin van deze eeuw waren het vooral de dagloners en fabrieksarbeiders die hun bruiloft op een zaterdag hielden. Zo konden ze de dag erna nog een beetje bijkomen om op maandag dan weer direct aan de slag te gaan. Juist in de meer gegoede fami lies trouwde men bij voorkeur midden in de week. Familie leden die wat verderaf woonden gaf men zodoende de kans om nog enkele dagen te blijven logeren. Tot zeker in de I5de en lóde eeuw namen zulke bruiloften vaak meerdere dagen in beslag. Tevens werd dan zowat de gehele dorpsgemeen schap uitgenodigd. De feesten kostten heel wat energie van de vierders en vaak legde de viering dagenlang het gehele economi sche leven kompleet lam. Dat liep op een gegeven moment zó uit de hand, dat Karei V in 1531 een ordonnantie uitgaf, waarin hij bepaalde dat een bruiloft niet langer dan twee dagen mocht duren en dat niet meer dan veer tig gasten mochten worden uitgenodigd. Door Hans Revet Geachte film- en videoliefhebbers, In dit nieuwe jaar wens ik u nog meer kijkgenot toe dan in het afgelopen jaar, want er komt de komende tijd heel wat op u af. Zowel in de bioscoop als op video. En vergeet u ook het nieuwe medium 'DVD' niet; de eerste recorders komen deze maand op de markt, met een kwaliteit om van te watertanden. Dit systeem is geschikt voor CD- video, CD-muziek, CD-i, speel films en te zijner tijd ook CD- Rom. Het is hèt systeem van de toekomst, dat waarschijnlijk al over vijf jaar uw videorecorder ouderwets zal hebben gemaakt. 'Ransom' is een hele spannende film met in de hoofdrol Mei Gibson als een geheimzinnige magnaat wiens zoontje wordt ontvoerd. Als vervolgens een FBI-reddingsoperatie mislukt, trek hij zijn eigen plan om hem vrij te krijgen. Een aanrader. 'Courage under Fire' speelt zich af tijdens de Golf-oorlog en Denzei Washington speelt de hoofdrol van commandant wiens bevel tot vuren leidde tot het raken van eigen mensen. Dit wordt in de doofpot gestopt en er volgt een overplaatsing naar een kantoorbaan. Daar krijgt hij de opdracht een onderzoek in te stellen naar een vrouwelijke kapitein (Meg Ryan) die pos tuum in aanmerking komt voor een Medal of Honor. Daarbij blijkt niet alles te zijn zoals het hoort en hij volgt dan zijn geweten. Een hele mooie film met goed acteerwerk. 'Meet Wally Sparks' is een rol prent met in de hoofdrol Rodney Dangerfield als de meest om streden talkshow-presentator van Amerika, die van de eigenaar van het tv-station een laatste waarschuwing heeft gekregen en het nu goed moet doen of er anders uitligt. Dan weet hij on uitgenodigd binnen te komen bij de gouverneur die zijn program ma ronduit verafschuwt. Alles loopt nu uit de hand, waardoor Wally Sparks uiteindelijk de show presenteert vanuit de slaapkamer van de gouverneur. Hoe dit voor beider carrières afloopt moet u zelf maar gaan zien. Voor de thuisblijvers heb ik het volgende video-aan bod: 'Nick of Time', een spannende actie-thriller met Johnny Depp in de hoofdrol als de vader wiens dochtertje wordt ontvoerd door nep-agenten, die op die manier de vader tot een moord willen aanzetten. The Substitute' is een goede actiefilm met Tom Beringer als plaatsvervangend leraar die ont dekt dat er op school een flo rerende drugshandel is opgezet, mede onder leiding van de directeur. 'City Hall', met Al Fhcino in de hoofdrol als burgemeester, is een goede thriller over een schietpartij waarbij een neger jongen wordt gedood, en over de duistere praktijken die dan door de hoge heren en hun ambtenaren worden gebruikt om alles soepel te laten ver lopen. 'Down Periscope' is een kome die over een commandant van een oude roestige duikboot en zijn bijzondere bemanning die het moet opnemen tegen een veel modernere duikboot om zo te bewijzen dat hij voldoende capaciteiten heeft. 'Never Talk to Strangers' is een thriller waarbij de pikante scenes niet ontbreken en ook de hoofdrolspelers niet. Wat te denken van Antonio Banderas en Rebecca DeMornay. Een vrouwelijke psychiater wordt ingezet bij de speurtocht naar een seriemoordenaar en dat gaat niet van een leien dakje. Ik hoop dat er weer het een en ander van uw gading bij zit Graag tot de volgende teer. Bij uitgeverij Scriptum aan de Dam in Schiedam is nog steeds het boek 'Honeymoon' te koop. De Vlaardingse auteur Peter de Lange gaat erin op zoek naar de wortels van de huwelijksreis. Een onderzoek van anderhalf jaar bracht sappige details aan het licht over de huwelijksreizen van keizers, koningen en ge wone mensen. Zonder gêne volgt de schrijver zijn personages van het middeleeuwse altaar tot het hemelbed in de bruidssuite van een luxe hotel, en verder... Honeymoon is een amusant en rijk geillustreerd kijk- en lees boek over een cultuurhistorisch fenomeen dat zijn oorsprong vindt in de romantiek en sinds enkele jaren weer razend popu lair is. Behalve veel historische foto's (o.a. John Lennon en Yoko Ono, Bernhard en Juliana, Frank Sinatra en Mia Farrow), bevat 'Honeymoon' een serie repor tages over de favorietereis- bestemmingenvan moderne bruidsparen. Het telefoonnummer van Scriptum is 427.10.22. KONT: lichaamsdeel dat na het huwelijk de meeste groeikansen heeft, al is dit vóór het huwelijk vaak moeilijk in te schatten. Let op haar moeder! KOMPLOT: Elk initiatief waar bij schoonmoeders het voor touw nemen. Valt niets tegen te doen. Dinsdag 4 februari 1997 Zaal Triangel Fransenstraat 14 Vlaardïngen Aanvang 20.00 uur Toegangskaarten verkrijgbaar bij: ênulcU*HO<U Waalstraat 34-36 Vlaardïngen (t.o.v. stadhuis) Tel. OIO - 434 62 27 Ook telefonisch te reserveren. In samenwerking met de Rotterdamse distributeur Electronic Arts en video theek Video Vision gaat de Thuis-aan-Huis-Krant in het nieuwe jaar elke twee weken Sinterklaas spelen; december of niet Voor vijf van de goede inzenders van onze prijs vraag zijn er telkens inte ressante prijzen te winnen met een aanzienlijke winkelwaarde. Deze week starten we onze prij-zenserie met de 'Die Hard Trilogy1 voor PlayStation, geba seerd op de gelijknamige film met Bruce Willis in de hoofdrol. De consumentenprijs van dit waanzinnige spel is maar liefst f 129,95, maar via de Thuis-aan-Huis-Krant kun je het gratis in je bezit krijgen. Met de 'Die Hard Trilogy1 stort je je in drie waanzinnig spannende en totaal verschillende avon turen met John McClane (Bruce Willis). Je kruipt in de huid van de keiharde detective McClane om het op te nemen tegen een bende uitstekend getrainde ter roristen. Je onderneemt heroï sche acties door je al schietend en vechtend een weg te banen in het Nakatomi Plaza en op het vliegveld Dulles International. De laatste uitdaging wacht op je in de straten van New York, waar je definitief moet afrekenen met de bende, maar eerst de gijze laars moet zien te bevrijden en een aantal bommen onschade lijk moet maten! En natuurlijk allemaal zonder onschuldige slachtoffers te maten. Wil jij je meten met de echte Bruce Willis van de film, dan kun je met dit spel je lol op! Beantwoord de drie volgende vragen, stuur de antwoorden vóór 25 januari op naar de Thuis- aan-Huis-Krant, Nassaulaan 19, 3135 ZH, Vlaardingen en maak kans op een van de vijf prijzen. Vraag 1; Op welke verdieping worden de gijzelaars vastge houden in de film 'Die Hard'? Vraag 2: Hoe was in 'Die Hard2' te zien of er met echte kogels of met losse flodders werd geschoten? Vraag 3: Wat was de naam van de tunnel in 'Die Hard with a Vengeance', waar Bruce Willis letterlijk en figuurlijk uitgebla zen werd? DE THUIS AAN HUIS KRANT 15 januari 1997 in de pauze kunt u informatie verkrijgen ever al die zaken die van uw huwelijksdag een bijzondere dag kunnen maken. Win de 'Die Hard' trilogy voor PlayStation

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 17