J dittos GEBR. DE BLOCK 0,99 0,99 0,99 0,99 1,79 2,99 2s,uks 3,99 per5,uk 6,95 8,95 19,97 19,97 5,95 8,45 Gemeente Schiedam Binnenstadseesprek op 4 februari in de Nieuwe Passage Retouifette DINSDAG 14 JANUARI 1997 3-441 Onze etos zit natuurlijk altijd vol verrassingen. Het is natuurlijk smullen met een gratis zak drop bij 2 aktierprodukten. Kijk in deze advertentie!!!!! Albert Heijn 450 gram Qgg Elnett haarspray 300 ml Gall Gall Glen Talloch A Q whiskey I «7g -/ De Blockshop PTT Postkantoor s'maandags ook open vanaf 8.00 uur en zaterdags open \ot 16.00 uur QqIc in pnzs winkel Air Miles SHOP/PTT GALL GALL VOORBEREIDINGS BESLUITEN KENNISGEVING WET MILIEUBEHEER MELDINGEN art. 8.19 KENNISGEVING WET MILIEUBEHEER ONTWERP-BESCHiK- KING UITBREIDING VERGUNNINGENGEBIED PAR- KEERPLAN BINNENSTAD KAPVERGUNNINGEN BEKENDMAKING INSPRAAKPROCEDURE BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE SCHIEDAM OPENBARE VERGADERINGEN Gekookte gelderse worst 100 gram Zaanlander mild 100 gram Kiwi's 500 gram Aardappelschijfjes Heinz kant en klaar sauzen Zaanse snyder wit/bruin of volkoren ^Q Perla mild koffie 3 pakken Los Nolinos valdepenas Conimex roerbaksauzen WC eend Decor Spritskoeken a pak 400 gram I fO Tarwebiskwie 2 rollen 500 gram Liebfraumilch q QQ fles 0,75 liter Jg Melba toast f\ -*r\ pak 100 gram KJg/^s Shampoo 2 in 1 iedere dag, of voor droog haar flacon 300 ml 99 Shampoo glans, kruiden of mild a qq flacon 300 ml I gOiJ Toiletpapier maxi 100% recycled, niet gebleekt pak 6 rollen 69 Luchtverfrisser lavendel, spuitbus 300 ml QQ Boterhamkorrels licht of donker q qq zak 300 gram t/j -/■/ Hagelslag melk/puur pak 400 gram ^Q Gratis zak drop bij twee aktiep/Qdukten Pond's dag of nacht crème, 50 ml QQ Face wash milk of tonic per stuk Elsève shampoo of cremespoeling Twaalfuurtje in 5 ver schillende smaken Sony videotape cd-180 Henkes jonge jenever 2 bonus Air Miles Parade vieux« fles 2 bonus Air Miles 2 bonus Air Miles Glühwein liter 1 bonus Air Miles Los Cisnes Sherry med/pa le/manz/crea m Het unieke van de Blockshop ziin natuurlijk onze Air Miles dus ook op staatsloten, lotto, voetbalkaarten. For ever Friends en boeken Top Tien Uw adres voor boeken, tijdschriften, wenskaarten, lotto en staatsloten. AANBIEDINGEN GELDIG T/M ZATERDAG 18 JAN Dinsdagavond 4 februari organiseert de gemeente een stadsge sprek over de verdere ontwikkeling van de binnenstad. De dis cussie is een vervolg op de stadsgesprekken die in het voorjaar van 1996 plaats vonden. Ook deze avonden stonden in het teken van de ontwikkeling van de binnenstad. De eerdere stadsgesprekken zijn in de aula van het Museum gehouden. Daarbij zijn vooral de bewoners en gebruikers van de binnenstad aan het woord geweest. Zij hebben tal van opmerkin gen gemaakt en hun mening gegeven over de stad. De gemeente heeft vervolgens de inhoud van de stadsgesprekken geanalyseerd en een boekje gemaakt met de titel 'Met het oog op het oor'. In dit boekje is een visie op de ontwikkeling van de binnenstad verwoord. De visie bestaat uit vier onderdelen: - Ontmoetingsplekken: over onder andere de functie van pleinen en het beheer van de stad door gemeente en particulieren; Bereikbaarheid: over onder andere parkeren en de relatie tussen het NS-station en het centrum; Wonen, werken en recreëren: over onder andere het bouwen van woningen in de binnenstad, bedrijvigheid in het centrum en het feit dat relatief weinig inwoners van Schiedam-Noord gebruik maken van de voorzieningen van de binnenstad; - Het waterverband: over onder andere het benutten van de havens van de binnenstad en de aantrekkelijkheid van de vele monumenten die Schiedam rijk is. De inhoud van 'Met het oog op het oor' staat tijdens het binnen- stadsgesprek op 4 februari centraal. De gemeente wil weten of de aanwezigen het eens zijn met de visie die in het boekje is ver woord, welke onderdelen men het belangrijkst vindt, hoe de din gen die in het boekje staan gerealiseerd kunnen worden en wie of welke organisaties daarbij betrokken kunnen worden. Meedoen 'Met het oog op het oor' schetst een visie van de ontwikkeling van de binnenstad op de wat langere termijn. Zo'n visie is nodig om gerichte keuzes te kunnen maken. Het is de bedoeling om ook op 4 februari vooral te discussiëren over de ontwikkelingen op lange termijn. Dt betekent bijvoorbeeld dat het niet zal gaan over par keerplaatsen in een bepaalde straat, maar over de behoefte aan par keervoorzieningen in het algemeen. En niet over de overlast van een bepaald café, maar over de postitie en de functie van horeca in de hele binnenstad. Het binnenstadsgesprek op 4 februari is openbaar. Iedereen is wel kom. Deelnemers aan de eerdere stadsgesprekken hebben het boekje 'Met het oog op het oor' en een deelname-formulier thuis ontvangen. Wie niet bij de eerdere stadsgesprekken aanwezig was, kan het boekje ophalen of aanvragen bij bureau Communicatie en Externe Betrekkingen, vijfde etage van het Stadskantoor, telefoon 246 53 89. De burgemeester maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 16 december 1996 de volgende vóorberei- dingsbesluiten heeft genomen: 1) het gebied G.T.B.-terrein e.o. 2) het gebied Overschiesestraat (westzijde). Bovengenoemde voorbereidlngsbesluiten treden In werking met ingang van de dag nadat zij zijn gepubliceerd en liggen ter inzage op het Stadskantoor, Emmastraat 1, kamer 12.11 (12e etage). milieudienst Rijnn^ milieudienst Rijnm0n<J Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kunnen hebben voor het milieu en /of overlast (hinder) kunnen ver oorzaken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Een verleende vergunning geldt in principe ook voor veranderingen van de inrichting die geen, dan wel uit sluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. Voor een dergelijke verandering hoeft dan geen vergunning te worden aangevraagd, maar kan volstaan worden met een melding hier van aan het bevoegd gezag. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende meldingen op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1Op 3 december 1996 is een melding ontvangen van Brandsma Vorkheftruck BV voor een vorkheftruck-herstel inrich ting aan de Nieuw Mathenesserstraat 28-30 Schiedam (306515). Het betreft de reeds vergunde bouw van een che- micalinkluis op een andere locatie binnen de inrichting. 2. Op 6 december 1996 is een melding ontvangen van Modelstaal BV voor de inrichting aan de Kommiezenlaan 29 te Schiedam (306184). Voor deze projecten kan volgens de melder worden volstaan met een melding, omdat dit project geen nadelige gevolgen of uitsluitend gunstige gevolgen heeft voor het milieu. Inzage De meldingen en de overige van belang zijnde stukken kunt u van 15 januari 1997 tot en met 28 januari 1997 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (telefoonnummer (010) 427 34 02). Inlichtingen Voor informatie over de meldingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 427 33 40. Voor kopieën (tegen betaling) van de ter Inzage gelegde stuk ken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer (010) 427 34 02). Projectnr: 306184 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kun nen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergun ning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aan vraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ont werp van de vergunning (ontwerp-beschlkking) en vervol gens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 21 november 1996 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aan vraag van Huisman Special Lifting Equipment B.V. om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een constructiebedrijf voor onder andere hefwerktuigen, offshore constructies en pretparkattracties aan de Admiraal Trompstraat vlg. ong. te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerp-beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 15 januari 1997 tot en met 11 februari 1997 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 427 34 02). Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ont werp-beschikking kunt u deze tot en met 11 februari 1997 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtenwisseling over het ontwerp van de beschikking kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mon deling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtenwisseling kan gedurende de inzageter mijn worden ingediend, bij voorkeur uiterlijk één week voor het einde van de Inzagetermijn. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instel len als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerp beschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen beden kingen hebt ingebracht tegen de ontwerp-beschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerp-beschik king kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010)427 33 40, Voor vragen over de procedure en terlnzagelegglng en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer (010) 427 34 02). Projectnummer: 406656 Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij hebben besloten het vergunnlngengebled, in het kader van het par- keerplan binnenstad, met ingang van 1 februari 1997 uit te breiden, De uitbreiding betreft de volgende straten: Archimedesstraat, Copernicusstraat, Copernicuspleln, Chr. Huijgensstraat, Land van Ris, Simon Stevinstraat, Singel tussen de even nummers 124 en 134 en de oneven nummers 87 tot en 99d. Voor de goede orde melden wij u dat binnen de uitbreiding van het gebied ook valt het terrein achter de Singel nrs. 87 tot en met 99d, met als ingang de Emmastraat. Voor de bewoners van bovengenoemde straten zullen 110 vergunningen beschikbaar worden gesteld. Indien u het met het besluit tot uitbreiding van het vergun- ningengebied niet eens bent, kunt u binnen zes weken na bekendmaking van het besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Heeft u vragen over het besluit tot uitbreiding van het gebied dan kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling en Stadsbeheer, telefoon 246 54 32. Donderdagavond 23 januari 1997 vanaf 17,00 uur kunt u aanvragen voor een parkeervergunning indienen bij de afdeling Burgerzaken aan de 's Gravelandseweg 567. Op die avond zal er tot 19.00 uur een speciaal loket geopend zijn voor het aanvragen van vergunningen voor bovenge noemd gebied. Per huishouden wordt in eerste instantie maximaal 1 vergunning verstrekt. Aanvragen die eerder wor den ingediend worden niet in behandeling genomen. Indien u vragen heeft over de uitgifte van parkeervergunningen kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoon 246 58 31 Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kap- vergunning verleend voor het rooien van: -17 populieren, 3 wilgen, 16 meidoorns, 5 esdoorns en 4 berken, staande op het Bart Verhallenplein en Jacob Bijsterstraat - één berk en één eik die staan aan de westzijde van het inkoopsgebouw op het volkstuincomplex Vijfsluizen - één els, negen iepen, twee wilgen en drie abeelen, staan de op het terrein Sport- en Recreatiebad Groenoord, Prinses Beatrlxlaan 2 op voorwaarde dat nieuwe bomen worden geplant Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorkomen dat de boom (of bomen) al gekapt wordt, dan dient u schorsing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de Sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankpro cedure zijn kosten verbonden, Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. J.P. Krijgsman, telefoon 246 56 66. inrichtingsplannen metro en verkeersomleidingen Beneluxhjn Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij in hun vergadering van 14 januari 1997 de inrichtingsplannen metro, voor het tracé van Plein 1940-1945 tot de Beneluxtunnel, voorlopig hebben vastgesteld. Het verkeersomleidlngenplan Beneluxlijn is op 14 januari 1997 eveneens door burgemeester en wethouders voorlopig vastge steld. Voordat deze plannen definitief worden vastgesteld wordt een inspraakprocedure gevoerd over de plannen. De door burgemeester en wethouders vastgestelde inspraakprocedure houdt in dat de stuk ken van 20 januari 1997 tot en met 16 februari 1997 ter inzage liggen bij het Gemeentelijk Informatiepunt op de vijfde etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1 te Schiedam en bij de Bibliotheek aan de Lange Haven 131. Over de bovengenoemde plannen vinden twee inspraakavonden plaats. De eerste inspraakavond vindt plaats op donderdag 6 februari vanaf 20.00 uur in Woon- en Zorgcentrum Thurlede, Nieuwe Damlaan 759. Ti|dens deze avond wordt een toelichting gegeven op het gedeel te van het tracé van Plein 1940-1945 tot de Thorbeckesingel. Er bestaat de gelegenheid tot het stellen van vragen en inspraakreacties kunnen worden gegeven. De tweede inspraakavond zal plaatsvinden op don derdag 13 februari eveneens in Woon- en Zorgcentrum Thurlede. Ook deze avond begint om 20.00 uur. Tijdens deze avond wordt een toe lichting gegeven op het gedeelte van het tracé vanaf de Thorbeckesingel tot aan de Beneluxtunnel. Ook tijdens deze avond bestaat de gelegenheid tot het stellen van vragen en kunnen inspraak reacties worden gegeven. Gedurende de termijn van 20 januari 1997 tot en met 16 februari 1997 kunnen belanghebbenden naar keuze mondeling of schriftelijk hun zienswijze indienen. Een schriftelijke zienswijze kan worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 15013100 EA te Schiedam. Voor een mondelinge reactie op de inrichtingsplannen of voor vragen hierover kunt u zich wenden tot de heer C. Miedema tele foon 246 5612. Voor een mondelinge reactie op de verkeersomleidin gen tijdens de aanleg van de metro of voor vragen hierover kunt u zich wenden tot de heer L, Boersma, telefoon 246 56 21 Na afloop van de inspraakperiode wordt een verslag gemaakt van de inspraakreacties en besluiten burgemeester en wethouders over de definitieve inrichtingsplannen en verkeersomleidingen. De raadscom missie voor ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer vergadert hierover op 11 maart 1997. Belanghebbenden die in de inspraakprocedure hier op hebben gereageerd worden voor deze vergadering apart uitgeno digd. Belanghebbenden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de hoofdafdeling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, 8e etage Stadskantoor, Emmastraat 1elke morgen van 08.45 -10.30 uur, telefoon: 2465511 Voor niet-technische informatie en inzage in (archief-)stukken kunt u tot 12.00 uur terecht aan de balie op de 8e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen: P. v.d. Waal L.P.M. de Vette R.A. Weij C. v.d. Lee A. Vermeulen Ahold Vastgoed De Vlinderhoven 1 Boekweitakker 32 Kaag 9 J.J.W. Boezemanstraat 30 J.J.W. Boezemanstraat 32 Hof van Spaland woning vergroten aanbouw maken woning vergroten woning vergroten woning vergroten trappenhuis verbouwen Ingekomen sloopaanvragen/sloopmeldingen: Dienst Gemeentewerken le Tuinsingel 12-24 ■26 garages en schuren ged. slopen 4 woningen ged. slopen garage ged. slopen Th. Salm Zwartewaalsestraat 20 Politie Rotterdam Bijdorpplein 1 Verleende bouwvergunningen/meldingen (incl. datum verlening): (datum verlening: 13-01-97) R. Bouman L.J.M. Peulen J. Smit M.P.B. van Putten M.J. Houtbraken H.R. Mohunlol Maasstraat 29 Jan Steenstraat 44 a Paulus Potterstraat 14 Mary Zeldenruststraat 23 Mieriksveld 2 Mieriksveld 6 Stichting Schiedamse MolensWestvest 229 Schieland Ziekenhuis Burg, Knappertlaan 25 woning verbouwen woning verbouwen voorgevel wijzigen dakkapel bouwen dakkapel bouwen dakkapel bouwen molen De Walvlsch her bouwen vergroten tijdelijke hulsvesting Geweigerde bouwvergunningen (incl. datum weigering): (datum weigering: 13-01 -97) B. Knoops Lange Nieuwstraat 151 b voorgevel wijzigen Drechtschie b.v. Boterstraat 83 pand vergroten N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden tegen een In werking getreden besluit (verleende-/geweiger- de bouwvergunning) binnen zes weken na de datum van het verle nen/weigeren van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergade ring van de welstands- en monumentencommissie Schiedam in kamer 5.07 van het Stadskantoor, Emmastraat 1Schiedam. Datum: 21 januari 1997 J.A. Govaart Mariastraat 12 H.J. van Rossen Geervlietsestraat 48 L.P.M. de Vette Boekweitakker 32 P. v.d. Waal De Vlinderhoven 1 Politie Rotterdam Rijnmond Bijdorpplein 1 Ahold Vastgoed b.v. Hof van Spaland gevel wijzigen berging bouwen aanbouw maken woning vergroten politiebureau vergroten trappenhuis verbouwen woning vergroten bedrijfspand bouwen M. Libardi Thomas a Kempisstraat 44 Datum: 28 januari 1997 IDD Ontwikkelingsburo voor Bouwwerken b.v. Admiraal Trompstraat Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. In dat geval dient u een afspraak te maken over het juiste tijdstip met het secretariaat, telefoonnummer: 246 55 03 489. Commissie voor Cultuur, Sport en Recreatie (CSR) Datum: donderdag 16 januari Tijd: 16.15 uur Plaats: Stadskantoor, kamer 5.06 Secr.: B.M. Steenbergen, telefoon 246 54 67 Commissie voor Onderwijs, Sociale Zaken en Werkgelegenheid (OSW) Datum: maandag 20 januari Tijd: 20.00 uur Plaats: Gebouw dienst Educatie, Piersonstraat Secr.: H.A. Boer, telefoon 246 59 94 Commissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer (ROV) Datum: dinsdag 21 januari Tijd: 20.00 uur Plaats: Stadhuis, Grote Markt Secr.: Mevr. L. Klapwijk, telefoon 246 56 80 Vergaderingen van de raadscommissies en de gemeenteraad zijn openbaar. De agenda kan één week voor de vastgestelde vergader datum telefonisch bij de secretaris van de desbetreffende commissie worden opgevraagd. Agenda's, stukken en verslagen van commissie- en raadsvergaderin gen liggen ter inzage In het Gemeentelijk Informatiepunt, maandag t/m vrijdag van 8.45 tot 16.00 uur, 5e etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1Ook kunt u de stukken inzien bij de Openbare Bibliotheek, Lange Haven 131. GROENELAAN SCHIEDAM

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 2