SCHIEDAM '-/ Bezorg oudste stadspark van Nederland meer bekendheid Woning met kakkerlakken slecht alternatief Redactie van Het Nieuwe Stadsblad maakt Burgerlijke stand zich schuldig aan discutabele verslaggeving' 5000 gulden voor Narcis Opsporing verzocht en mandje bij kachel gezocht Open dag bij 'Shake Shape' Rouwverwerking na zelfdoding Weer verdachte mishandeling aangehouden Het Nieuwe Stadsblad ffSSiiS INGEZONDEN BRIEF UW TAPIJT EN MEUBELS WEER ALS NIEUW Chem-Dry HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 23 JANUARI 1997- 4-147^ SCHIEDAM Bewegings- en Zonnestudio 'Shake Shape' (Nieuwe Damlaan 759) houdt zaterdag 25 januari van 10 tot 16 uur open dag. Iedereen die licha melijke problemen heeft en wil proberen de kwaliteit van het leven te verbeteren door meer te bewegen kan langskomen voor een gratis medisch spreekuur. Dan kan een arts worden gecon sulteerd over de mogelijkheid ge bruik te maken van de bewe- gingsbanken. Verder is er van 11 tot 13 uur voorlichting door Weight Wat chers (over gezond afvallen) en om 14 uur een demonstratie body-wrap (omvangverlies via een natuurlijk product). Ook kunnen bezoekers informatie in winnen over staand zonnen. WATERWEG Het Riagg Rijnmond Noord West en het algemeen maatschappelijk werk organiseren, samen met enkele cliëntenorganisaties, twee infor matie-avonden over zelfdoding en rouwverwerking. Tijdens de bijeenkomsten wordt ingegaan op de achtergronden van zelfdoding, het rouwproces bij de nabestaanden en de moge lijkheden voor begeleiding. Inlei der is de heer Polspoel, publicist en medewerker van de Theologi sche Faculteit in Tilburg. De informatie-avonden vinden plaats op maandag 10 februari in Vlaardingen (GGD, Van Ho- gendorplaan 501, aanvang 19.30 uur) en op donderdag 13 februa ri in Rotterdam (GGD, Schie- damsedijk 95, aanvang 19.30 uur). Deelname is gratis. Voor meer informatie kan men bellen met Denny Kayser, tele foon 4453497. SCHIEDAM De Schie- damse politie heeft maandag middag opnieuw een jonge man aangehouden op ver denking van mishandeling. Het betreft een 17-jarige jon gen uit Alphen aan de Rijn. De verdachte maakte deel uit van een groep van rechts-ex- tremisten, die op zaterdag 9 november een vergadering bijwoonden in een café in Schiedam. Na afloop van die vergade ring trok een aantal van deze jongeren naar het Stations plein, waar zonder enige aan leiding een 26-jarige Hage naar, van Hindoestaanse ko maf, in elkaar werd geslagen. In deze zaak zijn nu drie ar restaties verricht. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 'Een uniek stukje Schiedam. SCHIEDAM 'De Plantage, oudste stadspark van Nederland'. Een bordje met deze tekst zou Bewoners- en Belangenvereniging de Plantage graag zien om een mooi deel van Schiedam beter onder de aandacht te brengen. Het voorstel hiertoe ligt bij het college van B&W. Tijdens de stadsgesprekken kreeg de suggestie om de scheve en verroeste plaatsnaambordjes bij de grenzen van Schiedam te vervangen. Dat heeft het gemeentebestuur inmiddels gedaan in de vorm van de nieuwe tekstborden 'Welkom, dit is Schiedam'. „Ook wij zien in deze niet-commerciële informatievoorziening een mo gelijkheid om met name naar niet-Schiedammers toe de fraaie en karakteristieke elementen van de stad te benadrukken", schrijft Bewoners- en Belangenvereniging de Plantage. „De buitenwereld weet immers niet hoe mooi Schiedam is, was een van de conclusies van de stadsgesprekken. Elk communicatiemiddel zou dus moeten worden ingezet." Via de borden met actuele teksten die gewisseld kunnen worden, zoals 'Bezoek de kerstmarkt" en 'Bezoek het Woonlnformatie- CentrunV. wil men nu dat onder meer aandacht wordt besteed aan de Plantage. „Daarom stellen wij voor een bordje 'De Plantage, oudste stadspark van Nederland' te maken om daarmee periodiek een uniek stukje Schiedam in de bekendheid te brengen." door NANS WOLTERS SCHIEDAM Nog negen dagen en dan moet Helene van der Wulp noodgedwongen met haar twee dochtertjes (ne gen en elf jaar) haar koopwo ning aan de Kaag verlaten. En tot op heden is niet duide lijk waar zij aan het eind van deze maand zal wonen. Me vrouw Van der Wulp, in een echtscheidingsprocedure ver wikkeld, vertelt dat het huis aan de Kaag vorig jaar febru ari is verkocht en dat zij al ruim acht maanden op zoek is naar een geschikte woning. Haar voorkeur gaat uit naar een flat in de wijk Groenoord omdat de kinderen daar de basisschool bezoeken. „Ik heb het idee dat de woningduur, in ons geval vijf jaar, te kort is om een geschikte woning toe gewezen te krijgen. Want de woningen die tot nu toe door Woningstichting Noordvest werden aangeboden, waren niet acceptabel. Ik ben er zeer van doordrongen dat ik een stap terug moet doen en tevre den moet zijn met een flat, maar daar heb ik dan wel een bepaalde verwachting van." „Bij de woningstichting beloofde men dat als er een geschikte wo ning zou vrijkomen, ik daarvan op de hoogte zou worden ge steld. Dat gebeurde inderdaad, maar de flat op de tweede woon- ?//s w?™?* Het vinden van een geschikte woning in de wijk Groenoord lijkt moeilijker dun men denkt. laag van het Henriëtte Bosmqns- plein waarvoor ik de sleutel kreeg, bleek uitgewoond. Uit het verhaal van een mevrouw die op dezelfde galerij had gewoond, hoorde ik dat zij was gevlucht voor de overlast van de boven buren. De Woningstichting had begrip voor mijn afwijzing en had een ander adres. Weliswaar in hetzelfde complex, maar op de derde verdieping. Tot mijn stomme verbazing blijkt Jit ech ter het huis te zijn van waaruit de ellende voortkwam. Vorige week besteedde Het Nieuwe Stadsblad hier aandacht aan. De overlast die de omwonenden vo rig jaar ondervonden door het gedrag van een paar mensen, was gigantisch. Tientallen wo ningen moesten worden ontsmet om kakkerlakken te verdelgen. De veroorzakers zijn uit de wo ning gezet en de kamers zijn ont ruimd. En nu blijk^f dat ik daar mag gaan wonen.' „Maandag heb ik aan de ont- smettingsdienst van de ONS ge vraagd hoe de zaken ervoor staan en die gaven aan dat de plaag voor 90 procent onder controle is. Ook heb ik weer een gesprek gehad met de Woning stichting en gezegd dat de wo ning prima is, maar dat ik niets voel voor een flat met kakker lakken. Ik krijg het gevoel dat de Woningstichting dit een prima manier vindt om een moeder met twee kinderen, die in feite geen kant op kan. daar in te stoppen. Voor hen is daarmee de kous af, want ze zeggen 'er zijn geen wo ningen beschikbaar rond de 600 gulden'." Meer dan gebruikelijk Voorlichtster Tinka Hurkmans van de Woningstichting: „Ieder een die opzoek is naar een ande re woning moet daar zelf achter aan. Mevrouw Van der Wulp is redelijk actief geweest op dit ter rein, maar ook de woningstich ting zocht voor haar mee. Om gerichte hulp te verlenen, atten deerden wij haar vorige week op twee woningen die in de Woon krant zouden worden aangebo den. Bovendien hebben wij be middeld bij het verlenen van een urgentieverklaring en toestem ming gegeven op woonbonnen voor zowel 'doorstromers' als starters' te mogen reageren." Volgens Tinka Hurkmans heeft de woningstichting al meer dan gebruikelijk is, voor het gezin gedaan. „Mevrouw Van der Wulp heeft gekozen voor onze stichting en voor Groenoord en wellicht moet zij die keuze bijstellen, wil zij op korte termijn een woning kunnen betrekken. Wij begrijpen best dat het een moeilijke situa tie voor haar is. Sinds medio vorig jaar zijn echter 23 geschik te woningen, waarvan zestien 4- kamerwoningen, in de Woon krant verschenen. Mevrouw Van der Wulp stuurde slechts een paar bonnen in", aldus de voor lichtster. In de editie van 16 januari jl. stond het artikel 'Strengere se lectie verlangd bij toewijzing van huurwoningen'. Het artikel ver haalt over de klachten die de bewoners van het Henriëtte Bos mansplein hebben over de ex- bewoners (3 Afrikaanse asielzoe kers) van een woning en de peti tie die naar aanleiding daarvan is aangeboden aan Noordvest. De bewoners eisen een strengere selectie bij de toewijzing van huurwoningen om een soortge lijke overlastsituatie in de toe komst te voorkomen. Laat ik vooropstellen dat ik vind dat iedereen recht heeft op zijn'haar woongenot en dat overlast be streden moet worden. Echter hier holt men iets te ver door. Men heeft overlast ondervonden van de bewoners van één woning en eist vervolgens een strengere selectie. Ten eerste zijn de over- lastveroorzakende bewoners niet via de woningtoewijzing aan de betreffende woning gekomen, dus heeft in dit geval de woning toewijzing er niets mee te maken. Ten tweede wordt één vervelen de ervaring afgewenteld op een hele grote groep Schiedammers, namelijk Schiedammers van al lochtone komaf, welke men wil onderwerpen aan een nauwere selectie en een eventuele begelei ding. Dit ondanks dat de erva ringen met andere allochtone buurtbewoners naar eigen zeg gen goed zijn. Los van het gege ven dat een selectie via etnische scheidslijnen niet is toegestaan, moet men zich realiseren .dat het veroorzaken van overlast binnen alle etniciteiten voorkomt. De meeste notoire overlastveroorza kers hebben een Nederlandse achtergrond en dat is ook lo gisch gezien het gegeven dat au tochtonen in Schiedam veruit de grootste groep vormen. Overlast moet bestreden worden, maar niet op de wijze die de petitie aanbieders voorstaan. Tot slot. De wijze van verslagge ving in deze vind ik zeer discuta bel. Onnodig is gestigmatiseerd en ter zake doende feiten zijn niet genoemd. Eén geval (hoe erg ook) van overlast leidt ertoe dat een groot deel van de Schie- damse bevolking in een kwaad daglicht is gezet. Ik ben er niet op tegen dat soortgelijke proble men aandacht krijgen, maar dan wel met inachtneming van de journalistieke zorgvuldigheid. G. Grubben, staffunctionaris Anti-Diskriminatie Buro Naschrift redactie: Heeft G. Grubben het hele arti kel wel gelezen? Er wordt name lijk juist niet gestigmatiseerd, door de bewoners noch door de redactie van Het Nieuwe Stads blad. Ondanks alle overlast die juist deze groep vluchtelingen jaren lang heeft veroorzaakt, heeft vrijwel niemand in de flat zich laten leiden door racistische of etnische motieven. Het gaat de bewoners om het algehele pro bleem van wangedrag door nieuwkomers, overbewoning en mogelijke gettovorming. Ook de allochtone bqwoners van de flat aan het Henriëtte Bosmansplein hebben de petitie ondertekend. Dat zegt genoeg. Het feit dat in het artikel werd benadrukt dat het hier om vluchtelingen ging, had alles te maken met volledig falende be geleiding door de stichting Vluchtelingenwerk, zonder dat daar overigens een oordeel over werd geveld. Op de redactionele aanpak van Het Nieuwe Stadsblad valt wei nig af te dingen. Het betrof geen stemmingmakerij of journalistie ke onzorgvuldigheid. Hoe ge makkelijk zou het niet zijn ge weest om reeds in de kop schreeuwerig melding te maken dat het hier Afrikaanse vluchte lingen betrof. Dat hebben we dus niet gedaan, omdat dat niet de kern van de zaak was. De redactie laat zich daarentegen evenmin leiden door grote terug houdendheid wanneer het om uitgesproken wangedrag door allochtonen gaat. Daar is name lijk niemand bij gebaat. Wat ge schreven moet worden, moet worden geschreven. Of het nu Nederlanders betreft. Eskimo's of Afrikanen. Dus zonder aan zien des persoons. van 20 december tot en met 3 januari Geboorteaangiften: Suheda d.v. Bö- lükbas-Bölükbas, Mehmet z.v. Öz- gay-Ozgay, Pieter z.v. De Lange- Heinsbroek. Suela F. d.v. Jagers- hoek-Van Zundert. Milou d.v. de Groes-Roeling. Nikki d.v. Gom- mers-Mette. Priscilla d.v. Dijke-van Aperloo, Romilta E. d.v. Thambit- hurai:Sinnathamby. Fatma d.v. Öz- türk-Öztürk. Charlotte M.E. d.v. Schemkes-van der Burg, Ashley d.v. de Ruiter-Verbeek, Oguzhan z.v. Atay-Atay. Sabrine d.v. Mollen-Af- kir. Angelo z.v. Markusse-van der Eist. Ro-dienne D. z.v. Olivieira, Jaimie z.v. Verbeek-van Tricht, Tom P. z.v. van der Pias-van Noordt. Frits P. z.v. Hoogendijk-Potters, Wesley z.v. Janssen-Arissen, Rebec ca d.v. Vliegen-Sarneel. Jiska d.v. Kroon-Roosekrans. Cem z.v. Ar- dug-Ak$ahin, Jasper z.v. Massey- van Slobbe. Kevin z.v. Kooiman. Barry z.v. van VHet-Schmidt, Alpe ren z.v. Aksu:Akdogan, Marjette C. d.v. Boudesteijn-van der Made, Joël- la d.v. Keizer-van Dongen, Zeynep d.v. Deniz-Deniz, Bo d.v. Jaeger- Bakker, Tom z.v. Rath-Heijdra, Ou- ahiba d.v. Chamlal-Boulal, Robin d.v. Otte-Marang, Larissa d.v. Van Es-Moes, Donny z.v. Veldhoen- Krowinkel. Esmaa d.v. Essanoussi- Chaquer. Ebru d.v. Bulut-Bulut, Rodney z.v. Mulder-Overheul, Ah met z.v. fetin-Cetin, Talitha J. d.v. Guerrero Obando-De Reus. Jesse z.v. de Vries-Meerburg. Simon z.v. van Marion-van der Pol. Ondertrouwd: M.A. Roerdink 28 jr. en C.G.C. van der Harg 2.7 jr. Gehuwd: G.B. Altorf 40jr. en L.M.L. Bouwens 32 jr.. G.J. Bothof 33 jr. en T.J.M. van der Borden 35 jr.. A.J.M. Winelman 32 jr. enM.L. Davelaar 37 jr.. R. Menke 27 jr.. en M. van IJsselmuide 25 jr.. K. Dontje 38 jr. en B.A. Hölzken 33 jr., M.W.A.M, van Kempen 28 jr. en A.E. Wöhler 30 jr.. H.J. Brand 28 jr. en W.H. Zandbergen 28 jr.. P. van den Heu vel 28 jr. en J.C. Wierenga 32 jr., W.J. de Bree 31 jr. en N.A.M. van Bennekom 26 jr. Overleden: M.J.H. van Mazijk, vr. 85 jr. geh. gew. met C. Ballijns, B.L. Herwijnen vr., 97 jr. geh. gew. met H.J. Noort, M.C.H. Minnebruiker vr. 93 jr. geh. gew. met J.H. Visser. J.P. Rost vr. 91 jr. geh. gew. met L.J.D. Huiskens, N. den Hartog man 52 jr., J. Poortvliet man 53 jr., M. Valk vr. 86 jr. geh. gew. met J. van Bochove, J. Both vr. 86 jr., C.A.J. Kinwei vr. 76 jr. e.v. B.J.M. de Mol, L. Groen vr. 78 jr. geh. gew. met G.W. Goedhart, M. Ruseier vr. 93 jr. geh. gew. met A. Bleiksloot, J.J. Putters, man 70 jr.. M.J. Baron vr. 84 jr., M.W.E. den Uijl vr. 70 jr. geh. gew. met C.T. van Geene, S. Mohabier-Panday man 56 jr., J.C. Valke vr. 94jr. geh. gew. met A. Bulte, A. Stam man 84 jr., E.C. van der Beek vr. 59 jr., P. van Halewijn man 76 jr., C. Wouters vr. 85 jr. geh. gew. met K. Vermeulen, P.C. Cam- pen man 81 jr., S. Leung man 80 jr.. W.J.M. ten Pas vr. 92 jr. geh. gew. met J. Vrijland, F. van den Hoek man 88 jr.. I. Vink, man 74 jr., J. Alijk man 96 jr., H.J. van Geloven man 58 jr., E.A. Osseweijer vr. 88 jr. geh. gew. met D. Boogaard, H.J. Bruins man 75 jr., M.E. de Kok man 86jr., M.A. Poot vr. 90jr., geh. gew. met K. Nieswaag. G. van Willigen vr. 89 jr. geh. gew. met H.J. Zu- chowski, J. van't Zelfde, vr. 45 jr. e.v. J. Hoogland, T.H. Terlouw man 76 jr., J.A. van Esse! man 72 jr., J.P.R. Zuidema man 71 jr., P.J.W. Koorneef vr. 64 jr., P. de Jong man 75 jr.. B.M. Pijl vr. 83 jr. e.v. D.G. Hermans, G.F. Visser vr. 70 jr. e.v. P.B. Overheul, L.P. Gosens man 80 jr., B. den Toom man 82 jr., M.W. van de Liefde vr. 87 jr. geh.gew. met A. van Breda, J.C. van der Gaag vr. 81 jr. e.v. J.L. Schellen. W.J. de Jong man 64 jr., M.E. van Gent vr. 89 jr. geh. gew. met H.J. Aben, C. Jacobs man 91 jr. SCHIEDAM Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Stichting Narcis te Schiedam een bijdrage toegekend van maxi maal 5.000,- in de kosten van de inrichting van nieuwe kan toorruimte. Het Juliana Welzijn Fonds on dersteunt projecten die mensen betrekken bij hun eigen omge ving. Voorbeelden hiervan zijn buurtverenigingen, sociëteiten van ouderen, dorpshuizen, buurt- en wijkcentra, projecten met en voor buitenlanders en buurtprojeclen. Het Fonds steunt ook projecten die willen voorkomen dat mensen geïso leerd raken, zoals vrijwillige hulpdiensten, zorg voor de jeugd, ouderen, dak- en thuislo zen en verslaafden. Het Fonds verstrekt jaarlijks zo'n 1200 bij dragen: voor totaal ruim 20 miljoen. Het Juliana Welzijn Fonds is een onafhankelijk fonds dat zijn geld ontvangt uit onder andere de Bank-Giro Loterij en De Lotto met onder meer Lotto Jackpot en Krasloten. Op de afdeling Welzijn van gemeenten en in veel bibliotheken ligt de gratis folder 'Een beroep doen op het Juliana Welzijn Fonds'. Hierin staat waarvoor bijdragen worden toe gekend en welke organisaties daarvoor in aanmerking komen. •■me.,» Goofy is een echte 'huismus SCHIEDAM Bij dierentehuis Hargahoeve is maandag 13 januari een pekinees binnengebracht. Het gaat om een teefje, waarvan men via de tatoeage weet dat ze ongeveer 11,5 jaar oud is en dat ze Debbie moet heten. Ze droeg een hondendekje dat aan twee kanten kan worden gedragen (kleuren rood/grijs/groen en paars/grijs/groen). Het hondje heeft een verlamde achterzijde en is waarschijnlijk onlangs geknipt of geschoren. Ze is bruin/zwart- /wit van kleur en werd gevonden bij het tunneltje op de hoek Hogenbanweg en Parallelweg. Wie kent dit hondje en weet waar ze thuishoort? Goofy is wegens allergie van de eigenaar naar Hargahoeve gebracht. Voor wie een echte kroelkat zoekt, houdt Goofy zich aanbevolen. Hij is ongeveer 13 jaar, lief voor kinderen en kan het goed vinden met honden. Goofy is gecastreerd, nogal een 'huis mus' en cypers/wit van kleur. Hoewel deze kater last heeft van epilepsie hoopt Hargahoeve dat iemand Goofy nu wil opnemen. Dus wie geeft Goofy dat mandje bij de kachel? Dierentehuis Hargahoeve (Sportlaan 2) is geopend: dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12 en van 13 tot 16 uur; zaterdag van 10 tot 15 uur, tel. 4714151. De binnengebrachte pekinees. ROTTERDAM Wij deinzen nergens voor terug, geen tapijt is ons te vuil, aldus de medewerkers van Chem-Dry Atlantic, het gespecialiseerde bedrijf in tapijt- en meubelreiniging. Chem-Dry laat ons weten dat er veel belangstelling bestaat voor hun vak. Er ligt ontzettend veel vuil tapijt zowel bij particulieren thuis als bij bedrijven wat om een reinigingsbeurt schreeuwt. Mensen raken en van overtuigd dan tapijt onderhoud verlangt. Ook is menigeen erachter dat zelf doen geen oplossing biedt. De procedure van Chem-Dry garandeert een zeer goed resultaat, dit komt omdat er gereinigd wordt door middel van koolzuur. Hierdoor verdwijnt al het vuil uit het tapijt en laat geen vette resten achter. Gelijktijdig wordt er een beschermlaag aangebracht, waardoor het tapijt niet alleen langer schoon blijft maar ook langer meegaat. Volgens Chem-Dry is een van de voordelen dat het tapijt binnen een uur weer droog is. Zo kunnen de meubels weer vlug op hun plaats gezet worden. Mensen wachten vaak veel te lang met het reinigen van tapijt. Ook tapijt heeft evenals andere vloeren onderhoud nodig. Een reinigingsbeurt door Chem-Dry verlengt de levensduur van uw tapijt. Tevens is Chem-Dry Atlantic gespecialiseerd in het reinigen van meubels. Ook voor meubels geldt hetzelfde als voor tapijt, wat gebruikt wordt heeft onderhoud nodig. De beschermlaag die op meubels zit slijt in de loop van jaren waardoor ze vuil worden. Chem-Dry Atlantic reinigt meubels en herstelt deze beschermlaag weer zodat uw kostbare meubels er weer voor jaren tegen kunnen. Ook voor bedrijven biedt Chem-Dry Atlantic een uitstekende kwaliteit en service. Dus voor Tapijt- en Meubelreiniging kunt u Chem-Dry Atlantic bellen voor een vrijblijvende demonstratie en prijsopgave. Telefoon: 010-2204593 Autotel.: 06-53364885 Dé tapijt en meubel reinigers WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Moeder en dochters dreigen op straat te komen te staan "-Jbst,ss-

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 9