Donker piping, specialist in leidingwerken Specialisatie Je treft het bij ELECTRO D I C r e COnRAD 7 dagen per week geopend! iii Wegener sythoFF weekbladen WEEK 5 5 - 1018 Elke week de haven van Rotterdam in woord en beeld op woensdag om 19.00 uur bij Stads Radio Rotterdam en op donderdag of vrijdag in deze krant In het kantoor van het scheepsreparatiebedrijf Donker Piping B.V., gevestigd aan de 4e Industriestraat 25 in Vlaardingen, wordt ik ontvangen door mijn gesprekspartner directeur Hei- men Donker. „Wij zijn gespecialiseerd in het vervaardigen van leidingenwerken van diverse materialen voor alle soorten syste men die aan boord van schepen gebruikt worden. Daarnaast maken we ook speciale apparaten, die aan deze leidingwerken vast zitten". In dit gesprek zullen we ons beperken tot het lei- dingwerk. Heimen begon ruim veertienjaar, geleden met een éénmanszaakje in het huidige pand. „In deze hal had ik een kleine ruimte ge huurd. De zaak groeide en ik moest naar een ander onderko men uitzien"Hij verhuisde toen naar een pandje aan de Konin gin Wilhelminahaven in Vlaar dingen. De zaak groeide nog verder en er werd meer personeel aangenomen. „Nu zijn we met twintig man personeel weer te rug op de locatie waar ik ooit begonnen ben. Alleen ons on derkomen bestaat nu uit een kantoor, werkplaats, opslag ruimteen kantine". Heimen no digt me uit om eens bij een klus te gaan kijken. Na een moeilijke klim stappen we aan boord van het schip. Ik zie een enorme ravage. „Dit schip heeft een aanvaring gehad met een ander schip, dat precies midscheeps in ingevaren. Op de plaats van de puinhoop moeten normaliter alle leidingen en aan sluitingen zitten die het schip nodig heeft om te laden en te lossen". Het wordt een lastig karwei. De tekeningen aan Donker Piping werkt aan alle leidingen die zich aan boord van schepen bevinden. Directeur Heimen Donker: „„Wat sommige mensen niet weten is dat je aan boord van een schip dezelfde faciliteiten nodig hebt, waarvan je aan de wal ook gebruikt maakt. Overal zit wel een stuk leiding aan vast. Alleen gaan er door die leidingen vaak andere stoffen dan thuis. Zout water, stoom, hydraulic olie, smeerolie en brandstof enzo voorts" Om met deze materie te kunnen werken heeft het bedrijf specialisten in dienst. „Bovendien is het aan boord voor de pijpfitters, bankwerkers en lassers anders werken dan bijvoor beeld in een hal". Door deze specialisatie op het gebied van leidingwerken in de scheepsreparatie kan het bedrijf alle klussen aan. boord zijn namelijk niet hele maal compleet meer. „Maar het is wel een leuke klus". Eerst zal er bekeken moeten worden waar alle leidingen naar toe lopen. In dit geval zijn het veel leidingen die naar de tanks voeren. Daar na zal er gesloopt moeten wor den, waardoor het geheel over zichtelijker wordt. Vervolgens wordt alles van beneden af aan weer opgebouwd. „Zaak is dat de juiste leiding op de juiste plaats terugkomt". Het is een speciale klus, die on geveer twee a drie weken gaat duren. Gewoonlijk zijn schades minder groot en hoeft een schip niet zo lang voor reparatie in de haven te blijven. Het werk van Donker Piping bestaat dan ook hoofdzakelijk uit haastklussen. „De schepen willen zoveel moge lijk varen om geld te verdienen. Voor ons is dat soms een nadeel, maar daar kunnen we aardig op inspringen,,. Aan het werk op dit schip zit geen gevaar verbonden. Het hele schip is gasvrij gemaakt en restanten van olie en lading zijn verwijderd. Bij gevaarlijk werk worden de nodige veilig heidsmaatregelen genomen. „Wanneerer aan boord bijvoor beeld gelast of gebrand moet worden, dan wordt de Haven dienst ingeschakeld. Die komen dan kijken of je het werk kan en mag uitvoeren". We stappen van boord en gaan naar de werk plaats. Werkplaats Eén van de lassers is bezig met het leggen van lassen in een pijp stuk voor een chemicaliëntan- ker. „Het is een aansluiting voor het laden en lossen. Het is roest vast staal dat beter geschikt is voor chemicaliën. Het produkt moet dan ook aan de klasse vol doen waaronder het schip vaart. Daarom worden delassen gefo tografeerd en gekeurd. Wanneer dat in orde is, wordt het aan boord van het schip geplaatst". Omdat er met verschillend mate- riaal wordt gewerkt staan er in de werkplaats nog andere ma chines. Het materiaal komt hoofdzakelijk uit West-Europa. De werkwijze is als volgt. „Eerst gaan we aan boord kijken wat er aan de hand is. Dan wordt er vaak aan boord besproken hoe we het gaan aanpakken". Soms worden gedemonteerde stukken meegenomen naar de zaak en in de werkplaats vernieuwd of ge repareerd. Ook wordt er wel aan boord opgemeten en in de werk plaats gemaakt. Regelmatig wordt er van tekeningen gewerkt en het produkt later aan boord gebracht. Er zijn verschillende mogelijkheden". Terug op kantoor praat ik met Heimen over het werkgebied van Donker Piping. „Over het alge meen is dat de omgeving Rotter dam. We zitten een paar keer per week in Antwerpen, Zeebrugge en Amsterdam. Maar we zitten ook regelmatig in het buitenland zoals in Thailand, Singapore en Nieuw-Zeeland". Het werk wordt hoofdzakelijk op zeesche pen uitgevoerd. De binnenvaart is de laatste tijd wat minder, waarschijnlijk ook omdat het bedrijf uit de Vlaardingse haven verdwenen is. „Toen kwam er nog wel eens een binnenvaart schipper binnen met een pro bleempje. Die schepen lagen daar voor de kant". In zijn branche kan Heimen spreken over een gezonde con currentie. „We leggen elkaar niet het vuur aan de schenen. Je kunt elkander wel eens nodig hebben. Het is niet zo dat wij almachtig zijn en alles kunnen doen wat er gevraagd wordt. Vorigjaar heb ben we een schip binnen gehad voor onderhoud. Het schip bleef zo korte tijd in de haven, dat we het werk niet alleen aankonden. We hebben toen de hulp van een tweede en zelfs later derde be drijf ingeroepen. We waren toen met drie bedrijven aan het werk op dat schip". Heimen ziet Don ker Piping een gezonde toe- komsttegemoetgaan. „Wemoe- ten er ons wel van bewust zijn dat de tijden veranderd zijn. Vroeger had je meer tijd om de reparaties uit te voeren en de schepen zijn groter worden. We moeten flexibel en creatief zijn om het werk op tijd en volgens de kwaliteitseisen uit te kunnen voeren. Wanneer we dit in de gaten blijven houden en ons er op richten, blijft er altijd een goede boterham". Port of Rotterdam Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samenwerking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam Hifi Autohifi Lichttechniek Meetapparatuur Modelbouw Zend- en Ontvangstapparatuur Componenten Telefonie Computers Vakliteratuur Huishoudelektronica MI1B E LE CTR O n I C Uw «oordeels egastore elektronica voor iedereen! Coolsingel 207, Rotterdam, Tel. 010-41 10 010, Fax 010 - 41 21 807 Ruime parkeergelegenheid in de directe omgeving voorhanden. Gemakkelijk bereikbaar met openbaar vervoer: Metrostation Beurs/Churchillplein, uitgang Binnenwegplein. Dagelijks geopend van 10.00 - 18.00 uur. Koopavond tot 21.00 uur. Zondags van 13.00 - 17.00 uur. p WERELDHAVEN R.°.IT£RDAM Een pijpstuk wordt gelast in de werkplaats. -t Een ravage aan dek na de aanvaring. True RMS Oigitale mul timeter VC506 Degelijk, compleet, betrouwbaar en professioneel De nieuwe multi- metergeneratie van Conrad. Eenvoudige menugestuurde bediening. RS232- MMPE interface. Achter- 99B|! grondverlichting. Temp meting in gr C en F. Inge- j bouwde pulsgene rator. - dB-meting. - Capaciteit/induc- tiviteit-meting. Incl. Interface- kabel, software (Windows/Dos), temp-adapter, meetsnoeren, batterij, opbergtas en Ned. beschrijving. Artikel nummer 775452. Afdeling meetapparatuur. Rookmachine FT10 Krachtige rookmachine voor een zeer voor delige prijs. Staat garant voor een bijzonder effect op ieder feest. Nevelvolume ca. 100m/mix. Tankinhoud ca. 0,5 liter Incl, aansluitkabel, stekker, montagebeugel en afstandsbediening. Artikelnummer 120715 I I :$888& Conrad prijs Conrad prijs Bijpassende rookvloei- stof in 5-liter verpakking. Van f 49,95 voor f 24,95. Afdeling lichttechniek. LPD portofoons Diverse merken, o.a.: Kenwood. Eurocom en Stabo. Het ideale communicatiemiddel voor bedrijf/ school/ vereniging of gewoon thuis. Afdeling zend en ontvangst. electronica e 1 e c t r a conRAD Conrad prijs PDC 1000G autoluidspreker Prima luidsprekers in combinatie met de Supertech ARC 760L. Vermogen max. 50W. Incl. roosterafdekking Artikelnummer 363260 Afdeling auto-hifi. Alarmset HA 22S Deze alarmcentrale biedt een hoog bedie ningsgemak samen met een grote betrouwbaarheid. Bestaande uit: - Centrale: incl. sleutels, bedrading en adapter. - 2 magneetcontacten. - 1 glasbreukmelder - 1 binnensirene (1 10dB). - 1 PIR-melder. Uit te breiden met vele accessoires. Artikelnummer 8080002 Afdeling in en om het huis. Supertech ARC-760L autoradio Autoradio/cassettespeler met afneembaar front. - uitgangsvermogen 2x12Watt. - 3 bands tuner (FM. MG, LG). - Autore- verse. - Toonregeling. - Verlicht digitaal display. Artikelnummer 8037371 Afdeling auto-hifi. Organizer K990-64 Met deze innovatieve organizer met een geheugencapaciteit van 64kB, hebt u uw belangrijkste adressen, telefoonnummers en notities altijd bij de hand Met vele extra's. - Display bestaande uit 5 regels. - Alarmduncties. - Kalender. - Diverse wereldtijden. - Calculator. Artikelnummer 774022 Afdeling telefonie. Telescreen «ideo. 3 in 1 Zet nu uw oude dia's of smalfilms over op een videoband m b v. uw camcorder Artikelnummer 331970 Afdeling hifi. gratis toner en printerkabel Nu bij Conrad verkrijgbaar: Okï-printers Hoge kwaliteit voor een lage prijs Kont naar onze demonstratie Zaterdag T februari. Oki-jet 2010 Inktjetprinter 600 x 300 dpi - 3 pag p/min. Windows vereist Incl Bas de Beer" Afdeling computers. Oki-page 4IM laserprinter "De goedkoopste laserprin ter" - 600 dpi afdrukkwaliteit, 4 pag. p/min. - papiervoor- raad: 100 vel A4 - Windows vereist. Incl. nieuwe spelling voor MS-word. Artikelnummer 8096557 Afdeling computers. Conrad prijs gratis toner en printerkabel ««UVIOIS Mini-Cooper modelauto Nu verkrijgbaar in de Tamiya-uitvoering. - Bouwbeschrijving met foto's, - Mabuchi 540 motor. - Mechanische 3- traps snelheidsregeling. Voor een super voordelige prijs. Artikelnummer 8081196. Afdeling modelbouw. Tonsil Challenger luidsprekers Absolute topper in geluidskwaliteit en een goede prijs/ prestatie verhouding Vermogen: 70/1 10W. Impedantie 8 Ohm. Afmeting: (BxH.D) 195x510x270 mm. Artikelnummer 335592. Afdeling hifi. Ruim* 7 degen per wee Ma. t/m zat. 10.00 - 1'S.OO uur Vrijdag koopavond tot 21.00 uur Zondag wan 13.00 - 17.00 aar. Bezargservice vandaag gekocht, meestal dezelfde dag nog via Active couriers bezorgd. Binnen bezorgingsgebied 25.- Dasrbulten op aanvraag. Betaalpentak wij accepteren contant, pin, visa, eurocard/ mastercard, comfort-card. Vakkundig personeel onze vakspecialisten staan u in iedere efdeling ter beschikking Best setest de 12.000 meest gevraagde artikelen treft u aan in onze catalogus. Niet goed geld t«r op alle artikelen geven wij 14 dagen "niet goed. geld terug garantie', uitgezonderd software, boeken, onderdelen en verbruiksartikelen. Artikelen zover voorradig ook verkrijgbaar in ons Conrad Center Windmolenweg 42. Boekelo

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 19