Swingen met Bombita's in café Van Diggelen Huidtherapieën in Schoonheidsinstituut Jacqueline ND dinggevendevolgens de nieuwe CNV over andere boeg Kees van Beijnum te gast op derde Schrijversavond 'Vluchtelingenwerk werkt op basis van vrijwilligheid' Psychometrie in Nieuwland WD-spreekuur Nepkunstenaars langs de deur 'Mi Mundo' in nieuwe galerie Cursus Spaans Keuken moet worden uitgebreid wegens succes gezamenlijke warme maaltijden Zakelijk bekeken Op zoek naar Leeskampioen Het Nieuwe Stadsblad CURSUS CAFéBEDRIJF EN OO ANDERE HORECA OPLEIDINGEN al v.a. f LL ,20 permnd HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM DONDERDAG 30 JANUARI 1997 5-1475 SCHIEDAM De VVD- Schiedam houdt vanavond, don derdag, een spreekuur in het oude stadhuis aan de Grote Markt. Tussen 19.30 en 20.30 uur zijn fractieleden aanwezig om vragen, kritiek en suggesties van de bevolking te bespreken. Buiten het spreekuur om is de fractie vanavond overigens ook telefonisch te bereiken: Marian ne Mol, telefoon 4264786 (van 19.30 tot 20.30 uur). SCHIEDAM De gemeen te waarschuwt inwoners van Schiedam voor het verhaal van colporteurs dat er ge sprekken gaande zouden zijn over een nieuw cultureel cen trum in Schiedam. Kunste naars bieden aan de deur kunstwerken aan voor 200 tot 300 gulden. Deze colporteurs zeggen in onderhandeling te zijn met onder meer de gemeente over een pand in het centrum van Schiedam. In dit pand zou een artotheek, een cursus ruimte, een café en een ver koopruimte gevestigd wor den. De colporteurs vertellen bovendien dat de gemeente een aanzienlijke financiële ondersteuning aan dit project zou geven. De gemeente weet niets van dit initiatief en ont kent dat er sprake is van on derhandelingen met deze kunstenaars over een derge lijk pand in het centrum van de stad. SCHIEDAM Kunstwerken van Mischa Meinen komen tot stand zonder rekening te houden met bestaande uitgangspunten en zonder na te denken over wat dan ook. Zijn hand krijgt de vrije loop en dat resulteert in uiteenlopende kunstuitingen. In Cabinet of Art, de nieuwe galerie aan Lange Haven 93, wordt de tentoonstelling 'Mi Mundo' met het werk van Micha Meinen op zondag 2 februari 17.00 uur ge opend. Hoewel de kunstenaar van mening is dat hij niet wordt beïnvloed door vakgenoten zien galeriehouder Ruud Boel en Caspar van Ette toch verwant schap met de figuratieve kunst van Keith Haring en A.R. Penck. Ook doet het werk sterk denken aan Afrikaanse primitie ve kunst. Voor Mischa Meinen bestaat er echter maar één gege ven en dat is 'scheppen omdat het moet'. En dat doet hij in alle hevigheid, waarbij de beschikba re ruimte op glas, hout, textiel en papier geheel wordt benut. De expositie is tot en met 30 maart elke zondag te zien van 12.00 tot 17.00 uur en op afspraak. 1.300.000 (010) 4.699.911 Duo's: (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM De eerste zondag van de maand, dus weer een optreden van het 'huisorkest' bij café Van Dig gelen aan de Grote Markt. Als gast zijn ditmaal de Bom bita's van de partij. De Bombita's vormen waar schijnlijk het bekendste ach tergrondkoortje uit Neder landse popscene. Zo traden ze op met Rick DeVito, Gruppo Sportivo en Back to Basic. Het meeste succes had den zij echter met de vocale ondersteuning van Herman Brood and his Wild Roman ce. Als gastzangeressen nemen de Bombita's zondag 2 febru ari de 'leadvocals' voor hun rekening, begeleid door Hans Greve (drums), Hank Arts (bas), Edwin Beekmans (toet sen) en Sloerd Plak (gitaar). Aavang 16 uur, vrij entree. Het bekendste achtergrondkoortje uit de vaderlandse popscene SCHIEDAM In wijkcentrum De Blauwe Brug begint donder dag 6 februari een cursus Spaans, waarin de basisbeginse len van deze taal worden bijge bracht. Er zijn nog enkele plaat sen beschikbaar. De cursus wordt iedere donderdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur gegeven en bestaat uit 12 lessen. Er wordt les gegeven door een internatio naal ervaren docent wiens moe dertaal Spaans is. De kosten voor de cursus bedragen 82.50. Meer informatie bij de Blauwe Brug, tel- 4701049. HAARVLECHTEN Binnen kort gaat bij voldoende inschrij ving in wijkcentrum De Erker een cursus haarvlechten van start. De cursus staat onder lei ding van mevrouw Hofstede die ook tijdens de interculturele acti viteiten verschillende keren workshops heeft gegeven. De cursus bestaat uit 5 lessen. Kos ten f30.-. Informatie bij wijk centrum De Erker, tel. 4267767. doorCHRIT WILSHAUS SCHIEDAM Ontmoetingscentrum De Weerklank - een ini tiatief van de kerken in Schiedam-Noord - blijkt een schot in de roos. Met name de gezamenlijke warme maaltijden worden goed bezocht. De belangstelling hiervoor is zelfs zo groot dat het bestuur heeft besloten de keuken van De Weerklank te ver groten. „Een studiedag over vereenza ming - een paar jaar geleden gehouden op de Vrije Universi teit in Amsterdam - vormde de aanleiding tot de oprichting van De Weerklank. Tijdens deze dag werd aan de hand van onder zoek aangetoond dat het ver schijnsel eenzaamheid in flatwij- ken groter is dan in andere buur ten. Verder bleek uit research dat bewoners geen behoefte heb ben aan professionele hulpverle ning. Wat ze wel heel prettig vinden is het ontmoeten van 'lot genoten'. Binnen de kerken is er volop gelegenheid elkaar te ont moeten, maar we wilden ook buurtbewoners die niet in de kerk komen de mogelijkheid ge ven anderen te ontmoeten. Als kerken in Schiedam-Noord had den en hebben wij de overtuiging dat we voor elkaar verantwoor delijk zijn. Het evangelie van Je zus Christus leert ons dat. Wat echter niet betekent dat we een evangelisatiehuis hebben ge opend. Nee, wij wilden bewust een plek creëren waar mensen elkaar konden ontmoeten", zegt Hans van der Linden. Hij is voorzitter van de Stichting Inter kerkelijk Ontmoetingshuis Schiedam-Noord. Deze stichting exploiteert ontmoetingscentrum De Weerklank aan het Cornelia van Zantenplein 51. Hongerdoek Behalve de Hervormde en Gere formeerde Gemeenten, heeft ook de R.K. parochie Jacobus en Martinus in het noordelijk stadsdeel zich bij De Weerklank aangesloten. Van der linden: „En dat is een ontwikkeling waar wij zeer verheugd om zijn." Naast een gezamenlijke warme maaltijd, kunnen bewoners uit Groenoord langskomen voor het drinken van een kopje koffie, het lezen van de krant of het maken van een praatje. Daar naast organiseren vrijwilligers allerlei creatieve activiteiten, zo als het maken van wenskaarten, theezakjes en een hongerdoek. Dat is een wandkleed dat in kerkdiensten gebruikt wordt. Het is maar een willekeurige greep uit de activiteiten. Verder zijn in het inloophuis folders van verschillende maatschappelijke instellingen te vinden en worden bezoekers - mits zij daar zelf om vragen - doorverwezen naar bij voorbeeld professionele hulpver leners. Vrijwilligers Bij De Weerklank zijn circa 25 vrijwilligers werkzaam. Eén van hen is mevrouw Van Heest. Zij is al vanaf het begin bij het inloop huis betrokken. „Ik stond er di rect positief tegenover. Daar naast vond ik het leuk om iets om handen te hebben", zegt zij. Zij vindt het wel jammer dat de oorspronkelijke groep enthou siastelingen zo is gekrompen. „Maar dat kan natuurlijk om allerlei redenen gebeurd zijn, bij voorbeeld doordat sommigen toch niet zoveel tijd beschikbaar hadden als ze aanvankelijk dachten", vult Hans van der Linden aan. Ondertussen hebben studenten van de Ichtus Hogeschool - afde ling Vormgeving en Communi catie - een enquête gehouden naar de verwachtingen die wijk bewoners hebben van De Weer klank. Uit dit onderzoek bleek dat niet alleen ouderen, maar ook jonge gezinnen met kinde ren behoefte hebben aan een ontmoetingsplek in de wijk. Van der Linden: „Daarom willen we ook een tweetal nieuwe activitei ten op gaan zetten voor kinde ren: een kinderkledingbeurs en kleien en knutselen voor de kids. Voor beide activiteiten zijn we op zoek naar enthousiaste vrij willigers. Doel van de kinderkle dingbeurs - een evenement dat we voorlopig tweemaal per jaar willen organiseren - is ouders de mogelijkheid te bieden goede tweedehands kleding te (ver)ko- pen. Hoe vaak we knutselactivi- teiten aan kinderen kunnen aan bieden, is mede afhankelijk van het aantal vrijwilligers dat op deze oproep reageert. Overigens is het geen vereiste dat belang stellenden kerkelijk zijn." Stilteruimte In De Weerklank bevindt zich een zogeheten stilteruimte. Be zoekers kunnen zich daar in een rustige en ontspannen sfeer even terugtrekken. Van der Linden: „We leven in een jachtige samen leving en dan is het goed om zo nu en dan even tot jezelf te ko men. De ruimte is daarom ook bewust sober ingericht. Behalve wat krukken om op te zitten, wat kaarsen en een opengeslagen bijbel op tafel zul je er geen andere zaken aantreffen. Het is echt een plek om tot rust te komen." Tot nu toe is De Weer klank op dinsdag, donderdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op woensdag van 10.00 tot 12.00 uur geopend. „Maar met meer vrijwilligers kan het aantal openingsuren wellicht worden uitgebreid", hoopt Hans van der Linden. Belangstellenden voor vrijwilli gerswerk bij De Weerklank kun nen telefonisch contact opnemen met mevr. Groenewegen, tel. 4709971 of mevrouw Van Heest, tel. 4706291. SCHIEDAM Een lang ge koesterde wens ging voor eige naresse Jacqueline van het ge lijknamige Schoonheidsinstituut in vervulling toen zij eind vorig jaar kon verhuizen naar een nieuw onderkomen. In de salon die thans is gevestigd aan het Rubensplein 8 wordt een groot aantal specialistische behande lingen uitgevoerd. Naast gebruikelijke schoon heidsbehandelingen, die in tijds duur variëren van een half tot anderhalf uur, richt Jacqueline zich op specifieke onderdelen. Bijzonder enthousiast is zij over de resultaten van een behande ling met een Chinese kruiden- peeling, de zogeheten Herbal Therapy, die verrassende resul taten oplevert bij mensen met ernstige acne-klachten. „Binnen twee maanden is men van deze kwaal te genezen", aldus Jacque line. „De peeling is geschikt voor alle huidtypen en kan ook op een donkere huid worden toegepast. Bovendien nemen zorgverzeke raars als DSW de kosten van deze intensieve behandeling voor hun rekening." Andere spe cialisaties van Schoonheidsinsti tuut Jacqueline zijn voor zowel mannen als vrouwen een anti stress Cocontherapie, Bio-lif- ting, Algentherapie en een Ty- ron-collageen behandeling. Ook voor kunstnagels, permanente make-up, pedicure/manicure en ontharen (elektrisch of met hars) kan met terecht in de sfeervol ingerichte salon van Jacqueline. Verder is het mogelijk zich voor een dagdeel over te geven aan een heerlijke lichaams- en ge zichtsbehandeling, inclusief lunch. Voor meer informatie of een af spraak bellen met tel. 2460985. Jacqueline in haar sfeervol ingerichte salon 076 - 571.00.78 Stichting Horeca Onderwijs SCHIEDAM Na het succes van vorig jaar organiseren de Libris Boekhandels voor de tweede keer het Libris Leesfeest. Ook dit jaar is het weer mogelijk om Libris Leeskampioen te wor den. Tot en met 8 maart staat bij Libris Boekhandel J.S. van Leeuwen de Libris leestent met de mooiste en spannendste kin derboeken. Door het oplossen van de Libris Leespuzzel maakt ieder kind tussen de 8 en 12 jaar kans op een boekenpakket ter waarde van 100 gulden en de supergrote Libris Leestrofee. Onder de inzenders met de mees te goede antwoorden worden 300 Libris Leestientjes verloot. Wie alle vragen goed heeft, maakt ook nog kans om de lan delijke Leeskampioen te worden met als hoofdprijs een overnach ting in Hotel New York. Boven dien krijgt ieder kind dat het wedstrijdformulier inlevert een cadeautje! De Libris Leesfeest Krant met daarin de Libris Lees feest Puzzel (en natuurlijk ook veel boekentips) is af te halen bij Boekhandel J.S. van Leeuwen (Broersvest 85). WATERWEG— Anton Wes- terlaken, de voorzitter van de vakcentrale CNV, installeert dinsdag 4 februari het nieuwe bestuur van de CNV-regio Rijn mond-Noord. Dit gebeurt om 19.30 uur in zaal Engels, aan het Stationsplein in Rotterdam. Met de installatie van het nieuwe regiobestuur wordt tevens het startsein gegeven voor een nieu we aanpak van het CNV. Vanaf heden gaan de CNV-regio's hun deden in de woon- en leefomge ving benaderen in plaats van op de werkplek. De CNV-regio Rijnmond Noord omvat de ge meenten Rotterdam-Noord, Krimpen aan de IJssel, Capelle aan de IJssel, Bleiswijk, Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. In de nieuwe werkwijze zal de CNV zich ook gaan bezighou den met het gemeentelijk soci aal-economisch beleid in de ge meenten. Dit beleid wordt kri tisch gevolgd onder het motto 'Hoe Sociaal is Lokaal?'. Om op deze vraag antwoord te kunnen geven, heeft het CNV de Ge meentelijke Kosten Batenmeter ontwikkeld. Hiermee wordt in elke gemeente gemeten wat het niveau van de lasten is en wat het peil van de verschillende so ciale voorzieningen is. Hiermee is het CNV in staat om een ver gelijking tussen de afzonderlijke gemeenten te maken. Met deze vergelijking kunnen de CNV-ers hun plaatselijke politici te lijf gaan. In de regio Rijnmond-Noord worden bovendien twee plat forms opgericht: één voor senio ren en één voor 'Anders Aktie- ven'. De platforms gaan thema bijeenkomsten en voorlichtings activiteiten voor de doelgroepen organiseren. SCHIEDAM De auteur die vrijdag 31 januari te gast is op de derde Schrijversavond van boekhandel Mercurius en de Openbare Bibliotheek zag het levenslicht in Amsterdam. De stad waar hij tot op de dag van vandaag woont en werkt. Kees van Beijnums jeugd speelde zich voornamelijk af in cafés en hotels van zijn familie, en de straten die ze met elkaar verbonden. Als kleine jongen observeerde hij de klanten, liggend onder het biljart. Al op jonge leeftijd kreeg hij allerlei klusjes te doen, zoals het sorteren van flesjes. De buurt - de oude binnenstad van Mokum - kende hij op zijn broekzak. „Het was een hartelijke wereld van muziek en drank, van klanten die me van naam kenden en zonder morren zakgeld gaven. Achterin het café deed ik mijn huiswerk bij het gedreun van de juke-box. Er was altijd muziek, en er waren altijd mensen. Ik was nooit alleen", zegt Van Beijnum. De wereld van de jonge Kees was ook verwarrend en zat vol geweld en hysterie. Zijn incasseringsvermogen werd regelmatig op de proef gesteld. Zo herinnert Van Beijnum zich een Amerikaanse neger uit Soesterberg die op oudejaarsavond voor de deur van het café stierf, nadat hij was neergeschoten door een buurman die een hekel aan negers had. Na het gymnasium had Van Beijnum een groot aantal baantjes, van 'kamermeisje' tot vertegenwoordiger in kopieermachines, van hondenverzorger tot journalist. De eerste boeken die Kees van Beijnum vrijwillig las, waren de pockets die in het hotel van zijn moeder door Engelse en Ameri kaanse hotelgasten - voornamelijk soldaten en hippies - werden achtergelaten. Het waren vooral de romans en korte verhalen van John Dos Passos, William Faulkner, Evelyn Waugh, Graham Greene, John Steinbeck, Saul Bellow en Philip Roth die hem meer aanspraken dan de Duitse, Franse en Nederlandse literatuur die hem op het gymnasium werd opgedrongen. Hij voelt nog steeds een sterke verwantschap met het Angelsaksische proza. Van Beijnum debuteerde in november 1991 met 'Over het IJ'. De reconstructie van een moord, een non-fictie verslag van een moordzaak, dat in brede kring bewondering oogstte. Na publica tie van zijn eerste boek besloot Kees van Beijnum zich volledig aan het schrijven te wijdden. Begin 1994 debuteerde hij als romancier met 'Hier zijn leeuwen'. Dit werd genomineerd voor de Debutantenprijs van dat jaar en geselecteerd voor de longlist van de Libris Literatuurprijs. In 1995 verscheen Van Beijnums tweede roman, 'Dichter op de Zeedijk'. Over dit boek zegt Van Beijnum: „Ik heb nog nooit iets geschre ven dat zo dicht in de buurt komt van mij eigen leven als dit boek." Deze roman werd genomineerd voor de AKO Literatuur Prijs 1995. De schrijversavond met Kees van Beijnum wordt gehouden in de Openbare Bibliotheek aan het Bachplein in Schiedam. Aanvang 20.15 uur. De toegang bedraagt 7,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij boekhandel Mercurius en in filiaal Noord van de Openbare Bibliotheek aan het Bachplein. Onder de aanwezigen worden een abonnement en een gesigneerd boek verloot. SCHIEDAM Spirituele Vere niging Harmonia organiseert vanavond, donderdag, een avond, waarbij Simon Bakker psychometrische (helderziende) waarnemingen verricht. Wie aan deze avond wil deelne men, moet een voorwerp van zichzelf of van iemand die hem of haar nastaat, meebrengen. De psychometrische avond be gint om 20.00 uur in wijkcen trum Nieuwland, aan het Dr. Wibautplein 165. Deelname aan de avond kost 7,50. INGEZONDEN BRIEF Naar aanleiding van het artikel 'Strengere selectie verlangd bij toewijzing van huurwoningen' in Het Nieuwe Stadsblad van donderdag 16 januari, de daaropvolgende ingezonden brief van het Anti Diskriminatie Buro en het naschrift van de redactie van het Stadsblad, willen wij het volgende opmer ken. In het naschrift van de redactie is sprake van 'falende begeleiding' van de Stichting Vluchtelingenwerk Schiedam. Wij willen graag duidelijk maken dat onze begeleiders asielzoekers en vluchtelingen ondersteunen en begeleiden bij de asielprocedure en bij de introductie en integratie in de Nederlandse samenleving. De voorwaarden voor deze hulpverlening zijn 'het vrijwillige aanbod aan' en 'de gegarandeerde privacy van' onze cliënten. Het vrijwillige aanbod betekent dat een asielzoeker of vluchteling een beroep op onze begeleiding en bemiddeling kan doen, maar dit niet verplicht is. De gegarandeerde privacy zorgt ervoor dat de asielzoeker of vluchteling vertrouwen kan hebben in onze medewerkers, zodat er in veiligheid kan worden samengewerkt, vaak in tegenstelling tot eerdere ervaringen die asielzoekers en vluchtelingen in hun land van herkomst hebben gehad. Indien er signalen komen uit de samenleving met betrekking tot asielzoekers of vluchtelingen, ook als dit geen positieve signalen zijn, zullen onze begelei ders altijd proberen mee te denken, te bemiddelen of een taalbarrière te slechten. Asielzoekers en vluchtelingen zullen immers in deze samenwerking een nieuw bestaan moeten opbouwen. M. van Gorsel coördinator Stichting Vluchtelingenwerk naschrift redactie. De Stichting Vluchtelingenwerk werd reeds voor publicatie van het bewuste artikel om een reactie gevraagd, maar dit werd geweigerd. Het is de redactie bekend dat medewerkers van Vluchtelingenwerk meerma len in het pand op het Henriëtte Bosmansplein aanwezig zijn geweest, dus was er sprake van contact met deze vluchtelingen. Aangezien hierdoor de overlast geenszins verminderde, werd gesproken van 'falende begeleiding'. Overigens was letterlijk te lezen in het artikel: 'Maar de begeleiding geschiedt op vrijwillige basis; als mensen per se niet willen, valt er weinig te begeleiden.' Vrijwilligers aan de slag in De Weerklank aan het Cornelia van Zantenplein in Groenoord WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Ontmoetingshuis vindt weerklank In metr dan 80 plaatsen storten binnenkort weer (te cursussen. Examen in |wl '97. Lagere stbool als vooropleiding voldoende. Wen ton lidi nog aanmelden. CURSUS CAFéBEDRIJF (vernieuwd!) Voor velen hel begin van een eigen horecabedrijf of als pure hobby. Deze cursus bestaat uit 12 wekelijkse lessen en is uitermate boeiend met o.a. dia's, wijnproeven en brouwerijbezock. MET GRATIS VIDEOBAND. CURSUS RESTAURANTBEDRIJF «ggfr Vervolgcursus op Cafébedrijf. F D 17 F Als u zich wilt bekwamen in K K f het vak van Restauranthouder. L I\ 1\ L ONDERNEMERSDIPLOMA (AOV/HOV) Voorheen Middenstand Geldt voor alle branches zoals horeca, boetiek, sportzaak enz. U wordt voorbereid op het beginnend ondernemerschap. MET GRATIS VIDEOBAND. CURSUS SOCIALE HYGIENE waaraan elke lei- wettelijke eisen moet voldoen. MET GRATIS VIDEOBAND. 1 zowel mondeling ols schriftelijk 1 termijnbetaling mogelijk 1 met GRATIS videoband 1 subsidie tot 100% mogelijk BEL VOOR GRATIS BROCHURE OF AANMELDING: 7 DAGEN PER WEEK, DAG EN NACHT A

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3