Feestelijke AutoRAI '97 Peugeot pakt Italiaans uit met ruime 406 Coupé Fraaie Kappa Coupé hoogtepunt bij Lancia Moderne cabrio geschikt voor alle seizoenen Renault haalt dak van succesvolle Mégane Fraaie C-klasse Coupé Auto kort Auto - Verkeer - Sport - Onderhoud - Techniek 1 Colofon redactie serui.ce ujeekbLaden Wegener amsterdam auto rai Vfojwe/ alle actuele modellen inclusief pri meurs en conceptcars zijn van 6 tot 16 februari te zien op de vijftigste Autn&AI ÊÈÊÊm 97IRS021 Iie t Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door: Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; F«l 010-4699362 ZMJtKJi 1/tl 'It's Showtime!'. Dat is het thema dat de organisatoren hebben bedacht voor de Amsterdam AutoRAI 97 die gehouden wordt van 6 tot en met 16 februari. Een feestelijke editie, want het is de vijftigste aflevering van de AutoRAI. Traditiegetrouw staat op de tweejaarlijske AutoRAI weer een groot aantal primeurs. Daarnaast is er speciale aandacht voor design, electrisch rijden, cabrio's, autosport en off-the- road rijden. Op ruim 87.000 m2 in elf tentoonstellingshallen presenteren 125 exposan ten 59 automerken. De AutoRai is van donderdag 6 tot en met zondag 16 februari geopend, dagelijks van 10.00 tot 22.00 uur (in de weekenden van 10.00 tot 17.00 uur). De toegangsprijs bedraagt f 20,00 per persoon. Voor jongeren van 4 tot en met 11 jaar en voor houders Pas65 alsmede voor groepsbezoek (mits tevoren aangemeld) is de toegangsprijs f 17,50. Er is een speciaal gezinstarief van f 55,00. Het gezinstarief geldt voor maximaal twee volwassenen plus drie kinderen van 4 tot en met 11 jaar. Pininfarina en Peugeot. Een combinatie die al heel lang voor spraakmakend vuurwerk zorgt. Dat Pininfarina de hand meestal aan Ferrari's legt valt duidelijk af te lezen aan de koele, elegante maar beslist onnavolgbare lijn van zijn jongste meesterwerk. De Peugeot 406 Coupé. Deze op de populaire 406-serie gebaseerde sportman is vijf centimeter langer dan de sedan. De wagen komt in de zomer voor het voetlicht in de showrooms. Ondanks zijn sportieve uiterlijk biedt de wagen ruim plaats aan vier personen en ook voor bagage werd voldoende ruime vrijgemaakt. Er komen twee benzinemotoren beschikbaar: een bekende is de 2.0 liter viercilinder 16-klepper met 135 pk en geheel nieuw de nieuwe 3.0 liter 24- kleps V6 die 194 pk levert. De prijs voor de 'instap-coupé' zal ca. 65 mille bedragen. Verder toont Peugeot op de AutoRAI de 406 break, de prototypes Asphalte en Touareg. Nieuw zijn ook de Partner Break en Grand Raid. Nadat de wagen reeds enkele malen in steeds verder vervolmaak te vorm te zien was, gunt het traditierijke Italiaanse merk Lancia ons Nederlanders de eer om de Kappa Coupé voor 't eerst op de RAI in zijn definitieve produktievorm te bezien. De indrukwekkende coupé zal in een volkomen compleet uitgeruste versie met twee mogelijke benzinemotoren worden geleverd. Dat zijn de aan een 5-bak gekoppelde 2.4 liter vijfcilinder 20-klepper met 175 pk of de aan een viertraps automaat gekoppeld 3.0 liter V6 24-klepper die 204 pk levert. De Kappa Coupé wordt maar in één uitrustingsnivo - die meer omvat dan die van de sedan LX - geleverd. Ook Lancia heeft de Kappa Coupé als een vierpersoonsauto ontworpen. Om de achterbank optimaal toegankelijk te maken werd zelfs een voorziening ingebouwd die de voorstoelen automa tisch naar voren doet schuiven bij het ontgrendelen van de rugleuning. Opvallend detail vormen verder de frameloze zijruiten. Bij het sluiten van de portier daalt de ruit vijf milimeter. Daarna komt de ruit weer omhoog waardoor deze in het raamrubber in de dakrand valt en zo perfect afsluit. De levering begint bij aanvang van de zomer. De nieuwe CLK-coupé wordt op de RAI voor *t eerst getoond in Europa. Het slanke tweedeurs, vierzits model baseert op C- klasse techniek en onderstel, maar kijkt als een E-klasse verwaand met vier ellipsvor mige ogen voor zich uit. De carrosserie is geheel nieuw ontworpen. Binnen werden alleen het dashboard, de stoelen en de portierpanelen nieuw ontwikkeld. Achterin staan twee aparte stoelen die apart kun nen worden omgeklapt om het laadvermogen van de 420 liter grote berging uit te breiden. Een 'Easy Entry-systeem' maakt het vaak lastige in stappen in tweedeursmodeilen heel gemakkelijk. Er zijn twee uitvoeringen: Sport en Elegance. De CLK kan worden uitgerust met een 136 pk, een 193 pk en een 218 pk sterke benzinemotor. Saab 900 Cabrio: Winterwonderwagen Door Anjès Verhey Je moet wel 'een hele harde' zijn om midden in de winter een weekje met een cabrio op pad te gaan. Zo keek ik daar ja ren geleden ook tegen aan. Maar de moderne cabriolet heeft zijn stre ken voor het grootste deel verloren. De dagen van tochtige, nauwelijks sluitende en vaak lekke kappen zijn lang vervlo gen. Als je het dan bo vendien over een Saab- cabrio hebt wordt dat afzien al helemaal be trekkelijk. Zo'n beetje toen de eerste nog wat dunne sneeuw be gon te vallen haalde ik hem op. Hij is gebaseerd op de gesloten 900 en of je nu de kap opent of die gesloten laat, in beide gevallen is het een lust voor het oog. De wagen heeft een lange wiel basis waardoor de slanke gestrekte lijn extra tot zijn recht komt. Het model is absoluut niet trendgevoelig en op 't eerste gezicht direct als Saab herkenbaar. Prach tige lichtmetalen wielen en de karakteristieke Saab- snuit ronden het model af. De zwarte linnen kap sluit prachtig aan op de donker metallic groene lak. Kort om, een plaatje! Deze tweezijdige Saab heeft de aangename eigenschap dat-ie je vanaf het eerste moment inpakt. Het begint al met instappen. Anders dan in andere vertegen woordigers van 'het open ras' biedt hij je hetzelfde instapgemak als de gesloten versie. Het brede portier slaat ver open, er is geen extra hoge drempel en het dak bevindt zich op norma le mensenhoogte. Binnen wacht je een volkomen functioneel ingerichte cock pit. De tweede 'inpak-ma- noeuvre' volgt nu meteen. Je schakelt het contact in op de middenconsole en drukt op de knop onderaan die console. Eerder dan ver- mmmm. wacht breidt zich onder en achter je rug een heerlijke warmte uit. Dat kan heel wat rugklachten voorko men! Ondertussen doet de perfect tegen wind- en wa ter geïsoleerde kap net of het een normaal gesloten stalen dak is. Hij is keurig gestoffeerd en het ingewik kelde elektrisch te bedienen mechanisme wordt volko men onttrokken aan nieuwsgierige blikken. Mijn 900 Cabrio was van de nieuwste lichting. Saab heeft immers het gamma voor 1997 verjongd. Het verloopt nu als volgt. Aan de basis de 2.0i S, dan een nieuwe 2.3i S, vervolgens de 2.3i SE, dan de 2.5 V6 SE en tenslotte de snelle 2.0 Turbo. De prijzen begin nen bij 89.950 gulden. Voorts wordt de 2.5 liter V6-uitvoering voortaan standaard geleverd met een automatische viertraps transmissie. Tegelijk met het opstrakken van het leve ringsprogramma werden tal van details nog verbeterd en de uitrusting vervolmaakt. Het rijden met een Saab Cabrio verschilt in feite weinig van het rijden met een normale 900. Men is erin geslaagd om de carros serie zo torsie- en kraakvrij te maken dat hij zijn karak ter absoluut niet verraad. Ook op zeer oneffen weg merk je niets van verwrin gen. De sterke motor vormt een uitstekende partner voor de bijna onmerkbaar schakelende automaat. Op de grote weg in het enig buitenland waar dat nog af en toe kan gaf ik hem de sporen. Zo'n Saab neemt dan grote stappen en verrast je met een zeer laag brandstofver bruik. Met zijn superieure wegligging, de onvermoei bare schijfremmen, ABS standaard en de ideale voor wielaandrijving biedt zo'n Saab Cabrio optimale vei ligheid. Die wordt passief aangevuld door standaard airbags voorin en de vele carrosserieverstevingingen waar Saab bekend om staat. Al deze zaken maken dat je bij deze ruime vierzits ca briolet echt kunt spreken van een 'all-season' car. Tja, natuurlijk vraagt u zich af wat nu wel de zin is van een 'open' auto in een kli maat dat slechts drie of vier maanden zonnig genieten toestaat. Ten eerste: deze Saab biedt u gesloten hetzelfde com fort en prestatieniveau dat een gesloten 900 u biedt. Ten tweede: als u gezinsuit breiding krijgt is er, verder, niets aan de hand. Er is im mers plaats voor vier aan boord. Ten derde: wie of wat belet u om ook midden in de winter eens lekker 'open' door de bossen (be sneeuwd of niet) te toeren? Niemand toch. Ik heb het gedaan. Winter in een Saab Cabrio, nou en? ver- en een her- u ook een Saab Na de niet helemaal overtuigende R19 Ca brio doet Renault nu met de uiterst geslaag de Mégane Cabrio opnieuw een gooi naar de kopersgunst in de relatief kleine vierzits- open automarkt. Hij is gebaseerd op een geliefd Mégane-model, de coupé en werd opnieuw ontwikkeld in samenwerking met de Duitse carrosseriebouwer Karrmann. Wat bleef is de geprofileerde afdekplaat achter de stoelen. Een vondst die Ford USA in de zestiger jaren reeds voor haar toenmalige Thunderbird toepaste. Dit voorjaar start de verkoop. Techniek en motorenaanbod lopen synchroon met de cou pé. Dus een 1.6 en een 2.0 liter achtklcpper en in de top-cabrio de 150 pk sterke 2.0 liter zestien klepper. De op de foto afgebeelde leuke Renault Sport Spider kunt u overigens nu al voor fl. 84.600,-- bestellen! Maar die is 'strictly for two!' Alle RDW-keuringsstations zijn per direct te lefonisch te bereiken onder het nieuwe nummer: 079 - 3464444. Naast voor het maken van keu ringsafspraken kan dit nummer worden gebeld voor technische informatie over voertuigen en keuringen. De keuringen worden bijvoorbeeld aangevraagd bij import of ombouw van voertui gen. De ingebruikname van het nieuwe nummer maakt deel uit van een project ter verbetering van de telefonische bereikbaarheid van de RDW. Nissan Motor Iberica verhoogt tijdelijk z'n productie. Hiertoe werkt het productiepersoneel ook op zaterdag om aan de vraag naar de nieuwe Terrano II, Serena, Vanette Cargo en Patrol te kunnen voldoen. Eind 1996 heeft het Spaanse Nissan-bolwerk naar verwachting 95.000 Nissans gefabriceerd, zeven procent meer dan gepland.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 11