Annelies scoort hoog Kippenverhalen en sex met Zorro SPORT Sportnieuws en uitslagen Rijnmond met Jörgen Nielsen net te sterk voor Delta Rommelmarkt Kluphuis Oost Inloopconcert in Grote Kerk Knutselmarkt in De Erker Beginners meteen het diepe in van muzikale kweekvijver Expositie trekt eerste dag al honderden bezoekers Colpo di luna in Het Filmhuis Blues en pop in Podium rnrnvrwrv& SCHIEDAM Wedstrijdverslagen en uitslagen, bestemd voor de woensdageditie van Het Nieuwe Stadsblad, kunnen tot uiterlijk maandagavond 18.00 uur per fax worden aangeleverd op nummer 4348969 of bezorgd bij onze sportmedeweker Peter Spek, Wilhel- minasingel 17 Vlaardingen, telefoon 4352615. Uitslagen van de afgelopen weekeinde gespeelde wedstrijden: Basketbal: De Groene Uilen-Juventus(m) 91-89. Korfbal: Maassluis-ODI 9-5. Tafeltennis: Swift-Korenbeurs(m) 2-8, SKF-Korenbeurs(vr)2-8 en NOAD-Nieuw Vennep 6-4. Volleybal: Rijnmond-Delta(m) 3-0. SCHIEDAM Het werd in de Groenoordhal afgelopen zater dagmiddag geen sprankelende wedstrijd tussen de volleyballers van Rijnmond en Delta. Maar de spanning ontbrak niet in dit treffen tussen twee ploegen, die inmiddels een veilige plaats in de middenmoot hebben veroverd. Rijnmond won met 3-0 van de ploeg uit Delft. Hoewel de uit slag misschien toont, dat de Schiedamse ploeg heel gemakke lijk aan de finish kwam, waren vooral de eerste twee sets erg spannend. Delta kon Rijnmond aardig bijhouden en bij een 13- 12 achterstand kreeg de Schie damse ploeg het nog flink be nauwd. Een tussensprint met in de hoofdrol Jörgen Nielsen bracht toch uiteindelijk de set winst in handen van Rijnmond, 15-13. In de tweede set eenzelfde spelbeeld en ook toen kwam het op die laatste punten aan. Rijn mond won ook die set met 15- 13. De derde set was geen enkel probleem voor de ploeg van trai ner Dinco van der Stoep. Met 15-7 werd Delta van het veld gespeeld. Afgelastingen De voetballers hopen weer snel op de velden terecht te kunnen. Toch blijft in deze periode van het jaar de kans op afkeuringen groot. Door de herstructurering binnen de KNVB is de afgelopen tijd enige onduidelijkheid ont staan over het afgelastingenbe- leid. Met name de berichtgeving over afgelaste wedstrijden ver oorzaakte deze onduidelijkheid. Met ingang van 1 februari is het afgelastingenbeleid en de com municatie als volgt vastgesteld door de KNVB. Naast de lande lijke competitie, waaronder wordt verstaan hoofdklassen A, B en C op zaterdag en zondag, de eredivisie A-junioren, de le divisie A en B-junioren, hoofd klasse en le klasse vrouwen, zijn voor het afgelastingenbeleid de volgende categorieën vastge steld: categorie 1 senioren en standaard le elftallen; categorie 2 Alle overige senioren elftallen en vrouwenvoetbal en categorie 3 jeugd. Naast de berichtgeving via Teletekst (pagina 603) en het ANP, zullen ook een aantal lan delijke commerciële radiosta tions alsmede regionale en lokale zenders de afkeuringen doorge ven. Korenbeurs Na twee nederlagen op rij heeft het mannentean van de tafelten nisvereniging De Korenbeurs de eerste overwinning binnenge haald. In de uitwedstrijd tegen Swift in Deventer werd met 8-2 gewonnen en lange tijd zag het er zelfs naar uit, dat de Schie damse ploeg een maximale score zou behalen. Nadat Mark Heemskerk, Arjan Karbaat en Nermin Smajic allen twee over- winnigen in hun enkelspelen hadden geboekt en tevens het dubbelspel hadden gewonnen, wist de thuisclub bij een achter stand van 7-0 iets terug te doen. Bij deze tussenstand moest Mark Heemskerk zijn meerdere erkennen in Hesseling en kon Arjan Karbaat zijn partij tegen Serano niet in winst omzetten. Nermin Smajic bleef als enige Korenbeurs-speler ongeslagen en behaalde daarmee in de derde competitie-wedstrijd alweer de tweede hattrick. Het vrouwenteam van de Schie damse vereniging bleef ook in deze derde competitie-ronde on geslagen. Na tweemaal winst met minimale cijfers werd in de uitwedstrijd tegen Litac in Lich tenvoorde een ruime 8-2 over winning behaald. In deze wed strijd deden Daniëlle Maas en Silvia Waterreus niets voor el kaar onder en zij wisten dan ook allebei de maximale score uit hun drie enkelspelen te halen. Helaas moest Carola Thalen tweemaal de winst uit handen geven, maar het dubbelspel werd door de Korenbeurs wel in winst omgezet. Musis Sacrum Het vrouwenteam van de Schie damse bowlingvereniging Musis Sacrum heeft de koppositie in de landelijke competitie weer inge nomen. Het team won de wed strijden tegen Sittard, Hellevoet- sluis en Mill op overtuigende wijze en staat nu alleen aan kop met 31 punten en drie punten voorsprong op de nummer twee Eindhoven. De twee mannenteams van Mu sis Sacrum deden het wat min der. Musis Pro Shop wist wel met vier winstpunten de laatste plaats af te staan aan Sittard en het andere Schiedamse team wist een gedeelde eerste plaats te be reiken. Dit resultaat bereikte Musis Sacrum door nipt met 2-1 te verliezen van Duivendrecht. Door deze nederlaag was de Schiedamse ploeg wat van slag en verloor kansloos met 3-0 van Lelystad. De onderlinge strijd tussen Musis Sacrum en Musis Pro Shop was van een zeer hoog gehalte. In de eerste game was er weinig krachtsverschil tussen de twee Schiedamse ploegen (670- 667). In de tweede game bleef het Musis Sacrum team goed doorgaan en won met 639-548, waardoor een 3-0 overwinning werd geboekt. Samen met Lely stad en Duivendrecht gaat Mu sis Sacrum nu aan de leiding, terwijl Musis Pro Shop een zesde plaats bezet op de ranglijst. Theo Geeve De nationale Road Race Cup voor wheelers is dit jaar gewon nen door Theo Geeve. De Schie dammer verzamelde in het afge lopen seizoen de meeste punten. Bij dit succes bleef het niet voor Schiedam. De tweede plaats was voor Feike Waque op slechts één punt verschil met zijn stadge noot Greeve. Feike Waque moest twee wedstrijden in de Road Race Cup laten schieten in verband met zijn trip naar At lanta. In Amerika deed de Schie damse wheeler het overigens uit stekend op de Casparilla Classic met een nieuw Nederlands re cord van 31 minuten en 47 se conden. Door deze prestatie mag Feike Waque meedoen aan de marathon van Guadeloupe, die aanstaande zomer wordt ge reden. HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM WOENSDAG 12 FEBRUARI 1997 7-1442 SCHIEDAM In het 'oude onderkomen' van Kluphuis Oost aan de Galileistraat wordt zondag 16 februari voor de laat ste maal een rommelmarkt ge houden tussen 11.00 en 16.00 uur. De toegang is gratis. Als in maart de verhuizing achter de rug is naar het de nieuwe behui zing in de Boerhavelaan wordt een nieuwe serie rommelmarkten georganiseerd. Informatie via te lefoonnummer 4735435. SCHIEDAM Het Inloopcon cert in de Grote Kerk van zater dag 15 februari wordt verzorgd door Irene Dekker?, Marilou Geldermans (beiden mezzo so praan), Joes Hagendoorn (te nor), Ko van Waardegem (bas) en Corine Touboul (piano). Op het programma staan werken van Frans Schubert. Aanvang: 15.00 uur; toegang: gratis. SCHIEDAM— In Het Filmhuis in gebouw De Teer- stoof in de NieuWstraat 12 wordt vrijdag 14 februari (ditmaal niet ook op zater dag) 'Colpo di luna' gedraaid van regisseur Alberto Simo- ne. Het verhaal gaat over de 39-jarige Lorenzo die een Si- ciliaans dopr bezoekt om zijn ouderlijk huis aldaar zo snel mogelijk op te knappen en te verkopen. De oudere Salva- tore, dorpsgenoot en hulp verlener in een psychiatrische inrichting, helpt hem daarbij. Op diens uitnodiging bezoekt Lorenzo deze plattelandsin richting en raakt zo in con flict met zichzelf. Nino Man- fredi zet op overtuigende wij ze Salvatore neer in deze Eu ropese co-productie over een man in de midlife-crisis. Aanvang: 21.30 uur; toegang donateurs: 7,-. Donateur worden kost negen gulden in clusief toegang eerste film. Kaarten kunnen worden gere serveerd bij de Schiedamse Theaterkassa, telefoonnum mer 4269563. De openingstij den zijn van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. Kaarten kunnen uitsluitend afgehaald en be taald worden voorafgaand aan de voorstellingen bij Het Film huis. SCHIEDAM Voor de tiende achtereenvolgende maal, dit keer op zondag 16 februari, or ganiseert wijkcentrum De Erker in de Jan van Avennestraat 32 een kunst- en knutselmarkt on der het motto 'kijken, luisteren en meedoen'. SCHIEDAM - De Schiedamse muziekschool Annelies nam voor de eerste maal deel aan de voorrondes van het internationaal Orgel- en Keyboard-concours en gooide meteen hoge ogen. Maar liefst drie van de vijf plaatselijke deelnemers wisten zich te plaatsen voor de finale die vorige week zaterdag gestreden werd in Den Bosch. Ook daar wisten de studenten van 'Annelies' te scooren. De 10-jarige Kasper Koudenburg behaalde de 3de prijs in de derde afdeling. In de tweede afdeling eindigden Leon Kars (26 jaar) en Sebastiaan de Lavoir (12 jaar) respectievelijk als vierde en derde. De finale van het concours telde in totaal 28 deelnemers. KLEDINGBEURS In Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42 wordt op donderdag 20 februari een beurs georganiseerd waar tweedehands kleding en speelgoed kan worden verkocht. Alleen spullen die schoon en in goede staat verkeren, komen daarvoor in aanmerking. Vanaf 13 februari kunnen deelnemers tijdens kantooruren bellen met Klubhuis Zuid voor een verkoopnummer. Het speelgoed en de kleding wordt tussen 9 en 10 uur 's morgens in ontvangst genomen bij het klubhuis en kopers kunnen vanaf 10.30 uur tot 14.00 uur ontdekken of er iets van hun gading bij zit. Meer informatie bij het kluphuis, tel. 4267297. SCHIEDAM Muziekvereni ging Harpe Davids heeft voor muzikale beginners van alle leef tijden een apart opleidingsor kest. De leden ervan worden meteen 'in het diepe gegooid' en hoeven zich niet eerst te bekwa men in allerlei saaie oefeningen. Ze mogen van meet-afaan hun tanden zetten in een 'volwassen repertoire' bestaande uit lekker in het gehoor liggende muziek stukken die speciaal door Ame rikaanse componisten en arran geurs zijn geschreven voor 'star ters'. De aanpak werkt zo goed dat 'collega-vereniging' Rad boud uit Kethel nieuwkomers zelfs bij Harpe 'op cursus' doet. De beginnersgroep heeft ook een volwaardig aandeel in het pro gramma van donateurs- en jaar concerten en nam zelfs zes num mers van de jubileum-CD van Harpe (die overigens nog steeds te koop is) voor haar rekening. Het opleidings- of B-orkest telt momenteel zo'n 25 leden maar kan nog versterking gebruiken in de secties houten- en koperen blaasinstrumenten (klarinet, hobo, saxofoon, dwarsfluit, trompet, hoorn, bariton en trombone). De repetities worden altijd ge houden op de maandagavonden tussen 18.45 en 19.30 uur in de grote zaal van verenigingsge bouw De Tambourijn op het Nijhoffplein 22 (naast de pirami de-woningen). Liefhebbers mo gen gratis een maand mee-repe- teren. Informatie via telefoon nummer 2730721 of 4715959. De markt is inmiddels uitge groeid tot een complete happe ning waaraan zo'n 200 plaatselij ke amateurkunstenaars en hob byisten deelnemen. Burgemees ter Scheeres opent de manifesta tie om 11.00 uur. Op vijf verschillende podia worden op tredens verzorgd, ondermeer door mannenkoor Orpheus om 14.30 uur. Tussen 11.00 en 16.00 uur is er 'creatieve kinderop vang'. Tijdens de markt gaat ook de teken- en knutselwed- strijd van start die is opgezet in het kader van het Metroproject Beneluxlijn voor de jeugd tot 16 jaar. Liefhebbers kunnen deelne men aan tal van workshops. De toegang tot de markt die duurt tot 17.00 uur, is gratis. SCHIEDAM Café Podium op de Lange Haven 28 biedt een muzikaal weekend programma. Donderdag 13 februari treden de 'Bluse Kids' op. Achter deze naam gaat een gelegenheidsduo schuil dat akoestische gitaarmu ziek brengt van hoog niveau. Vrijdag 14 februari verzorgt DJ Henry Mc Ilveen een popavond. Count Ziggenpuss de formatie die zaterdag de 15de op het pro gramma staat, brengt eigen nummers en kan bogen op een eigen geluid. De band telt drie gitaristen/zangers en één drum mer. Aanvang alle avonden: 22.00 uur; toegang: gratis. SCHIEDAM Diana Wind vond bij haar aantreden als museumdirecteur dat het Ste delijk meer zou moeten doen met de (historische) collectie die tot dan toe voornamelijk bezocht werd door stofnesten. Het vrijkomen van de kelder in het Schiedamse cultuurpa leis op de Hoogstraat - in ver band met de verhuizing van de permanente gedistilleerd ten toonstelling naar de Gekroon de Brandersketel - vormde daartoe een mooie aanleiding. In de crypte van het museum is tot en met 26 oktober de tentoonstelling De Gouden Eeuw van Schiedam 1598 - 1795 te bezichtigen. De eerste zaterdag kwamen al 250 be zoekers op het gouden verle den van de Brandersstad af. „Mocht de verhuizing van de gedistilleerd collectie naar de Lange Haven nog even op zich hebben laten wachten, dan zou den wij zeker in het museum naar een andere plek hebben ge zocht om de historische verza meling tentoon te stellen", zegt Diana Wind. Toen zij haar werk in het Stede lijk begon was het voor haar al vrij snel duidelijk dat het mu seum meer zou moeten doen met de eigen collectie. Wind: „Zon der te willen zeggen dat mijn voorgangers het verkeerd heb ben gedaan, denk ik dat er hier meer een kunsthalbeleid werd gevoerd, dan een tentoonstel- lingsbeleid. Exposities waren vaak afkomstig van derden en daar wilden we graag verande ring in aanbrengen. Vandaar dat we onze collectie zijn gaan in ventariseren en een Collectieplan hebben geschreven. Behalve aan de historische collectie, willen we ook aandacht besteden aan de grote hoeveelheid moderne kunst die we in huis hebben. Wat dat betreft is het Stedelijk een museum voor moderne kunst, waarbij we daarnaast ook regel matig het cultureel erfgoed van de stad in de spotlights plaat sen." Middelpunt Gedurende negen maanden staat de crypte van het museum in het teken van De Gouden Eeuw van Schiedam, die hier niet in de zeventiende maar in de achttien de eeuw plaatsvond. Vervolgens wordt ruimschoots aandacht be steed aan de middeleeuwen en de renaissance en aan de negentien de eeuw. „We hebben er heel bewust voor gekozen met het middelste tijdvak te beginnen, om zowel een blik naar achteren als naar voren in de geschiedenis te kunnen werpen. De Gouden Eeuw vormt het middelpunt waaromheen de andere tentoon stellingen scharnieren. Als uit gangspunt hebben we de stads plattegrond van Jacob de Gheijn genomen, die hij vervaardigde in 1598, waarop duidelijk te zien is hoe het hart van de stad gedu rende vier eeuwen nagenoeg het zelfde is gebleven. De tentoon stelling eindigt met het afzetten van de vroedschap (het college van burgemeesteren en wethou ders) in 1795, het jaar van de Franse Revolutie. We hopen dat de tentoonstelling ertoe zal bij dragen dat Schiedammers trot ser op hun historie zullen wor den, want de Brandersstad heeft heel wat te bieden", aldus Wind. Ingenieus De tentoonstelling zelf is opge bouwd uit een aantal eilanden die met een ingenieus houten gangenstelsel - van de hand van ontwerper Dick Heijdra - met elkaar zijn verbonden, en waar aandacht besteed wordt aan de thema's: stedenbouw, bestuur, economie, religie en kunst en cultuur. Wind: „Bij stedenbouw zie je bijvoorbeeld hoeveel historische panden deze stad rijk is. Zelfs meer dan een grote stad als Am sterdam, die eigenlijk alleen maar het Paleis op de Dam en het Scheepvaartmuseum hiertoe kunnen rekenen. Op het steden- bouweiland is ondermeer een opticaprent van Van Haastert te zien. Dat is een prent waarvan de voorstelling is doorgeprikt en waar een gekleurd vel achter is aangebracht, zodat het lijkt alsof in alle huisjes licht brandt." Dat de drie burgervaderen die deze stad ooit gekend heeft niet rijk geweest kunnen zijn, blijkt wel uit het kleine kistje waar het salaris van deze overheidsdiena ren in gezeten heeft. Behalve dit voorwerp staan op het bestuur- seiland voorwerpen die te maken hebben met het werk van de vroedschap, zoals de spullen van de stadsomroeper. Het eiland Economie is opge bouwd rondom de Gilden die in deze stad actief zijn geweest. Wind: „In die tijd lieten Schie damse Gildenlieden zich maar zelden portretteren in olieverf, en als het al gebeurde dan lieten zij dat doen met krijt door rond trekkende kunstenaars. De olie verfschilderijen die op de ten toonstelling hangen zijn daarom zondermeer uniek te noemen, evenals de Gilden bekers." De beeldenstorm - die in deze stad tweemaal heeft plaatsge vonden - heeft ervoor gezorgd dat weinig schilderijen met bij belse voorstellingen en kerkelij ke voorwerpen bewaard zijn ge bleven. „Wat we aan voorwer pen en schilderijen tonen - on dermeer een aantal portretten van Dominicanen die in deze stad actief zijn geweest - is dan ook het enige wat voorhanden was. Misschien heeft er ook wel mee te maken dat deze stad nooit zo gelovig is geweest", ver onderstelt Wind. In de Gouden Eeuw van Schie dam staken burgers hun geld eerder in onroerend goed - van daar de vele monumentale pan den - dan in kunst. En wat er aan kunst in deze stad aanwezig was, kwam vaak van elders. Wind: „Toch zijn ook op dit eiland een aantal prachtige voorwerpen te zien." Een multimedia-programma zal de tentoonstelling in educatieve zin ondersteunen. Het Stedelijk is geopend van maandag tot en met zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Toegang is gratis voor kinderen tot en met 12 jaar en voor alle bezoekers op de woensdagmid dag en kost daarbuiten 3,- voor volwassenen en 1,50 voor kinderen vanaf 13 jaar en CJP- en Pas 65-houders. ringsgedrag van hamsters, snert- verslaving, sex met Zorro en sur fen op rode bloedlichaampjes. In - alweer zijn vierde - avondvul lend programma raast de caba retier als een verbale sneltrein langs talloze onderwerpen. Hij moet wel, want zijn leven hangt ervan af. Zolang er nog jam is, is er nog hoop. De avondvoorstellingen in De Teerstoof beginnen om 20.30 uur; toegang kost 19,50. Jeugdvoorstelling Voor de jeugd verzorgen juf frouw Dotje en juffrouw Lotje eindelijk weer eens een optreden in eigen stad op zondag 16 fe bruari. De twee goede vriendin nen zitten met een probleem. Ze kunnen het over één ding maar niet eens worden: de knuffel van juffrouw Dotje. Juffrouw Lotje vindt dat zij een beetje te groot is voor een knuffelbeest en plaagt haar daarmee. De populariteit van dit plaatselijk duo is zo groot dat de voorstelling die om 14.00 uur begint al weken van tevoren was uitverkocht. Reserveren voor voorstellingen in De Teerstoof kan bij de Schie damse Theaterkassa, Brede Marktsteeg 3, telefoonnummer 4269563. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM In De Teer stoof in de Nieuwstraat 12 wordt komend weekend een aantal hete hangijzers op prettig ge stoorde wijze aan de kaak ge steld. In 'Chickentales' gaan de Dulle Roeckers vrijdag de 14de de boer op met hun zelf bereide kippenverhalen. Dit damesduo staat garant voor razendsnel, brutaal, tweestemmig, muzikaal, maniakaal en vooral luisterrijk cabaret. Deze twee uitstekende performers kunnen mooi zingen en staan hun mannetje op de bühne. Het zoldertheater tipt een kaartje voor de voorstelling van dit tweetal als 'origineel kado voor Valentijnsdag'. 'De jam is op' van Robert Brou wer - zaterdag 15 februari - is een spreekbeurt over het pa- Bossche orgel i'U keyboardclub door PETER SPEK Ondanks fel verzet van Delta, wisten de volleyballers van Rijnmond toch de overwinning te pakken. De winnende leerlingen van muziekschool Annelies met hun lerares. Nieuwkomers worden bij Harpe meteen in het diepe gegooid en mogen van meet-af-aan hun tanden zetten in 'echte muziekstukken Goud van oud in Stedelijk Diana Wind, directeur van het Stedelijk Museum. De Dulle Roeckers, vrijdag 14 februari in De Teerstoof (foto: Evert Thiry).

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 13