EZ Opel investeert 30 miljoen mark Met ingang van de 3e week van januari heeft Autogids alweer een editie aan haar uitgaven toegevoegd; de "Zuid- Hollandse Eilanden Hiermee is de eerste uitbreiding in het nieuwe jaar een feit. Alle medewerkers van Autogids heten de nieuwe lezers dan ook van harte welkom. Zo. Over tot de harde wer kelijkheid van alledag. Op de valreep van het toch-al-niet-zo automobilistvriendelijke 1996, kregen we te horen dat onze snelheid waarschijnlijk zal worden begrensd in de toekomst. Een plan dat verzonnen moet zijn door een minister die fietst of zich laat rijden in een dienstauto. Deze bedenker is vast een absolute auto-hater, getraumatiseerd door een vader die in zijn aftandse auto gewezen was op de rechterbaan omdat de topsnelheid nooit meer kon bedragen dan een schamele 90 kilometer per uur met wind mee, heuvel af, café in zicht. Hoe dan ook, het verzinsel is weemakend. Wat kunnen we verwachten? Staat de wakker ste krant van autominnend Nederland straks vol met advertenties vól onbruikbat-e VI2 modellen? Verdwijnen de termen GTi, GSXi, Turbo en 16V volledig uit het straat beeld? Wees gerust. Er is geen reden voor paniek. De wat duurdere modellen van met name Duitse merken zijn immers al begrensd, en hoe.' Slechts 250 kilometer per uur kun je er maximaal mee rijden. Da 's hard zat. Je hoort mij niet klagen als er dan een elektronisch eind gemaakt wordt aan het accelereren. Die zelfregulering, daar kan de minister een voorbeeld aan nemen. Als we het zo kunnen oplossen, vrees ik de be grenzer niet. Zo. Dat schiet tenminste op! U stapt in uw auto, drukt op een knopje en uit de luidsprekers hoort u onmiddellijk de meest recente file-informatie. Nee, dit is geen science fiction, maar werkelijkheid met de nieuwe Sony autoradio XR-C700RDS. Deze slaat maar liefst 8 minuten verkeersin formatie in een geheugen op en geeft dat, met vermelding van de tijd waarop de informatie werd uitgezonden, op uw verzoek weer. Is het geheugen vol, dan wordt de oudste informatie ververst. Naast FM- lange- en middengolf ontvangst met 40 presets heeft deze radio een auto-reverse cas settespeler met Dolby B en C, CD- of MiniDisc wisselaarbediening en een uitgangsvermogen van maar liefst 4 x 35 Watt. Een groot display, instelbaar op de kleuren amber en groen, beslaat het afneembare frontpaneel, dat naar voren klapt als een cassette wordt geladen. Het display is zowel in het donker als bij fel zonlicht goed af- leesbaar. Natuurlijk wordt de veilige Safety Commander meegeleverd, waar mee de radio vanaf de stuurkolom of middenconsole is te bedienen. Bescheiden afmetingen Voor nog meer ïuisterplezier is er de CDX-KP700RDS, de hierboven beschreven headunit wordt dan geleverd met de 10 cd-wisselaar CDX-71, die dankzij zijn be scheiden afmetingen altijd wel een plaatsje kan vinden in de kofferruimte. Alle functies van de wisselaar worden met de XR- C700RDS en de Safty Commander bediend. De winkelprijs van de XR-C700RDS bedraagt ƒ999,-. De set CDX- KP700RDS kost ƒ1.599,-. SONY The Saint in de Volvo C70 Coupé De Volvo C70 Coupé speelt een belangrijke rol in een nieuwe film van "The Saint". De sportcoupé zal schitte ren naast Val Kilmer, die de rol van Simon Templar voor zijn rekening neemt. In de jaren zestig vergaarde met name de tv-serie van The Saint, met in de hoofdrol Roger Moore, veel roem. Hij reed toen in de Volvo P1800S. Tussen 1962 en 1969 maakt Moore 118 afleve ringen en al die jaren reed hij in een Volvo P 1 800S. In de nieuwe film, die op 14 maart 1997 in Amerika in pre mière gaat, rijdt The Saint opnieuw Volvo, een C70 Coupé om precies te zijn. De nieuwe film is de duurste produktie die Paramount Pictures ooit heeft gemaakt en hij wordt geregisseerd door Philip Noyce die ook de actiefilms Clear and Present Danger en Patriot Games (beide met Harrison Ford) voor zijnrekening nam. Suzuki Baleno Wagon wint Hongkong - Beijing Rally '96 Suzuki heeft met een Baleno Wagon 1.8 GTX succesvol deelgenomen aan de rally van Hong kong naar Beijing. De'Suzuki eindigde eerste in zijn S. klasse en zevende in het overall klassement. De rally was de zesde en laatste ronde in het FIA Asia Pacific Rally Championship (APRC) en voerde door China over een totale afstand van 3.800 kilometer. Omdat die in zeven dagen moesten worden afgelegd, was het aanhouden van een hoge gemiddelde snelheid noodzaak. Slechts 23 deelnemers wisten uiteindelijk het Tienanmen plein in Beijing te bereiken. Door technische mankementen en andere problemen moesten 29 equipes vroegtijdig opgeven. Voor het Suzuki Sports Rally Team nam Nobuhiro "het monster" Tajima plaats achter het stuur van een Baleno Wagon 1.8 GTX. Deze auto werd ingeschreven in Groep A. Het is de eerste keer in de geschiedenis van het internationale F-Il kampioenschap dat een stationwagon met de overwinning naar huis gaat. Tijdens de internationale autoshow te Detroit, die tot 20 januari wordt gehouden, beleeft de vijfde generatie van de Chevrolet Corvette zijn wereld première. De legendarische Amerikaanse sportcoupé is van neus tot staart compleet opnieuw ontworpen. De jongste editie van de Corvette heeft diverse stijl- Fors blok De reputatie van de Corvette als Amerikaanse klassieker is voor een belangrijk deel gegrondvest op zijn legendarische 5,7 liter V8. De nieuwe Corvette is motorisch gezien dan ook verfijnd. Zo zijn zowel het motorblok als de cilin derkoppen voortaan van alumini um; de klepbediening is verbeterd elementen die aan zijn illustere voorgangers doen denken. Volkomen volgens de traditie is de gestroomlijnde carrosserie (Cw=0,29) van hoogwaardige kunststof vervaardigd. Het geheel is bevestigd aan een uiterst stijf ruggegraatchassis. De wielbasis werd flink vergroot: met 210 mm naar 2654 mm. Een andere belangrijke wijziging is het feit dat de transmissie (naar keuze viertraps automaat of hand- geschakelde zesbak) niet langer aan de motor, maar volgens het 'transaxle' principe aan de achteras is bevestigd. Dit heeft geresulteerd in meer binnen ruimte voor de inzittenden en, vergeleken met de vorige Corvette, bijna een verdubbeling van de bagageruimte. Standaard beschikt de Corvette onder andere over stuurbekrachtiging, ABS, twee airbags, tractie- controle, sperdifferentieel, leren stoelbekleding en een uitneem- baar dak. voor lagere wrijving en betere prestaties bij hoge toerentallen. Het inlaatspruitstuk van compo siet materiaal weegt minder dan een vergelijkbaar exemplaar van aluminium en de directe ont steking met een bobine per cilin der verzekert een nauwkeurige en betrouwbare verbranding. De V8 levert in zijn jongste vorm een vermogen van 253 kW/344 pk. De trekkracht bedraagt maar liefst 483 Nm bij 4200 toeren per minuut. Om de brute krachten te verwerken, is het onderstel zowel voor als achter voorzien van een multi-link wielophanging en een fors bemeten remsysteem. Voor de Europese markt worden robuuste vijfspaaks magnesium wielen gemonteerd, in combinatie met brede banden in de maat 245/45 ZR 17 voor en 275/40 ZR 18 achter. De topsnelheid van de nieuwe Chevrolet Corvette is vast gesteld op 277 km/h. In de lente van 1997 maakt de nieuwe Corvette ook in Europa zijn opwachting. - a i\i /xljtochos naTTEna/\/w bi/ Voor de produktie van de zojuist gelanceerde Opei Vectra Stationwagon zal Opel wederom een investering plegen, ditmaal van 30 miljoen mark. Deze inves tering is nodig om de pro duktie van de Vectra Stationwagon te verhogen. De verkoopverwachting voor dit model is sinds 1993 verdubbeld. Ook de markt in Duitsland laat een groei zien, van zelfs een derde voor dit soort automobielen uit het marktsegment van de Vectra. De verwachting is dan ook, dat de Stationwagon 40 zal uitmaken van het totale Vectra volume. Sony omzeilt de files Nieuwe Chevrolet J(pCDCHANG£R 5 o/A converts* COMPACT C13G CR&ftéEP CöX~51 OPLAGE SCHIEDAM 37.487 EX. OPLAGE VLAARDINGEN 36.217 EX. Essebaan 77 2908 LI Capelle a/d Ussel Postbus 8648 3009 AP Rotterdam Tel.: (OIO) 442 03 00 Fax: (010) 442 10 23 E-mail: autogids®librije.nl DIREKTIE -P. Klomp M. Storm MANAGER Peter Vrij REDAKTIE Michel Aarden Maurice de Bouvère Tony Vos Danielle Terpstra Bas van Kooten DTP Reklameshop bv, Rotterdam ADVERTENTIE VERKOOP ZETWERK OPMAAK DE AUTOGIDS Verschijnt elke 14 dagen in een totaal-oplage van méér dan 1.600.000 exemplaren in: Almere, Ajphen a/d Rijn, Amsterdam, Bollen en Duinstreek, Den Haag, 't Gooi, Ussel en lekstreek. Lelden, MlddeoHolland, Nleuive- geirvlJïselitern e.o., Rotterdam, Schiedam, Utrediteuid, VlaarrRngen en de ZuidHollandse eilanden. voor schade van welke aard dan ook ontstaan door niet niet tijdig of onjuist plaatsen van advertenties. Fouten in telefonisch opgegeven advertenties en fouten ontstaan door ondui delijk schrift of zetfouten behoeven door de uit geefster niet té worden gecompenseerd.Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of overgenomen zonder schriftelijke toestem- mingiooraf van de uitgever. Corvette op komst "t

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 25