Sterren kijken BINNEN HUIS &TUIN 1 Trendy design-meubelen in Nipius-vestiging Burgerlijke stand Schiedammer naar voorronde Camel Trophy in Lelystad Roparun 1997 moet weer een succes worden Molen 'De Walvisch' op tv precies één jaar na de brand 'Een week niet zwemmen dat voel je direct' Nationale Straatspeeldag 7t/m16 Februari Het Nieuwe Stadsblad De jarige Victoria trakteert op klinkende munt! HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM DONDERDAG 13 FEBRUARI 1997 7-1475 WATERWEG Liefhebbers van sterren en planeten kunnen vrijdag 14 en zaterdag 15 februa ri hun hart ophalen in de Broek polder. Bij helder weer worden daar sterrenkijkavonden georga niseerd, onder leiding van de heer P. Santema. Wanneer de weersomstandigheden het toela ten zijn zowel de maan als de planeten Mars en Saturnus goed zichtbaar. Maar uiteraard ook diverse sterrenbeelden. De sterrenkijkers staan van 18.30 tot 22.00 uur opgesteld bij het parkeerterrein voor de voge lobservatiehut in de Broekpol der. De plek is te bereiken via de Marathonweg, vervolgens onder Rijksweg A20 door linksaf de Broekpolderweg op en na de lin kerbocht voor de brug over de A20 rechtsaf naar het parkeer terrein. Om er zeker van te zijn of de sterrenkijkavonden door gaan, kan men bellen met de heer Santema, telefoon 4345829 (overdag) of 4703566 ('s avonds). DEMOCRATEN Ahoy' Rotterdam 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM George Derksen (25) uit Schiedam houdt van avontuurlijke reizen en het ontdekken en leren kennen van andere culturen. Vandaar dat hij zich - na het lezen van een advertentie in een landelijk ochtendblad - inschreef voor de nationale voorronde van de Camel Trophy Mongolia '97, welke komend weekend - 16 en 17 februari - in Lelystad gehouden wordt. George bindt daar gedurende twee dagen de sportieve strijd aan met 49 medekandi daten, waarvan er uiteindelijk vier doorgaan naar de internationa le voorronde in Spanje. Tijdens het avontuurlijke selectieweekend zullen de kandidaten kennismaken met de Mongoolse gewoonten en gebruiken. Verder moeten zij met behulp van een Land Rover, kano, mountainbike en de benenwagen verschillende opdrachten uitvoeren. Zondagavond wordt' dan bekend gemaakt welke Ne derlandse kandidaten zullen doorgaan naar de internationale voorronde in Spanje, die van 16 tot en met 21 maart gehouden zal worden. Derksen deed zijn ervaring op tijdens een groot aantal reizen. „Samen met een maat van me bezocht ik onder andere Italië, Griekenland en Oost-Duitsland en trok ik op de bonnefooi door Turkije." George hoopt dat zijn teamspirit en doorzettingsvermo gen hem over de eindstreep van de voorronden zal halen. Bij de selectie gaat het niet zozeer om het fysieke element. Dat is de mening van Erik van de Ven. Hij is voorzitter van de Stichting Camel Trophy. „De ideale kandidaat heeft vooral gevoel voor humor, staat open voor andere gewoonten en gebruiken en beschikt bovendien over een uitstekende teamspirit." Eigenschap pen die zeker van toepassing zijn op George Derksen. George Derksen WATERWEG Voor de acht ste keer in successie organiseert de Stichting Kinderen Voorrang de Nationale Straatspeeldag. Deze keer staat het landelijke evenement gepland op woensdag 4 juni. Ouders, die zich zorgen maken over de verkeersveilig heid of een gebrek aan speel ruimte in hun wijk, kunnen zich hiervoor aanmelden. Tijdens de Nationale Straat speeldag worden hele straten of delen ervan voor het verkeer af gesloten, waarna spelende kin deren het rijk alleen hebben. Doel van de dag, waarbij allerlei spelactiviteiten voor de kinderen worden georganiseerd, is bij het lokale gemeentebestuur aan dacht vragen voor verkeerson- veilige situaties in een straat of buurt. Straten, die zich aanmelden voor deelname aan de Nationale Straatspeeldag, krijgen van de Stichting Kinderen Voorrang ondersteuning in de vorm van onder meer voorbeeldbrieven aan een gemeentebestuur en spelsuggesties. Voorts organi seert de stichting regionale infor matiebijeenkomsten. Voor meer inlichtingen over de'Nationale Straatspeeldag kan men bellen, telefoon 020-6826322. SCHIEDAM De voorbe reidingen voor de Roparun, de langste estafetteloop van de wereld van Rotterdam naar Parijs, zijn al in volle gang. Het startschot zal op 7 mei in Rotterdam klinken voor deze loop over 520 kilometer. Het goede doel, om geld in te za melen voor de kinderen van het Sophia-kinderziekenhuis, Daniel den Hoedkliniek en het project de 'clinic-clowns' zorgt vaak voor bovenmense lijke prestaties van de deelne mers. Vorig jaar bedroeg de opbrengst niet minder dan 1,3 miljoen gulden. Schiedammer Winston Raves tein trekt daarom met plezier regelmatig zijn trainingspak aan om zijn kilometers te maken. „Deze sportieve uitdaging spreekt mij zeer aan. Toch moet ik eerlijkheidshalve zeggen, dat de achterliggende gedachte mij pas echt in beweging heeft ge bracht", aldus de pas vader ge worden Ravestein. „Het is toch heel erg als je zoon of dochter met een ernstige ziekte is opge nomen in het ziekenhuis. Ook de behandelingen zijn vaak zeer pijnlijk voor de kinderen. Ik wil mij daarom voor meer dan hon derd procent inzetten om voor die kinderen en voor hun ouders iets terug te doen". Samen met zijn collega's van de Penitentiaire Inrichting De IJs- sel' wordt zo zorgvuldig moge lijk gewerkt aan dit project. „Het mag duidelijk zijn, dat er heel Aat komt kijken om deze mon- stertocht goed te volbrengen. Onze ploeg bestaat uit een acht tal lopers en en viertal fietsers. Daarnaast hebben wij nog de beschikking over verzorgers en chauffers om straks zo fit moge lijk in Parijs aan te komen", blikt Ravestein alvast vooruit op het evenement. „Ruim vijf maanden geleden werd bij ons in de gevangenis in Krimpen a/d IJssel het idee geboren om aan deze Roparun mee te doen. Het enthousiasme sloeg direct over bij een aantal collega's en in kor te tijd was er een plan gemaakt om aan deze estafette mee te doen", aldus de sportieve Schie dammer. Gevangenisbewaarders De plannen werden groots opge zet. „Er werd een ploeg samen gesteld met lopers, fietsers, chauffeurs en verzorgers en naast de kosten van zo'n onder neming willen wij een flink be drag aan de Roparun overma ken. Wij denken aan een bedrag van rond de 25 duizend gulden", zegt Winston Ravestein. Spor tief gezien kan de onderneming van de gevangenisbewaarders al niet meer stuk. „Inmiddels heb ben wij in de afgelopen maanden een behoorlijke conditie opge bouwd. Zelf train ik zo'n 70 tot 80 kilometer per week." Naast het opbouwen van die goede conditie' moet er nu ook tijd worden gestoken in de voor bereiding en het vergaren van de nodige sponsers die voor de fi nanciële middelen moeten zor gen om het project mogelijk te maken. „En dat loopt nog niet zo goed. Sponsors zijn nog niet zo scheutig, maar wij hopen dat, net als in andere jaren, deze Ro parun toch gaat leven bij de be drijven en instellingen", aldus Winston Ravestein. Dit -jaar is het doel van deze Roparun om zoveel mogelijk geld in te zamelen om de psychi sche ondersteuning van de kin deren met kanker te blijven ver zorgen. „Het krijgen van kanker is een zeer ingrijpende gebeurte nis voor zowel het kind als de familie. Zeker als het gaat om een levensbedreigende situatie", aldus de sporter. Wetenschappe lijk onderzoek heeft uitgewezen dat tijdens deze ziekte maar ook de periode daarna behoefte is aan psychische ondersteuning. „Het blijkt dat als iemand is genezen van kanker, wat geluk kig steeds meer gebeurt, de ellen de nog niet voorbij is. Bij het minste griepje of pijn volgt on- middelijk een paniek reactie. Om dit probleem op te vangen is de afgelopen jaren veel onderzoek gedaan naar psychologische as pecten van kanker. Uit dit on derzoek werd een psychologe be taald die op dit terrein een zeer goede naam heeft opgebouwd". Het onderzoek is inmiddels afge rond en de resultaten van het onderzoek zijn zeer bemoedi gend als het gaat om het nut van psychische ondersteuning van (ex) kankerpatiënten. Omdat het onderzoek is afgerond is de geld kraan dichtgezet. De Roparhn van 1997 zet zich nu in om deze psychische ondersteuning te kunnen continueren. Bedrijven, instellingen of parti culieren die deze Roparun willen ondersteunen kunnen met Win ston Ravestein contact opnemen via telefoonnummer 2731314. WATERWEG Woningin richter Nipius heeft afgelopen vrijdag een nieuwe winkel ge opend aan de Gerard Burger laan op de Woonboulevard Vlaardingen. Een meubelzaak, waarin modieuze, trendy zit meubelen worden verkocht. Bo vendien is in deze Vlaardingse vestiging van het Maasdijkse be drijf een 'Natuzzi Gallery' inge richt met prachtige lederen zit meubelen van 's werelds meest succesvolle ontwerper van lede ren bankstellen, het Italiaanse Natuzzi. Met deze gallery is Ni pius de eerste in Europa. De volledige naam van de nieu we woninginrichtingszaak op de Woonboulevard Vlaardingen luidt 'Situation by Nipius Na tuzzi'. De winkel wordt geleid door Wolter Paulusma. „Op de begane grond staan de 'Situa tion' 'meubelen, ontworpen vol gens het concept van de Neder landse meubelontwerper Teun van Zanten. Ook hiermee zijn we de eerste in Nederland. De zit meubelen worden aangevuld met exclusieve, design-achtige meubelstukken als salontafels, eethoeken, wandkasten, verlich ting en accessoires. Op de boven- verdieping is de 'Natuzzi Galle ry' ingericht. Heel modieuze le deren bankstellen in diverse kleuren, aangevuld met salonta fels van Spaanse makelij. Een dergelijke presentatie van Na tuzzi bestaat al in Amerika, maar is uniek in Europa. Wij zijn de eerste. Later komen er nog tien van dergelijke 'gallery's' in Nederland, gevolgd door Duitsland en Engeland. Nu staan nog de gangbare modellen van Natuzzi in onze showroom, maar het is de bedoeling dat hier straks speciale, exclusieve 'galle- ry-modellen' worden gepresen teerd". aldus Wolter Paulusma. Unieke moderne meubelen dus bij 'Situation by Nipius Na tuzzi' aan de Gerard Burgerlaan 3. Hier staan voornamelijk de zitmeubelen. In de veel grotere hoofdvestiging aan de Maasam bacht in Maasdijk vindt men het complete assortiment woningin richting met onder meer een rui me keuze in slaapkamers. SCHIEDAM Opgave burg. stand van Schiedam 24 t/m 30 januari. Geboorteaangiften: Akash z.v. Rarfidhan-Ramad- hin, Kenny z.v. Saucedo-de Wolf, Ali z.v. Köse-Gören, Sey- ma d.v. Kozan-Kozan, Sky O. z.v. Oost-van der Meer, Rudwa V. d.v. Koeiman-Tahiri, Sezen d.v. Ulusinan-Ulusinan, Rowin z.v. Werleman-Dorpmans, Jan- neke, d.v. van der Heijden-Hol- derikx, Dennis, z.v. van peppen van der Ende, Xandra d.v. van Dam-Westerink, Lois d.v. van der Velden-Pieffers, Bayran z.v. Celik-Celik, Enes z.v. Gören- Tekbas, PMJ z.v. Veringmeijer- Stolk, Cloë d.v. van Leeuwen, Marvin z.v. Timmermans-Wuis- man. Ondertrouwd: F.N. Waltman 28 jr. en A. Baars 29 jr., F.W.H. Baartmans 33 jr. en E. de Zeeuw 28 jr., H.S. Elsin- ga 22 jr. en G.I. van den Ende 31 jr., M. Klaris 48 jr. en S.M.C. Walkenbach 30 jr., R. van der Zee 27 jr. en M. de Jong 26 jr., M. Timmers 31 jr. en A. Perez Kalkman 29 jr. Gehuwd: P.H. Frederik 61 jr. en G.C. Kok 65 jr., P.H. van der Hoeven 22 jr. en N. Klop 22 jr., J. van Hoorn 27 jr. en B. Beukelman 19 jr. R.H.A. Monster 35 jr. en M. de Vos 31 jr. Overleden: K. de Groot vr. 64 jr. e.v. J.M. Wolters, D. de Ridder man 73 jr., G. van der Spoel vr. 66 jr. e.v. J.H. van Wiligen, H. van Luijk vr. 83 jr. geh. gew. met L. van der Lugt, L. Beukelaar vr. 78 jr. e.v. C.L. Volk, J.H. Stigtec man 74 jr., D. van den Hoek man 66 jr., L. van Walsum man 90 jr., A. van Wezel man 78 jr., W. Roersma vr. 86 jr. geh. gew. met C. Meijers, J.C. van der Waard vr. 92 jr. geh. gew. met W.J. van Buijtenen, L.S. Wes- dijk vr. 82 jr. e.v. B.H. van der Jagt, L. Lingbeek man 89 jr., P.H. Tjen, vr. 78 jr. geh. gew. met E.C. Lie, D. de Vries vr. 67 jr. geh. gew. met J. Sprong, N.P.S. van Bergen Walraven, vr. 82 jr.. M.C. Wijngaard vr. 86 jr. geh. gew. met A.J. de Veth, R. de Kok man 79 jr. SCHIEDAM Vrijdag 14 februari is het precies één jaar geleden dat de fiere 'Walvisch' ten prooi viel aan de vlammen. In de vroege ochtend van Valentijnsdag 1996 brandde het interieur van de pas gerestaureerd molen aan de Westvest volledig uit. Dat dat de Schiedammers na aan het hart ging, was te merken aan de talloze acties die werden opgezet om geld voor de wederopbouw bij elkaar te krijgen. Van jong tot oud; van bedrijf tot vereniging; van kleinschalig tot omvangrijk: iedereen droeg op z'n eigen manier een steentje bij. Het resultaat was een pijlsnel stijgende Walvisch-reke- ning die een jaar na datum de stand van 400.000 gulden aangeeft. Ook in de landelijke media trokken de brand én de initiatieven die daarop volgden veel belangstelling. Kort geleden, bij afronding van het herstel van het metselwerk van de romp van De Walvisch, bleek het wel en wee van de molen nog steeds door de nationale pers gevolgd te worden. Vrijdag 14 februari besteedt de televisie opnieuw aandacht aan het wel-en-wee van de 'Schiedams® reus' die het vooralsnog even zonder wieken moet doen. Peter Otter en Janet van Huisstede, beiden van het actiecomité van De Walvisch, zullen als 'datumgasten' verslag uit brengen in het RTL 4- middagprogramma 'Tearoom'. De Walvisch-ambassadeurs hebben aangekondigd bovendien een tipje van de sluier op te zullen lichten van een spectaculair evenement dat ten bate van de molen op stapel staat. SCHIEDAM Het is alweer drie jaar geleden dat Sport- en Recreatiebad Groenoord de deuren voor publiek opende. De afgelo pen periode zijn veel activiteiten opgestart waarbij geen enkele doelgroep vergeten is. Voor ouderen is bijvoorbeeld het Senioren-fit opgezet. De groep deelnemers groeide in snel tempo van 180 naar 350 liefhebbers die iedere maandag-, woensdag- en vrijdagochtend wer ken aan hun conditie. Bij het Senioren-fit gaat het niet om de competitie, maar om gezelligheid én gezondheid. Vaste programma onderdelen zijn gymnastiek en yoga op de kant, trimmen in het water en vrijzwemmen. Het staat iedereen vrij bij één of meerdere onderde len af te haken. „Als'ik één weekje niet heb meegedaan, dan voel ik dat direct," zegt mevrouw Schipper die een graag geziene gast is in het bad. Haar zwemgenote, mevrouw Paap, deelt die mening; „Het is zo lekker dat je je spieren op een ontspannen manier kunt trainen. Vooral het bewegen in het water, daar kikker je van op. Tussendoor een lekker kopje koffie en mijn dag kan niet meer stuk." Senioren-fit staat in Groenoord op het programma iedere maandag-, woensdag- en vrijdagochtend tussen 9.30 en 12.00 uur. Wie meedoet krijgt in de pauze een gratis kop koffie. De historische Korenbeurs, is in het bezit van de gemeente. D66 wil graag uw mening horen: Wat moet er - volgens u - in de Korenbeurs gedaan worden? Waarvoor kunnen we dit monumentale gebouw gaan gebruiken? Bel uw visie, plannen of ideeën door aan telefoon 4262016, of schrijf naar D66, postbus 4309. 3102 GG Schiedam. MET UNIEKE W00NEXP0S1TIE Onderga de sfeer van het 'slakkenhuis' (ontwerp Esenso) en kom naar de woonmanifestatie Binnenhuis Tuin '97. Groter en inspirerender dan ooit. OPENINGSTIJDEN: 11.00-17 00 UUR EN VAN 19.00-22.30 UUR. ZAT EN ZON VAN 11 00-17.00 UUR. Internet: http://www.euronet.nl/~topdesk WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé )06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282 694 REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Lopen voor kankerpatiëntjes een uitdaging voor Winston Ravestein door PETER SPEK Babyverzorging gaat Winston Ravestein net zo makkelijk af als hardlopen. Wolter Paulusma op één van de ontwerpen van Teun van Zanten in de nieuwe Nipius zaak op de Woonboulevard Vlaardingen. De belangstelling en het enthousiasme voor het Senioren-fit zijn overweldigend. STRESS In wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennestraat 32 wordt vrijdag 14 november een lezing gehouden over intuïtie en stress. Anna van Leeuwen zal ingaan op onderwerpen als aura's, chakra's en het omgaan met eigen en andermans energie. Aanvang: 20.00 uur: toegang: 7,50. 1997 zal Victoria ter gelegenheid van haar 75- jarig jubileum aan alle klanten jubileummunten cadeau doen. Deze munten, met een waarde van fl. 7,50 worden ver strekt op diensten, accessoires, enz. naast de toch al concurreren- de prijzen en "super service". De munten kunnen besteed worden aan accessoires, aan boetiekartikelen en voor promotionele activiteiten van Victoria, waaronder een fabrieks- reis. Deze feestelijke aktie duurt tot en met 31 december 1997. Vraag naar het reglement. VDE EERSTE DE BESTE Victoria Oost Toepad 11 (Autostrada Brienenoord), Rotterdam, Tel. (010) 4 522 322. Victoria West, Strickledeweg 99 (Spaanse Polder), Schiedam, Tel. (010) 4 155 255. Victoria Zuid, Driemanssteeweg 40 (Charlois), Rotterdam, Tel. (010) 2 123 300.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3