Een superspannende actie met wekenlang voordeel en grote prijzen. Altijd raak, gefeliciteerd! Hoofdprijs! Een actie vol voordeel en prijzen! KIA-dealers in uw regio Een rij-impressie van de hoofdprijs van de Proficiat Krasactie WNSèê as KIA Ie prijs! 2e prijs! 3e en 4e prijs! 5e prijs! 6e en 7e prijs! Doet u al mee met de Profici at Actie van de winkelier bij u op de hoek? Het kan nog hoor, maar u moet wel even opschieten want de tijd gaat snel. De actie met de kras- kaartjes duurt nog tot en met 29 maart en als u dus kans wil maken op de hoofdprijs, die supersnelle Kia Pride GLXi (F18.990,—!) dan moet u ge woon even meedoen. Om een indruk te krijgen van de rijprestatie van deze actie hebben we een ritje gemaakt met de Kia Pride. Het eerste dat opvalt bij de Kia Pride, is dat het een fel autootje is. Dat bleek al tijdens de eerste rit. Zelf rijd ik in een auto met een 1400cc motor, dus dat moet aardig snel optrekken denk je. Niets is minder waar. Mijn trou we dertien jaar oude bolide legt het absoluut af tegen een deksels wagentje als de Kia Pride met de 1300cc motor. Je moet in het begin dus echt anticiperen in het verkeer; tijdig afremmen en niet te hard optrekken want je houd 'em maar net bij. Hij wil gewoon erg graag vooruit. Toch moet je de Pride soms even afremmen zoals op die zaterdagmiddag toen een zwanen-echtpaar de provinciale weg overstak. Dan is het opletten geblazen. Ruim en compact De Kia Pride valt in de categorie kleine auto's. De kleinste is hij zeker niet. De wagen is relatief breed en hoog en de buitenafme tingen zijn compact. Het inte rieur is daarentegen groot en ruim. Dat begint al bij de instap die is uitermaat i;oyaal. De hoogte van de auto draagt daar ruimschoots zijn steentje aan bij want ook iemand die niet meer zo soepel in de benen is, kan in de Kia Pride makkelijk instap pen. Beenruimte is er in voldoen de mate. Voor het hele gezin Lange mensen kunnen makke- WÊ -w lijk achter het stuur plaatsnemen zonder zich in allerlei bochten te wringen. De passagiers zitten ruim. Voor in is er plaats voor twee volwas sen en achterin kunnen twee vol wassenen of drie kinderen plaatsnemen. En dan is er ook nog plaats voor de wekelijkse boodschapjes in de kofferruim- Die kan worden vergroot te door de leuning van de achter bank neer te klappen. Actieve zit Stappend uit een auto met heel veel vering was het even wennen plaats te nemen in de Kia Pride. De stoel geeft zowel laag als hoog in de rug veel steun. Dat zorgt voor een actieve zit, het- geen je hard nodig hebt in de snelle Kia Pride. Ook gedurende lange ritten kunnen de stoelen de toets der kritiek goed doorstaan. Parkeren Voor het rijden in een oude bin nenstad door de smalle straatjes is hij bij uitstek geschikt. De korte draaicirkel zorgt ervoor dat je in een keer een goede parkeersteek maakt en je voelt eigenlijk al gauw hoe groot de auto zodat je goed kan inschat ten welke ruimte je nodig hebt om te draaien en te parkeren. Deukjes in de bumpers zijn ver leden tijd. Pride is er vanaf F16.490,-. Kia Motors is met hun kleinste type auto een weg ingeslagen waardoor het mogelijk is om voor weinig geld toch in een nieuwe auto te rijden. Of anders gezegd, ook voor de kleine por temonnee is het een auto die zich goed kan meten met andere au to's in zijn klasse. De Onsje minder Het Koreaanse autobedrijf heeft bedacht dat het best een onsje minder kan. Dus is de auto wat minder luxe uitgevoerd. Zo heeft de Pride 'econoom' geen toeren- teller, je moet eigenhandig je raam open draaien, de bumpers zijn zwart gebleven en ook het glas is niet getint. Nou daar valt mee te leven niet waar? Zelf vind ik het altijd pret tig als er niet al te veel poespas in de auto zit. En dat komt puur omdat er dan ook minder stuk kan. Ik ben en blijf altijd maar onzeker over bijvoorbeeld die e- lectrisch te bedienen raampje. Want kijk op een goeie dag, dat is vast een snikhete zomerse dag, is er een defect aan de electrische bedrading ten behoeve van de ramen. Daar moet ik niet aan denken!. Bezuinigen Persoonlijk vind ik dat de juiste bezuinigingen zijn toegepast. Bovendien door minder essentie- Ie zaken weg te laten, bezuinig je toch ook indirect op je benzine verbruik dus ook je uitstoot? En die toerenteller, daar kan ik best zonder. Weinig herrie De Kia Pride bezorgt je geen Art.najnw geluidsoverlast. Het is een rusti ge auto. Je kunt je goed ver staanbaar maken en dat is pret tig. Aan de andere kant is het ook zo dat hij aangeeft hoe hard je rijdt. Ongemerkt let je op het geluid van de motor om te weten hoe hoog de snelheid is waarmee je rijdt. Simpel gezegd: Als een auto meer herrie maakt, is dat ook een teken datje qua kilome- trage goed aan je tax zit. Indirect is dat een belangrijk veiligheids aspect. Licentie voor Zandvoort Kortom de Kia Pride is een goed alternatief voor wie voor niet al te veel geld in een nieuwe auto wil rijden. Hard rijden kan met deze auto zo'n, 150 kilometer per uur haalt hij wel. Echter hij rijdt het prettigst bij een kruis snelheid van 120 tot 130 kilome ter per uur. Om van 0 tot 100 kilometer te komen kost het iets meer dan 13 minuten. Van 80 naar de 120 kilometer levert het een score van 16 seconden op. Dat is bij het inhalen prettig. Hij is niet overdreven snel. Het is niet zo dat je er aangepast in moet rijden. Je hoeft toch im mers geen licentie te hebben voor Zandvoort? Het verbruik is laag, zo'n 1 13,5 gemiddeld. Al met al is het een functionele auto voor weinig geld. Als je de prijs met de kwaliteit vergelijkt is het een ruime auto die boven dien niet duur is in aanschaf, wegenbelasting en onderhoud. Sleutels onder je kussen bewaren Mocht Kia Motors een doel groep voor ogen te hebben voor de Kia Pride dan neem ik aan» dat de wagen gaat functioneren als tweede auto. Daar leent de Pride zich uitstekend voor. Ech ter voor je het weet is de weder helft ermee vandoor. Dus doet de Kia Pride eigenaar er goed aan de sleutels onder het hoofd kussen te bewaren Honderden winkeliers in uw omgeving doen mee aan een daverende actie in samenwerking met de huis-aan-huisbladen van Wegener Sijthoff Weekbladen. De komende weken ontvangt u daar bij uw aankopen GRATIS Proficiat!-kraskaartjes met dubbel plezien profiteer van de honderden voordelige Proficiati-aanbiedingen of kies zélf een van de wedstrijdprijzen. Lees alles over deze actie in het Proficiat!-wedstrijd- formulier. Het ligt nu klaar bij de winkeliers herkenbaar aan het Proficiat!-raambiljet De Kia Pride is groter dan je denkt: vier volwassenen kunnen er ruim in zitten. En door zijn derde deur en in delen neer- klapbare achterbank kan er ook veel (grote) bagage in. De Pride heeft een pittige 1300 cc motor, die toch verrassend zuinig is; afhankelijk van uw rijstijl gebruikt hij 1 op 14 a 16. En dan zijn complete uitrusting! Bij de Kia-dealer betaalt u voor deze Pride 18.990,-. Maar als hoofdprijswinnaar mag u er zó mee wegrijden! Een originele SieMatic keuken ter waarde van 12.500,-. Kijk hoeveel verrassende mogelijkheden, óók binnen een klei ne ruimte. Uit meer dan veertig keukenseries kiest de gelukki ge winnaar zijn of haar favoriete model. De afgebeelde SieMatic keuken is Type 7000 MR ter waarde van ca. 25.000,- Er zijn vier 2e prijzen: een mobiele telefoon met gratis jaar abonnement en aansluitkosten. Deze prijzen hebben elk een waarde van ca. 1.300,-. De telefoon van het merk Alcatel is voorzien van de handige voice-mail functie. De service provi der Unique Air verzorgt de aansluiting en administratie van uw gratis jaarabonnement op het Libertel GSM netwerk. Een weekend of midweek in een van de SunParks vakantie parken in Begië! Er zijn drie bungalowcheques ter waarde van 750,- en vier ter waarde van 650,- te winnen. In alle rust en ruimte verblijft de winnaar met het hele gezin naar wens een weekend of een midweek in een van alle gemakken voorzie ne vier-, zes-, of achtpersoons bungalow. Vraag alvast de bro chure aan: tel. 06-0222075. Het TerugTik-Horloge TM tikt de seconden terug tot het jaar 2000. Het enige horloge waarmee u lOO.OOO.OOO-en secon den vóór loopt. Er zijn 25 TerugTik-Horloges als prijs ter waar de van 149,- per stuk. bladen. Proficiat! actie, postbus 1980, 3000 toe. 14 Wegener sy thoFF weekbLaden Vijftig kortingsbonnen op een midweek of week in voor/na seizoen ter waarde van 275,- en ter waarde van 250,-, be staande uit een korting van 175,- en de rest aan recreatiedoeleinden op het park. WEEK 9 9 - 1018 Autobedrijf M. de Boom B.V. 2e Barendrechtseweg 306 2992 BE BARENDRECHT 0180-618364 616707 Automobiel bedrijf Scherpenisse Rembrandtstraat 1 3262 HN OUD BEUERLAND 0186-615367 610541 Automobielbedrijf van Kleef Daltonstraat 27 3316 GD DORDRECHT 078-6184995 6172110 Autoservice P. v.d. Linden Nijverheidsstraat 15 3371 XE HARDINXVELD - GIESSENDAM 0184-616110 630106 Autobedrijf J. Markus B.V. Dorpsstraat 2 2825 BN BERKENWOUDE 0182-362644 362410 Automobiel bedrijf Lau Breeman Vlambloem 85 3068 JG ROTTERDAM 010-4210888 4210877 Autobedrijf J. v.d. Sluis Noordeinde 16 3201 ALSPUKENISSE 0181-615533 627536 Autobedrijf de Pelicar Philippesweg 15 SCHIEDAM Van Hogendorplaan 139 3135 BK VLAARDINGEN 010-4701022 4700969 Autobedrijf P. van Yperen Zoutverkopersstraat 13 3334 KJ ZWUNDRECHT 078-6290977 6103593 De Kia Pride is echt een trots autootje door LOES VISSER - -.v. Z"*'4—. «V"" '"'M&m.ümm: Wie wil er nu geen compacte drie-deurs Kia Pride winnen? De auto leent zich uitstekend als gezinswagen De dealers van de Kia Pride staan vierkant achter het dekselse autootje. Genoeg ruimte in de achterbak voor de sportattributen Foto's. LEUNIS VERLINDE JANSSEN DE KIEVITH FOTOGRAFIE Proficiat! van twee u een vakantie voordeelcoupon van 100,- op een sturen u de voordeel- De hoofdprijs en de le prijs worden verdiend gewonnen door o.a. medewerking aan een publiciteitscampagne. Grijzen worden niet in geld uitgekeerd. Zetfouten, prijzen, afbeeldingen en wijzigingen voorbehouden. Proficiat! is een idee van Retail Select te Maarssen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 11