m cv Slechts een paar maanden Maastheater leidt al tot internationale bekendheid Muziek voor Meloenen van vleugelkomiek Hans Liberg Urbanus terug in het Luxor UIT IN DE REGIO 9-1002 Vrijdag 28 februari Het concert van Laurens van Rooyen dat op vrijdag 28 fe bruari in Theater De Goote in Brielle zou worden gehouden, is door omstandigheden afge last. Gekochte kaarten kun nen tussen 10.00 en 17.00 uur worden teruggegeven bij de re ceptie. Film 21.30 Nixon, de Teerstoof, Schiedam Muziek 21.00 Vrijdag-avond CD's, Podium Café, Schiedam 20.15 Hans Visser Friends, Theater de Twee Hondjes, Hellevoetsluis Theater 20.15 De Bloeiende Maag den, Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse Zaterdag 1 maart Film 20.30 Nixon, de Teerstoof, Schiedam Muziek 20.00 uur, The Clarks la ten de 60- en 70-er jaren herle ven, De Hoekstee, Hoek van Holland 22.00 Bonebag, Podium café, Schiedam 20.00 Het Groot Niet Te Vermijden, Stadsgehoorzaal, Vlaardingen 20.15 Ramses Shaffy, Het Kruispunt, Barendrecht Foto: JANSSEN DE KIE- VITH Theater 20.30 Kiki Heessels, Thea ter de Schuurkerk, Maassluis 20.30 Postbank, Theater De Teerstoof, Schiedam 20.15 Kees Torn, Theater de Twee Hondjes, Hellevoet- sluis Zondag 2 maart Muziek 14.30 Café Merz, Cultu reel Centrum De Stoep, Spij kenisse 21.30 Op zondag kan het anders, Podium Café, Schie dam Maandag 3 maart Muziek 20.00 uur Supertrio Exten ded, Nighttown, Rotterdam Dinsdag 4 maart Muziek 21.30 Jamsessie, Podium Café Vlaardingen Woensdag 5 maart Muziek 12.45 Lunchconcert, Cul tureel Centrum De Stoep, Spijkenisse 16.00-17.00 Carilloncon cert, Grote Kerk Vlaardingen 20.00 The Grand Piano Boogie Train, Stadsgehoor zaal, Vlaardingen Donderdag 6 maart Muziek 12.45-13.15 Lunchconcert, Grote Kerk Vlaardingen 21.00 Oorsmeer, Podium Café, Schiedam 20.00 Paul's Jazz and Blues Café, Theater de Schuurkerk, Maassluis Theater 20.00 Stomme Koe! Stads gehoorzaal, Vlaardingen Aan het begin is er nog een beetje fantasie voor nodig, aan het eind van de avond weet je niet beter of je behoort de rijken der aarde. In je prettige huis aan een van de flanken van een grote rivier, ontvang je je vrienden die je in ietwat Italiaanse sferen voorziet van verfijnd voedsel, een gedistingeerd drankje én entertainment van niveau. Tussen de bedrijven door mijmeren de genodigden even weg bij de aanblik van het woelige water dat door de raampartijen de illusie van een eiland oproept. Tevreden kijk je rond. Alles loopt op rolletjes, precies zoals hoort. Maar dan wordt je ineens wak ker geschud: „O ja, ik zit in het Maastheater. Niet ergens in Italië aan de Tiber maar in Rotterdam aan de Maas." De eigenaren van het Maasthea ter hebben weer raak geschoten. Nog maar een paar maanden open en de roem snelt hen al hoog, breed en internationaal vooruit. Alle bouwkundige en organisatorische problemen uit het nabije verleden hebben niet kunnen verhinderen dat Ger Koedam en Koos Hanenberg het weer voor elkaar hebben. Hun inzet wordt weerspiegeld in alles wat het Maastheater te bie den heeft. Maar liefst 150 man en vrouw (bedienend) personeel rent zichzelf in enthousiasme bij na voorbij, het naar variété nei gend amusement kent klasse en het geserveerde eten verraadt de finishing touch van een hand met ster: Herman den Blijker, kok van De Engel. Wanneer ze niet zingt, zich met het publiek onderhoudt of met vaste hand haar collega's naar voren dirigeert, 'hangt' gast vrouw Nanette Currie in een röod pluchen fauteuil om de cu linaire entre-acts aan te kondi gen. Het avondvullend theater- diner-spektakel wordt niet voor niets aangeboden onder de naam Dineren tijdens Currie. Currie di neert overigens mee. Goed zicht baar op de 'catwalk' en met 'haar' zangeressen. Currie verdiende haar sporen en sterren ondermeer bij het reizend theaterfestival De Parade van Terts Brinkhoff en met haar kerstshows in de Amsterdamse Westergasfabriek. In het Maastheater presenteert ze zichzelf als een ietwat onder koelde all-round diva met uit eenlopende talenten die ook ieder op zichzelf staan. Voor Currie geen moment van aarze ling, twijfel of onzekerheid. Een uitgangspositie van waaruit ze alle ruimte en aandacht kan la ten voor de niet minder kwalita tief hoogstaande prestaties van haar collega's: een trapeze-act in luxe uitvoering, tweemaal een adembenemend snel tap-dace- optreden en ruimschoots gele genheid voor elk van de drie 'achtergrond'-zangeressen om te laten zien dat de stap vanuit de achtergrond naar midden in de spotlights meer dan gerechtvaar digd is. Nog tot en met 22 maart Aan variatie in sfeer ontbreekt het evenmin. De muziek -toch wel de hoofdmoot van het pro gramma- varieert van operette naar jazzy, blues en zelfs heftige soul. Nergens plat, nergens te opdringerig maar wel bepalend. Met fluwelen hand wordt je ge dwongen tot kijken en luisteren. Praten doe je daarna wel weer, onder het eten bij voorbeeld. Wie na het dessert -in dit geval een gerafinneerd met bitterkoek jes gegratineerde appel- en de grootse finale weliswaar weer op Rotterdamse bodem beland is, maar nog lang niet naar huis wil, mag blijven. Om tot in de vroege uurtjes te dansen. Dineren tijdens Currie loopt al een paar weken maar blijft nog tot en met zaterdag 22 maart mogelijk. Het programma biedt zoals deels al uitgelicht: De Prima Donna Band, The Three Golden Voices, tap van Peter Kuit, tra- pezewerk door Bean Pole, en drievoudige culinaire creatie van Herman den Blijker, uitgeser- veerd door De Vliegende Briga de en Currie zelf als gastvrouw en leading lady. Wie wil kan ook een kaartje ko pen voor alléén de show. Toegangskaarten inclusief diner a 85,00 -voor alleen de voor stelling f25,00- (beide exclusief drankjes) zijn verkrijgbaar bij het Bespreekburo op 010- 4004206 en aan de kassa van het Maastheater zelf tijdens de speeldata vanaf 19.00 uur of donderdag tot en met zondag vanaf 22.00 uur 's avonds. (Kaarten voor het diner moeten 24 uur voor aanvang afgehaald zijn). Om 19.30 openen de deuren, het theater-dinerspektakel begint om 20.30 en duurt tot 23.00 uur. 'Zo'n tweeduizend jaar gele den was heel Gallië -zo heette Frankrijk toen - bezet door soldaten van Ceasar, de Ro meinse veldheer. Heel Gallië? Nee, een kleine nederzetting bleef moedig weerstand bie den aan de overweldigers en maakte het leven van de Ro meinen in de omringende le gerplaatsen niet gemakke lijk..." Zo begint iedere verhaal over de beroemde Galliërs Asterix en Obelix. Dat ze onoverwin nelijk zijn, is eveneens alge meen bekend. Maar, dat ze op de schaats ook onverslaan baar zijn, laten de stoere he ren zien in de unieke theater- ijsshow 'Asterix on Ice' die in maart in Ahoy' Rotterdam te zien is. Het verhaal begint als Asterix in de bossen op everzwijnenjacht gaat. Een groep Romeinen pro beert hem gevangen te nemen maar dat gaat natuurlijk niet zonder slag of stoot... De Centu rion Caius Bonus is woedend als zijn mannen weer het onderspit delven. Hij wil het geheim van de Galliërs ontdekken. Een vrijwil liger wordt aangewezen om als spion het Gallische dorp binnen te dringen. Voor de Romeinen beginnen de moeilijkheden dan pas goed. Wat begint als een lichte hoofdpijn, zal uitgroeien tot een ware nachtmerrie voor Caius Bonus. De slimme Asterix en de eerbiedwaardige Panora- mix slepen hem mee in een avon tuur dat de Romeinen de haren dusdanig ten berge zal doen rij zen dat ze wel moeten toegeven dat de Gallirs werkelijk onover winnelijk zijn. Voor Asterix en zijn vrienden eindigt ook dit avontuur met een groot feest. Idefix met geverfde staart en pootjes De organisatie van Asterix on Ice is in handen van Endemol Entertainment en Ahoy' Rotter dam. De voorstelling maakt een Europese toer en is in Nederland uitsluitend te zien in het Rotter damse Sportpaleis. Asterix on Ice wordt volledig Nederlands gesproken en gezongen. Het ver haal combineert de typische As terix- grappen en -grollen met een spektakel dat alleen op ijs kan worden gecreeërd. De stem men zijn dezelfde die gebruikt worden in de animatiefilms. Alle geliefde figuren uit de stripboe ken zijn -in schitterende kostu mering- van de partij met in de hoofdrollen natuurlijk Asterix, Obelix, Panoramix, Abraracour- cix en Assurancetourix, de bard waar iedereen van houdt. Uiter aard ontbreekt ook hondje Ide fix niet. Idefix wordt begeleid en ver zorgd door een van de weinige Nederlanders in het gezelschap, Martijn Nas. Speciaal voor de show zijn de punten van idefix oren en staart zwartgeverfd. Er zijn twee hondjes die Idefix spe len zodat ze elkaar kunnen af wisselen. Nas speelt een Ro meinse soldaat en vertelt na af loop van een optreden in de Nortmundse Westfalenhalle dat dit de leukste en beste show is waarin hij heeft meegedaan. „Vijf jaar lang heb ik geschaatst in Holiday on Ice, maar dit is echt geweldig. Ik heb nog niet eerder zulke enthousiaste reac ties van het publiek meege maakt. Zeker voor kinderen is het een echt spektakel. Aan het eind van iedere show stampt zelfs iedereen hard mee op de muziek. Heel anders dan bij Ho liday on Ice. Het is ook meer acteren nu, je hebt meer vrijheid en kunt er meer van je eigen karakter instoppen. Nas popelt om in Rotterdam te schaatsen, want in Nederland heeft hij nog nooit opgetreden. De in totaal 55 schaatsters zullen eind maart voor imposante de cors een unieke ijsshow neerzet ten vol humor en actie in combi natie met de snelheid en gratie van het ijsdansen. Stephanie An- dros, regisseur van Asterix on Ice, tovert,een prachtig ijsspek- takel te voorschijn, waarbij ze volledig trouw blijft aan het ei genzinnige karakter van de be roemde Gallir. Asterix zelf is inmiddels uit- groeid tot een ongekend feno meen. Zijn dertig avonturen zijn vertaald in 74 talen en dialecten. Er zijn zeven animatiefilms en er is een pretpark met zijn naam. Vandaag de dag is Asterix dan ook niet alleen een held in Frankrijk en Nederland, maar ook in Duitsland, Scandinavië, Portugal, Argentinië, Schotland, Spanje en vele andere landen. Er zijn zelfs Romeinen met zoveel gevoel voor humor dat zij de avonturen van de dappere Gal liër weten te waarderen... Van 27 tot en met 31 maart staan er in Ahoy' acht voorstel lingen gepland, waarvan in het paasweekend (zaterdag 29, zon dag 30 en maandag 31 maart) dagelijks twee. Toegangsprijzen varieren van 25,- tot en met f 45,- voor volwassenen en van f 15,- tot en met 30,- voor jeugd tot en met veertien jaar en 65 ers. Kaarten zijn verkrijg baar via de Reserveerlijn, tel. 0.900.300.5000 of bij de kassa van Ahoy. Het is moeilijk uit te leggen wat Hans Liberg doet in zijn programma voor wie Hans Li berg niet kent. Een muzikale René Diekstra, maar dan wel een hele leuke. 'Ik geloof in plagiaat en kopiëren', ver klaarde hij. De bezoeker zal dus de nodige Aha!-Erlebnis- sen ervaren wanneer Liberg aan de gang gaat met klassieke muziek. Dit genre is een ware hype, iedereen goes classic met de Helmut Lotti's, André Rieus en de verzamelcd's Muziek voor Meloenen, verkrijgbaar bij Het Kruidvat. In zijn nieu we show 'De Vier Jaargetijden' wordt er een Liberiaanse draai aangegeven. Voor het eerst staan er naast Liberg ook andere artiesten op het podium. In 'Recital' is er een gaste, Pauline Verburg, en zij zingt. Het publiek mag ver zoeken indienen. Misschien wordt het deze avond wel ope ra. Liberg: 'Opera is een onlo gisch verhaal, op een onlogi sche manier verteld, door men sen die niets te vertellen heb ben, maar zingen of hun leven ervan af hangt'. Wat is er nog onlogischer dan opera? 'Klassiek ballet', vol gens Liberg. Daarom klassiek ballet in zijn nieuwe program ma, en dan maar alle grote baletten in twaalf minuten, met dank aan danseres Minke Brands. Over het onderwerp Tafelmu- ziek meldt Liberg: 'Muziek is zelden nuttig, nooit really use ful, behalve die van Sir Al Webber natuurlijk. Tafelmu- ziek is ook zo'n uitzondering. In samenwerking met het pu bliek ontstaat een steeds uitge breider menu.' De Caffeecantate van Bach is volgens Liberg een logisch ver volg op tafelmuziek. Libergs visie: 'Koffie is een drug, werkt stimulerend. Is er ooit iets van waarde gecomponeerd zonder het gebruik van stimulerende middelen? 'Mr. Tambourine Man' gaat echt niet over een tamboerijn, en 'Eight Miles High' niet over een vliegtuig.' Ook de New Age-rage krijgt een geheel eigen interpretatie van Liberg. 'De Vier Jaargetijden' is in Rot terdam te zien op dinsdag 4 en woensdag 5 maart in De Doelen (tel kassa 010-2171717) en dins dag 6 en woensdag 7 mei in De Willem in Papendrecht (tel. kassa 078-6158226). December vorig jaar stond Ur banus vier keer in een uitver kocht Luxor Theater. Het beviel deze geniale malloot zo goed dat hij terug komt! Op zaterdag 15 en zondag 16 maart 1997 in het Luxor Theater Rotterdam. Met 'Hiep Hiep Rahoe' trekt Urbain Servanckx reeds twee seizoenen volle zalen. Ook in Rotterdam. Het klikte over en weer in het Luxor Theater en daarom komt hij in maart terug, Voor vele fans is dit dé gelegen heid om hun held (nogmaals) aan het werk te zien. Met een paar attributen en een minimaal decor weet hij de zaal in zijn macht te houden. Melig, maar perfect getimed. Want het is een vak, wat Urbanus uitoefent. Of zoals hij zelf zegt: Wat velen niet snappen is datje een redelij ke bagage moet hebben om als idioot je geld te verdienen. Urbanus met 'Hiep Hiep Rahoe' Luxor Theater Rotterdam za. 15 en zo. 16 maart 1997 prijzen le rang f40, -/2e f37,50 kassaver koop van ma. t/m za. van 11-19 uur, indien geen voorstelling tot 18 uur. telefonisch reserveren van ma. t/m za. van 11-18 uur op (010)4138326. Infolijn (010)4136214. Een all-in avondje uit met Currie streelt ogen, oren, tong en gehemelte ïmk: W Nanette Currie en The Three Golden Voices Foto: JANSSEN 4 DE KIEVITH Uiterst stijlvolle trapeze-act van Bean Pole Foto JANSSEN 4 DE KIEVITH Asterix en Obelix komen in levende lijve naar Rotterdam door INGE PRANGER foto: BART VAN LEEUWEN i

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 17