Volvo C70 publieksfavoriet Honda toont vernieuwde Civic5-deurs in Genève Vernieuwde Corsa rijdt op drie cilinders Audi toont A6 Toyota geeft Camry pit met sportieve 'S' Auto kort Vernieuwde Alfa 145 en 146 met Twin Spark 16-kleppers (T Auto - Verkeer - Sport - Onderhoud - Techniek J) WOENSDAG 12 MAART 1997 11-450 V Coloforz redactie service weekbladen ujegerter in 1111 mi" minim Deze pagina went In opdracht van uw krant vervaardigd door; Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4699362 Voh'o C JO Coupé favoriet van de bezoekers van de AutoRai. De bezoekers van de AutoRai hebben de Volvo C70 Coupé uitgeroepen tot 'AutoKampioen' van de tentoonstelling. Bij de verkiezing voor de AutoKampioen Publieksprijs '97 kreeg de C70 Coupé de meeste stem men, op de voet gevolgd door de Peugeot 406 Coupé. De Renault Mégane Scenic eindigde als derde. Onlangs werd op het ANWB- hoofkantoor de bijbehorende trofee uitgereikt. In totaal nomineerde de jury 10 auto's. Naast de al genoemde modellen waren dat: Audi A3, Daihatsu Move, Ford Ka, Mitsubishi Galant, Opel Sintra, Skoda Octavia en Toyota Picnic. De publieksvoorkeur ging echter uit naar de Volvo C70, een stijlvolle en exclusieve coupé, die door Volvo is ontwikkeld in samenwerking met Tom Wilkinshaw Racing. Volvo en TWR hebben een joint-venture gesticht onder de naam AutoNova, die de C70 gaat produceren in een nieuwe fabriek in Zweden. De C70 Coupé komt in het komende najaar op de markt. Een dynamischere styling, een nieuw topmodel en een vernieuwde l.Si VTEC-E II motor zijn kenmerken van de vernieuwde Civic 5-deurs. Honda presenteerde het model op de Autosalon van Genève. De Civic 5-deurs reeks is de eerste die Honda's nieuwe Europese identiteit uitstraalt, die op termijn alle modellen een meer onderscheidend gezicht zal geven. Het nieuwe design borduurt voort op de huidige smalle grille met verchroomde rand. Maar dan met een meer uitgesproken vormgeving van motorkap en koplampen. In de nieuwe Civic 5-deurs is Honda's geavanceerde VTEC-E techniek verbeterd, waarbij maximum-koppel en -vermogen nu over een veel breder toerengebied beschikbaar zijn. In alle uitvoeringen is het onderstel op details verfijnd voor extra comfort en stabiliteit op hoge snelheid. Ook het stuurgevoel is verbeterd. Nieuw topmodel in de reeks is de Civic 5-deurs 1.8 VTi. De 1.8-liter DOHC VTEC motor levert maximaal 124 kW (170 pk). MM Vernieuwde Honda Gv,c Tijdens de Autoshow van Genèvel presenteert Opel een vernieuwde Corsa. Bij de onderhanden genomen Corsa is het onderstel verfijnd en is de styling gemoderniseerd. Het meest opvallende is echter de introductie van een nieuwe driecilinder motor met een inhoud van één liter en totaal twaalf kleppen. De nieuwe high-tech krachtbron is lid van de Opel Ecotec motorengeneratie. De Ecotec-familie wordt gekenmerkt door moderne elektronica en vier kleppen per cilinder. Vergeleken met een viercilinder motor biedt de driecilinder verschillende voordelen. Als belangrijkste noemt Opel de hogere efficiëntie van de verbranding, de lagere wrijving in de motor en het lagere gewicht. De motor levert maximaal 40 kW (55 pk) en heeft een hoogste koppel van 82 Nm. Het resultaat is in ieder geval dat de 'Compact Ecotec' motor volgens de nieuwe EU-normen slechts 5,8 liter benzine per 100 kilometer consumeert. Een nieuwe grille, de in carrosseriekleur meegespoten bumpers en de zijdeling se beschermingstrips geven de Corsa bovendien een stoerder uiterlijk. Audi presenteert op de Autosalon van Genève een compleet nieuwe A6. De levering van deze Audi komt al snel op gang: eind mei moet de wagen in de showrooms staan. Opvallend aan de vormgeving van de nieuwe A6 is dat hij in vergelij king met zijn voorganger de duidelijke scheiding tussen motor-gedeel te, cabine en kofferbak (het zogenaamde three box-design) heeft verla ten. De diverse delen lopen vloeiender in elkaar over. Audi laat weten dat van dit uitgesproken design de Audi TT Coupé en de Roadster voorbodes waren. Wat betreft het interieur heeft de koper de keuze uit drie varianten: Advance, Ambition en Ambiente. Al direct bij de marktintroductie biedt de Audi A6 drie 5-kleps benzinemotoren en één direct ingespoten turbodieselmotor. Vader wordt een beetje coureur Door Anjès Verhey Op een zonnige zondag stelt Alfa Romeo Neder land de verzamelde au topers in staat om een uniek stukje Nederland met haar vernieuwde en van nieuwe motoren voorziene gezins(sport)- wagens te gaan verken nen. Het gaat om de compacte 145- en 146-se- rie. Met uitzondering van de uiterlijke ver schijningsvorm is vrij wel alles aan en in deze geliefde wagens ver nieuwd of verbeterd. Waar het echter om gaat zijn de nieuwe Twin Spark vierci linder lijnmotoren met vier kleppen per cilinder. Twin Spark is een door Alfa Romeo reeds lang toegepast ontste kingssysteem met twee bou gies per cilinder. Hierdoor wordt een snelle en vrijwel volledige verbranding van het lucht-brandstofmengsel ge realiseerd. Daardoor kunt u het maximale rendement in prestatie en economie uit de kostbare brandstof halen. Bo vendien laat deze nieuwe mo torenserie zich nauwkeuriger regelen dan de boxermoto ren. Zodoende valt de toch al te verwaarlozen milieubelas ting nog geringer uit. Het is kort gezegd een serie pittige moderne en zuinige motoren. Voor beide wagens, de 145 en 146, worden vier van die Twin Spark 16-kleppers aan geboden. Op rij zijn dat de 1.4 Ts-16V met 103 pk, de 1.6 Ts-16V met 120 pk, de 1.8 Ts-16V met 140 pk en tenslotte de 2.0 Ts-16V, een echte sportmotor die met zijn 150 pk de 145 Quadrifoglio en de 146 Ti aandrijft. Voor economisch denkende men sen die toch genoegen schep pen in de sportieve karakte ristiek van een echte Alfa, is er in de 2.0 Turbodiesel een uitmuntende kameraad. Het prestatieplaatje van de Twin Sparks mag overigens gezien worden. De topsnel- heden liggen tussen 185 en Toyota heeft de Camry 'S' gepresenteerd: een zeer sportieve variant. Het gerenom meerde Toyota Team Europe stond aan de basis van de 'S'. Dat staat borg voor hoge kwaliteit en een perfecte afstemming op de auto. We hoeven maar even te refereren aan de door TTE speciaal voor rally's ontwikkelde Toyota Celica. De limousine van Toyota is er nu dus ook in een zéér sportieve uitvoering. De Camry 'S' by TTE is voorzien van voorbumperspoiler, achterbum perspoiler, side skirts, kofferklepspoiler, sportie ve grill-unit aan de voorzijde, aangepaste wielop hanging en 17 inch lichtmetalen velgen met Yo kohama 20Iy5QT7 high performance banden. De Toyota Camry 'S' is leverbaar vanaf medio 1997, in zowel vier- als zescilinder-uitvoering. Renault-dealers bieden occasion-kopers meer zekerheid. De garantievoorwaarden die horen bij een Renault Top Occasion zijn op een aantal punten verruimd. Zo geldt bij de aanschaf van een Renault Top Occasion voortaan een garantie van twee jaar met een maximum van 40.000 kilometer. De Renault Top Occasion die hiervoor in aan merking komt, is veelal een Renault, maar kan ook van een ander merk zijn, van maximaal vijf jaar met een kilometerstand van maximaal 120.000 kilometer. Opel Taiwan heeft als eerste automobielfirma een website in het Chinees op Internet geïntrodu ceerd. Naast informatie over Opel kan men ook gebruik maken van interactieve spelletjes voor het hele gezin. Men kan ook direct doorgaan naar het Opel Universe of naar het Japanse 'Opel Platz'. CORSA Opel heeft de Corsa hink onder handen genomen. 210 krryü voor de 145 en tus sen 187 en 215 voor de 146. Dat kleine verschil zit hem in de iets gunstiger aërodynami sche vorm van de wat slanke re sedan. Over de modellen kun je urenlang oreren of heel kort zijn. Beide wagens zijn gaaf en flitsend getekend. Het Ita liaanse 'brio' straalt er vanaf. De verfijnde wat arrogant op getrokken neusjes lijken de kilometers op te snuffelen. De 146, sedan dus, gooit twee extra portieren en een ge scheiden (dus wat stillere) ba gageruimte in het spel, de hatchback 145 mist inder daad twee portieren maar heeft toch weer zo'n handige grote derde deur. Binnen ontlopen beide Alfa's elkaar voorin nauwelijks. Het dash board is mooi en vooral over zichtelijk opgezet. Het is nu afgewerkt met een brede baan in stoelbekledingskleur ge houden stof. Dat geeft een 'warm' idee. De nieuw opge zette middenconsole is 'n tik je naar de bestuurder toege wend. De stoelen, traploos regelbaar, bieden perfect steun. Het airbagstuur is niet te grof, pakt lekker beet, de tussen 29.600 en 46.250 gul den, die van de 146 lopen tussen 31.400 en 47.750 gul den. Tja, hoe rijden deze semi- sportwagens nu in de harde Limburgse praktijk? Want we trekken in colonne door de zacht glooiende heuvels van 'Limburg mien lan'. Om te beginnen zijn het Alfa's. Kenners en liefhebbers weten dan al een boel meer. Alfa's hebben immers van nature een directe zeer nauwkeurige besturing. Alfa's zijn geheel ingericht op actief en oplet tend autorijden. Dat brengt met zich mee dat eerder dan in normale gezinsauto's, je wat mee laat slepen door het rijplezier. Je zult wat aan dachtiger en sneller rijden. Niet dat de wagens je uitda gen, maar toch geven ze je het gevoel dat ze meer willen dan je droog van hier naar daar brengen. De manier waarop die nieuwe Twin Spark-mo- toren op het gaspedaal reage ren, 'eraan hangen', de flam boyante manier waarmee je zo'n mooie auto door snelle bochten jaagt. Jazeker, vader wordt echt een beetje cou reur. Alfa heeft de 145 en 146 niet alleen van buiten opgepoetstIn het vooronder liggen nu pittige en zuinige Twin Spark motoren. 1111: Bi pedalen zijn voldoende uiteen geplaatst, vergen weinig pe daalkracht. De uitrusting op comfort-, veiligheids- en gemaksniveau ontloopt elkaar voor beide auto's weinig. Beide wagens vergen de eerste 100.000 kilo meter relatief weinig onder houd. Verbeterd werden o.a. zaken als het remsysteem (op de Turbodiesel alsmede 1.4 Ts en 1.6 Ts worden achter trommelremmen toegepast), de besturing en het onderstel. Ook kregen beide wagens een nieuwe versnellingsbak. De prijzen van de 145 variëren I

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 14