Dupont berekent uw financiële mogelijl TE KOOP IN DE REGIO ra woest NS Een krant heeft drie levens Altijd raak, gefeliciteerd! - te koop Duindigt wil overleven met derde reorganisatie ZIEN IS... DUPONT MAKELAARS h Ouderen lopen veel geld mis WASSENAAR Telefoon: (010) -42681 35 Ruim 80 jaar wijzen wij u de weg Nieuw toneel voor jongeren GIRO 330070 ERA Als papa of mama psychiatrische problemen heeft... De Omloop van Goeree 11-448 Lange Haven 9 Het blijkt dat weinig jongeren naar theatervoorstellingen gaan en dat de interesse voor het to neelspelen bij jongeren afneemt. Om die redenen hebben DeJeu- gdtheaterschool Zuid-Holland, Kunstgebouw (Stichting Kunst Cultuur Zuid-Holland) en het Ro-Theater Rotterdam 'De Uit daging' geïnitieerd. Met dit pro ject probeert men het aanbod van toneelrepertoire voor jonge ren uit te breiden aantrekkelijker te maken. Jongerenfestival De Uitdaging vindt plaats in de Goudse Schouwburg (Boelekade 67) en de Garenspinnerij (Turfsingel 34) op zaterdag 29 maart. Drie speciaal voor dit festival ge schreven stukken worden gepre senteerd: Freeze (Jan Veldman), Monomaan (Roel Adam) Al most Grown, van Richard Ca meron vertaald door Coot van Doesburgh in Bijna Groot. De aanvang is 14.00 uur. Deze voorstellingen worden overigens ook door jongeren gespeeld. Tussen de voorstellingen door en tijdens het diner zijn de foyers van de Garenspinnerij en de Schouwburg ook nog optredens van een bijzonder theater- en muziekduo te zien. Na afloop van alle voorstellin gen vindt er een discussie plaats over de gespeelde stukken tussen kenners en publiek. Dit panel zal worden geleid door voorzitter Carel Alphenaar. Om 22.00 uur geeft DJ 100% Isis in de Glanszaal van de Garen spinnerij een optreden. Isis is al léén toegankelijk in combinatie met een bezoek aan de voorstel lingen. De toegangsbewijzen kosten tus sen de f 10,00 en f25,00 (groeps- en CJP korting zijn toepassing). Kaarten kunnen gereserveerd worden bij de Garenspinnerij, tel. 0182-584877, fax: 0182 - 581818. Voor meer informatie: Janssen of Connie (Kunstgebouw), tel. 2154515, fax: 015-2154566. Trudy Eggink 015 - 'II' STAALDUINEN makelaardij NVM 's-Gravenzande 0174 417711 A/laasland OIO 5911011 Delft 015 2626626 Internet www.base.nl/roest ROEST I STAALDUINEN HEEFT TOCH MEER IN HUIS! Het inzamelen van oud papier is één van de oudste manieren van hergebruik van afval. Kranten kunnen over het alge meen zelfs drie keer herge bruikt worden. Het ministerie van VROM is dit jaar een campagne gestart om het hergebruiken van afval onder de aandacht te brengen. 'Van 't één komt 't ander' heet de campagne. De bedoeling is dat in 2000 zo weinig mogelijk afval verbrand hoeft te worden. Hergebruik is immers beter voor het milieu. Er is dan min der energie nodig om een pro duct te maken en er ontstaat minder afval. Bijna alles is bruikbaar: van hagelslagdoosje tot pillendoos en van fotoboek tot reisgids. In Nederland is het scheiden van papier bijna een nationale volkssport. Veel verenigingen haalden in het verleden flink wat inkomsten uit het inzame len van papier en karton op de vroege zaterdagochtend. Door een sterke terugval in de oud papierprijs is die manier van inzamelen wat minder gewor den. Daarom is de overheid af spraken gaan maken met de papierindustrie. De gemeenten zorgen voor inzameling van het papier en karton. Dat gebeurt overigens nog steeds groten deels via de verenigingen. De gemeente betaalt aan hen een vaste prijs voor het papier. De papierindustrie zorgt er op haar beurt voor dat er geen geld bij hoeft als oud papier ingeleverd wordt. Zo wordt gegarandeerd dat oud papier altijd op een goede manier ingezameld kan worden. Ouderen met een laag inko men lopen jaarlijks duizenden guldens mis, omdat zij de re gelingen voor kwijtschelding van gemeentelijke heffingen, bijzondere bijstand of huur subsidie niet kennen. De drempel om een aanvraag in te dienen is voor hen zo hoog, vragen over het inkomen zijn zo pijnlijk en de wetgeving is zo moeilijk, dat ze liever het geld laten zitten waar zij ei genlijk recht op hebben. En dat is triest, aldus de ANBO, want het niet-gebruik van het minimabeleid is één van de belangrijkste oorzaken van armoede onder 50-plussers die moeten leven van een laag in komen; bijstand of enkel AOW, eventueel aangevuld met een klein pensioen. Senioren oefenen met succes in vloed uit op het minimabeleid van gemeenten. Zij zijn in toene mende mate actief bij de voor lichting aan oudere minima over gemeentelijke regelingen die het inkomen aanvullen. Zoals bij voorbeeld bij de bijzondere bij stand, kwijtschelding, huursub sidie en de Wet Voorzieningen Gehandicapten. Regelingen waar veel geld ongebruikt blijft liggen. Dit blijkt uit een artikel in het maartnummer van ANBO-Vizier; het ledenblad van de ANBO, de bond voor vijftig plussers met ruim 200.000 leden. De afgelopen najaar gestarte ANBO-campagne om het ge bruik van inkomensaanvullende regelingen onder ouderen te be vorderen, begint vruchten af te werpen. Minister Melkert onder steunt het initiatief en roept ge meenten op ouderen meer te be trekken bij hun beleid. De Twee de Kamer gaat zelfs verder: on langs is een motie aangenomen om gemeenten aan te sporen door persoonlijke benadering te wijzen op het recht en de moge lijkheid gebruik te maken van allerlei financiële regelingen om het inkomen aan te vullen. In middels vragen steeds meer ge meenten ANBO-afdelingen en - gewesten in te spreken op be leidsplannen voor armoedebe strijding en minimabeleid. De drie manieren om de minima on der de ouderen voor te lichten - huisbezoek, de inzet van ouderen als voorlichters en groepsvoorlichting in de wijk - worden steeds meer opgepakt. Een daartoe door de ANBO ont wikkelde handleiding wordt in tensief gebruikt door sociale diensten en wethouders. Tweeduizend ouderen De succesvolle aanpak om ouderen te betrekken bij het te rugdringen van het niet-gebruik van voorzieningen begint steeds meer te rollen. In Noord-Brabant, Gelderland, Limburg, Drenthe, Utrecht, Stad Groningen en Rotterdam zijn al bijna 100 Werkgroepen Minimabeleid actief. In andere regio's worden thema dagen georganiseerd, is de posi tie van de oudere minima aange kaart via de seniorenraden of zijn alle gemeenten hierover aan geschreven. In Gelderland organiseerde de ANBO voor 85 kaderleden uit 25 afdelingen drie themadagen over de regelingen en de voor lichtingsstrategie. Onder de deel nemers waren diverse wethou ders voor sociale zaken. In Noord-Holland en Zeeland ge beurde hetzelfde. Andere regio's volgen binnenkort dit voor beeld. Sommige gemeenten zijn actief en alert. Almere is bijvoor beeld bezig met het opleiden van seniorenvoorlichters. In Den Haag worden op ANBO-initia- tief vanaf september in drie wij ken zo'n 2000 ouderen bezocht. De gemeente trekt 100.000 gul den uit om ouderenconsulenten van de dienstencentra en de So ciale Dienst te scholen en op pad te sturen. In Tilburg, Apeldoorn en Arnhem draaien al soortgelij ke projecten. Landelijk is door minister Mel kert geld beschikbaar gesteld voor het tweejarige project 'Niet-gebruik van voorzienin gen'. Daarmee gaat de ANBO voor de drie ouderenbonden een cursus en een handboek ontwik kelen voor actieve leden van deze bonden in de gemeenten. ff tel SCHIEDAM, Rotterdamsedijk Gerrit Verboonstraat 12, 3111 AA Schiedam. Tel. 010-4737933* Afgelopen zondag 9 maart is het 91e seizoen van de draf- en ren sport van Duindigt van start ge gaan. De derde reorganisatie binnen 15 jaar is in volle gang. Spoedig zal duidelijk zijn of de in november gestarte operatie zal slagen en of het gezegde 'driemaal is scheepsrecht' ook op draf- en rensport van toepas sing is. De inzet van de reorganisatie is een ingrijpend overlevingsplan. De structuur van de sport zal worden omgebogen van de tra ditionele stichtings- en vereni- gingsvorm naar de puur com merciële holding met daaronder de banen als werkmaatschappij en; een opzet die al in 1995 is geïnitieerd door de succesvolle eigenaar van dravers en vol bloeds, Ed Maas, tezamen met Jan van Rossem onder de naam Plan Kwadrant. In 1995 en aanvankelijk ook in 1996 kreeg dit plan van de zijde van de toenmalige Raad van Commissarissen van de Stich ting Nederlandse Draf- en Ren sport (NDR) onvoldoende bijval om er toen invulling aan te kun nen geven. De visie echter die het plan uit straalde, sprak de in november aangetreden en door de minister van landbouw benoemde inte rim president commissaris van de NDR, de heer Schriever, zo danig aan, dat deze het plan op hoofdlijnen heeft overgenomen. Duindigt is een groot voorsten der van deze aanpak, omdat al leen een ingrijpende structuur wijziging de sport kan redden. De publieke belangstelling vorig jaar bleef met ca. 75000 bezoe kers ongeveer gelijk aan 1995. De totalisator-omzet stond lan delijk onder druk. Ook Duindigt ontkwam niet aan een teruggang van ca. 10%. Een positief aspect is dat Duindigt landelijk gezien de enige baan is, die sedert 1992 qua omzet op niveau is gebleven. Bezuinigingsronden door de NDR hadden tot gevolg dat het prijzengeld daalde van f4.428.485,- in 1995 tot G.777.985,- in 1996 (-15%). Lan delijk daalde het prijzengeld van 13%. Duindigt heeft onder de nodige druk gestaan tengevolge van nog niet uitgevoerde milieu voorzieningen. Deze voorzienin gen zijn nu vrijwel alle gereali seerd, waarmee de dreiging van justitieel optreden voorlopig van de baan is. Programma 1997 Ook 1997 kent een agenda van 49 koersdagen van 9 maart tot en met 9 november (wijzigingen voorbehouden i.v.m. de sluiting van Hilversum). Het grote vraagteken voor hedt komende seizoen is of het aantal beschik bare dravers zodanig is, dat de koersen voldoende kunnen wor den gevuld. Reden waarom Duindigt alle Belgische beroep strainers heeft aangeschreven en hen heeft gewezen op de moge lijkheden, die Duindigt biedt. Om de buitenlanders zoveel mo gelijk startmogelijkheden te ge ven zal ook de wekelijkse Super Trio draverij in tegenstelling tot voorgaande jaren voor hen toe gankelijk zijn. De koers die als Duindigt Top Kwartet wordt ge kwalificeerd, zal extra worden gedoteerd met fl .500,-. Omdat de kwartet-draverij wordt aan gewezen na de vooraangifte, wordt deze extra dotatie als 'zwevend' prijzengeld aangebo den aan de deelnemers. Onlangs heeft de meervoudig Nederlands en Wereldkampioen vierspanrijden IJsbrand Char- don zich bereid verklaard deel te nemen aan de jaarlijkse draverij voor manege-instructeurs, die op 8 juni zal worden verreden. Ook zal IJsbrand Chardon op de 30e Dag van het Paard op 30 juli een spectaculair shownummer verzorgen. De beide wedstrijdbanen liggen er ondanks de strenge winter goed bij. Dit gecombineerd met aantrekkelijk prijzengeld en een constructieve samenspraak met de overige banen en in het bij zonder Wolvega teneinde de koersprogramma's waar moge lijk op elkaar af te stemmen, doet Duindigt het seizoen met vertrouwen tegemoet zien. Riagg Rijnmond Noord West en het MFC BAVO Centrum West starten in het kader van het KOPP-project (Kinderen van Ouders /verzorgers met Psychia trische Problemen) in april 1997 met een kinderclub. Deze club is bedoeld voor kinde ren in de leeftijd van acht tot en met twaalf jaar.^die opgroeien in een gezin, waarin één of beide ouder(s)/verzorger(s) psychiatri sche problemen heeft. De situa tie thuis kan door deze proble men erg veranderen en soms is het voor de kinderen erg moei lijk om hiermee om te gaan. De club biedt de kinderen een extra ondersteuning hierbij en de mo gelijkheid om in een veilige sfeer te praten over datgene wat zij thuis ervaren. Bovendien wordt er tijdens de club veel aandacht aan leuke, ontspannende activi teiten besteed. De club start op woensdag 2 april en duurt van 16.00 tot 17.30 uur. Er zijn twaalf weke lijkse bijeenkomsten, die gehou den worden in het Kinderhuis Van Speyk, Van Speykstraat 149 te Rotterdam. Er kunnen mini maal zeven en maximaal twaalf kinderen aan de club deelnemen. Voor meer informatie en voor aanmelding kunnen belangstel lenden op werkdagen tijdens kantooruren contact opnemen met Jacqueline Baetsen of met Elly Lammers van Riagg Rijn mond Noord West, tel. 010- 4453497. De Stelle-Runners houden op 5 april voor de 6e keer de 'Omloop van Goeree. Deze testloop is be doeld als 'vooralje' op de Mara thon van Rotterdam. Het betreft een uniek parcours, mede door natuurgebied de 'Kwade Hoek', over 30 kilometer over de kop van Goeree De start (13.30 uur) en finish zijn te Stellendam bij de ijsbaan (ach ter het busstation). De route loopt over de kop van Goeree en bestaat voor ongeveer 80% uit geasfalteerd fietspad. Het par cours is volledig bewaakt. Er is een duidelijke route- en kilome teraanduiding. Op elk 5 kilome- terpunt bevindt zich een drink- post met water en energiedrank Het inschrijfgeld bedraagt bij voorinschrijving fl. 10,00, op 5 april 12,50. Inschrijvingen, in formatie: 0187-491175 of 0187- 492229. WAT ANDERS DAN TOEKIJKEN WOENSDAG 12 MAART 1997 MÉiüiiiil""'"!""""' UilII SCHIEDAM, Fazantlaan 7 Fraaie HOEKWONING met garage, gelegen op 233m2 eigen grond. Ind.: L-vormige entree met toilet met fonteintje. Gezellige L-vormige woonkamer met moderne, open, witte kunststof keuken v.v. div. inbouwapp.. Fraai aangelegde achter tuin (Z) 1 et.: 3 slaapkamers. Tot plafond betegelde douche ruimte met douche en vaste wastafel. Bijz.: De woning is luxe afgewerkt. Royale achtertuin met onderheid terras. Naast de woning is een royale garage met berging. Tevens aansl. was machine. Hardhouten buitenkozijnen met grotendeels thermo pane beglazing. Te koop met ERA Koper Garantie Plan®. Vraagprijs: 359.000,- k.k. ROTTERDAM, Hogenbanweg 72b Op de rand van Schiedam/Rotterdam-West gelegen, leuke TWEE (voormalig 3) KAMERAPPARTEMENT op de 2e woonlaag met ruime kelderberging in de onderbouw. Ind.: Entree met m.k., toilet en douche. Ruime woonkamer met vaste kasten en een fraaie houten vloer. Aan de achterzijde is een breed balkon. Nette keuken met eenvoudig keukenblok en aansl. wasmachi- ,ne. Klein balkon. Flinke slaapkamer met leuke, houten lambri- zering en houten vloerdelen. Bijz.: Verwarming via gaskachels, warm water via geyser. Bijdrage WE 133,- p.m.. Buitenwerk Tecent geschilderd. Te koop met ERA Koper Garantie Plan®. Vraagprijs: 79.000,- k.k. SCHIEDAM, Parkweg 268 •Ruime 3 (voormalig 4) kamer HOEK-APPARTEMENT op de 6e verdieping gelegen, met leuk uitzicht over een gedeelte van Schiedam. Ind: Royale hal. Grote L-vormige woonkamer, balkon over de gehele, breedte van de woning. Praktisch nieuwe inbouwkeuken (beuken/zwart). Nette badkamer met ligbad en wastafel. Twee flinke slaapkamers. Bijz.: Goed onderhouden, grotendeels v.v. isolatieglas. In hal, keuken, badkamer en toilet ligt een moderne epoxygrindvloer. Goed functionerende WE. Te koop met ERA Koper Garantie Plan®. Oplevering prognose 1e kwartaal 1998. Vraagprijs: 195.000,-- k.k. Senioren wijzen oudere minima op gemeentelijke voorzieningen Veel ouderen zijn niet op de hoogte van financiële voorzieningen. Foto Janssen de Kievith Fotografie NVM Uitstekend onderhouden driekamerappartement op de eerste verdieping, gelegen nabij het centrum van Schie dam. De bijdrage aan de Vereniging van Eigenaren bedraagt 305.- per maand, inclusief voorschot stook kosten. Indeling: entree/ruime hal. Toilet. Woonkamer afm. ca. 5.40x3.50 m. Keuken voorzien van verlaagd plafond met inbouwspots. afzuigkap en gaskookplaat. Twee slaapkamers (afm. ca. 4x3.50 en 3.50x2.40 m), waarvan een met balkon. De badkamer met douche en vaste wastafel is bereikbaar via de keuken. Vraagprijs 93.000.- MAKELAARS/TAXATEURS OG Zo'n 50 miljoen mensen zijn blind of ernstig slechtziend. Vaak is dat mede een armoede-probleem In negen van de tien gevallen leven zij in Azië en Afrika. In Zuidoost Azië wordt zelfs elke minuut een kind blind door een tekort aan itamine A in de voeding Een staaroperatie kost In India f 70, U kunt helpen. Een volledige staaroperatie (vooronderzoek, op name. operatie, maaltijden en na- controle) kost slechts f 70.-. Met uw bijdrage geeft ZIEN iemand uitzicht op een nieuwe toekomst. ZIE V Suchnng Blindheidbotrudine Ontu ikkeling>landen Spruitenbo»iraai t>. 2012 LK Haarlem Telefoon 023 - 534 36 os

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 17