A Gemeente Schiedam Altijd raak, gefeliciteerd! - 95 FLORYN COINTREAU COERERGH BESSENÏ BAILEY'S SONNEMA 18! KINGSTON RUM 15! WAT BETAALT U VOOR DEZE DRANKJES BIJ UW SLIJTER??? TORRES CORONAS jonge jenever IRISH CREAM 99 99 DE BEURS VAN SCHIEDAM Mgr. Nolenslaan 514 I ebe Radio - Cass. - CD-wisselaars - Woofers etc. Wijnstunt!! Eindredactie: Bureau Communicatie Externe Betrekkingen, Tel. (OIO) 246 53 89 VERKEERSMAATREGELEN VERKEERSBESLUIT VOORBEREIDINGSBESLUITEN WET MILIEUBEHEER BESTEMMINGSPLAN GELUIDHINDER BESTEMMINGSPLAN BINNENSTAD BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WET MILIEUBEHEER PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 11, WOENSDAG 12 MAART 1997 CONSUMER ELECTRONICS Hoogstraat 178 010-2732888 Laat de vogeltjes fluiten door eén van de nieuwste Longmill carstereo modellen '97 Robuuste Spaanse wijn 1/1 liter 0.7 liter 1/1 liter TTrSïf 0.7 liter 25S5' 1/1 liter WOENSDAG 12 MAART 1997 11-441 Verkeersmaatregelen in verband met bouw Metro De burgemeester maakt bekend dat een tijdelijke vrijstelling van geldende bestemmingsplan nen is gevraagd ten behoeve van de verkeersmaatregelen tussen Plein 1940-1945 en de nieuw aan te leggen Tweede beneluxtunnel gedurende de bouw van de metro voor een termijn van ten hoogste 5 jaar. Burgemeester en wethouders overwegen om met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de gevraagde vrijstelling te verlenen. De tekeningen liggen daartoe vanaf 13 maart 1997 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op het Stadskantoor, 12e etage (kamer 12.11), Emmastraat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van tijdelijke vrij stelling van de bestemmingsplanbepalingen bij burgemeester en wethouders (t.a.v. ae directeur van de dienst Gemeentewerken, Postbus 61, 3100 AA Schiedam) schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 11 maart 1997 op basis op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1de invalidenparkeerplaatsen op de volgende plaatsen op te heffen door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Havendijk: voor pand nr 174b (kenteken: PX-68-XG) b. Van Leeuwenhoeckstraat: voor pand nr 48a (kenteken: LX-48-FX) c. Bachplein: voor pand nr 175 (kenteken: SF-19-FN) 2. de geslotenverklaring voor alle bestuurders in een richting in de Galileistraat, Halleystraat en Van Musschenbroekstraat zodanig te wijzigen dat ze niet geldt voor (brom)fietsers, aan te geven door het plaatsen van onderborden 3. de volgende parkeerplaatsen aan te wijzen als een invalidenparkeerplaats door het plaatsen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Vlaardingerdijk: nabij pand nr 65b (kenteken: FV-HD-82) b. Broersvest: nabij pand nr 49a (kenteken: PK-27-FT) 4alde parallelweg Burg. van Haarenlaan, tussen de Ch.Th.Storkstraat en de Jan van Zutphenstraat, aan te wijzen als een fietspad in beide richtingen door het plaatsen van het bord model Gil bijlage I RW; 4a2. het beperkt eenrichtingsverkeer op de parallelweg Burg. van Haarenlaan, tussen de Ch.Th.Storkstraat en de Jan van Zutphenstrraat, op te heffen door het verwijderen van de borden model C2 en C3 bijlage I RW met onderbord; 4a3. de Jan van Zutphenstraat, tussen de Burg. van Haarenlaan en het parkeerterrein, over een lengte van ca. 15 meter, aan te wijzen als een fietspad in beide richtingen door het plaat sen van het bord model Gil bijlage I RW; 4bl. de geslotenverklaring voor alle bestuurders behalve (brom)fietsers op de parallelweg Burg. van Haarenlaan, tussen de J.C. van Markenstraat en Ch.Th. Storkstraat, in te trek ken door het verwijderen van de borden model C2 en C3 bijlage I RW met onderbord; 4b2. aan de zuidzijde van de parallelweg Burg. van Haarenlaan, tussen J.C. van Markenstraat en Ch.Th. Storkstraat, het parkeren te verbieden door het plaatsen van het bord model El bijlage I RW; 4cl de Burg. Honnerlage Gretelaan, ten oosten van de Parkweg, over een lengte van ca. 60 meter, in westelijke richting gesloten te verklaren voor alle bestuurders benalve (brom)fietsen, aan te geven aoor het plaatsen van de borden model C2 en C3 bijlage I RW met onderbord; 4c2. de laad- en loshaven aan de zuidoostzijde van de Burg. Honnerlage Gretelaan, nabij pand nr 91, in te trekken door het verwijderen van het bord model E7 bijlage I RVV met onderbord; 4dl. de voetgangersoversteekplaatsen in de Burg. Honnerlage Gretelaan, aan beide zijden van de Parkweg, te verwijderen; 4d2. de voetgangersoversteekplaats in de Parkweg, ten noorden van de Burgemeester Honnerlage Gretelaan, te verwijderen 4el. het parkeren aan beide zijden van de Burg. Honnerlage Gretelaan, tussen het Officierenpad en pand nr 357, te verbieden door het plaatsen van het bord model El bij lage I RW; 4e2. de voetgangersoversteekplaats in de Burg. Honnerlage Gretelaan, ten zuidwesten van de Damlaan, te verwijderen; 4e3. de voetgangersoversteekplaats in de Burg. Honnerlage Gretelaan, ter hoogte van pand nr 159, te verwijderen; 4e4. alle fietsstroken in de Burg. Honnerlage Gretelaan, te verwijderen; 4f. 4g- 4hl het Officierenpad nabij de Noordvestsingel af te sluiten voor alle bestuurders behalve (brom)fietsers door het plaatsen van een wegneembare paal; de voetgangersoversteekplaatsen in de Burg. Honnerlage Gretelaan, aan beide zijden van de Nieuwe Damlaan, te verwijderen; de voetgangersoversteekplaats in de Burg. Honnerlage Gretelaan, ten zuidwesten van de Stulemeijerlaan, te verwijderen; 4h2. de Burg. Honnerlage Gretelaan, tussen de P.J.Troelstraaan en de Burg. Stulemeijerlaan, voor alle bestuurders behalve bestemmingsverkeer, in de richting van de Thorbeckesingel, gesloten te verklaren, door het plaatsen van de borden model Cl bijlage I RW met onderbord; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na datum van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de presi dent van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Dit besluit is verzonden naar de Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland en diverse belangenor ganisaties op het gebied van het verkeer en vervoer. Informatie kan worden ingewonnen bij de neer Braam (tel. 2465404) of de heer Bogerd (tel. 2465616) van de dienst Gemeentewerken. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt op de 5e etage van het Stadskantoor, gedurende een termijn van 4 weken na datum van deze bekendmaking. De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 3 februari 1997 de volgende voorbereidingsbesluiten heeft genomen: 11 Nieuwland 2) het perceel Groeneweg 22. Bovengenoemde voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van de dag nadat zij zijn gepubliceerd en liggen ter inzage op het Stadskantoor, Emmastraat 1, kamer 12.11 (12e etage). Kennisgeving ontwerp-beschiklcingen Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een vergun ning ingevolge de Wet milieubeheer. Als de vergunning voorschriften niet meer toereikend zijn voor de bescherming van het milieu heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid de vergunning ambtshalve te wijzigen, aan te vullen en/of in te trek ken. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ont werp van de aanpassing van de vergunning (ontwero-beschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). tAitieudienst Rijnnto Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen om voorschriften van de op 8 maart 1994 aan Noort Klimaatservices verleende vergunning ten behoeve van een inrichting voor het inbouwen van auto-airconditioning en reparatie van koelers en radiatoren voor de industrie aan De Hoopstraat 15 te Schiedam krachtens artikel 8.23 van de Wet milieubeheer ambtshalve te wijzigen, aan te vullen, in te trekken. De aanpassing heeft betrekking op hoofdstuk 5,7 en 10 van de geldende milieuvergunning. Inzage U kunt de ontwerp-beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 12 maart 1997 tot en met 25 maart 1997 tijdens de werkuren inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden ingezien in het kan toor van de DCMR na telefonische afspraak (010) 4 273 414. Na bovengenoemde periode is tot en met de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Schriftelijke bedenkingen kunt u tot en met 25 maart 1997 inbrengen bij burgemeester en wethouders van gemeente Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt indien u daarom in een aparte brief bij de van persoonlijke gegevens ontdane bedenkingen vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen indien u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerp-beschikking, of indien u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet tot het inbrengen van bedenkingen in staat bent geweest. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen over de ontwerp-beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M.de Reuver de DCMR, telefoonnummer (010) 4 273 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer: (010) 4 273 402). Projectnr: 401289 Gedeeltelijke goedkeuring bestemmingsplan 'Nieuwland HoUandiaterrein 1995' Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 28 januari 1997 het bestemmingsplan 'Nieuwland HoUandiaterrein 1997' gedeeltelijk hebben goedgekeurd. Het bestemmingsplan voorzag in de bouw van appartementen op een deel van het voormalige HoUandiaterrein. Voor zover het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-HoUand tot onthouding van goed keuring strekt, kan een ieder binnen een termijn van zes weken na de datum van deze publica tie (derhalve tot en met 23 april 1997) beroep insteUen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor zover het besluit strekt tot goedkeuring, geldt dit voor degene die zich tijdig tot het college van Geputeerde Staten heeft gewend alsmede voor degene die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich tot het coUege van Gedeputeerde Staten te wenden. Het besluit ligt daartoe met het bestemmingsplan ter inzage op het Stadskantoor (12e Etage, kamer 12.11, kantooruren van 8.30 - 12.30 uur), Emmastraat 1. Concept-verzoek hogere grenswaarde geluidhinder ten behoeve van bedrijfswoning natuureducatiecentrum Groeneweg 22 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken ingevolg het bepaalde in de Wet geluidhin der bekend dat een akoestisch onderzoek is uitgevoerd met betrekking tot een bouwplan voor een bedrijfswoning bij het op te richten natuureducatiecentrum op het perceel Groeneweg 22. Uit dit onderzoek is gebleken dat de voorkeurswaarde die binnen de bouwlocatie krachtens de Wet geluidhinder geldt door de geluidbelasting wordt overschreden. Burgemeester en wethouders zijn voornemens Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland te verzoeken voor de onderhavige locatie een hogere grenswaarde vast te stellen. Het concept-verzoek ligt vanaf donderdag 13 maart 1997 gedurende twee weken weken (tot en met woensdag 26 maart 1997) voor een ieder ter inzage op het Stadskantoor, 12e etage (kamer 12.11), Emmastraat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder dit concept-verzoek inzien en hierover schriftelijk opmerkingen maken bij de directeur a.i. van de dienst Gemeentewerken, Postbus 61, 3100 AB Schiedam. Voorts zal op woensdag 19 maart 1997 om 9.00 uur in kamer 12.11 (12e etage) van het Stadkantoor een hoorzitting aangaande dit concept-verzoek worden gehouden Uitwerking bestemmingsplan 'Binnenstad' ten behoeve van functiewijziging pand Lelièndaal 23 Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn medewerking te verlenen aan de huisvesting van een Boddaertgroep in het pand Leliëndaal 23. Het pand is thans in gebruik als woning. Zowel de huidige woning als de huisvesting van de Boddaertgroep zijn in overeenstemming met het bestemmingsplan 'Binnenstad'. Voor de woning is echter enige jaren geleden een uitwerkingsprocedure gevoerd. Het verzoek ligt gedurende een maand vanaf 13 maart tot 13 april ter inzage op het Stadskantoor, (kamer 12.11, 12e etage, kantooruren van 8.30 uur - 12.30 uur) Emmastraat 1. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen tot medewerking schriftelijke bezwaren indienen bij de directeur a.i. van de dienst Gemeentewerken, Postbus 61, 3100 AB Schiedam. Belanghebbenden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de hoofdaf deling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, 8e etage Stadskantoor, Emmastraat 1, elke morgen van 08.45 - 10.30 uur, telefoon: 2465511. Voor niet-technische informatie en inzage in (archief-)stukken kunt u tot 12.00 uur terecht aan de balie op de 8e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen: C. Broer Elisabeth Koetenstraat 3 E. de Keijzer Veldpad 12 F. Jansen Oosterstraat 90 Van Gelderen Nieuw-Mathenesserstr.25 A.A.H.M. Peters Polderweg 230 Ingekomen sloopaanvragen/sloopmeldingen: Rijnmond Recycling Scniekade 36 NBM Bodemsanering woning vergroten dakkapel bouwen dakkapellen vergroten loods verbouwen 2 dakkapellen verbouwen asbest golfplaten verwijderen Nieuwe Waterwegstraat 62 gevelontmanteling Verleende bouwvergunningen/meldingen (incl. datum verlening): (datum verlening: 07-03-1997) R de Wit A. Cimtay J.W.P. Steenbruggen M. Tettelaar-Hartman Apotheek 't Gouden Hert Politie Rotterdam RijnmondBijdorpplein 1 J.A. Govaart Mariastraat 12 Wijkvereniging Bijdorp Schietbaanstraat 32 M.L. Muda Kethelstraat 22 Mina Krusemanstr. 21 en 23 bergingen bouwen Westfrankelandsestraat 99 woning vergroten Van 't Hoffplein 5 AI Anna van Burenstraat 19 Sint Liduinastraat 58 a womng verbouwen serre bouwen apotheek vergroten politiebureau vergroten pand verbouwen wijkgebouw vergroten woning verbouwen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in werking getreden besluit (verleende-/geweigerde bouw- en sloopvergunning) binnen zes weken na de datum van het verlenen/weigeren van de beschikking een gemotiveerd bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de apenbare ver] Monumentencommissie Schiedam in ks i kamer 5.07 van het Stai Schiedam Datum: 25 maart 1997 j van de Welstands- en skantoor, Emmastraat 1, Woningstichting Noordvest F. Jansen A.A.H.M. Peters C. Broer Elisabeth A.J. Jansen Van Gelderen D.F. Houkes P.L. Boon W.A.M. Bergwerf Nieuwland-noord Oosterstraat 90 Polderweg 230 Koetenstraat 3 Nassau Dillenburgstraat 9 Nieuw-Mathenesserstr. 25 Smetanalaan 34 Basilicumveld 17 Rhoonsestraat 8 48 kopgevels renoveren/isoleren dakkapellen vergroten 2 dakkapellen verbouwen woning vergroten berging bouwen loods verbouwen woning verbouwen dakkapel bouwen dakkapel bouwen tAiVieudienst Rijn Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. In dat geval dient u een afspraak te maken over het juiste tijdstip met het secretariaat, telefoon nummer: 246 55 03. Melding art. 8.19 Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kunnen hebben voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorza ken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aan tal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Een verleende vergunning geldt in principe ook voor veranderingen van de inrichting die geen, dan wel uit sluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. Voor een dergelijke verandering hoeft dan geen vergunning te worden aangevraagd, maar kan volstaan worden met een melding hiervan aan het bevoegd gezag. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende meldingen op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 5 februari 1997 is een melding ontvangen van MAK voor een aannemingsbedrijf b.v. aan de Hoofdstraat 195 te Schiedam. Het betreft een wijziging van de bouwmaterialenopslag in een caravanstalling (308635). 2. Op 6 februari 1997 is een melding ontvangen van B.G.S. voor een Sociale Werkvoorziening aan de Van Berckenrodestraat 6 te Schiedam. Het betreft het uitbreiden van de produktieruimte, waar handmatige inpakwerkzaamhedenplaats vinden (314201). Voor deze projecten kan volgens de melder worden volstaan met een melding, omdat de pro jecten geen nadelige gevolgen of uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor net milieu. Inzage De meldingen en de overige van belang zijnde stukken kunt u van 12 maart 1997 tot en met 25 maart 1997 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (telefoonnummer (010) 4 273 402). Inlichtingen Voor informatie over de meldingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 4 273 340. Voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer (010) 4 273 402). Projectnr: 308635, 314201 1^95" 8! ■l6?8J bruin-wit, 0.7 liter GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR Aanbiedingen geldig 13 t/m 19 maart

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 2