'Ik hang daar goed' Persoonlijke aandacht en zorg voor economsiche situatie van de klant is het uitgangspunt van het Klaasse Klaasse beleid. Schiespoor op de radio Melancholische liedjes over tragikomische tegenslag Gezelligheid op Rotterdamse Saxofoondagen Start-up manager PER Shell Pernis: Queen-special bij Radio Schiedam 'Een bruid kwam op bezoek' Koor zoekt nieuwe leden HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM WOENSDAG 12 MAART 199711-1443 Press Service 0546-576525 SCHIEDAM Een aantal leden van Schiespoor komt donderdag 13 maart op de radio aan het woord en ver tellen over hun fascinerende hobby. In het programma 'De Schatkamer' op Radio 5 voert Harry Wibier van de RVU om 14 uur de luiste raars mee naar de bronnen van de modelspoorhobby. Er wordt een bezoek gebracht aan de bekende Fleisc- hmannfabrieken in Neuren berg en tevens wordt de grootste speelgoedbeurs in die stad bezocht. Paul van de Lugt vertelt over zijn O-spoorbaan in zijn tuin en Ed Nijpels komt aan het woord en vertelt over zijn Marklinbaan thuis. In febru ari werden de opnamen in het clubhuis van Schiespoor ge maakt, waar in de grote zaal opnamen zijn gemaakt bij de in aanbouw zijnde clubbaan. Ook werd een bezoek ge bracht aan verpleeghuis DrieM aasStede, waar werd gereden en gesproken bij de baan die Schiespoor ruim twee jaar geleden bouwde voor de bewoners en waar voor Schiespoor destijds de Taconisbeker won die door de Nederlandse Vereniging van Modelbouwers voor dit project werd toegekend. Nog steeds komt iedere vrijdag een aantal bewoners rond de modelspoorbaan bijeen. Ook daarover zal een lid van die modelclub vertellen, samen meteen lid Van Schiespoor die de modelspoorochtenden begeleidt. door LUCELLE SCHF.FFERLIE WATERWEG Zet twee saxofonisten bij el kaar en ze beginnen meteen een verhandeling over een mondstuk, een riet of bladmuziek. Of ze bij de Harmonie Oefening Baart Kunst spe len of vakstudent zijn aan het conservatorium, saxofonisten zijn maf van hun instrument. Tenminste, dat is de conclusie van Tom de Vette, docent hoofdvak klassiek saxofoon aan het Maasstedelijk conservatorium, die met col lega Dick de Graaf het initiatief nam voor de tweede editie van de Rotterdamse Saxofoonda- gen. Eind februari was het zover in het Rotter dams Conservatorium. „Als jongetje van tien jaar begon ik met saxofoon spelen bij de.Schiedamse harmonie Sint Radboud. Daar zat ik naast ome Henk mijn partijtje mee te blazen. Het aardige is dat ik zaterdagmorgen 22 februari weer met ome Henk en Radboud een concert gaf. Ondertussen is ome Henk al 83 jaar en blaast hij niet alles meer mee." Tom de Vette hanteert al tweeëndertig jaar de saxofoon. Hij raakt er niet op uitgekeken en niet over uitgepraat. In zijn woning in Overschie hangen saxofoonpren- ten aan de muur, draagt zoonlief Koen van zeven maanden een trui met saxofoontjes en blijkt part ner Lara Groen saxofoniste en docente aan een muziekschool in Zeeland. Voor het leven Je bent gegrepen door de sax, of niet. Een instru ment dat je hele leven mee gaat. Tom de Vette: „Wie aan het bespelen van een saxofoon begint, gaat er meestal wel mee door. Dat constateer ik als ik naar mijn leerlingen aan de Nieuwerkerkse muziekschool kijk. Ze beginnen op een leeftijd van negen, tien jaar op een altsax. Bij een leeftijd van vijftien jaar stappen verscheidene leerlingen over op een tenorsax, dan kan je al spreken van een bewuste keuze. Men muciseert zijn leven door op de sax, in tegenstelling tot bijvoorbeeld mensen die een keyboard aanschaffen. Na een jaar heb je alle knopjes wel gehad en ruim je dat ding op." De Saxofoondagen waren met name bedoeld om een impuls te geven aan het samen spelen van het instrument. „Dat levert een enorme motivatie op", weet De Vette. „Je hoort nieuwe stukken, je leert collega-saxofonisten kennen, je steekt er heel veel van op." Voor de vakstudentent werden twee mas- terclasses georganiseerd, van de Hongaarse jazz saxofonist Tony Laktos en de Franse klassieke saxofonist Jean-Yves Fourmeau. SCHIEDAM In theatercafé De Teerstoof is nog tot half april werk te zien van de Vlaardingse kunstenares Annette Braad. Zij exposeert daar in de foyer twaalf schilderijen en tekeningen. Bestaand werk, met verschillende thema's. „Ik hang daar goed. Mensen zeggen dat het werk daar past", zegt ze. Annette Braad voelt zich met haar kunst altijd thuis in het theater. „Ik heb er speciale werken voor uitgezocht, met toepasselijke titels." Ze doelt op creaties als 'What's behind the curtain?', 'Razende Grimas' en 'Cadiz, ogenblikken zonder reserve'. „Ik ben het gewend om op zulke plekken te hangen. Zelf houd ik meer van de combinatie van theater, schilderijen en kostuums. Vergelijk het met wat jaarlijks in Vlaardingen in het Hof gebeurt." De Vlaardingse was al eens eerder benaderd door De Teerstoof om kostuums te exposeren, maar dat ging op het laatste moment niet door. „Jammer, want die combinatie had ik heel leuk gevonden. Maar nu is het ook goed", aldus Annette Braad die momenteel in haar atelier druk bezig is met een serie zelfportret ten. Haar werkplek is gevestigd aan de Landstraat 53 in Vlaardingen, tel. 2340482. Theatercafé De Teerstoof is te vinden aan de De yiaardi kunstenares Annette BraaJ werkt thuis aan een serie zeifPortretten. Ander werk is Nieuwstraat 12 in Sch.edam, tel. 4264356. momenteel te zien in De Teerstoof. SCHIEDAM Radio Schie dam zendt woensdag 12 maart van 18.00 tot 21.00 een special uit over de legendarische Britse popgroep 'Queen'. In de drie uur durende uitzending komen alle hits van deze groep voorbij. Naast muziek en informatie over Freddy Mercury, Brian May, John Deacon en Roger Taylor, komt de voorzitster van de Ne- derlande Queen-fanclub naar Schiedam om nog het één en ander te vertellen. Radio Schie dam is te ontvangen op de kabel op 96.1 en in de ether op 106.7 FM. SCHIEDAM In april is het alweer een jaar geleden dat de Schiedamse vestiging van Klaasse Klaasse Accountants en Belastingadviseurs is verhuisd naar een nieuw modern kantoor aan de Koekoekslaan 39. De locatie is goed bereik baar en parkeren levert geen probleem op. De ligging van het kantoor is strategisch. Midden tussen de bedrijvigheid van Schiedam. SCHIEDAM Een rauwe romanticus met een donkerbruine stem: ogenschijnlijk uit het niets verscheen Maarten van Roozen- daal op de Nederlandse podia en veroverde samen met bassiste Kim Soepnel al snel publiek, pers en de hoofdprijs van het Kleinkunst festival Amsterdam. Met melancholische liedjes over mislukkende mensen en tragikomische tegenslag. Het zijn wrange verhaaltjes waarin vaak een verrassende draai verborgen zit. Maarten van Roozendaal brengt een fascinerend mengsel van weemoedige bluessongs en bijna cabareteske, komische liedjes waarbij hij een eigen wereld schept. Kim Soepnel zet op de contrabas een mooie laag weemoed en luie swing onder het geheel. Deze tweeëenheid is op 14 maart te zien in theater de Teerstoof. De aanvangstijd is 20.30 uur, kaartjes kosten 19,50 per stuk. Jan-Willem de Boer presenteert zaterdag 15 maart het Smartlap- penfestijn. Voor de pauze treden de Moeders in Nood op. Zij zingen wat ze hebben meegemaakt, en dat is nogal wat! Na de pauze barst de strijd los om de van Diggelen (Sm)Artiesten Trofee. Uit de voorronden bij café van Diggelen op I maart zijn vier deelnemers doorgegaan naar de finale: Peter Ferrari, Erik De Sire, De Fruitella's en Twee meter Peter. Deze avond is uitver kocht. Voor de kinderen wordt zondag 16 maart de spannende voorstel ling 'Echte Helden' opgevoerd door Theater Mijn Broer. De twee broers Barkus en Coronel gaan de strijd aan om koning te worden. Om uit te maken wie de nieuwe koning wordt, krijgen zij te maken met de vier oerelementen: water, vuur, aarde en lucht. Kinderen kunnen zelf meespelen. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf vier jaar. Aanvangstijd is 14.00 uur en een kaartje kost 7,50. Reserveren is mogelijk van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur, tel. 4269563. Romanticus Maarten van Roozendaal met Kim Soepnel op contrabas. SCHIEDAM Het Schiedam se mannenkoor 'In Honorem Dei' zoekt nieuwe leden. Het koor zingt muziek die al eeuwen gezongen wordt, zoals meer stemmige missen van Haydn, Mozart en Schubert en het be kende Gregoriaans. Uitvoerin gen zijn wekelijks op zondag ochtend in de Basiliek van de Heilige Liduina (Singelkerk) om 10.15 uur, tijdens de hoogmis. Het koor bestaat 116 jaar en wil zich bij het gereedkomen van de renovatie van de Basiliek goed presenteren. Daarom wil het koor uitbreiden. Voor de nieuwe leden is het min der belangrijk om noten te kun nen lezen dan de inzet waarmee wordt gezongen. Elke dinsdaga vond wordt er gerepeteerd, met na afloop een gezellig samenzijn. Voor nadere informatie: Loek Smit, tel. 4164185 na 19.00 uur of Gabry Olsthoorn, tel. 4373913. Op verzoek wordt een folder gestuurd. ROMMELMARKT Wijkvereniging Groenoord e.o. houdt op zaterdag 15 maart van 10 tot 16 uur een grote rommelmarkt in Boerderij Land- vreugd aan de Sweelincksingel 7. De opbrengst komt ten goede aan wijk- activiteiten, waaronder vooral gezel lige middagen voor ouderen. SCHIEDAM Toneelvereni ging Intermezzo speelt zaterag 15 maart in de aula van Scholen gemeenschap Spieringshoek het toneelstuk 'Een bruid kwam op bezoek' in drie bedrijven. Het geheel staat onder leiding van Dhr. P. de Kaper. Kaarten kos ten 10,- per stuk en zijn te verkrijgen in de Scholengemeen schap aan de Van de Brugghen- laan 2-6, of kunnen worden ge reserveerd via tel. 4267199, 4266408 of 4265349. De zaal gaat open om 19.30 uur, de voorstelling begint om 20.00 uur. Na afloop is er bal. onderwijs en het bedrijfsleven. Klaasse Klaasse is ondermeer sponsor van het onlangs geopende Wooninformatiecen- trum. Hans Klaasse: „Als geboren Schie dammer voel ik me sterk verbonden met de stad en ons kantoor wil zich mede inzetten om de economische ontwikke ling van Schiedam te stimuleren." Klaasse Klaasse Accountants en Belastingadviseurs Koekoekslaan 39 3121 XJ Schiedam Telefoon 010-470 54 66 Fax 010-470 32 20 WATERWEG -Ingenieur Roel Cornelisse van Shell Pernis verhaalt in deze krant de komende maanden over zijn ervaringen bij het inge- bruiknemen van de nieuwe olieverwerkende-fabrieken. Cornelisse is start-up mana ger van PER het omvang rijke moderniseringsproject van de Shell Raffinaderij bij Pernis. „Het ingebruik nemen van nieu we fabrieken heeft wel wat weg van het ingebruik nemen van een nieuwe auto. Je begint zo'n nieu we auto eerst op je gemak te bestuderen. Met de brochure en het testrapport in de hand vorm je je een beeld: met welke snufjes is hij uitgerust, wat is zijn ver bruik en om de hoeveel kilome ter moet je hem naar de garage brengen en wat moet er dan ge beuren? Als dat je allemaal bevalt, ga je een proefritje maken. Voorzich tig probeer je hoe hij zich ge draagt op de weg. Als je ervarin gen overeenkomen met je ver wachtingen dan ontspan je en ga je langzamerhand wat sneller Ingenieur Roel Cornelisse (rechts), start-up manager van het PER project van de Shell Raffinaderij Per nis. door het verkeer. Met nieuwe fabrieken is het wat ingewikkel der, maar het principe eigenlijk hetzelfde. De afgelopen twee jaar zijn we met de mensen die straks de nieuwe installaties moeten bedienen en onderhou den op ontdekkingstocht door de fabriek geweest. Eerst op pa pier en in de computer en naar mate de constructie vorderde, ook steeds meer in de fabrieken zelf. Daarmee hebben we die fa brieken goed leren kennen. Op dit moment zitten we zo langza merhand in de fase dat we bij de eerste fabrieken voorzichtig aan het proberen zijn hoe zij reage ren. Dat doen we natuurlijk met onschuldige stoffen als lucht en water en later ook stikstof. We simuleren het proces. Systeem voor systeem lopen we na of het werkt en of het doet wat we verwachten. Als het klopt: pri ma. Dan gaan we met zelfver trouwen over naar het volgende van de 1400 systemen. Niet te snel Die testen verlopen tot nu toe voorspoedig. De kunst is om dat ook zorgvuldig te blijven doen. De tijdsdruk is hoog en de vaart moet er in blijven, maar we moe ten ook niet te snel willen gaan. We lopen daarbij zelfs tegen cul tuurverschillen op. In ons team zitten ervaren start-up opera tors. Mensen, veelal met een bui tenlands paspoort, die in allerlei hoeken van de wereld oliefabrie- ken in gebruik hebben genomen. Die 'oliecowboys' draaien hun hand niet om voor 80-urige werkweken en begrijpen er maar weinig van als je ze vertelt dat ze hier maar 40 uur mogen werken. Soms levert het hoge tempo ook wel eens grappige situaties op. Het isoleren van leidingwerk is een van de laatste klussen en dat vindt nu nog volop plaats. In een overijverige bui had iemand niet alleen het leidingwerk geïso leerd, maar zelfs ook een steiger- pijp. Je kunt zorgvuldigheid ook overdrijven." Tom de Vette (midden), die zijn muziekcarrière hegon hij het Schiedamse Sint Radboud: 'Aan een sax raak je verslingerd. Zeventien jaar geleden werd in Vlaardin gen het degelijke fundament gelegd voor het huidige Accountants- en Belastingad- vieskantoor Klaasse Klaasse. Het kan toor richt zich op het midden- en kleinbe drijf en heeft inmiddels vier vestigingen in respectievelijk, Schiedam, Rotterdam, Spijkenisse en Vlaardingen. Het totale personeelsbestand is gegroeid tot 60 personen. „Inderdaad een spectaculaire groei", beaamt directeur Hans Klaasse (43), „en om te achterhalen waardoor wij bij onze opdrachtgevers zo hoog scoren lieten wij onlangs een „klant tevredenheids-onderzoek" uitvoeren. Daaruit bleek dat men de betrokkenheid van Klaasse Klaasse, de praktische advisering en het meedenken bijzonder op prijs stelt. En dat is onze doelstelling ook altijd geweest, niet alleen maar den ken in termen van „credit en debet" maar meedenken met bijvoorbeeld meerjaren- strategieën, fiscaal-juridische zaken en bemiddelen en adviseren als dat nodig blijkt. Klaasse Klaasse werkt met een jong enthousiast team van accountants en belastingadviseurs". Directeur Hans Klaasse is voorzitter van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en vervult diverse bestuursfuncties binnen het FOTO. ERIC STEENSMA I f Oliecowboys isoleren in de haast af en toe ook een steigerpijp foto JANSSEN KIEVITH FOTOGRAFIE

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 7