Peugeot Tulip onderscheiden Opel Omega Edition Sport: comfort in een snelle jas Vernieuwde Honda NSX zet strepen op het asfalt AutoSalon Genève pakt uit met primeurs en conceptcars Auto - \ferk&&r - Sport - Onderhoud - Techniek WOENSDAG 19 MAART 1997 12-449 Ccflcpfort redactie service iveekbLaden uuegener Deze pagina ward In opftactt van uw krant vervaardigd door: Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4699362 Het Peugeot Tulip vervoersplan is onderscheiden met de ASNE- Award. Deze Award is uitgereikt door de Nederlandse sectie van de 'Association des Véhicules Electriques Routiers d'Europe'. dl Links: Op de Autosalon van Gerieve toonde Seat de Arosa. Een compleet nieuw model waar mee Seat het gamma verder uitbreidt. Met een lengte van 3,6 meter behoort de Arosa tot de compactste modellen op de markt. Toch is er in het interieur voldoende ruimte voor vter volwassenen en flink wat baga ge, Öe Arosa zal vooralsnog geleverd gaan worden met keus uit twee benzinemotoren. De kleinste motor -1,0 Ster tevert 37 kW <50pk). De t ,4 liter motor is goed voor 44 kW De Arosa komt in drie uitrustingsnivo's naar Nederland: Comfort, Electnc en Sport. De wagen wordt rond de zomer leverbaar Prijzen en exacte uitrusting zijn nog niet bekend nemotor voor de gefacel ifte Corsa was het grote nieuws bij Opel Tulip staat voor 'Transport Urbain Libre et Public', ofwel voor individueel openbaar stadsvervoer. Tulip bestaat uit een netwerk van elektrisch aangedre ven huurvervoermiddelen. Er is een centraal beheerpunt. De gebruikers van de Peugeot Tulip zijn abonnees. Zij krijgen een persoonlijke afstandsbediening, die hen in staat stelt het vervoersmiddel te gebruiken en waarmee tevens gecommuniceerd kan worden met het centrale beheerpunt. Tulip biedt voorde len van een privé-auto (bewegingsvrijheid, gemak) alsmede die van het open baar vervoer (geen investering, geen onderhoud). Bij het Tulip-station aange komen wordt het voertuig via stroominductie geladen. Tulip is bekroond omdat het volgens de jury in de toekomst een grote rol kan gaan spelen in druk bevolkte gebieden en daar een bijdrage kan leveren aan de oplossing van het mobiliteitsprobleem. Opel heeft de Omega in een snelle jas gestoken. Want als Edition Sport werd zowel de sedan als de wagon extra sportief aangekleed en uitgerust met een 2.0-16V motor of 2.5 liter V6 krachtbron. Brede 225/50 banden op massieve 16 inch lichtmetalen velgen en een met 30 millimeter verlaagd onderstel geven bij de eerste oogopslag al aan, dat het hier om een speciale Omega gaat. In het interieur zorgen Recaro kuipstoelen voor het zitgenot. Verder valt in het interieur de carbon-look afwerking op van de versnellingskop, deurbekleding en delen van het dashboard. Naast de sportieve karaktertrekken kenmerkt de Edition Sport zich door een royale uitrusting, met ondermeer airco en electronische klimaatregeling, ABS, radiografisch bedienbare centrale vergrendeling, lichtmetalen velgen met 22550VR16 banden en multi-functie display met check control en board computer. De prijzen van de nieuwe Omega Edition Sport beginnen bij 63.950 gulden, voor de 2.0-16V sedan uitvoering. Sonrt V Honda heeft in Genève een nieuwe versie van de NSX gepresenteerd. Nieuw zijn: de krachtige 3,2-liter V6-motor, de zes-versnellingsbak en een aantal verbeteringen aan remmen en stuurinrichting. De nieuwe Honda NSX neemt alle uitstekende eigenschappen van zijn voorganger over: dé verfijnde, geheel alluminium carrosserie - de sensationele wegligging - het immense motorvermogen - en het lichte en comfortabele interieur. De nieuwe 3,2 liter grote motor is een normaal aangezogen VTEC meesterwerk, dat nu een vermogen levert van 206 kW (280 pk) bij 7300 tpm en een uitzonderlijk hoog maximum koppel van 298 Nm bij 5300 tpm. Deze motor gaat vergezeld van een geheel nieuwe, compact gebouwde 'close ratio' zes-versnellingsbak. Naast de nieuwe handgeschakelde 3,2-liter V6-motor wordt een 3,0-liter motor met 188 kW (256 pk) in combinatie met automatische transmissie geleverd. De op de Formule 1-ervaring gebaseerde F-matic automaat biedt de NSX-rijder de keuze: zelf schakelen met een stuurkolompookje zonder te hoeven ontkoppelen, of het gemak van een conventionele automaat. Blik op heden èn toekomst door Anjès Verhey In het vlak bij het vliegveld van Genève gelegen Palexpo-complex toonden de autoconcerns van 6 tot 16 maart hun nieuwe of vernieuwde model len. Hoewel onze RAI een steeds internationaler karakter krijgt bewaren veel exposanten hun 'hottest news' nog steeds voor de centraal in Europa gelegen Geneefse show. Voor het grote publiek beperkte het nieuws zich echter tot negen merken die met geheel nieuwe, of varianten op reeds bestaande modellen optraden. Zoals steeds is Genève echter ook toneel voor de vele kleine, exclusieve merken die er hun vaak in uiterst kleine serie vervaardigde kunstwerken laten zien. Tijdens een intensieve speurtocht door de in de voorjaarszon behoorlijk benauwd geworden hallen verzamelden wij voor u een aantal wereldpri meurs, wat toekomstvisies en een paar aantrekkelijke smaakmakers. Het aanbod op de show liep van onge veer fl. 18.000,-- tot ruim fl. 500.000,—. Voor dat laatste bedrag rijdt u dan wel heel exclusief in een Rolls Royce Touring. Loopt u even mee...? Dan komen we bij de nieuwe Corvette. Chevro let toont haar sportiefste voorlopig alleen als coupé met uitneembaar dak. En jawel, de 'Vette' heeft nog steeds een plastic body en opwindende vormen. Verderop staat het merk Gigliato. Eind 1997 wil deze Japans-Italiaans- Duitse firma de exclusieve markt bestormen met de 'Aerosa'. Een razendsnelle tweezitter die tussen Fer rari en Porsche is geposi tioneerd (en geprijsd...). We stappen de Suzuki- stand op. Meest in 't oog springend is er de Wagen R Een compacte ruim te-auto met talloze varia bele mogelijkheden die een zeer breed, jong pu bliek beslist zal aanspre ken. Groot nieuws ook bij Audi. In de gedaante van de nieuwe A6 toont het concern tot welke perfec tie men in staat is. Bijzon der geslaagd is de achter zijde die geheel nieuwe designwegen inslaat. Daewoo blijft verrassen. Behalve de Shiraz con- ceptcar en de Lanos ge naamde cabriolet zien we een nieuwe middenklas ser, de JIOQVIOO. Hij komt in plaats van de Es- pero en is als sedan en stationwagon leverbaar. Alle Daewoo's dragen voortaan de al op de La- nos-cabrio getoonde grille die door Ital-design is ontwikkeld. Bij Volkswagen zien we voor 't eerst de Variant uitvoering van de nieuwe Passat. De bagagqlaad- ruimte kan variabel wor den vergroot tot maar liefst 1600 dm3 (liter). Op de Peugeot-stand al weer 'ruim nieuws'. Be halve de heet begeerde reeds bekende 406-coupé staat er immers een handi ge Break-uitvoering van de nieuwe 306-lijn. In de fraai getekende achterzij de heeft de wagen een ba gageruimte van 442 dm3. Rover verrast ons met een nieuwe vorm op het oor spronkelijke Miniconcept. Maar wat moeten we nog lang wachten op de kleine schat. De 'Spritual' zal, als-ie al komt in twee- en vierdeurs uitvoering uw hart veroveren. Dan staan we op de Hy- undaistand oog in oog met de nieuwe Hl. Het is een maxibus die een zeer veel zijdig karakter heeft. Hij is zowel voor commerciële doeleinden als voor parti culier gebruik bedoeld. Tot maximaal negen(!) personen kunnen in hem mee. Brandnieuw en toe komstwijzend is de kleine Arosa. 'Het nieuwe auto formaat' volgens Seat. Het is een kleine kwali teitsauto die laat zien dat je je met zo'n kleintje al lerminst hoeft te behel pen. Formaat en vormge ving resp. Renault Twin- go en Fiat Cinquecento. We lopen door naar de prachtige en kostbare stand van Mercedes- Benz. We worden er deel genoot van het vervolg op de 'never-ending story' van de compacte A-klasse. Maar nu komt hij er dan toch aan. In september is het zover. Hij heeft het formaat van een Polo maar het karakter van de C-klasse. De voeten branden en wat is het hier warm... Honda. Behalve enkele concept cars waaronder de bloed- stolllend mooie SSM is de eerste vierwiel aangedre ven vrijetijdsauto van het merk hier het grootste nieuwe. Hij heeft een au tomatisch op vierwielaan- drijving schakelend sys teem dat op gladde onder grond in werking treedt. Voorts is er een Civic- combi en blijft de vijf- deurs Civic nog heel even 'geheim'. Bij de Franse carrossier Heuliez verliezen we ons even in de 'Intruder'. Dat is een op Mercedestech- niek gebaseerde terrein wagen. Denk niet aan stoere jongens, hoekige bodies. Geniet van zijn vloeiende lijnen. Aërody namisch modderkruipen en na afloop is-ie zo weer schoon. Met de vijfenhalve meter lange Phaeton roept Chrysler herinneringen op aan de tijd dat genieten van een mooie auto nog heel gewoon was. Onder de lange motorkap een 425 pk sterke twaalfcilin der motor. Dromen mag, maar of-ie echt zo in pro ductie gaat...? Vlak voor de show de poort opende overleed de grote meester. Nuccio Bertone, de man die zijn stempel op hele generaties automodellen drukte. Denk aan Lamborghini. 111/ 111 l Mercedes toonde in Genève de compacte A- klasse. Hoewel reeds lang aangekondigd, komt hij er nu écht aan. In september is het zover. Hij heeft het tormaat van een Polo maar het karakter van een C~ klasse. Kortom: een kieintje Mercedes. Muira, aan Alfa Romeo Sprint... Zijn studio gaat door. Hier staat o.a. de 'Sportut'. Een fraaie, luxe terreinwagen op Alfabasis met Alfatechniek. Aan het kleine autofront groot nieuws bij Opel. Be halve een beschaafde face lift onderging de kleine Corsa ook een motoren- kuur. Voorin treffen we nl. de eerste Duitse drieci linder motor. Voordelen van zo'n driepinter zijn o.a. compacter, lichter en zuiniger. (Daihatsu wees begin jaren tachtig al de weg..r) Wat stappen verder, Toy ota. Dat merk gaat ons in de nabije toekomst verba zen met spectaculaire au to's. De Paxo hoort daar nog niet bij. Is eerder een on spectaculaire 'brood-en- boter' coupé. De op zijr basis nu gepresenteerde twee plus tweetje cabric 'doet het' al een stuk be ter... Besluiten we onze rond gang bij Volvo. Op basis van de prachtige C70- coupé toont men ons nu dat er altijd baas boven baas is. In dit geval de adembenemende mooie C70-cabriolet. Alweer ontstaan in samenwerking met Jos Verstappens oude teambaas: Tom Walkins- haw. Boven: Met de vijfen halve meter lange Phae ton roept Chrysler herin neringen op aan de tijd dat genieten van een mooie auto nog heel ge woon was, Onder de lan ge motorkap een 425 pk sterke twaalfcilinder mo tor. Midden Rover ver raste met een vorm op I lijke Miniconcept. Maar wat moeten we nog lang wachten op de kleine schat. De 'Spritual' zal, als-ie al komt, tn twee- en vierdeurs uitvoering uw hart veroveren. Onder: Nuccio Berto ne ts niet meer. Maar zijn werk blijft. Denk aan Lamborghini. Muira, aan Alfa Romeo Sprint en zijn studio gaat door. In Genève was de 'Sportut' te zien. Een fraaie, luxe terreinwagen op Alfaba sis met IBBkMMi

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 17