Kwijtscheldingsbeleid gemeentelijke heffingen Hoe hoog mijn uitkering en wanneer wordt die betaald? Alles over bijstand Gemeente Schiedam Raadsvergadering Padden op pad Grnntek oon 2465 a 3? ERGUNNINGEN HORECAVERGUNNING Er zijn landelijke basisnormen voor gehuwden/samenwonenden, alleenstaande ouders en alleenstaanden. De Sociale Dienst kan hierop een toeslag verstrekken of een korting toepassen. De hoogte van de korting of toeslag hangt af van uw woonsituatie en of u de kosten met anderen kunt delen. Dat is vastgelegd in een gemeentelijke verordening. r wilt u meer weten? De Sociale Dienst stelt vast hoeveel bijstand er precies wordt gegeven. Dit kan per gemeente verschillen. Dat geldt ook voor de betaaldata. BOUWZAKEN WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE SCHIEDAM Eindredactie: Bureau Communicatie Externe Betrekkingen, Tel. (010) 246 53 89 mt ZON- EN FEESTDAGENREGELING 1997 WET MILIEUBEHEER PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK WET MILIEUBEHEER WOENSDAG 19 MAART 1997 WOENSDAG 19 MAART 1997 12-443 Kwijtschelding van gemeentelijke belastingen heeft al enkele jaren veel aandacht gekre gen. De Tweede Kamer heeft in 1995 besloten om de gemeenten grotere vrijheidte geven een eigen kwijtscheldingsbeleid te ontwikkelen. De Schiedamse gemeenteraad heeft van deze vrijheid gebruik gemaakt en het kwijtscheldingsbeleid aanzienlijk ver ruimd. Kwijtschelding geldt voor de onroerende-zaakbelastingen (OZB), de hondenbe lasting (voor wat betreft de eerste hond) en de afvalstoffenheffing. De kwijtschelding snorm is ingaande 1997 door de gemeenteraad vastgesteld op 100%, gebaseerd op het bedrag van de bijstandsuitkering. In Schiedam geldt een pro-actief kwijtscheldingsbeleid. Wanneer kunt u kwijtschelding aan vragen? Als de aanslag juist is vastgesteld maar u niet in staat bent - ook niet door middel van een betalingsregeling - deze te betalen dan kunt u om kwijtschelding vragen. Mensen met een inkomen op of iets boven het minimum hebben een grote kans om voor kwijtschelding in aanmerking te komen. Bijvoorbeeld mensen met alleen een AOW-uitkering, een bijstandsuitkering of een lage GAK-uitkering; maar ook mensen die het minimumloon verdienen. Een verzoekformulier kwijtschelding gemeen telijke heffingen is verkrijgbaar bij het Bureau Financiële Administratie op de 4e etage van het Stadskantoor. Dit formulier kan ook tele fonisch worden aangevraagd, (010) 2465331. Wanneer u een verzoekformulier kwijtschel ding gemeentelijke heffingen heeft ingediend behoeft u niet te betalen voor de laatste vervaldatum, maar pas wanneer het verzoek om kwijtschelding schriftelijk door de gemeente wordt afgewezen. Hoe wordt een verzoek om kwijt schelding beoordeeld? Iedere aanvraag voor kwijtschelding wordt individueel beoordeeld. Bent u alleenstaande, dan gaat het om uw inkomen. Vormt u met een andere volwassene een huishouding dan gaat het om uw inkomen en het inkomen van degene met wie u een huishouding vormt. Hieronder volgen drie voorbeelden Bij het eerste voorbeeld wordt het verzoek om kwijtschelding toegewezen, bij het twee de voorbeeld wordt het verzoek om kwijt schelding afgewezen en in het geval van het derde voorbeeld wordt gedeeltelijke kwijt schelding verleend. VOORBEELD 1 Een alleenstaande van 67 jaar met een AOW- uitkering van 1387,05. De subsidiabele huur bedraagt 446,25 en de bijbehorende huursubsidie is 120,-. Er is een schuld bij een postorderbedrijf waarop maandelijks ƒ50,- wordt afgelost. De betaalde zieKtekos- tenpremie bedraagt 37,90. Het saldo op de bankrekening bedraagt aan het eind van de maand 3.547,25. VOORBEELD 2 Dezelfde gegevens als bij voorbeeld 1 echter het aanvullend maandelijks pensioen b ƒ155,-. bedraagt VOORBEELD 3 Dezelfde gegevens als bij voorbeeld 1 echter het aanvullend maandelijks pensioen bedraagt 55,-. In geval van voorbeeld 1 betekent dit dat algehele kwijtschelding wordt verleend van de aanslag Onroerende-Zaakbelastingen en het bedrag aan Afvalstoffenheffing op de eind afrekening van de N.V. Openbare Nutsbedrij ven Schiedam. De Afvalstoffenheffing wordt dan geretourneerd op de bankrekening van de belastingschuldige. In geval van voorbeeld 2 wordt het verzoek om kwijtschelding afgewezen omdat een te hoog aanvullend pensioen wordt genoten. In geval van voorbeeld 3 wordt gedeeltelijke kwijtschelding verleend. Via de termijnbedra gen van de N.V. Openbare Nutsbedrijven Schiedam is inmiddels 319,92 betaald. Een Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooi en van: - 10 populieren van Hogendorpstraat binnentuinen) - 2 esdoorns Van Haarenlaan t.h.v. school Het Startblok - één berk staande naast de benzinetank, Maasdijk 1 op voorwaarde dat nieuwe bomen worden geplant Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorko men dat de boom (of bomen) afgekapt wordt, dan dient u schorsing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de Sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. J.P. Krijgsman, tel.: 2465666. Verleende horecavergunning Lange Kerkstraat 23a Aan de heer M. Demir is een vergunning verleend voor het exploiteren van een terras gelegen tegenover het pand Lange Kerkstraat 23a op het voormalige Hemaplein. Het gaat om een horecavergunning zoals wordt bedoeld in artikel 2.3.2, 2.3.8 en 2.3.11 van de APV Schiedam. De openingstijden van het terras zijn: maandag t/m zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur. Een afschrift van de vergunning ligt zes weken ter inzage op bureau Algemene Zaken, 's-Gravelandseweg 567, geopend op werkdagen van 8.00 tot 15.00 uur en donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. De vergunning ligt ook ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt op de 5e etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1, geopend op werkdagen van 8.45 tot 16.45 uur. Binnen zes weken, gerekend vanaf 19 maart 1997, kunt u tegen de horecavergunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de horecavergunning bent. Tevens moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang getroffen bent. Het bezwaarschrift moet u sturen aan de burgemees ter van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ondertussen blijft de horecavergunning geldig. Als u vindt dat de verleende horecavergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naaf de president van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotter dam. Voorwaarde hiervoor is wel dat u bij de burgemeester van Schiedam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn wel kosten verbonden. Voor meer informatie: bureau Algemene Zaken, bereikbaar via telefoonnummer 246.5806. Er is een nieuwe Algemene bijstandswet, afgekort de Abw. Natuurlijk verandert niet alles met deze nieuwe wet. Wat hetzelfde blijft is dat bijstand er is voor wie dat echt nodig heeft. Er wordt ook altijd gekeken of er wellicht reent bestaat op een andere uitkering. Dan is de bijstand immers niet of maar gedeeltelijk nodig. Ook dat blijft. Dat er rekening kan worden gehouden met de persoonlijke omstandigheden, geldt meer dan ooit! De meest gestelde vragen op het gebied van bijstand komen in het vervolg op deze Gemeentepagina aan bod. j Neem dan telefonisch contact op met de Gemeentelijke Sociale Dienst 's Gravelandseweg 567 3119 XT Schiedam Telefoon 246 61 80 (alleen tussen 09.00 en 10.00 uur) Belanghebbenden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de hoofdaf deling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, 8e etage Stadskantoor, Emmastraat 1, elke morgen van 08.45 - 10.30 uur, telefoon: 2465511. Voor niet-technische informatie en inzage in (archief-)stukken kunt u tot 12.00 uur terecht aan de balie op de 8e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen: S.Dingemans Geervlietsestraat 3 a J. van Geijl Stadhouderslaan 31 R. de Winter Mieriksveld 38 J.M. Eggelmeijer De Vlinderhoven 99 (eerder gepubliceerd 19-02-97) Jamin b.v. Hof van Spaland 22 J. van Sliedregt Mieriksveld 37 woning vergroten volière vergroten dakkapel bouwen berging bouwen winkel vergroten dakkapel bouwen Verleende bouwvergunningen/meldingen (ind. datum verlening): (datum verlening: 17-03-1997) R Tetteroo Dirk van Wassenaarstr. 24b berging bouwen/tuinmuur vervangen Stichting Verpleegtehuizen Nieuwe Waterweg Noord Voorberghlaan 35 dagbehandeling verpleegtehuis verbouwen Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen (ind. datum verlening): (datum verlening: 17-03-1997) A.J. Meerkerk Polderweg 118 bedrijfspand slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in werking getreden besluit (verleende-/geweigerde bouw- en sloopvergunning) binnen zes weken na de datum van het verlenen/weigeren van de beschikking een gemotiveerd bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling ex artikel 15 WRO De burgemeester maakt bekend, dat vergunning is aangevraagd voor Abrikozengaarde 2 (berging bouwen) Mieriksveld 36 (dakkapel bouwen) Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Spaand-west". Het plan wordt daarom tevens gezien als een verzoek om vrijstelling ex artikel 15 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen t.z.t. voor dit plan vrijstelling te verlenen met toepas sing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe vanaf 20 maart 1997 t/m 17 april 1997 ter inzage in het stadskantoor, 8e etage (kamer 8.01), Emmastraat 1 (dagelijks van 08.45 - 12.00 uur). Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schrif telijk en gemotiveerd bij burgemeester en wethouders bedenkingen indienen (t.a.v. de direc teur van de dienst Gemeentewerken, postbus 61, 3100 AB Schiedam). gedeelte van de al betaalde Afvalstoffenheffing wordt geretourneerd op de bankrekening van belastingschuldige. Aangezien de gehele betalingscapaciteit wordt gebruikt voor de nota Afvalstoffenheffing wordt de aanslag Onroerende- Zaakbelastin gen geheel kwijtgescholden. Dit betekent dat deze aanslag door belastingschuldige niet behoeft te worden betaald. Wanneer komt u niet in aanmerking voor kwijtschelding? U komt niet in aanmerking voor kwijtschel ding in o.a. de volgende gevallen: - U beschikt over vermogen - U beschikt over voldoende betalingscapaci teit - U heeft het kwijtscheldingsformulier niet volledig of onjuist ingevuld. - U lost aan andere schuldeisers maandelijks een bedrag van meer dan 200,- af. Hoe wordt de beslissing op een ver zoek meegedeeld? De beslissing zal schriftelijk aan u worden medegedeeld. Indien uw verzoek is toegewe zen zal aangegeven worden of de gehele dan wel een gedeelte van de te betalen belasting wordt kwijtgescholden. Indien uw verzoek is afgewezen wordt de reden aangegeven waarom het is afgewezen. Indien u van mening bent dat uw verzoek ten onrechte is afgewezen kunt u binnen 10 dagen na dagtekening van de afwijzing bij de comp tabele van de gemeente Schiedam een beroepschrift indienen. Tijdens kantooruren kunt u ook geholpen worden bij het invullen van het verzoekfor mulier kwijtschelding. Tevens is een meer gedetailleerde toelichting verkrijgbaar met rekenvoorbeelden. Hoewel de tekst van deze publicatie zorgvuldig is samengesteld kunt u er geen rechten aan ontlenen. Op maandag 24 maart 1997 wordt een raadsvergadering Om 20.00 uur in de Aula van bet Stedelijk Museum aan rehouden. ie Hoogstraat. van 8.45 - 16.00 uur, 5e etage van het Stadskantoor, Emmastraat l. Ook kunt u en inzien bij de Openbare Bibliotheek, Lange Haven 131. De jaarlijkse paddentrek is weer begonnen. Dat kimt u zien aan de speciale waarschuwingsbor den aan de Harreweg, Slimme Watering, Zwaluwlaan, Noordeinde en Kerkweg. Als u zich aan de aangegeven snelheden houdt, spaart u vele van deze beschermde diertjes. Maar waarom trekken padden eigenlijk! En wat gebeurt er daarna! Vroeg in het voorjaar, als de temperatuur een paar dagen boven de 7°C is, ontwaken de pad den uit hun winterslaap. Hun instinct volgend trekken ze naar de poel of sloot waar ze zelf uit het ei gekomen zijn. Daar aangekomen vindt de paring plaats en worden de eitjes in het water afgezet. Padden hebben een heel kenmerkende manier om hun eitjes af te zetten: in lange snoeren. Na verloop van tijd komen de eitjes uit en verschijnen de zo bekende dikkopjes, ook wel larven genoemd. Halverwege de zomer ondergaan deze larven een gedaanteverwisseling. Als echte padden in mini-uitvoering verlaten ze daarop het water en brengen dé rest van de zomer grotendeels op het land door. Padden zijn echte nachtdieren. Overdag houden de diertjes zich schuil. Ze houden niet van direct zonlicht. Hun leefgebied bestaat dan ook uit ruige, vochtige graslandjes met veel dekking in de vorm van een houtstapel, een stapel stenen of dicht struikgewas. Dit is tegelijkertijd een goede plaats om voedsel te zoeken. Padden eten allerlei insecten en slakken. Kunt u zo'n slakkeneter in uw tuin wel gebruiken, leg dan een vijver aan. Aan welke eisen deze vijver moet voldoen en wat u nog meer kunt doen om uw tuin om te toveren tot een paddenparadijs kunt u te weten komen door de Groentelefoon te bellen: tel. 2465522. Overigens kunt u daar ook voor andere "groene" vragen terecht. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen hierbij ter algemene kennis, dat zij heb ben besloten de hierna aan te geven zon en feestdagen aan te wijzen als dagen waarop de ver boden vervat in artikel 2, eerste lid onder a en b van de Winkeltijdenwet niet zullen gelden: voor de gehele gemeente: zondag 23 maart 1997 zondag 4 mei 1997 zondag 28 september 1997 zondag 30 november 1997 zondag 21 december 1997 Kort gezegd betekent dit dat het winkeliers is toegestaan op deze dagen de winkel geopend te hebben. Voor meer informatiebureau Algemene Zaken, tel: (010) 2465806/2465809 olgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en umentencommissie Scliiedam in kamer 5.07 van het Stadskantoor, Emmastraat 1, De vi Mc numentencommissie Schiedam. Datum: 25-03-1997 J. van Geijl P.J. Verwiel J.M. Eggelmeijer Gemeente Schiedam S. Dingemans Dienst Gemeentewerken R de Winter J. van Sliedregt Jamin b.v. Stadhouderslaan 31 Dr. Zamenhofstraat 129 De Vlinderhoven 99 le Tuinsingel 12 Geervlietsestraat 3 a Johan Braakensiekstraat Mieriksveld 38 Mieriksveld 37 Hof van Spaland 22 volière vergroten berging bouwen berging bouwen garage bouwen woning vergroten tijdelijk houten gebouw bouwen dakkapel bouwen dakkapel bouwen winkel vergroten Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. In dat geval dient u een afspraak te maken over het juiste tijdstip met het secretariaat, tel.: 246 55 03. Milieudienst Rijnn,0^ MELDINGEN Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat in de periode tot 1 maart 1997 de navolgende meldingen ex artikel 8.41 van de Wet milieubeheer zijn ontvangen. Detailhandel, Wet milieubeheer - Nieuwe Passage 34, Douglas (407037) Horeca bedrijven, Wet milieubeheer - Regoutstraat 6, F. Yesellipe (407244) - 's-Gravelandseweg 622, Restaurant Gauwigheid (311511) - Noordvest 63, de Mouterij (405804) - Westffankelandsestraat 74, Akoffieshp Cagdas (407265) - Broersvest 79, Saigon (Vietnamese gerechten) (310682) Opslag goederen, Wet milieubeheer - Kommiezenlaan 15-17, Groothandel Van Ieperen (308769) Scholen en opleidingsinstituten, Wet milieubeheer - Burgemeester van Haarenlaan 871, Basisschool het Startblok (407178) Inlichtingen Voor nadere inlichtingen over de meldingen kunt u zich wenden tot de DCMR Milieudienst Rijnmond, telefoonnummer (010) 4 273 411 (bureau Registratuur). Milieudienst Rijnrr,0 MELDING art. 8.19 Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kunnen hebben voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorza ken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Een verleende vergunning geldt in principe ook voor veranderingen van de inrichting die geen, dan wel uit sluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. Voor een dergelijke verandering hoeft dan geen vergunning te worden aangevraagd, maar kan volstaan worden met een melding hiervan aan het bevoegd gezag. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 26 februari 1997 een melding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een melding van ■Bio Soil voor een biologische zuiveringsinstallatie ten behoeve van de in-situ bodemsanering aan de Gustoweg 93 te Schiedam. Voor dit project kan volgens de melder worden volstaan met een melding, omdat dit project geen nadelige gevolgen of uitsluitend gunstige gevolgen heeft voor het milieu. Inzage De melding en de overige van belang zijnde stukken kunt u van 19 maart 1997 tot en met 1 april 1997 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (telefoonnummer (010) 4 273 402). Inlichtingen Voor informatie over de melding kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 4 273 340. Voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer (010) 4 273 402). Projectnummer: 310217.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 2