2 'Mes Vork' lekker fruitig Kipschotel op z'n Spaans Lachen met Laurel Hardy Fiets van het Jaar Gemak dient ook de fietsende mens U2 geeft 'pop' geheel nieuwe betekenis iHt Uitgelezen mé Afgezien Puzzelhoekje DONDERDAG 27 MAART 1997 13-489 Colofon redactie serulce tueekbladen uuegener bij de groente- en fruitspeciaatzaken op u te wachten. Voorgeproefd Hardy, diverse titels. Speelduur: ca, 60 minuten, AL, ff, 9,95, per deel. Aangehoord Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door Postbus 1830,3000 8V Rotterdam Tel. 010-4699725; Fa*. 010-4699362 'Mes Vork', het in-store magazine van uw groente- en fruitspe- cialist, heeft een nieuw jasje èn een nieuwe inhoud gekregen. Naast tips en recepten vindt u in Mes Vork nu ook tal van interessante, actuele, verhalen over groente en fruit. Eén van de thema's die in het nieuwste nummer van Mes Vork centraal staat is Kaaps fruit. Deze heerlijke zomervruchten (abrikozen, pruimen, appels, peren, druiven) uit Zuid-Afrika zijn nu bij de groentespeciaalzaak volop verkrijgbaar en nodigen uit tot het maken van heerlijke zomerse gerechten, toetjes en tussendoortjes. Maar ook aan groenten uit eigen land wordt in de nieuwste uitgave van Mes Vork uitgebreid aandacht besteedt zoals: Hollandse kasgroenten, asperges en sla. Natuurlijk met tal van tips en smakelijke recepten. Verder loopt Mes Vork alvast vooruit op de Nationale Groente en Fruitweek, die in mei wordt gehouden. Mes Vork nieuwe stijl is (gratis) verkrijgbaar bij uw groente- en fruitspecialist. Vraag ernaar in de winkel. Ingrediënten (4. pers.): 4 kippepoten, 4 paprika's in verschillende kleu ren, 4 tomaten, 2 uien, 2 knoflookteentjes, zout, peper, oregano, l dl. witte wijn, 20 gr. boter, 50 gr. gevulde olijven. Bereiding: De paprika's van zaad en zaadlijsten ontdoen en in repen snijden, de tomaten in plakken snijden, de uien grof snipperen en de knoflookteentjes fijnhakken. Kippepoten zouten en peperen en met oregano bestrooien. De groente op de bodem van de stoofpot leggen, hier bovenop de kippepoten en de witte wijn erover schenken. Leg een paar klontjes boter op het gerecht, doe de deksel op de stoofpot en schuif deze in de koude oven. Stel de oven in op 220° C (gasstand 5). Laat de kipschotel in één uur gaarstoven. Haal de stoofpot uit de oven, neem het deksel af en garneer de Spaanse kipschotel met de gehalveerde olijven. Laat het gerecht nog 10 minuten staan voor u het serveert. Serveren: De Spaanse Kipschotel kunt u prima combineren met stokbrood of een pasta. Spaanse kipschotel uit r\Qf7fc>Z0f}T< Ooit werden de films gemaakt voor volwassenen, maar door de decennia heen wisten ze steeds ook weer nieuwe generaties kinde ren tot 'de slappe lach' te brengen. We hebben het natuurlijk over het Amerikaanse filmduo Laurel Hardy. Telkens opnieuw bewijzen zij dat humor tijdloos is... en voor alle leeftijden. Movies Select Video heeft een selectie van de meest grappige momenten uit tal van korte Laurel Hardy films op een reeks koopvideo's gezet. De serie bestaat inmiddels uit 14 delen, elk met een speelduur van onge^èer 60 minuten en met (fragmenten uit) telkens drie korte films. Waaronder 'Night Owls', 'Brats', 'Blotto' en 'Twice Two'. Alle films zijn Engels geproken en Nederlands ondertiteld. Voor wie er niet genoeg van kan krijgen, zijn bovendien nog een vijftal lange speelfilms verkrijgbaar: 'Atoll K', 'Fra Diavolo', 'Bonnie Scotland', 'Flying Dueces' en 'Babes in Toyland'. Dat wordt weer lachem om de doldwaze avonturen van Stan Ollie m raEumas wow» tw* vm de Wereld van Laurel De M5 Blue Glide van Speedliner werd on langs uitgeroepen tot 'Fiets van het Jaar 1997'. Een opmerkelijke uitverkiezing, om dat de jury voor het eerst in 10 jaar koos voor een zgn. ligfiets. Volgens de jury is de M5 Blue Glide een fraai gebouwde en deugdelijke ligfiets die is afgemon teerd met kwalitatief hoogstaande onderdelen. Verder heeft de fiets volgens de beoordelaars een comfortabele zit/lighouding waarmee relatief hoge snelheden kunnen worden behaald. Volgens de jury bewijst de M5 Blue Glide dat de ligfiets een volwaardige en veilige toerfiets kan zijn voor een breed publiek. Eervolle vermeldingen gingen verder naar de Personal Bike van Batavus, de Giant TCR-1 en de Flevotrike van Flevobike. Fiets gaat aan de stekker door Rolff Stettiner In Nederland rijden zo'n 16 miljoen fietsen rond. Dat is bijna één fiets op elke inwoner. Nederland is dan ook de onbetwiste wereldkampioen fïets- dichtheid. Sterker nog: we kunnen er niet genoeg van krijgen. Ook vorig jaar werden er weer zo'n 1,35 miljoen fietsen gekocht. Volgens fabrikanten en vak- handel is die blijvend hoge vraag naar fietsen een gevolg van de steeds verdergaande innovatie van het product fiets. Door de grote aandacht voor design, rijcomfirt en veiligheid is de fiets anno 1997 niet meer te vergelijken met een fiets van 10 jaar gele den. Daar komt nog bij dat we de fiets de afgelopen jaren voor heel andere zaken zijn gaan gebruiken dan alleen maar dat ritje naar school, werk of het winkelcentrum. Fietsen is vrijetijdsbesteding geworden. En dat stelt weer heel andere eisen aan de fiets. De fabrikanten hebben er goed op ingespeeld. Naast de 'standaard' fiets, hebben de sport- en toerfietsen, de mountainbike en de All Ter rain Bike flink terrein gewon nen. Dat blijkt niet alleen uit het assortiment in de show rooms maar ook uit de ver koopcijfers. Ruim de helft van alle in 1996 verkochte fietsen valt in de categorie sport- en toerfietsen. De con sument kiest er tegenwoordig dan ook voor om meerdere fietsen in z'n schuurtje zet ten: voor elke vorm van fiets gebruik een andere fiets! Zo gezien, begint ook de fiets een lifestyle product te wor den. Daarom besteden de fietsfabrikanten steeds meer aandacht aan een fraaie vorm geving, waarbij nieuwe snuf jes zo mooi mogelijk gestyled en geïntegreerd worden in de fiets. Ook wat vorm betreft komt er steeds meer onder scheid. Zoals meer ronde, or ganische vormen in de frames en in onderdelen als ketting- kast en trappers. Ook dit jaar hebben de fabri kanten hun modellijnen weer over de gehele breedte verbe terd. Tal van kleine innova ties en toevoeging van prakti- •T:> ->N*. vorm sche accessoires maken de fietsen fraaier en comfortabe ler dan ooit. Toch komt het grote nieuws op fietsgebied dit jaar uit een andere hoek. Enerzijds is dat de Verwachte doorbraak van ligfiets. Zeker nu juist een ligfiets werd uit geroepen tot 'Fiets van het Jaar'. Een andere troef is de fiets met elektrische hulpmo tor. Op de recent gehouden FietsRai toonden drie fabri kanten hun modellen. De fiets met hulpmotor is geen fietsbrommer zoals de Spartamet. Want zonder trappen komt u op een fiets met hulpmotor écht niet vooruit. Wat deze fietsen wél doen is u tijdens het trappen een 'beentje' helpen met wat extra - elektrische - trap- kracht. De drie getoonde mo dellen doen dat elk op hun eigen manier. Bij Yamaha heet de hulpmotor 'Power Assist System'. Tot een een snelheid van 16 km uur levert de motor net zo veel energie bij als de trapkracht die op de pedalen wordt uitgeoefend. U hoeft dus maar de halve inspanning te leveren. Boven die snelheid neemt de hulp kracht geleidelijk af. Wilt u harder dan 24 km per uur. Dan moet uw spierkracht alle energie leveren. De Elobike van Sachs werkt op vergelijk bare wijze. Alleen ligt hier de grens tussen hulpkracht en eigenkracht wat scherper. Tot een snelheid van 20 km per uur krijgt u hulp van de motor. Zet u dan nog wat aan, staan de pedalen stil en moet u op eigen kracht snelheid maken. De Antec, van Ne derlandse makelij, heeft het meest 'doortrapte' regelsys teem. Want met een hendeltje op het stuur bepaalt u bij elke snelheid zelf hoeveel hulp kracht u wilt 'bijschakelen'. Elektrische fietsen halen hun energie uit een ingebouwde accu. Deze kunnen simpel thuis - uit het stopcontact - opgeladen worden. Met een volle accu kunt u op zo'n 15 tot 50 kilometer trap- bijstand rekenen. Uiteraard hangt aan dit trapgemak een prijskaartje. De getoonde elektrische fietsen lopen in prijs uiteen van zo'n fl. 2300,- tot fl. 3.000,-. Flink duurder dan de modale fiets van fl. 1.000,- tot fl. 1.500,-. Maar ja, voor die bedragen moet u wel al het werk zélf doen! Even leek het erop alsof U2 de weg kwijt was. Tussen Zooro- pa en het onlangs verschenen 'Pop' liggen - als we het 'Pas sengers' uitstapje met Brian Eno niet meetellen - ruim drie jaar. Zooropa was bovendien een album waarop de Ierse me gaband een niet altijd even ge slaagde crossover tussen rock en dance/house neerzette. Öp 'Pop' blijven de wilde dance- beats beperkt tot de eerste drie stukken. Daarna pakt U2 even ver trouwd als verrassend uit. In vaak aanstekelijke songs, met een simpe le structuur, hier en daar gelardeerd rrtet gesamplede fragmenten en nog een enkele naar de achtergrond ge mixte dancebeat. Hier ook meteen ligt.de 'dubbele bodem' van 'Pop'. Want zo licht als de melodietjes, zo zwaar zijn de thema's die de songs verbinden. 'Pop' staat onmisken baar in het teken van het 'Fin de Siècle'. Waarom nog rekening hou den met anderen als het einde der tijden (The I-ast Night On Earth) onafwendbaar nadert? Het is een drogreden die ook U2 onderkent, want uiteindelijk zijn we zelf ver antwoordelijk voor al het onheil: 'No one else here to blame but you and me and the rain'. Het is, vol gens U2, een waarheid die velen (Staring at the Sun) liever niet on der ogen zien. Vertwijfeld doet Bono dan ook een beroep op Hogere Machten ('If Gold will send his Angels, would everything be all- right?) om uiteindetijk te pleiten voor een herkansing: 'Jesus help me O is there an order in all of this disorder. Is it like a taperecorder? Can we rewind it just once more Wake Up Dead Man!' Tja, ooit stond 'pop' gelijk aan pretentieloos vermaak. Met 'Pop' geeft U2 het begrip pop echter een nieuwe inhoud. Iets an ders hadden we ook niet verwacht. (Rolff Stettiner). Omschrijving horizontaal: 1 .verpakkingsmateriaal 4.soort neerslag S.zeer WBrm ll.deel van een gebouw 13.2eilen tnplooipn 15.per soonlijk voornaamwoord 17.vcruager 18-sruf 19.nachtspiegel 20.1igplaats voor schepen 22.respcct 26.vlekkenwater 27.soel 29.plaats in het Gooij 39.tijdperk 31.plaats Sn Drente 33.oude vochtmaat 34.af 36.karaat (aik.) 37.maatstaf 77nobel 41 .muziek noot 12.wereldtaal 43.plaats in Gelderland 44.getij 46.zeer goed 48.afslulter 49.pcrsoonhjk voornaamwoord 50.neerslag 52*profeet 54.manter van voortbewegen 56.huid 57.nabootsing 59.nachtple- ding 60.elasticiteit 61.spotprent 63.voorkeur (Lat.) 65.voorzctsel 66.bccn 67.preuts meisje 69,hoenderprodukt 7Q.soort stof 72.voor stel 74.weekdier 75,symbool voor drogisterij 76.eerste ontwerp Omschrijving vertikaal: l.vel 2.landbouwwerktuig 3.Sociaal Eco nomische Raad (afk.) l.dodenrijk 5.reeds e.btjwoord 7.ledigen S.per&oonitjk voornaamwoord 9.voegwoord K).opschik 12.kudde dieren 14.oude lap 16,verharde oppervlakte 19.luister 21.betaal- plaats 23,venster 24.plaats in Frankrijk 25,honingbij 26.open plek in het bos 28.hachclijk 3G.dee! van de arm 31 .bouwland 32-behoef- ten 34.weefpatroon 35.treffen 38.paard 40.duinvallei 45.rri!len 47.zachr 48.gewicht 49.trsnt 51.dwaas 53.Europeaan 55.afsluiter 57.voordelig 58.gever (Lat.) 60.friszuur 61.kraag 62.voordcel 64.doel 66.mond van een dier 68.brand (pop.) 70.bijdehand metste 71.familielid 72.persoonlijk voornaamwoord 73.otide maat Er ontstaat dc n3am van een provincie wanneer u de letters uit de hokjes met dc volgende nummers m dc juiste volgorde plaatst: 7.20.30.31.32.42.60 68.74.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 19