DE HAVENLOODS J IN KRANT Bezwaarschriften OZB massaal ingediend HYPOTHEEK INFORMATIE CENTRUM WAN LOENEN Ontruiming door gaslek Oplichter opgepakt Portemonnee gestolen 'Laat uw kat niet jongen' Gemeente overweegt erfpacht voor Schiedamse scheepswerf te verlagen Tikken voor blote Britten HERMAN BROOD Ton Seis nieuwe CDA-voorzitter 'Boomoperaties soms nodig' Fout geparkeerd in centrum met valse vergunning Midas Dekkers legt link tussen gedrag van mens en dier Wegener sLjthoFF weekbLaden WOENSDAG 2 APRIL 1997, 49e JAARGANG, Nr 14, OPLAGE 37.374 EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD WESTHAVENKADE 14 VLAARDINGEN |F— KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S NS Marcel Möring komt langs SCHIEDAM Een aantal woningen aan de Kopersla- gerhof zijn vrijdagochtend rond 9.00 uur ontruimd om dat er een lekkage van een gasleiding was geconstateerd. De concentratie gas was zo hoog dat er ontploffingsge vaar bestond. Het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam heeft het lek gerepareerd, waarna de bewoners weer naar hun huizen konden terugkeren. SCHIEDAM De Ledenver gadering van het CDA Schie dam heeft vorige week Ton Seis benoemd tot nieuwe afdelings voorzitter. Seis volgt hiermee Frits Brouwer op, die het voor zitterschap de afgelopen maan den heeft waargenomen. Ton Seis (35) was van 1986 tot 1994 namens het CDA lid van de Schiedamse gemeenteraad en be- kleeedde voor die tijd diverse functies binnen de partij. In het dagelijks leven is Seis secretaris van de Hollandse Werkgevers Vereniging (VNO-NCW), regio Rotterdam/Waterweg. De nieuwe voorzitter wil zich de komende tijd vooral bezighou den met het opstellen van een goed verkiezingsprogram en de samenstelling van een sterke kandidatenlijst voor de gemeen teraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Seis wil daarmee bewerkstelligen dat het CDA in de nieuwe raadsperiode zitting neemt in het college van B&W. SCHIEDAM De politie heeft vorige week dinsdag een 44-jari- ge Rotterdammer aangehouden op verdenking van valsheid in geschrifte, oplichting en het doen van valse aangifte. De man wordt ervan verdacht in 1994 een 55-jarige Schiedammer te hebben opgelicht door hem als boekhouder te adviseren een buitenlandse rekening te ope nen. Vervolgens heeft hij met behulp van valse machtigingspa pieren tientallen duizenden gul dens van de bankrekening van het slachtoffer gehaald. De Rotterdammer had eerder aangifte gedaan van diefstal van zijn paspoort en rijbewijs. Uit onderzoek is echter gebleken dat hij het paspoort gebruikte bij de geldopnames in het buitenland. Het rijbewijs, dat de man als gestolen had aangegeven, heeft hij in België ingeruild voor een Belgisch rijbewijs, terwijl hij in Nederland een nieuw rijbewijs ontving. De Rotterdammer is in verzekering gesteld. SCHIEDAM— Een 65-jarige Schiedamse werd zaterdagmid dag in een winkel in de Nieuwe Passage bestolen van haar porte monnee. Hierin zat een strip me dicijnen, die bij verkeerd gebruik schadelijk zijn voor de gezond heid. Met de actie 'Laat uw kat niet jongen' die onlangs is gestart, wil de Dierenbescher ming kattenbezitters bewust maken van de noodzaak hun poes of kater onvrucht baar te laten maken. De asiels in Neder land zitten namelijk vol met katten, vooral in en na de zomermaanden. Tot op heden hebben medewerkers van de dierentehuizen met veel moeite de toename kunnen opvangen door extra hokken te plaatsen. Maar toch nog blijft volgens de Dierenbescherming het aantal katten dat men noodgedwongen moet laten inslapen te hoog. In 1996 waren dat er 6600, waaronder 1800 verwilderde katten en 500 pasgeboren katjes. Ook dierentehuis Hargahoeve heeft met het probleem van overbevolking te maken. Een medewerkster vertelt: „We hebben nu 17 katten binnen. Dat is niet zo heel veel, maar dat komt omdat onlangs oproepen op TV zijn geweest, bijvoorbeeld bij Sonja Barend in B&W, om katten uit het asiel te halen. Veel mensen hebben dat gedaan. Maar het begint al drukker te worden en we verwachten in de zomermaanden weer heel wat katten binnen te krijgen." De Dierenbescherming Schiedam steunt de actie in sa menwerking met de dierenartsen Veltenaar van Dierenkli niek Spaland, De Kaper, Visee en Koumans. Iedereen die zijn poes of kater in de periode van 1 tot en met 18 april laat 'helpen' ontvangt een korting van 30,-. Hiervoor moet men in het bezit zijn van een doorverwijsformulier dat kan worden afgehaald aan de balie van dierentehuis Hargahoeve, tel. 4714151. SCHIEDAM Parkeercon- troleurs hebben de laatste da gen elf vervalste parkeerver- gunningen gevonden. De ver gunningen waren geplaatst achter de voorruit van in het centrum geparkeerde auto's. De vervalste parkeervergun- ningen werden veelal aange troffen in de 'tweede' auto van binnenstadbewoners. De vergunningen zijn in beslag genomen, terwijl in deze ge vallen ook de originele par- keervergunning voor de 'eer ste' auto is ingetrokken. „Wie een vervalste parkeer- vergunning heeft gebruikt, kan een nieuwe vergunning aanvragen, maar wordt dan wel onderaan de wachtlijst geplaatst. De gemeente is erg kien om vervalsers van par- keervergunningen op te spo ren, omdat zij parkeerplaat sen bezetten die zijn bestemd voor betalende vergunning houders", aldus voorlichter S. Poppe van de gemeente. SCHIEDAM De sane ring van het terrein van Wilton-Fijenoord gaat ze ker vier miljoen gulden kosten voordat het geschikt is voor de vestiging van an dere bedrijven, Schiedam wil dat de Europese Unie, het rijk, de provincie en de gemeente Rotterdam mee betalen aan de herstructu rering van het bedrijfster rein. De onderhandelingen hierover zijn reeds gaande. De hoop is dat een tweetal bedrijven, Huisman Itrec uit Rotterdam en Van Seu- meren uit de omgeving van Utrecht, zich op korte ter mijn op het terrein zullen vestigen. Verder denkt de gemeente na over het verla gen van de erfpacht voor Wilton-Fijenoord. Eind maart maakte de provincie Zuid-Holland bekend 450.000 gulden beschikbaar te stellen om Schiedam te helpen bij het her structureren van het terrein van Wilton-Fijenoord. De bedoeling is dat hierdoor het tekort aan grootschalige werklocaties voor de zware-metaalindustrie in Rijnmond fors zal afnemen. Volgens deskundigen is het ter rein door de ligging en infra structuur bij uitstek geschikt voor de vestiging van bedrijven uit die sector. „Ik hoop dat van onze bijdrage een stimulans uit gaat naar de andere partijen om het voorbeeld van de provincie te volgen en ook met geld over de brug te komen", meldde de Zuid-Hollandse gedeputeerde G. Brouwer. Soelaas Volgens wethouder A. Wiegman van Financiën (PvdA) zijn de onderhandelingen over verdere financiële steun van Europa, het ministerie van Economische Za ken, de provincie en Rotterdam momenteel in volle gang. Eind vorige week sprak Wiegman met commissaris T. Jonker van Wil ton-Fijenoord Holding over de situatie. „Het is van het grootste belang dat Wilton overleeft", al dus de wethouder. „Als de gemeente daarbij kan helpen, zullen we dat zeker doen. We hebben niet alleen over de sanering van het terrein gespro ken, zodat er straks nieuwe be drijven bij kunnen komen, maar ook over een eventuele verlaging van het erfpacht-canon voor Wilton. Het bedrijfsterrein is in handen van de gemeente en WF betaalt daar erfpacht over. Dan praat je over enorme bedragen op jaarbasis, want het is een gebied van ongeveer 100 hectare. Wellicht kunnen we wat dat be treft enig soelaas bieden." Geld Als de sanering (onder meer het verwijderen van vervuilde grond) en het herinrichten van het bedrijfsterrein rond zijn, is volgens Wiegman de kans groot dat zich snel firma's in Schiedam zullen vestigen. Op korte termijn wordt gedacht aan Huisman Itrec uit Rotterdam, waardoor circa 150 hoogwaardige arbeids plaatsen behouden zouden blij ven. „Omdat naar verwachting de export verder toe zal nemen en zich meer metaalbedrijven op het WF-terrein gaan vestigen kan de werkgelegenheid in de toekomst groeien naar 400 ar beidsplaatsen", aldus de provin cie. Ook zou er sprake van zijn dat de firma Van Seumeren uit de omgeving van Utrecht naar Schiedam komt. Beide bedrijven houden de boot vooralsnog af. Manager J. Tac- ke van Huisman Itrec (dat ma chines fabriceert en nu nog in de Spaansepolder zit) bevestigt dat zijn bedrijf graag naar het WF- terrein wil uitwijken en dat de onderhandelingen gaande zijn. „Maar we zijn er beslist nog niet uit. Een kwestie van geld, inder daad. We hopen echt dat de ko gel voor half april door de kerk is." SCHIEDAM De taxateurs van de WOZ (Wet Waardering Onroerende Zaken) moeten zich vergist hebben tijdens hun werk in het noordelijk stadsdeel van Schiedam. Dat is althans de stel lige overtuiging van de Huur dersbelangenvereniging Groe- noord (HBV). Volgens het be stuur van deze vereniging kan vooral de laagbouw niet goed getaxeerd zijn. „Voor de hoog bouw zijn er ook nog redenen om vraagtekens te zetten bij de taxaties", zo laat voorzitter A. Groenendaal per brief aan de Flat vertegenwoordigers weten. Het bestuur adviseerde haar le den tegen deze gang van zaken te protesteren. En dat was niet aan dovemansoren besteed, blijkens de grote hoeveelheid bezwaar schriften die hun weg vonden naar het Emmaplein. Vorige week woensdag overhandigde HBV-secretaris Daan Hamer slag circa 550 exemplaren aan chef W. Aarts van het Bureau Belastingen. Inmiddels heeft ook de Huurdersbelangencommissie Tuindorp massaal bezwaar schriften naar de vierde verdie ping van het Stadskantoor ver zonden. Volgens Aarts heeft de gemeente Schiedam tot nog toe ongeveer 2000 bezwaarschriften ontvangen. „In vergelijking met 1989 valt dat reuze mee. Toen ontvingen wij er ruim 4000." HBV Groenoord vindt het met name vreemd dat een driekamer woning op de begane grond in de laagbouw getaxeerd wordt op 105.000 gulden. En dat 104.000/102.000 en 100.000 gul den voor een vierkamerwoning op respectievelijk de eerste, tweede of derde woonlaag wordt 'gerekend'. Groenendaal: „Ter wijl een vijfkamerwoning in de luxe Z-flats 90.000 gulden en een vijfkamer op de prima onder houden flats van het Bachplein maar 94.000 gulden doen. Mis schien heeft het feit dat de wijk Groenoord in de lift zit ertoe bijgedragen dat de taxateurs de taxatiewaarden flink omhoog hebben geschroefd." Aarts liet aan de vertegenwoor- digers van de Huurdersbelan genvereniging weten dat geke ken zal worden of de taxateurs inderdaad fouten gemaakt heb ben, al liet hij doorschemeren dat hem dat zeer onwaarschijn lijk voorkomt. „De controleurs worden op hun beurt namelijk ook weer gecontroleerd. Waar het volgens mij vooral om gaat, is dat burgers goed worden geïn formeerd over de manier waarop een taxatie tot stand komt, en waarom de zaken worden vast gesteld zoals ze worden vastge steld. Wij hebben daartoe ook de nodige initiatieven ondernomen, zoals het verzenden van een brief aan alle bewonersorganisaties en verenigingen, waarin wij aanga ven - indien gewenst - persoon lijk een toelichting te willen ge ven. Van deze mogelijkheid is bijna geen gebruik gemaakt", al dus Aarts. Rond de 2000 Schiedammers hebben aangegeven een taxatie rapport te willen ontvangen. Iedereen die daar om verzoekt krijgt een rapport, al kan het een paar weken duren voor het op de mat valt. Aarts: „Deze rappor ten worden namelijk alleen op bestelling vervaardigd. En dat is met name uit financieel oogpunt voordeliger dan allemaal rap porten op te stellen die nooit worden opgevraagd." Alle bezwaarschrift-indieners ontvangen binnenkort bericht van ontvangst. Daarna zullen de bezwaarschriften individueel worden bekeken. Wie het met de uitslag van dit onderzoek niet eens is, kan vervolgens beroep aantekenen bij het gerechtshof in Den Haag. Eerste paasdag, een uur of drie. De lente is in het land, de zon schijnt vriendelijk en het is bijna windstil. Langs de Maasboule vard wandelen tientallen Schiedammers, terwijl kinderen op het grasveld spelen. Ook bevindt zich een groep jongeren langs de Nieuwe Maas, van wie sommigen vreemd zijn uitgedost met pruiken en opmerkelijke kleding. Er wordt flink gedronken en gegild. Maar niets aan de hand, zo lijkt het. Ook niet als een van de jongelui in een metershoge paal naast eetcafé Barney Beer klimt en onverstaanbare klanken uitstoot. Pas na ongeveer een half uur gaat het mis. Een van de jongens, midden twintig, rent plotseling geheel naakt over het grasveld. MeLname de jongste omstanders vinden het spannend, ouderen kijken echter verbouwereerd om zich heen, vooral als de jongen midden op het terrein gaat staan piesen. Binnen de korste keren gaan meer kledingstukken uit en liggen vijf, zes jongemannen bloot in het gras. Op het moment dat er maar liefst drie politiewagens arriveren, vinden ook de eerste woordenwisselingen plaats tussen de jongelui en verontwaardigde voorbijgangers. Er worden zelfs enkele tikken uitgedeeld. De politie maakt de groep jongens, het blijkt om leden van een Engelse sportclub te gaan, duidelijk dat er aan de Maasboulevard niet bloot mag worden gerecreëerd. „Ze dachten dat het heel normaal was om hier naakt rond te lopen", aldus een agente. De kleding gaat snel weer aan en met taxi's kiezen de jongelui het hazepad. Even over vieren is alles achter de rug en draait iedereen het hoofd weer richting waterkant. Rare jongens die Engelsen... (BW) LET OP ONS NIEUWE ADRES Hof van Spaland 49, 3121 CA Schiedam Tel. 010-4704900 Fax 010-4707400 De nieuwste zeefdrukken van luxe ingelijst te koop vanaf f 490.- bij verf - behang woninginrichting kunst inlijsten, tekenen schilderen op de Dam in Schiedam, tel. 4266192 Nieuwe iwe Stadsblad a Wegener Sijthoff Weekbladen Groot Rotterdam Oplage: ruim 3/4 miljoen 4 Miljoen nodig voor W-F terrein Niet alleen moet er vervuilde grond weg worden gehaald van het bedrijfsterrein van Wilton-Fijenoord, ook moeten oude bedrijfshallen tegen de vlakte. ARCHIEFFOTO Vorige week werden door Huurdersbelangenvereniging Groenoord 550 bezwaarschriften overhandigd aan de gemeente. Op woensdagavond 9 april organi seert de gemeente een gesprek over milieuprojecten in Schiedam. Ideeën van wijkbewoners zijn door de gemeente uitgewerkt tot milieupro jecten. Deze projecten worden met Schiedammers besproken op 9 april Op deze avond zal Midas Dekkers zijn mening geven over gedrag van mens en dier in hun leefomgeving. Heeft u een mening over het milieu in Schiedam? Bent u benieuwd naar milieuprojecten voor uw wijk? Zet u zich in voor uw leefomgeving? Geeft u zich dan op om woensdag 9 april tussen 17.30 en 21.30 uur mee te praten over uw leefomgeving. Belt u met bureau Milieu, gemeente Schiedam, telefoon 246 56 91.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 1