SCHIEDAM Panorama Rembrandt Reijnhout onthult keet 'Branderspoorf Expert Sneep: 'Gemeente doet haar werk over het algemeen goed' 'Centrum Schiedam weer in de lift: Toekomst van De Harg Basiscursus natuurkennis Beste Schoolkrant SBNS levert hulp bij materiële nood BelCompany geopend Burgerlijke stand 010-415 11 22 EUROTAX HEREN-REGENJASSEN Nu voor BVSO verhuist Vooijaarsweek bij Ooms ORANJE MacLean in Podium Café van fvf>9,n GAK.O FASHION Het Nieuwe Stadsblad TAXI VERVOER HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 2 APRIL 199714-1441 SCHIEDAM Scheveningen heeft zijn Panorama Mesdag, maar Schiedam heeft zijn Pano rama Rembrandt. Sinds kort kan men vanuit de in aanbouw zijnde woontoren op de hoek van de Rembrandtlaan en de Vlaardingerdijk in Schiedam- West een prachtig panorama van de binnenstad bewonderen. Wie een appartement in het Rembrandt Panorama van bin nen wil bekijken, kan een kijkje nemen in een modelwoning, die speciaal voor geïnteresseerden en mogelijke potentiële kopers is ingericht. Belangstellenden kun nen telefonisch contact opnemen met Anke Bodewes Makelaardij O.G., tel. 246444, of Wassenaar Makelaars O.G. tel 4737933. SCHIEDAM Bewoners vereniging Schiedam-Oost heeft met ingang van zater dag 5 april een nieuw onder komen. De BVSO verhuist van de Franklinstraat 11a naar de Boerhaavelaan 79. Ook het telefoon- en het fax nummer zijn gewijzigd: tele foon 2450169 en fax 2450170. SCHIEDAM Bij Ooms Ga rantiemakelaars wordt tot en met zaterdag 5 april een Voor- jaarsweek gehouden. Het kan toor aan de Gerrit Verboon- straat 2 is hiervoor tot en met vrijdag geopend van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Belangstellenden kunnen dan kennismaken met de specifieke aspecten van een Garantiemakelaar. 3?, °a> SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje s per literI Vieux Oranje j per liter 1 Ö- U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 95 95 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Wethouder A. Reijnhout gaf afgelopen vrijdag, één dag voor de Dag van het Stadse Wonen, het startsein voor de verkoop van woningen die worden gebouwd aan het Spinhuispad. Hij onthulde de keet die zaterdag diende als informatiekeet en straks onderdak zal bieden aan de bouwlieden. Het project heeft de naam 'Branderspoort' gekregen, omdat de bebouwing een poort zal vormen tussen Nieuwland en de binnen stad. Dit is niet alleen symbolisch; er zal ook een deel over de straat heen worden gebouwd zodat er een echte poort ontstaat. De ruim 150 woningen zijn ontworpen door de Zweedse Schot Erskine, die ook het stedebouwkundig plan voor Spaland Oost maakte. Naast een groot aantal appartementen, komen op de begane grond langs het Spinhuispad ook wat bedrijven en win kels. Door allerlei hoogteverschillen en in- en uitspringende onderdelen zoals dakkapelletjes heeft de architect vermeden dat het geheel een kolossaal blok wordt en voegen de nieuwe wonin gen zich juist qua vorm naar de historische omgeving. De eerste paal van de 'Branderspoort' wordt in juni geslagen en naar verwachting is de nieuwbouw medio volgend jaar klaar. Wethouder Reijnhout onthult de bouw- en informatiekeet van de 'Branderspoort SCHIEDAM Het kappen van bomen door de gemeente - onder andere in verband met de aanleg van de Beneluxlijn - heeft een vloedgolf aan nega tieve reacties opgeleverd. En dat is onterecht vindt boom expert H.D. Sneep. Volgens hem valt de gemeente in deze niets te verwijten en neemt zij de juiste beslissingen als het gaat om het rooien en ver plaatsen van bomen. „Een ontwikkeling die al enige ja ren geleden in gang is gezet. Daarnaast wordt ook door de politiek veel geïnvesteerd in het groen. Het probleem zit hem denk ik in het feit dat de critici - die ik zoal gehoord heb - eigenlijk over onvol doende kennis beschikken als het om bomen gaat." „De meeste criticasters zijn van mening dat er niet zoveel bomen hadden hoeven te worden ge rooid in verband met de aanleg van de metro. Zij vergeten echter dat bomen niet alleen het veld hebben moeten ruimen vanwege het aan te leggen metrotracé, maar ook als gevolg van nood zakelijke wegomleggingen en het verleggen van kabels en leidin gen. Daarnaast zijn er - en dat heeft niets met de komst van de ondergrondse te maken - een be hoorlijk aantal zogeheten snel- groeiers gerooid. Vooral popu lieren en wilgen. Deze werden in de jaren zeventig hoofdzakelijk geplant om straten binnen af zienbare tijd een groen(er) aan zicht te geven. Het nadeel van deze bomen is echter dat ze jam- mergenoeg een korte levensduur hebben en daarom na twintig jaar al aan het eind van hun Latijn zijn. Verder beschikken deze bomen over agressieve wor telstelsels die onder meer stoep tegels omhoogduwen, zodat er gevaar bestaat dat (oudere) voetgangers hierdoor ten val ko men. Voorts was het wortelstel sel bij veel populieren en wilgen dusdanig aangetast dat eigenlijk niets anders overbleef dan rooi en", aldus Sneep. Veiligheid Het Julianapark - aangelegd in 1930 - was vroeger dichtbe groeid, maar ook hier is het groen flink uitgedund, met als hoofddoel het vergroten van de sociale veiligheid. „Individuen voelen zich in een park met veel bomen en struiken anno '97 niet meer op hun gemak, omdat zij eventuele verdachte personen niet goed kunnen opmerken. Het gevolg hiervan is dat deze 'onoverzichtelijke' parken 's avonds nagenoeg alleen nog maar bezocht worden door men sen die er hun hond uitlaten. Behalve vanwege de sociale vei ligheid werd er in het Juliana park ook groot-onderhoud ge pleegd. Daarbij is er bijvoor beeld een grote wilg gekapt waarvan niet ondenkbaar was dat hij bij de eerstvolgende storm zou omvallen. De boom bleek van binnen voor een groot deel verrot te zijn. Daarentegen zijn in datzelfde park een aantal beuken en eiken blijven staan en werd de 'leefomgeving' van deze bomen aanzienlijk verbeterd." Sneep treedt regelmatig als taxa teur op wanneer een boom scha de aan eigendommen heeft aan gericht. Ook wordt hij van tijd tot tijd door de rechtbank ge raadpleegd om zijn onafhanke lijk advies te geven bij conflicten waar eveneens bomen aan ten grondslag liggen. Hij kan zich wel voorstellen dat buurtbewo ners het op het eerste gezicht vaak onnodig vinden dat bomen worden gekapt. „Maar een boom kan er aan de buitenkant nog zo gezond uitzien en toch van binnen ziek zijn. Als expert zie ik dat uiteraard eerder. Als een boom bijvoorbeeld aan de onderkant heel breed uitloopt kun je er vergif op innemen dat het van binnen niet goed met hem gesteld is. Met behulp van moderne meetapparatuur kun nen we bepalen of de wand van de boom nog wel dik genoeg is in relatie tot de diameter van de stam, of dat er misschien gevaar bestaat dat de boom zal knak ken. Overigens begrijp ik best dat Schiedammers het jammer vinden dat er momenteel zoveel groen verdwijnt. Ik zie zelf ook liever een straat met mooie bo men." Beukenhof Het weghalen van een aantal po pulieren uit het Volkspark leidde vorig jaar eveneens tot veel pro testen. Toch was ook deze ope ratie gerechtvaardigd laat Sneep weten. „De jonge beuken in het park werden door deze populie ren in hun groei belemmerd. Sinds de populieren verdwenen zijn, bloeien de beuken weer op. Overigens hebben vijf Hongaar se eiken de plaats van de popu lieren ingenomen." „Op meerdere plekken in de stad zie je dat bomen verplant zijn, zoals bij de ingang van cremato rium/begraafplaats Beukenhof. De lindes die daar nu staan ko men van de andere kant van de kerkhof waar ze weg moesten in verband met de metrobouwacti viteiten." Behalve lof heeft Sneep toch ook nog één punt van kritiek op het bomenbeleid van de gemeente. „Het stadsbestuur zou haar bur gers naar mijn mening beter moeten informeren waarom be paalde ingrepen noodzakelijk zijn. En dan gaat het mij met name om de inhoudelijke kant van het verhaal." SCHIEDAM Burgemeester Scheeres gaf zaterdagmorgen het startsein voor de Dag van het Stadse Wonen. Dat deed hij door in het WIC (Woon Infor matie Centrum) een maquette te onthullen van het Hollandia ll- project. Op het terrein van waar ooit de Hollandia Moutwijnfa- briek stond, zullen over enige tijd ruim honderd woningen ver rijzen. Voordat de burgemeester zich - samen met een aantal belangstel lenden - al fietsend naar diverse bouwprojecten en -instellingen begaf, liet hij weten zeer ingeno men te zijn met de Dag van het Stadse Wonen. „Vandaag kan iedereen met eigen ogen zien dat het centrum van Schiedam weer goed in de lift zit." Na een bezichtiging van een wo ning aan het Hollandiahof be zocht het fietsende gezelschap het Informatiecentrum Benelux lijn. De publieke belangstelling voor dit centrum blijkt groeien de. Een medewerker liet verder onder andere weten hoe drie van zijn collega's constant bezig zijn met het bijwerken van de Bene- luxlijnmaquette. Het volgende bouwproject waar een bezoek aan gebracht werd, was Grote Markt I2l. Hier zal een aantal appartementen wor den gerealiseerd. Begin vorige eeuw liet distillateur J. Beukers op deze plek een pakhuis met kantoor aan de Grote Markt en een distilleerderij aan de Schie bouwen, genaamd De Witte Le lie. De laatste jaren was het pand in gebruik bij meubelzaak Hil ton. Tenslotte werd het hoofdkan toor van de VSB-bank aan de Broersvest bezocht. Belangstel lenden konden hier een gratis en vrijblijvend hypotheekadvies krijgen. Verder waren alle in deze stad opererende makelaars vertegenwoordigd met informa- tieleaflets. In totaal bezochten 400 mensen het Woon Informa tie Centrum. SCHIEDAM De Protestants- Christelijke Stichting Zorgverle ning voor Ouderen De Harg- Spaland organiseert donderdag 3 april een informatiebijeen komst voor buurtbewoners in de omgeving van bejaardencentrum De Harg. De bijeenkomst vindt plaats in De Harg, aan het Harg- plein 100 en begint om 19.30 uur. Aanleiding voor de bijeen komst zijn de 'indianenverha len', die de ronde doen over de toekomstplannen van De Harg. De directie wil uitleg geven over de huidige stand van zaken en over de plannen voor De Harg met bijbehorende tijdsplanning. SCHIEDAM Jimmy MacLean brengt woensdagavond 3 april fluweelzachte, akoestische muziek in Podium Café. Deze veertiger heeft veel ervaring opgedaan in Engeland waar hij vandaan komt en waar hij in een aantal bands heeft gespeeld. Met deze bands heeft hij ook enkele albums opgenomen. Jimmy speelt geen covers, maar alleen eigen nummers die aan Ierse muziek doen denken, met veel Rythm Blues. SCHIEDAM De KNNV, af deling Waterweg-Noord, start donderdag 3 april een basiscur sus natuurkennis voor mensen met belangstelling voor de na tuur, die hun kennis willen ver groten. In zeven lesavonden ko men de Nederlandse vogels, paddestoelen, planten, strandle ven, insecten, zoogdieren en rep tielen/amfibieën aan bod. Tijdens de lessen worden ook dia's vertoond. Vier lessen wor den bovendien gevolgd door een excursie. Daarnaast ontvangen de cursisten een lesboek, waarin alle behandelde feiten nog eens kunnen worden nageslagen. Aan de cursus kunnen zowel le den als niet-leden deelnemen. Men hoeft niet per sé alle lessen en excursies bij te wonen. De lessen worden gegeven in Na- tuurcentrum De Boshoek, aan het Bospad 3 in Schiedam- Noord. Deelname kost 35,-. Men kan zich voor de cursus aanmelden bij Frank van Alphen, telefoon 4264729 of Wout van der Schalie, telefoon 4719270. WATERWEG De Vlaardingse Openbare Scholengemeenschap en de Schiedamse scholengemeenschappen Schravenlant en Spierings- hoek hebben zich ingeschreven voor de wedstrijd 'Beste schoolkrant van Nederland'. In totaal hebben 106 redacties van schoolkranten zich voor deze strijd aangemeld. Een jury, bestaande uit schrijver Ronald Giphart, Yes-redactrice Anneke Bots en het drietal Frank Schuitemaker, Robin Troost en Cloe Kersten (respectievelijk docent en studenten van de opleiding Boekhandel en Uitgeverij), gaat de inzendingen beoordelen op origi naliteit, aantrekkelijkheid en journalistieke inhoud. De winnende schoolkrantredactie ontvangt behalve de 'Beste Schoolkrant van Nederland' wisselbokaal ook een multimediacomputer. SCHIEDAM De Stichting Bijzondere Noden Schiedam is onlangs opgericht voor mensen in acute materiële nood die op het bestaans minimum leven. De stichting levert hulp aan deze Schiedammers wanneer zij niet of niet meer terecht kunnen bij een bestaande maatschappelijke voorziening. De stichting is een particulier initiatief en de gelden die ze beheert zijn verkregen uit structurele of incidentele giften van particuliere instellingen en personen. Alle erkende hulpverleners en hulpverlenende instanties zijn op de hoogte gebracht van het bestaan van de stichting. Zij kunnen namens hun cliënten een aanvraag indienen bij de Stichting Bijzonere Noden. Een bijdrage kan bijvoorbeeld worden verstrekt voor woninginrich ting, aanschaf van een koelkast, wasmachine, bril, kleding of ter bekostiging van therapie of begrafeniskosten. De maximale bijdrage is 5000,- per geval en over een aanvraag wordt bij voorkeur binnen een maand beslist. Het adres van SBNS is Postbus 213, 3100 AE Schiedam. SCHIEDAM— BelCompany, de grootste onafhankelijke win kelketen in mobiele telefonie, heeft vorige week een vestiging geopend aan de Nieuwe Passage 28. Het is het 26-ste filiaal van BelCompany sinds de start in november 1995. Omdat BelCompany niet is ge bonden aan de bekende aanbie ders van mobiele telefoonnet werken kan een op maat gesne den combinatie van toestel en abonnement worden geadvi seerd. Behalve (mobiele) tele foons levert BelCompany bo vendien buzzers, semafoons, faxen, telefooncentrales en ant woordapparaten. Geboorteaangiften van 14 tot en met 20 maart 1997: Coen z.v. Weber - Slenters, Wendy E. d.v. Hovin - den Har- tog, Ricardo z.v. Meuslee - El- berse, Mitchell G. z.v. Mijnber- gen - de Kwant, Lotte M.W. d.v. de Vries - Souer, Anne A.W. d.v. de Vries - Souer, Kimberley d.v. Mosterman - v. Woerden, Hen- drika L.A. d.v. Lansbergen - van Arum, Diede J. d.v. Elshout - Reijngoudt, Julian L. z.v. Bot - Gerritse, Michelle N. d.v. van Leeuwen - van Vliet, Saaid z.v. Hajilassan - Seikh Ali Gaabow, Ayaan Absher Nur Hersi d.v. Absher Nur Hesi - Roda Ali Mohamed, Chantal d.v. Bekke - Elderkamp, Muhammed z.v. Yuce - Yuce, Nychenda A.A. d.v. Fecunda, Nick z.v. Herfst - Herfst-Baumeister, Samuel E. z.v. Zomerplaag - Meijvogel, Virginie L. d.v. Langstraat - Va ders, Shane z.v. Maksuraj - Manschot, Aysegul R. d.v. Ekinc - Sahbaz, Ruben J. z.v. Donkers - Zindel, Stacey d.v. Kuiters - Brökling, Mihriban d.v. Saki - Saki Ondertrouwd: P.F. Erfteneijer 27 jr. en F.E.M. Olsthoorn 28 jr., E.J.B. van der Heijden 23 jr. en D. van der Lee 22 jr., L.J. van der Meer 45 jr. en A.W. Hulspas 51 jr., L.R. Om men 33 jr. en D.M.T. van de Laar 25 jr., E.J.H. Scholte 27 jr. en M. Vollebregt 24 jr., R. Ver meer 28 jr. en A. Blok 27 jr., R. Westerveld 29 jr. en I.G. Krol 23 jr., J.J. Wimmer 25 jr. en N.J. Arnoldus 27 jr., A. van Hees 34 jr. en A.K. Molenda 22 jr. Gehuwd: H. Flores Londono 38 jr. en M. Pino Gallego 43 jr., F. van 't Veer 32 jr. en P. Rutten 27 jr., N.L. Knap 36 jr. en O. Gabai 38 jr., A. Maris 44 jr. en A. Ko- nings46jr„ R.W.G.M. Voragen 29 jr. en Y.R.L. van der Graaf 34 jr., D.G. Jongste 23 jr. en T. Huigen 19 jr., A.F. Heijblom 28 jr. en M.M. van Aggele 26 jr. Overleden: H.van Rijn man, 90 jr., W. Noorlander man, 85 jr., J. Schoenmaker man, 75 jr., A.G. van Duijn vr., 82 jr., geh.gew- .met: S. Rob, R. Stoutjesdijk vr., 75 jr., V.J.M. Bregar man, 71 jr., C. Hermans vr., 91 jr. geh.gew- .met: C. Mertens, F.J. van der Burg man, 68 jr., G. Bok man, 62 jr., J.M. Lemmen vr., 51 jr., echtgenote van: J.W. Geerlings, H.E. de Bruin vr.,^85 jr., ge- h.gew.met: J.P. de Jong, A.H.J, van Kluiven vr., 97 jr., geh.gew- .met: C.C. Oudshoorn, J.M. Biesbroek vr., 70 jr., echtgenote van: A. Maris, A.C. Beukers vr„ 82 jr., geh.gew.met: W. van der Veld. TAXI BESTELLEN? EUROTAX BELLEN Snel, keurig, comfortabel 4 modellen, 7 kleuren Nieuwe Passage 12 - Schiedam - 010-4732677 Veerplein 14b - Vlaardingen - 010-4603449 Lange Haven WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53327149 Dlstrlctverkooplelder: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener Arcade. BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS IN FO POORT Boomoperaties soms noodzakelijk H. Sneep treedt ook regelmatig op voor de rechtbank als bomen leiden tot een conflict. r h i .'i '•lil, ggg Een groot aantal Schiedammers nam een kijkje op de Dag van het Stadse Wonen. BelCompany is nu ook gevestigd aan de Nieuwe Passage.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3