B Lente-voordeel bij Mazda Opel Vee tra Caravan CD Sport Rover Group neemt nieuw designcentre in gebruik Bovag en RAI: verkeerd beeld 'auto van de zaak' Jubileum-actie bij Volkswagen-dealers Auto kort Hyundai gaat groot Auto - \ferkeer - Sport - Onderhoud - Techniek 1 mmmm WOENSDAG 2 APRIL 1997 Coloforz redactie serulce Lueekbladen Wegener «emm 'mm masEDB 14-444 y\u toMlobiel Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door: Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4699362 :V Bij Mazda ts fi Hr>t v' De Mazda lente-collectie De Mazda dealers laten de lente niet onopgemarkt voorbij gaan. Sterker nog, het voorjaar lijkt ze in bol geslagen. Want tot 15 april zijn in de showrooms diverse 'Amazing Spring Festival' modellen te bewonderen. Het gaat om speciale uitvoeringen met tal van extra's die niet of slechts ten dele aan de klant doorberekend worden. De gegevens van de aktiemodellen zijn bovendien tijdelijk verpakt in een pakketje bloembollen, dat zolang de voorraad strekt, aan geïnteresseerden wordt uitgereikt. De 121 staat met drie actiemodellen in showrooms: de Sport, de Airco en de Comfort. De 323 P, 323 Coupé en 323 sedan worden tijdelijk geleverd met een voordelige airco. Extra accessoires zijn er voor de 323 F. Verder doet Mazda het 'Executive-pakket' in de aanbieding. Waardoor het voordeel op de 323 serie kan oplopen tot 6.200 gulden. De 626 Ambition staat met gratis airco en metallic lak in de showrooms te glimmen. Tevens is er ook voor dit model een voordelig 'Executive-pakket' beschikbaar. Samen kan dit het 'verbazende' lentevoordeel opleveren van 8.135 gulden. Ook Hyundai zet de aanval in op de markt van MPV's. Want onlangs presenteerde het Koreaanse merk de Satellite/Family Van. De Satellite is een zevenpersoons ruimteau to. De Family Van is de vijfpersoonsuitvoe- ring (Hyundai spreekt over Stationwagon) die twee zitplaatsen opoffert aan een (nog) grotere bagageruimte. Groot, comfortabel en rijk uitgerust zijn wat Hyundai betreft de sleutelbegrippen voor deze auto's. Ze zullen worden uitgerust met een 2,4 liter benzinemotor (84 kW/118 pk) of een 2,5 liter turbodiesel (59 kW/80pk). Beide auto's zijn vanaf september leverbaar. De voorverkoop start op 1 mei. Tot 31 augustus gelden er (nog onbekende) speciale introductieprijzen. Luxe wagon met sportieve inslag Het gaat goed met Rover. Vorig jaar verkocht de Britse automobielfa brikant ruim een half miljoen auto's. Vijf procent meer dan in 1995. Met name de Rovers 200, 400, de MGF de Discovery en de Range Rover behoorden in diverse markten tot de populairste modellen. Bovendien nam Rover onlangs een nieuw designcentrum in gebruik. In dit centrum, dat gevestigd is op de testsite in Gaydon, zijn nu dagelijks 1000 specialisten bezig met de ontwikkeling van Rovers toekomstige personen en 4x4 voertuigen. Alle onderzoeks- en ontwikkelingsactiviteiten zijn er nu samenge bracht. Het centrum omvat o.m. een ontwerpstudio, een showroom, een 'development Centre' waar modellen op ware grootte worden vervaardigd en een aantal werkplaatsen. De 'Drive-by Noise Test' bijvoorbeeld, is een van de meest geavanceerde ruimten in Europa waarin rijgeluiden kunnen worden nagebootst en stelt Rover in staat gemakkelijker te blijven voldoen aan de steeds strengere geluidsemissie-eisen. Nieuw jförö/ior nWCi Group. "De zakenauto staat permanent op de politieke agenda. Dat heeft volgens de stichting Bovag-RAI Mobiliteit meer met het imago van de zakenauto te maken dan met de feiten. Hardnekkig is het beeld van de snelle jongen die veel privékilometers maakt op kosten van de gemeenschap. De werkelijkheid is anders." Dat schrijven de voorzitter van de RAI-vereniging Wim de Grefte en BOVAG- voorzitter John Hoekzema in het voorwoord van het boekje 'De zakenauto, vragen en antwoorden'. Hierin komt een aantal veel gehoorde misverstanden over de zakenauto en zijn berijder aan de orde. Het boekje geeft antwoord op vragen als: 'Is een berijder van een zakenauto goedkoper uit dan iemand die zelf een auto heeft gekocht?', 'Krijgen steeds meer werknemers een zakenauto, ook als ze 'm voor hun werk niet nodig hebben?' en 'Neemt het gebruik van de zakenauto in het woon-werkverkeer sterk toe?' Bovag en RAI pleiten voor een zakelijk politiek debat. Daarbij „zullen wij geen enkel onderwerp uit de weg gaan. Dat geldt bijvoorbeeld voor de variabilisering van de fiscale bijtelling en voor het gebruik van de zakenauto in het woon-werkverkeer", aldus de schrijvers. Door Anjès Verhey Had u dat ooit gedacht? Dat we met het magi sche jaar 2000 in zicht zouden rondrijden in stationwagons met spor tieve inslag? Ik weet het, stationwagons zijn al lang niet meer de trou we, wat Spartaanse werkpaarden van wel eer. Maar om zo'n nutti ge achterlader maar meteen sportief te noe men gaat wat ver. Of niet? Opel voegt zonder enige schroom het woord 'Sport' aan haar 1.8 en 2.0 liter CD Cara vans toe. Ik ging met zo'n 1.8 CD Sport een paar dagen kijken of dat terecht was. De wagen staat er proper bij. Diepdonkerblauwe glanzende metallic-lak ge ven de op 50 centimeter na vijf meter lange wagen een chique uitstraling. Ik zie mezelf hier eerder mee bij het theater voorkomen dan met de laadruimte (van 460 tot 1490 dm3) vol emmers verf, ladders en kwasten. De Caravan maakt echter ook een sportieve indruk. Daar zijn niet alleen de dak rails maar ook de fraaie vijfspaaks lichtmetalen vel gen met brede banden de bet aan. De opzij iets oplo pende taillelijn geven hem een dynamische uitstraling. Bij de 'verkenningsronde' zie ik uitermate fraai ge stroomlijnde zijspiegels (a la Chevrolet Camaro), glad de portiergrepen (denk aan de nagels), een solide stoot- rand langs de flanken en een diep in de achterbumper uitgesneden vijfde deur. De wagen ligt laag aan de grond. Maakt geen trage in druk. Uit de documentatie weet ik dat hij inderdaad niet langzaam is. Met wat behendigheid kan een beet je chauffeur binnen 12 se conden vanuit stilstand naar 100 kilometer per uur optrekken. Daarbij krijgt hij volop assistentie van de lekker soepel schakelende »7 vijfbak. De toegezegde 195 krryü topsnelheid wordt 'er gens in een buitenland' in derdaad probleemloos neer gezet. De brede portieren sluiten hoog in de dakrand. Voor zit geen dashboard in de weg en achter ondervind je geen hinder van een wiel kast. De instap is dus pri ma. De goed gevormde stoelen en de eveneens lek ker geprofileerde achter bank hebben vrolijk blauwe inzetten die mooi contraste ren met diepzwarte randen. Aan comfort ontbreekt het niet. Op de vloer ligt rijk tapijt en wat elektrisch te bedienen is, is dat ook. Achter het in hoogte ver stelbare stuur is een goede zithouding vlug gevonden in de traploos verstelbare stoelen. Het interieur doet zeer ruim aan en laat kwali tatief niets te wensen over. Met de eenvoudig te bedie nen airco-installatie regel je in een wip je leefklimaat. De 1.8 liter viercilinder met zestien kleppen is de 'twee de' van de zeven motoren die Opel voor deze Caravan beschikbaar stelt. De range loopt van 75 tot 170 pk. De 1.8 liter brengt het op 115 pk. Een sterke motor die al bij een betrekkelijk laag toe rental een flinke trekkracht heeft. Opel is erin geslaagd om deze motor een prach tig, rijk geluid mee te ge ven. Samen met de gemak kelijke manier waarmee de motor met de (leeg) 1360 kg zware wagen omspringt vormt dat de basis voor veel rijplezier. Af en toe doet de viercilinder je bijna aan een zescilinder denken. De wa gen reageert direct, de schijfremmen rondom met standaard ABS zijn geheel berekend op het gewicht en het potentieel van de motor. Wel moet je in het begin even wennen aan het wat trage aangrijpmoment. Op de grote weg is de wagen uiterst stabiel, heeft weinig last van zijwind en de motor laat zich nauwelijks horen. Door de grote trekkracht is overdreven veel schakelen niet nodig. Het is een fijne 'harde auto', het onderstel is sportief geveerd zonder bokkigheid en doet ook in snel genomen bochten ver trouwenwekkend aan. De auto helt dan nauwelijks. Het beladen van de Cara van is gemakkelijk. De bo dem is vlak en zeer laag, net als de drempel. De achter bank is in 1/3-2(3 omklap- baar en er kan verrassend veel mee. Mocht het nog niet voldoende zijn is er al tijd nog het dak. Daar kan dan ook nog maximaal '100 kilo' op worden meegeno men. Tenslotte, de caravan of de aanhanger. Indien deze van deugdelijke rem men is voorzien mag hij probleemloos mee mits er niet meer dan 1200 kilo op de schaal staat. De Opel Vectra- Caravan CD Sport maakt niet alleen- van buiten eenspor- tieve indruk. Ook op de weg zorgt de wagen voor com fortabel en sportief de zaak'. M W&: In het kader van het 50-jarig importjubi leum van Volkswagen loopt nog tot 30 april bij de Volkswagen-dealer een jubileum-ac tie onder het motto '50 is een mooi getal*. Iedereen die in deze periode een nieuwe of gebruikte Volkswagen personen- of be drijfswagen koopt, maakt kans het volledige aankoopbedrag minus vijftig gulden terug te verdienen. Volkswagen daagt haar kopers immers uit tot het maken van een bijzondere tijdrit. De uitdaging is om op een circuit een speciaal parcours te rijden met een gemiddelde snelheid van 50 krryuur. Wie deze gemiddelde snelheid het dichtst benadert, krijgt van Volkswagen het koopbedrag van de auto geretourneerd op vijftig gulden na. U kunt al beginnen met oefenen op weg naar de dealer. X,,, Bij Volkswagen is 50 een (heel) mooi getal. De Kia Dealerorganisatie in Duitsland is door lezers van het toonaangevende Duitse autoblad 'Auto, Motor und Spon' op de eerste plaats gezet waar het gaat om service. De Kia-dealers kwamen gemiddeld tot 2,51 uit een score van 3. Ze bleven daarmee gerenommeerde merken als Toyota, Mercedes-Benz en Porsche vóór. Ook in ons land viel de dealerorganisatie van Kia al eens in de prijzen. De BOVAG-verkeersscholen gaan de ogen van hun leerlingen testen voordat de praktijkles sen beginnen. Daartoe heeft de BOVAG afdeling verkeersopleidingen in samenwerking met opti ciens nu een oogtestpakket voor verkeersscholen ontwikkeld. Van leerlingen die auto- of motorrij les nemen werd tot op heden eigenlijk maar één keer de ogen getest: de vermaarde nummerplaat- toets bij het examen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 7