1/ Win uw favoriet! tv 10 maakt van april Nederlandse speelfilmmaand Tips voor huis en tuin Luister naar Radio 10 Gold Uit je dak met TMF Alle grote films van Matthijs van Heijningen op koopvideo Operafeest in Concertgebouw Doe Mee en Win i The Sound of Nature RSW 97-063 Co/o/öw redactie seruice uueekbLaden uuegener Doe mee en m Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4699362 Elk jaar als het zomer in aantocht is, zijn ze op de radio weer veelvuldig te horen: Doe Maar en Clouseau. De band rond de Belgische broertjes Wouters maakt op dit moment een tournee door Nederland. En van Doe Maar's Joost Belinfante verschijnt 'Nederwiet' als single. Voor wie alle grote hits van Clouseau en Doe Maar graag in huis wil hebben zijn er de verzamel CD's 'Het Beste van Clouseau' en 'Doe Maar De Beste'. Als lezer van deze krant maakt u bovendien kans één van deze Cd's te winnen. Wat moet u doen? Schrijf de titel van twee hits van Clouseau of twee hits van Doe Maar op een briefkaart en stuur deze voor 1 mei 1997 naar: CD-prijsvraag, Postbus 1830, 3000 BV Rotterdam. Vergeet niet uw eigen naam en adres en de titel van de krant te vermelden. Onder de juiste inzendingen worden diverse CD's verloot. Winnaars ontvangen thuis bericht. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Het wordt weer genieten voor de buis. Want in de maand april brengt tvlO iedere zaterdagavond om 21.00 een Nederlandse speelfilm op televisie. De serie start met de beroemde Nederlandse speelfilm Ciske de Rat, met Danny de Munck in zijn debuutrol als Ciske. Thorn Hoffman en Derek de Lindt spelen de hoofdrollen in de succesvolle speelfilm Rituelen. Regisseur en Oscarwinnares Marleen Gorris is vertegenwoordigd met de aangrijpende speelfilms De Stilte rond Christine M. en Gebroken Spiegels. De Nederlandse Speelfilmcyclus op tv 10 wordt afgesloten met de film Mysteries met Rutger Hauer en Silvia Kristel in de hoofdrollen. Ook in april zijn er op de zondagavonden vanaf 20.00 uur weer miniseries te zien op tv 10. In april staan Onassis - met Anthonby Quinn, Jane Seymour en Francesca Annis - en Touch Die met o.m. Martin Sheen op het programma. Op 30 april maakt de miniserie plaats voor een speelfilm: Guilty by Suspicion met Robert de Niro in de hoofdrol. Silvia Kristel op tv 10 te zien in Mysteries. Op 8, 9 ,10 en 11 mei vindt naast Walibi Flevo in Dronten het Huis Tuin Evenement plaats. Ook Radio 10 Gold is er live bij aanwezig. En naast optredens van Nederlandse artiesten, presenteren DJ's spelletjes waarbij u kans maakt op het winnen van veel prijzen. Bezoekers van het evenement maken zelfs kans op een schitterende Radio 10 Gold Huis Tuin Hoofdprijs. Maar ook na afloop van het Huis Tuin Evenement zet Radio 10 Gold de bloemetjes buiten. Want vanaf 21 april zijn Rob Verlinden en Nico Swinkels dagelijks te horen op Radio 10 Gold tijdens het programma van Tom Mulder (van 10.00 tot 13.00 uur). In een speciaal blokje geven zij tal van handige tips voor keukens, badkamers en uiteraard tuinen én.. 21 dagen lang. Bovendien kunt u leuke prijzen winnen door het goede antwoord te geven op een vraag over de dagtip. Wie met het goede antwoord naar de studio belt, maakt kans op één van de vele Huis en Tuin waardecheques!. Bei voor de ï;*ï;v in uw woonplaats naar: 0909-3001011 (SOcpm). In april pakt TMF uit met maar liefst 18 'uit je dak'-concerten. Want elke dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag om 21.00 uur zorgen wereldartiesten voor spetteren de live-optredens bij de The Music Factory. Op het programma staan o.a. David Bowie's Glass Spider Tour, het '24 nights' concert van Eric Clapton, Tonight Live van Nirvana, On The Night van de Dire Straits en 'Als Geen Ander' van Marco Borsato. Verder zijn er concerten te zien van Sting, Simple Minds, Herman Brood, Guns 'n Roses, Cranberries, Van Dik Hout, Smashing Pumpkins, TAFKAP, Lenny Kravitz, INXS en Backstreet Boys. De serie wordt afge sloten met Queen en een eind februari in Den Haag gegeven concert van No Doubt. Natuurlijk met de hits 'Don't Speak' en 'I'm Just A Girl*. Hollandse sterren stralen bij u thuis Ook internationaal gezien staat de Nederlandse filmindustrie op hoog peil. Diverse producen ten, regisseurs en acteurs wisten ook in Hollywood te overtuigen. Toch wer den de meeste Nederland se speelfilms vooral voor het Nederlandse bios cooppubliek gemaakt. Naast Rob Houwer mag Matthijs van Heijningen zich tot de meest succes volle Nederlandse film producenten rekenen. Menig Nederlandse bios coophit kwam van zijn hand. Arcade Pictures brengt zijn hele collectie lange speelfilms dit jaar uit op koopvideo. Cis ke de Rat, Op Hoop va.t Ze gen, In de Schaduw van de Overwinning, en Voor een Verloren Soldaat liggen in middels in de winkel. Deze maand nog verschijnen Van de Koele Meren des Doods, Eline Vere en Een Vlucht Re genwulpen. Later dit jaar wordt de Matthijs van Heij- ningen-collectie afgerond met Een Zaak van Leven of Dood, De Stilte Rond Chris tine M., Rituelen, Advocaat van de Hanen en Een Vrouw als Eva. De in 1994 in Alphen aan de Rijn geboren Matthijs van Heijningen'kan bogen op een lange carrière. Dat hij een creatief-zakelijk beroep zou kiezen, was al van meet af aan duidelijk. Want al jong had hij een kindercircus, waarin hij als clown en goochelaar optrad. Later verlegde hij zijn werkterrein naar het to neel, waarop hij acteerde en pantomime speelde. Om in het midden van de jaren zes tig te eindigen als directeur van het 'Sigma Centrum', de voorloper van Paradiso. Eind jaren zestig verlegt Van Heij ningen wederom zijn werk terrein. Nu kiest hij voor de film. Eerst als regisseur van de 'Fabeltjeskrant' bij het pro ductiebedrijf van Thijs Cha- nowski. In 1974 vestigt Matthijs van Heijningen zich als zelfstan dig filmproducent. Het is het begin van een lange reeks 'V* In deze tijden van files, stress, beukende muziek en stijgend cholesterol ne men veel mensen te wei nig tijd orn eens ouder wets de natuur in Se gaan en tot rust te komen. Met de nieuwe CD The Sound Of Nature kunt u nu van uit uw i«se stoel een wan deling in de natuur bele ven. De CD begint met een ochtendwandeling. Terwijl Je vogels ontwa ken gaat u in het bos op zoek naar een ruisend beekje. Naarmate de ttttd* dagzon door de wolken verschijnt, neemt hei ge - zang toe. Dan beretkt u de bosrand. In de verte fels- ten schapen. Af en toe vliegt er een bijtje langs. In de middag neemt de CD thee naar het strand, lekker uitwaaien! De klan ken van de branding men gen zich met die van de zeemeeuwen, 's avonds begeleiden de krekels uw avondwandeling. In de verte natlett bet onweer. Daarna de 'stilte' van de nacht en het geluid van de eerste vogels die de mor genstond aankondigen. Maar waarschijnlijk bent ti dan ai lang in slaap ge vallen. En dat is nn ook precies de bedoeling: een therapeutisch 'tukje'. korte films en ruim twintig speelfilms. Een aantal daar van wordt dit jaar door Arca de Pictures als 'de Matthijs van Heijningen collectie' op koopvideo uitgebracht. Al zijn grote bioscoopsuccesen zijn er in terug te vinden. Zoals 'Op Hoop van Zegen' en 'Ciske de Rat', het filmde buut van Danny de Munck. Twee klassieke speelfilms, zou je kunnen zeggen, waarin de strijd van gewone Neder landers tegen onrechtvaar digheid centraal staat. De Tweede Wereld Oorlog is het thema dat de films 'In de Schaduw van de Overwin ning' en 'Voor een Verloren Soldaat' verbindt. De eerste neemt de kijker mee naar 'het verzet', waarin hoofdrolspe lers Jeroen Krabbé en Edwin de Vries elk op hun eigen wijze trachten de bezetter de dwarsbomen. Jeroen Krabbé zien we ook terug in 'Voor een Verloren Soldaat'. Nu als choreograaf (de film is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Rudi van Dantzig) die terug denkt aan de innige vriend schap tussen hem en een des tijds plotseling uit zijn leven verdwenen Amerikaanse sol daat. Matthijs van Heijningen's liefde voor historische the ma's komt ook tot uitdruk king in zijn verfilming van Eline Vere (Frederik van Eeden) en Van de Koele Me ren des Doods (Louis Coupe rus). Beide films zijn geba seerd op klassieke 19e eeuwse romans en laten zien hoe jon ge vrouwen van goede huize hun burgerlijke 19e eeuwse bestaan trachten te ontvluch ten. 'Een Vlucht Regenwulpen' is de verfilming van de gelijkna mige roman van Maarten 't Hart. (Weer) Jeroen Krabbé speelt de dromerige bioloog Maarten, die de jacht in zet op zijn oude grote liefde van de middelbare school. De strenge waarden en normen van zijn omgeving brengen hem echter danig in verwar ring. Wat al deze films ge meen hebben, is hun tijdloos heid. Het zijn typisch films waarvan u toen, nu en later opnieuw kunt genieten. Niet alleen door van Heijnin- gens neus voor goede regis seurs - Ate de Jong, Nouchka van Brakel, Guido Pieters, Roeland Kerbosch, Harry Kumel - maar ook door de sterke rolbezettingen. Want met Jeroen Krabbé, Edwin de Vries, René Soutendijk, Willeke van Ammelrooy, Linda van Dijk, Derek de Lindt, Danny de Munck en Rijk de Gooyer blijft er voor de liefhebber van de Neder landse film nog nauwelijks iets te wensen over. 1 Jeroen Krabbé top ac scènefoto met Edwin de Vries) veelvuldig te zien in de films van i van Heijningen. Eind vorig Jaar vond in het Concertgebouw Amsterdam het Operafeest plaats. Twee orkesten, twee dirigenten en twintig solisten van internationale allure en diverse natio naliteiten verzorgen een bruisende opera avond. Vanguard Classics legde het evenement vast op een dubbel CD, die onlangs verscheen. Op de cd's brengen uitvoerenden van kaliber (o.m. Christina Deutekom, Charlotte Margiono en Nelly Miricioiu) een boeiende en gevarieerde aaneenschakeling van geliefde soli, duetten en ensembles ten gehore. Daarmee ontstond een bonte reis door Operaland. Want Operafeest in het Concertgebouw bevat stukken uit opera's als Le Nozze di Figaro, Don Giovanni, Norma, Der Rosenkavalier, Otello en Les Contes d'Hoffmann. De dubbel CD wordt voor de prijs van een enkele CD aangebo den. Bovendien gaan de opbrengsten van deze non-profit CD naar de Stichting Cliniclowns Nederland. Zo kunt u nog eens genieten van een groots zangfeest en tegelijkertijd een goed doel dienen. Operafeest in het Concertgebouw. (2 CD-set) Vanguard Classics, 99127. Wordt u de winnaar van een set met alle tot nu toe in de Arcade Matthijs van Heijningen-collectie verschenen videofilms? Doe dan mee met onderstaande lezersprijsvraag. Wat moet u doen? Geef antwoord op de volgende twee vragen: 1. Welke acteur speelt de titelrol in Ciske de Rat? 2. Noem naast Matthijs van Heijningen nog een andere beroemde Nederlandse filmproducent. Schrijf uw antwoord Op een briefkaart en zend deze voor 1 mei 1997 naar: Van Heijningenprijs- vraag, Postbus 1830, 3000 BV Rotterdam. Ver geet niet uw naam, adres en de titel van de krant te vermelden. Onder de juiste inzen dingen wordt één set Matthijs van Heijnin gen Video's verloot. Bovendien zijn er een aantal Video Jaarboe ken 1997 als troostprij zen. Prijswinnaars ontvan gen thuis bericht. Over de uitslag kan' niet worden gecorrespon deerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 17