SCHIEDAM Asbest 'ontploft' Kleinzoon opent nieuw Singerfïliaal Nieuw mandje voor katers Moby en Dick Richard III in Filmhuis Beeldhouwer exposeert Twaalf uur klaveij assen Coördinator ergert zich aan gang van zaken rondom financiering The V.D.'s in Diggelen Voetganger aangereden Glaucoom Tienersoos in De Erker Iceparty egel nu alvast je lening, i!s je meteen wilt toeslaan. Het Nieuwe Stadsblad VSB'BANK SCHIEDAM In het Filmhuis wordt vrijdag 4 en zaterdag 5 april de film 'Richard III' van regisseur Richard Loncraine vertoond. De film is een bijzondere bewer king van het aloude toneelstuk van Shakespeare. De oorspron kelijke tekst is gehandhaafd, maar de setting is verplaatst naar een omgeving, die het meest lijkt op Engeland in de jaren dertig. Gebouwen, attributen en kostuums vormen echter een verwarrend geheel en verbeelden de opkomst van het fascisme in Europa, met London als middel punt. Tegen die achtergrond doet Richard Glouchester, de laatste koning van York, een nietsontziende greep naar de macht, waarbij alle tegenstand wordt uitgemoord. De film begint vrijdag om 21.30 uur en zaterdag om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 7,- voor donateurs en 9,- voor niet-leden. Het Filmhuis is te vinden aan de Nieuwstraat 12. SCHIEDAM In galerie Cabi net for Art (Lange Haven 93) exposeert v.a. zondag 6 april de Rotterdamse beeldhouwer Lu- kas Arons met zogeheten kantel- beelden. Die omschrijving ver wijst naar beelden die op ver schillende zijden kunnen worden geplaatst, waardoor zowel de ruimtelijke als visuele ervaring verandert. Arons houwt zijn beelden uit grote brokken steen, polijst of verft deze of toont de oorspronkelijke steenkleur. De expositie is t/m 30 mei te zien op za. en zo. van 13-17 uur en op afspraak via tel. 4148982. SCHIEDAM Stichting Welzijn Nieuwland organi seert zaterdag 5 april een twaalf uur durende koppel- klaverjasmarathon in het wijkontmoetingscentrum aan het Wibautplein. De eerst kaarten worden om 10.00 uur geschud en ze wor den om 22.00 uur weer neer gelegd. Er wordt gespeeld volgens het Rotterdams sys teem. De kosten bedragen 25,- per koppel, inclusief maaltijden. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Al- bert Boelens, tel. 4734347 of bij het wijkcentrum, 4715765. Op woensdag 9 april organi seert de stichting een Crea- dag in wijkcentrum Drees- plein. De entree is gratis. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM De NV ONS Milieu heeft afgelopen dinsdag haar nieuwe productielijn geopend voor het verwijderen van asbest uit CV-ketels. De heer ir. B. Zoeteman. plaatsvervangend Directeur Generaal Milieubeheer van het Ministerie van VROM. verrichtte de officiële openingshandeling: hij bracht met een ontstekingsmechanisme symbolisch asbest tot 'ontploffing'. Tij dens de opening ontving de directie van ONS Milieu uit handen van KIWA het K.OMO Procescertificaat Asbestverwijderen, waardoor werd onderstreept dat de werkwijze van ONS Milieu geheel volgens de wettelijk vastgelegde normen verloopt. Er zijn nog veel producten met asbest, dat kankerverwekkende vezels bevat, in omloop, zoals CV-ketels. De eigenaren van deze CV-ketels zijn juridisch verplicht de ketel asbestvrij te laten maken door een erkend gecertificeerd bedrijf. ONS Milieu is het eerste gecertificeerde bedrijf in Zuid-Holland waar CV-ketels volgens de normen asbestvrij worden gemaakt. Asbestbevattende ketels worden na binnenkomst bij ONS Milieu ontdaan van de onderdelen, waarna ze op een lopende band in een volledig afgesloten ruimte, waar onderdruk heerst, worden gevoerd. Medewerkers in voorgeschreven kleding en met adembe- scherming ontmantelen de ketels verder en ontdoen ze van asbest. Dan worden de onderdelen schoongeborsteld en afgespoeld en worden de resten aan de metaalhandel aangeboden voor herge bruik. SCHIEDAM De beschoei ing tussen de molens De Noord en De Palmboom aan de Noordvest verkeert in zo'n slechte conditie dat ingrijpen op korte termijn geboden is. Onlangs gaf de gemeenteraad groen licht voor het vernieu wen van de kademuur (die da teert uit 1860) en stelde een bedrag van 240.000 gulden beschikbaar. De houten bekisting die is beves tigd op de hoogte van de water lijn op dit specifieke deel van de Noordvest is zwaar aangetast en blijkt inmiddels weg te rotten. Dit heeft op sommige plekken al geleid tot grondverplaatsing waardoor de verankering los is gekomen en de beschoeiing naar voren is gedrukt. Coördinator H. Knops van Ci viele Werken van de gemeente is direct betrokken bij de renovatie van onder meer bruggen en ha vens. Hij stelt dat het om een ingrijpend karwei gaat. „Delen die zich onder de waterspiegel bevinden zijn ook aangetast en er zijn diverse gaten gesigna leerd. Bovendien zijn op ver schillende plaatsen verzakkingen ontstaan doordat de grond ge makkelijk door gaten en naden kon wegspoelen." Lapmiddelen Volgens Knops zijn er sinds het midden van de vorige eeuw al leen maar lapmiddelen gebruikt om de kademuur in stand te HKPMB lïSB."*r. 1 houden. „Vroeger bracht men aan de walkant houten beschoei ingen aan en dat zakte uiteraard op den duur weg en vervolgens werden daar dan palen onder gezet. Om te voorkomen dat het hele zaakje door grondverschui ving naar voren kwam plaatste men ankers met ankerschotten om zo het geheel te stabiliseren. Het hout boven de waterspiegel is weieens vernieuwd en ook zijn er, zover ik weet rond 1920, be tonplaten in combinatie met sta len balken tegen de oever vastge zet. Die holle balken konden aan de buitenkant worden geschil derd maar nu is de binnenkant aan het wegroesten." „Wij hebben plannen om een andere constructie toe te passen, maar daarvoor moet wel de be staande beschoeiing inclusief de verankering worden gesloopt. Ook de bestrating in een strook van vijf meter, gerekend vanaf de oever, wordt verwijderd. In ieder geval is het de bedoeling dat in de toekomst daar een schip kan afmeren zonder dat er beschadigingen optreden. Nu de financiën rond zijn moet er nog toestemming komen van het Hoogheemraadschap van Delf land. In feite een formaliteit, die naar ik aanneem snel zal worden afgehandeld." Budget Knops geeft 'aan dat het steeds opnieuw een opgave is om bin nen het beschikbare budget te blijven. „Net als bij de renovatie van de Willemsbrug moet je maar afwachten of er geen man kementen aan het licht komen die je van te voren niet kon in schatten. Als je binnen de kos tenraming blijft dan vindt het gemeentebestuur je een beste jongen, maar valt het duurder uit dan is Leiden in last. En dat is eigenlijk flauwekul, want zo'n SCHIEDAM The V.D.'s tre den op zondagmiddag 6 april vanaf 16.00 uur op in café Dig gelen. De band wordt bijgestaan door Philip Kroonenberg en Rens van der Zalm. Zij spelen dit keer Swamp-blues. Van der Zalm speelde onder an dere bij Frank Boeyen en bege leidt nu Youp van 't Hek. SCHIEDAM Een 23-jarige Schiedamse vrouw raakte dins dagochtend rond kwart voor ne gen gewond toen zij op de Bur gemeester van Haarenlaan werd aangereden door een auto. Ze stak over terwijl het voetgan gerslicht op rood stond. Een 33- jarige Schidamse automobilist kon haar niet meer ontwijken en raakte haar. De vrouw is met beenletsel overgebracht naar het Schielandziekenhuis. Óók bij onderhoud trakteert de jarige Victoria op klinkende munt! Zakelijk bekeken SCHIEDAM Hij is nog geen twee jaar oud, maar afge lopen donderdag opende Lars het nieuwe Singerfïliaal van zijn opa Hans en vader Peter Lucas aan de Hoogstraat 26. De vader van de openaar: „We hebben 35 jaar met onze win kel in de Oranjestraat gezeten. Nu zijn we naar de Hoogstraat gegaan om voor de klant beter bereikbaar te zijn en om onze collectie te kunnen uitbrei den." „We hebben de ruimte van dit grotere pand hard nodig. Want we hebben natuurlijk nog steeds de naaimachines die we verkopen en we voeren ook zelf reparaties uit aan machi nes van alle merken. Maar daarnaast hebben we een enorm assortiment wol en bor- duurartikelen. We hebben een wand van zes bij drie meter met wol, bijvoorbeeld van de merken Phildar en Lanarte. En we hebben de grootste collectie borduurspullen van Schiedam, een muur van vier bij drie, alle bekende merken in Nederland zijn bij ons vertegenwoordigd. Daarnaast hebben we een hele collectie hobbyspullen: fimok- lei, textielverf, hobbyboekjes en nog veel meer." klus blijft jarenlang liggen en dan ineens van de ene op de andere dag beslist men van ho gerhand dat er wat moet gebeu ren. Binnen een paar uur ver wacht men van mij een kosten plaatje en dat kan eigenlijk niet. Je moet tijd krijgen om exact te kunnen uitrekenen wat het alle maal gaat kosten. Maar nu geldt het principe snel, sneller, snelst. Ja, dan is het niet zo gek als je met onvoorziene lasten wordt opgezadeld." Coördinator Knops geeft aan groot voorstander te zijn van een fonds waaruit renovaties van soortgelijke projecten worden betaald. „Als jaarlijks een be drag wordt vastgesteld dan hoef ik niet meer te zeuren en te trek ken bij het college om geld. Dat die bouwwerken onderhouden moeten worden weet iedereen, dus waarom dan keer op keer smeken om een budget als men van de noodzaak doordrongen is", vraagt hij zich af. Inmiddels heeft hij de desbetreffende wet houder over dit probleem aange sproken. Voor Knops is het nog niet dui delijk wanneer een begin wordt gemaakt met de vernieuwing van de oever van de Noordvest. „Wij zijn op dit moment met vier ob jecten (waaronder de opknap beurt van de Willemsbrug -red.) tegelijk bezig en ik vrees dat de Noordvest onderaan de lijst komt te staan." SCHIEDAMDe Patiënten Belangen Vereniging Schiedam houdt dinsdagavond om 20.00 uur een bijeenkomst over glau coom (groene staar) in de Vier Molens aan de Nieuwe Dam- laan. Dr. P. de Waard, oogarts in het Oogziekenhuis Rotterdam houdt hier een inleiding over en beantwoordt vragen. Leden en andere belangstellenden zijn wel kom. De toegang is gratis. SCHIEDAM Voor tieners van 12 t/m 17 jaar organiseert wijkcentrum De Erker (Jan v.A- vennesstraat) iedere vrijdaga vond een soos. Deelnemers aan deze gezellige avond zijn in het bezit van een pasje 2,-) en betalen 1,25 entree. De laatste vrijdag van de maand kunnen de bezoekers zich al dansend uitle ven in de disco. De deuren van de soos gaan open om 19.30 uur en sluiten om 22.00 uur. Infor matie via tel. 4267767. SCHIEDAM Iceparty speelt zaterdag 5 april vanaf 22.00 uur in Podium Café. Deze rockband bestaat uit vijf muzikanten die buiten hun eigen nummers ook co vers brengen, maar dan met een eigen geluid. Uit hun prij- zenkast blijkt dat Iceparty niet zo maar een bandje is: in 1993 wonnen de bandleden Camel Pop en NCRV's Pop slag en in 1994 van De Grote Prijs van Spijkenisse en on langs wonnen ze de Schie damse Popprijs. Gerard Wold verzorgt iedere zondagavond in Podium Café de akoestische sessies 'Op zondag kan het anders'. Op deze avonden boordevol muziek ontmoeten diverse - vooral Schiedamse - artiesten elkaar. Gerard laat steeds op nameapparatuur meelopen en van de opnames van de bijzondere improvisaties stelt hij cassettebandjes samen. Het tweede bandje is nu klaar en is tegen kostprijs verkrijg baar bij Gerard op zondaga vond. SCHIEDAM Moby en Dick zijn eind december in Dierente huis Hargahoeve binnengebracht omdat ze waren achtergelaten bij een verhuizing. Moby is een zwarte gecastreerde kater van ongeveer zeven jaar oud, Dick is een cyperse kater van negen jaar en is ook gecastreerd. Dit stel moet naar buiten kunnen en is bang voor kleine kinderen. Het is onbekend of ze wel bij honden kunnen. De hond van vorige week, boxer Daisy, heeft gelukkig een tehuis gekregen, maar Lady, die twee weken geleden in de krant stond, heeft nog steeds geen plaatsje gevonden. Wie komt haar of Moby en Dick ophalen? Dierentehuis Hargahoeve (Sportlaan 2) is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. ziooo Op zaterdag open voor advies tussen 10.00 en 14.00 uur: Broersvest 110, Schiedam. 8 246 46 00. Veerplein 1, Vlaardingen. 8 44 55 222. HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 3 APRIL 199714-1475 WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16. 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener Arcade BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Ir. B. Zoetemun van VROM opent de nieutve productielijn voor het verwijderen van asbest uit CV-ketels. Oude kademuur geheel vernieuwd door NANS WOLTERS Wanneer gestart wordt met de werkzaamheden aan de Noordvest is nog niet duidelijk. INLOOPCONCERT In de Gro te of Sint Janskerk, aan de Lange Kerkstraat, wordt zaterdag 5 april weereen inloopconcert gegeven. Het concert wordt deze keer verzorgd door pianiste Anna Fridman. Aan vang 15.00 uur en de toegang is gratis. JAMSESSIES- Richard Beuke laar verzorgt al jaren de jamsessies die iedere dinsdagavond plaatsvin den in Podium Café. Iedereen die kan spelen of luisteren is elke dins dag welkom aan de Lange Haven 28. In 1997 doet Victoria ter gelegenheid van haar 75-jarig fji A jubileum aan alle klanten jubileummunten cadeau Deze munten, met een waarde van fl. 7,50 worden verstrekt op diensten, accessoires, enz. Deze feestelijke aktie m duurt tot en met 31 december 1997. Vraag naar het reglement. DE EERSTE DE BESTE Victoria Oost. Toepad 11 (Autostrada Brienenoord), Rotterdam, Tel. (010) 4 522 322. Victoria West, Strickledeweg 99 (Spaanse Polder), Schiedam, Tel. (010) 4 155 255. Victoria Zuid, Driemanssteeweg 40 (Charlois), Rotterdam, Tel. (010) 2 123 300. Lars opent het nieuwe Singerjiliaal van zijn opa en vader Lucas. Moby en Dick Stel, opeens ziet u die ene auto waar u al 'n tijdje naar op zoek bent. En het prijs kaartje valt mee. Als u van tevoren een VSB Doorlopend Krediet heeft afgesloten kunt u meteen toeslaan. Want daarmee heeft u altijd extra geld achter de hand voor onverwachte uitgaven. Met als belangrijk voordeel dat u alleen rente betaalt over het bedrag dat u daadwerkelijk opneemt. En het rentepercentage is in 9 van de 10 gevallen lager dan bij andere krediet verstrekkers. Wilt u direct een doorlopend krediet afsluiten? Of wilt u meer informatie over voordelig lenen bij VSB Bank? Kom langs bij uw VSB Bankkantoor! Of bel VSB Leen- lijn 06 - 8670 (20ct/pm). Des te eerder staat uw droomauto voor de deur. VSB. Daar kom je verder mee. f/ortii

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3