Gemeente Schiedam Stuur nu uw oplossing van de letterwedstrijd in OP ADEM KOMEN Kansen in tijdelijk werk Actie 'Zuinig stoken, zuinig aan' afgelopen HOOGSTRAAT 120 SCHIEDAM «Tel: 010-426.04.75 ir randstad uitzendbureau Eindredactie: Bureau Communicatie Externe Betrekkingen, Telefoon (010) 246 53 89 KAPVERGUNNING VERGUNNINGAANVRAAG HORECA VERLEENDE HORECAVERGUNNING BOUWZAKEN TIJDELIJKE VRIJSTELLING VOORBEREIDINGSBESLUITEN WET RUIMTELIJKE ORDENING KENNISMAKINGSCURSUS ZIE ELDERS IN DEZE KRANT. WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE BOUWPLAN NIEUWLAND-NOORD WET MILIEUBEHEER PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 15, WOENSDAG 9 APRIL 1997 TO THE BOUNDLESS Food Supplements for health care Fun Herbs for pleasure Aphrodisiacs for love INTERNETSERVICE per uur 10.-; Elevating Herbs Drinks for energy Magic Mushrooms for psychedelic experiences BRAINMACHINES om uit je dak te gaan Verkoop van ART Cursus Assistent basiszorg m/v mm Extreem koud en warm Oplossing letterwedstrijd Ook in de zomer u WOENSDAG 9 APRIL 1997 15-441 Gemeenteberiehten Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooi en van: - 5 populieren en 10 m2 bosplantsoen staande in de omgeving van fietspad Spieringshoek op voorwaarde dat nieuwe bomen worden geplant Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorko- tei ij 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. men dat de boom bij de President van dlege van burgemeeste (of bomen) al gekapt wordt, dan dient u schorsing te vragen van het besluit n de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. J.P. Krijgsman, tel.: 246 56 66. 2 van de Korte Singelstraat 5b Bij de burgemeester is een horecavergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3. APV Schiedam voor de vestiging van een eetcafe in het pand Korte Singelstraat 5b. Deze aanvraag is ingediend in verband met de wijziging van exploitatie, nl. van een snackbar (verlof) naïr een eetcafe (met alcohol).De gevraagde openingstijden zijn: maandag t/m zater dag van I2i00 tot 24.00 uur en op zondag van 15.00 tot 24.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk binnen 4 weken. Als u uw mening schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u dit richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. o'Vü 11,1 De aanvraag ligt vanaf 9 april 1997 4 weken ter inzage op bureau Algemene Zaken, 2e etage kantoorgebouw 's-Graveland, 's-Gravelandseweg 567. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 15.00 uur en op donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. Voor meer informatie: mevr. C. Zegers, bereikbaar via telefoonnummer 246 58 09. Wilhelminaplein 26 Aan C.H.C. van der Lee is een vergunning verleend voor één jaar voor de vestiging van een café/bar met terras in hef pand Wühelminaplein 26. Het gaat om een horecavergunning zoals wordt bedoeld in artikel 2.3.2 van de APV Schiedam. De openingstijden van het café/bar zijn: maandag tot en met donderdag van 08.00 tot 01.00 uur, vrijdag en zaterdag van 08.00 tot 02.00 uur en zondag van 10.00 tot 01.00 uur. Er zal een terras worden geplaatst. De ope ningstijden voor dit terras zijn: dagelijks van 16.00 tot 20.00 uur. Een afschrift van de vergunning ligt zes weken ter inzage op bureau Algemene Zaken, 's-Gravelandseweg 567, geopend op werkdagen van 8.00 tot 15.00 uur en donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. De vergunning ligt ook ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt op de 5e etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1, geopend op werkdagen van 8.45 tot 16.45 uur. Binnen zes weken, gerekend vanaf 9 april 1997, kunt u tegen de horecavergunning bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift i een zijn geen kosten verbonden, in het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de horecavergunning bent. Tevens moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang getroffen bent. Het bezwaarschrift moet u sturen aan de burgemees ter van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Belanghebbenden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de hoofdaf deling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, 8e etage Stadskantoor, Emmastraat 1, elke morgen van 08.45 - 10.30 uur, telefoon: 2465511. Voor niet-technische informatie en inzage in (archief-)stukken kunt u tot 12.00 uur terecht aan de balie op de 8e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen: Rectificatie: F. Willemse b.v. Kervelveld 5 J.C.H. Schwagermann Zwartewaalsestraat 14 e A. Post Sweelincksingel 22 Dienst RET Projectbureau Beneluxlijn: Station Troelstralaan tot station Vijfsluizen Station Parkweg tot station Troelstralaan Schie tot station Parkweg Plein '40-'45 tot station Troelstralaan na station Vijfsluizen ten noorden van Beneluxtunnel tussen station Troelstralaan en station Vijfsluizen tunnel en viaduct bouwen Piersonstraat 37 kinderdagverblijf bouwen Aleidastraat 71 2 noodlokalen bouwen Burg. Honnerlage Gretelaan 385 woning verbouwen dakkapel bouwen woning vergroten berging bouwen hulpbruggen bouwen tunnel bouwen tunnel bouwen tijdelijke hulpbruggen bouwen onderheide plaat aanbrengen open bak aanbrengen Dienst Gemeentewerken Dienst Gemeentewerken W. Kaboord Ingekomen sloopaanvragen/sloopmeldingen: De Vernieuwde Stad Van Swindenstraat/Amperestraat/Edisonstraat (eerder gepubliceerd 26-02-1997) woningen slopen dhr. Dolleman Volkstuinencomplex Thuriede asbest verwijderen Dienst Gemeentewerken: Dr. Wibautplein 54-100/102-104 Cort van de Lindenlaan 1-79/81-111/2-56/60-106 Dr. Kuijperlaan 57-103/105-107/49-55 woningen slopen Dienst Gemeentewerken Dienst Gemeentewerken Ondertussen blijft de horecavergunning geldig. Als u vindt dat de verleende horecavergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de president van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is wel dat u bij de burgemeester van Schiedam een bezwaar schrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn wel kosten verbonden. Voor meer informatie: bureau Algemene Zaken, bereikbaar via telefoonnummer 246 58 10. Johan Braakensiekstraat De burgemeester maakt bekend, dat een tijdelijke vrijstelling van het geldende bestemmings plan 'Nieuwland 1961' is gevraagd voor het bouwen van een houten directiekeet nabij de hoek Johan Braakensiekstraat/Louis Raemaekersstraat in het kader van de aanleg van de metro, voor een termijn van ten hoogste 5 jaren. Burgemeester en wethouders overwegen om met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de gevraagde vrijstelling te verlenen. Het vrijstellingsverzoek ligt daartoe vanaf donderdag 10 april 1997 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op het Stadskantoor, 12e etage (kamer 12.11), Emmastraat 1, dage lijks van 8.30 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van tijdelijke vrij stelling van de bestemmingsplanbepalingen bij burgemeester en wethouders (t.a.v. de directeur van de dienst Gemeentewerken, Postbus 61, 3100 AA Schiedam) schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 24 maart 1997 de volgende voorbereidingsbesluiten heeft genomen: 1) reconstructie Giessenplein 2) winkelcentrum Woudboek 3) ponton tegenover Lange Haven 26. Bovengenoemde voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van de dag nadat zij zijn gepubliceerd en liggen ter inzage op het Stadskantoor, Emmastraat 1, kamer 12.11 (12e etage). Dr. de Visserlaan schoolgebouw slopen Ch.Th. Storkstraat 80-118 Mgr. Nolenslaan 350-366 woningen slopen Dienst RET Projectbureau Beneluxlijn Station Parkweg tot station Troelstralaan brug slopen Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen (incl. datum verlening): (datum verlening: 24-03-1997) Th. Roeling Schiedamseweg 237 asbest verwijderen (datum verlening: 28-03-1997) Maritox Milieutechniek b.v. Anth. Muijsstraat 35 asbest verwijderen (datum verlening: 04-04-1997) Verspeek Kerkweg 22 asbest verwijderen J. Groen Volkstuinencomplex Thuriede (t.b.v. P.J. Sonnemans) asbest verwijderen J. Groen Volkstuinencomplex Thuriede (t.b.v. E.R. Steenbergen) asbest verwijderen J. Groen Volkstuinencomplex Thuriede (t.b.v. D. van Dijken) asbest verwijderen Geweigerde bouwvergunningen/meldingen (incl. datum weigering): (datum weigering: 20-03-1997) B.M. v.d. Louw Goeman Borgesiuslaan 60 berging bouwen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in werking getreden besluit (verleende-/geweigerde bouw- en sloopvergunning) binnen zes weken na de datum van het verlenen/weigeren van de beschikking een gemotiveerd bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 15 De burgemeester maakt bekend, dat vergunning is aangevraagd voor het bouwen van een dak kapel voor de woning Dagpauwooghof 11 Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Spaland-west". Het plan wordt daarom tevens gezien als een verzoek om vrijstelling ex artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen t.z.t. voor dit plan vrijstelling te verlenen met toepas sing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe vanaf 10 april 1997 t/m 08 mei 1997 ter inzage in het Stadskantoor, 8e etage (kamer 8.01), Emmastraat 1 (dagelijks van 08.45 - 12.00 uur). Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schrif telijk en gemotiveerd bij burgemeester en wethouders bedenkingen indienen (t.a.v. de chef van de hoofdafdeling Bouw- en Woningtoezicht, postbus 61, 3100 AB Schiedam). De volgende plannen zijn Monumentencommissie Schiedam Datum: 15-04-1997 W. Kaboord J.C.H. Schwagermann Datum: 22-04-1997 rd voor de openbare vergadering van de Welstands- en liedam in kamer 5.07 van het Stadskantoor, Emmastraat 1, Burg. Honnerlage Gretelaan 385 Zwartewaalsestraat 14 e woning verbouwen woning vergroten Dienst RET, Projectbureau Beneluxlijn: van station Troelstralaan tot station Vijfsluizen van Plein '40-'45 tot station Troelstralaan van Schie tot station Parkweg van station Parkweg tot station Troelstralaan van station Troelstralaan tot station Vijfsluizen station Vijfsluizen en ten noorden van de Beneluxlijn Dienst Gemeentewerken Piersonstraat 37 hulpbruggen bouwen hulpbruggen bouwen tunnel bouwen tunnel bouwen tunnel en viaduct bouwen onderheide plaat en open bak bouwen kinderdagverblijf bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. In dat geval dient u een afspraak te maken over het juiste tijdstip met het secretariaat, telefoonnummer: 246 55 03 54 89. De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat het college van burgemeester en wethouders voornemens is medewerking te verlenen aan een bouwplan in Nieuwland-Noord voor het ren overen en isoleren van 48 kopgevels, gelegen aan de volgende straten; Van Heuven Goedhardtstraat, Burgemeester van Haarenlaan, Van Maanenstraat, Van Oldenbarneveltstraat, Parkweg, Klaas Katerstraat, Henri Polakstraat, Jan Oudegeeststraat en de Willem Passtoorsstraat. Het bouwplan is in overeenstemming met het geldende bestemmingsplan 'Nieuwland 1961' en tevens in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan voor dit plan gebied. Op alle 48 lokaties is een voorbereidingsbesluit van kracht. De hieruit volgende aanhoudings plicht voor wat betreft beslissingen omtrent aanvragen bouwvergunning, dient op grond van artikel 50 lid 5 van de Woningwet te worden doorbroken. De bouwtekeningen liggen hiertoe vanaf donderdag 10 april 1997 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op het Stadskantoor, 12e etage (kamer 12.11), Emmastraat 1 (dage lijks van 8.30 tot 12.30 uur). Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van de bouwver gunning schriftelijk bedenkingen indienen bij de directeur van de dienst Gemeentewerken, Postbus 61, 3100 AB Schiedam. MELDING art. 8.19 Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kunnen heb ben voor het milieu en /of overlast (hinder) kunnen ver oorzaken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Een verleende vergunning geldt in principe ook voor veranderin gen van de inrichting die geen, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. ^«ieudienst Rijnrr,0t >na Voor een derj volstaan won rgelijke verandering hoeft dan geen vergunning den met een melding hiervan aan het bevoegd principe olgen ne te worden aangevraagd, maar kan gezag. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 20 maart 1997 een melding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een melding van A. de Jong bv voor een machinefabriek en apparatenbouwbedrijf met kantoor aan de 's Gravelandseweg 390 te Schiedam. Het betreft een uitbreiding van een kantoor. Voor dit project kan volgens de melder worden volstaan met een melding, omdat dit project geen nadelige gevolgen of uitsluitend gunstige gevolgen heeft voor het milieu. Inzage De melding en de overige van belang zijnde stukken kunt u van 9 april 1997 tot en met 22 april 1997 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (telefoonnummer 010 - 4 273 402). Inlichtingen Voor informatie over de melding kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer 010 - 4 273 340. Voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Registratuur van de DCMR (telefoonnummer 010 - 4 273 402). Projectnr: 305824 Heeft u last van hyperventilatie? Bij de Nederlandse Hyperventilatie Stichtjpg is een ademhalingstherapie op cassette verkrijgbaar. Bel of schrijf voor informatie naar CD CM Nederlandse Postbus 74386 Hyperventilatie A-=_ 1070 BJ Amsterdam Stichting J| telefoon 020-66288 76 Steun de Nederlandse Hyperventilatie Stichting en word donateur! Altijd al willen werken in de gezondheidszorg? Dan is dit uw kans! Randstad organiseert binnenkort weer de cursus Assistent basiszorg. In een cursus van vijf weken leert u de basisvaardig heden van de zorg (waaronder de algemene dagelijkse levens verrichtingen) en de tiltechnieken in theorie en praktijk. Bent u geïnteresseerd en bent u woonachtig in Ommoord, Zevenkamp, Kralingen of Capelle aan den lissel, neemt u dan contact op met Joyce van der Velde (010) 4101122. Deze cursus start op 12 mei aanstaande. Bent u woonachtig in Hillegersberg, Schiebroek, Overschie, Molenlaankwartier, Rotterdam-West of -Centrum, neemt u dan contact op met Petra Advocaat (010) 4101133. Deze cursus start op 26 mei aanstaande. Informatie bij Petra Advocaat, tel. (010) 410 11 33, Rotterdam, Pleinweg 2. jSWSS-S&X De winter is voorbij. De bont gekleurde krokussen die de len te aankondigen zijn al weer uit gebloeid en in deze krant heeft vorige week de laatste tabel ge staan van de actie 'Zuinig sto ken, zuinig aan' van het afgelo pen stookseizoen. In januari leek het er even op dat de winter van '96/'97 de koudste van de eeuw zou wor den. De eerste tien dagen van januari waren dat in ieder geval wel. Het was toen gemiddeld niet warmer dan -7,2 graden Celsius, terwijl de gemiddelde temperatuur 1,2 graden is. De eerste tien dagen van maart wa ren echter zo warm dat bijna gesproken kan worden van re cordtemperaturen. Uiteindelijk compenseerden de temperatu ren van februari en maart de kou van begin dit jaar. Als u wekelijks de meterstanden heeft genoteerd en deze heeft vergele ken met de streefverbruiken in deze krant, hoeft u dus niet voor verrassingen te staan als de jaarlijkse nota van het ener giebedrijf in de bus valt. In de stooktabellen in deze krant hebben steeds letters ge staan van de letterwedstrijd. Al le letters van de afgelopen 21 actieweken vormen samen het begin van een zin. Maak deze zin zo origineel mogelijk af met maximaal 15 woorden en stuur uw oplossing voor 19 april naar: Actie 'Zuinig stoken, zuinig aan', p.a. Eneco, afd. Concern communicatie, postbus 899, 2900 AW Capelle a.d. IJssel. U maakt dan kans op één van de 38 milieuvriendelijke prijzen, zoals een citybike, drie stads- fietsen, vier horloges op zonne- energie, vijf opwindbare radio's en vijfentwintig ventilatorpetjes op zonne-energie. Prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. De uitslag wordt eind mei in deze krant gepubliceerd. Hoewel de actie 'Zuinig stoken, zuinig aan' nu is afgelopen, kunt u natuurlijk gewoon door gaan met het noteren van de meterstanden en uw energiever bruik. Ook de komende maan den kan het nog fris zijn. Op de spaarkaart is ruimte om tot aan de volgende actie 'Zuinig sto ken, zuinig aan' maandelijks uw gas- en electriciteitsverbruik te noteren. Zo houdt u ook in de zomerperiode zicht op uw energieverbruik. In de herfst begint de volgende actie. De startdatum kunt u eind oktober in deze krant lezen en de spaar kaart wordt bij u thuis bezorgd. We hopen u dan weer tot de deelnemers te kunnen rekenen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 2