De Gorzen wil tijdens feestweek geld inzamelen voor kinderboerderij Geouanna Kraan wint Leestrofee Bolle Bozen bij 'Het Weeshuis' SCHIEDAM Inloop- en avondconcert Rommelmarkt in De Ark Collages bij SVO Orgelconcert in museum Cursus yoga in De Erker Drukke tijden, samen rijden Eind mei grootscheepse manifestatie om aandacht te vestigen op de wijk Gevonden voorwerpen in de maanden januari en februari Jaarconcert Harpe Davids I nu alvast je lening, meteen wilt toeslaan. s VSB'BANK HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 16 APRIL 199716-1443 SCHIEDAM Het Schiedam- se Vrouwenkoor geeft vrijdaga vond 18 april een concert met medewerking van Christo Lelie op orgel en piano en van so praan Marjorrie Ginczinger. Het geheel staat onder leiding van Ria Borgmeijer. Het concert vindt plaats in dé Grote Kerk, begint om 20.00 uur en toegang kost 12,50. Zaterdag 19 april verzorgt Ka merkoor Orestes onder leiding van Ton de Lange in dezelfde kerk een inloopconcert met mu ziek uit de zestiende eeuw. Toe gang is vrij. SCHIEDAM De jaarlijkse rommelmarkt van De Ark wordt ditmaal op vrijdag 25 en zater dag 26 april gehouden. Er is weer een enorme aanvoer van allerlei spullen, van fraaie meu belen tot speelgoed en natuurlijk zijn er ook weer planten voor in de tuin en woonkamer te verkrij gen. Tevens kan men terecht voor levensmiddelen. En voor wie van een gokje houdt, kan meespelen met het rad van avontuur of de loterij. Ook is er gelegenheid om van een oliebol of een kopje koffie te genieten. De Ark is geopend op vrijdag 25 april van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 26 april van 10.00 uur tot 14.00 uur. De Ark is gelegen aan het Hargplein 101 in Noord. SCHIEDAM Saskia van Herwijnen exposeert van 17 april tot en met 17 juni in 'Het Gebouw' van Stichting SVO. Dit is de tweede ten toonstelling in de reeks expo sities van vrouwelijke kun stenaars/creatieven in en rondom Schiedam. Van Herwijnen is gefasci neerd door vormen en struc turen. Ze fotografeert stukjes hout, scherven en aange spoeld speelgoed, waar ze collages van maakt. Haar Viippergedichten' maakt ze van bestaande stukjes papier met een poëtische uitstraling. In haar werk zoekt de kun stenares naar een evenwicht tussen het laatste restje na tuur en de hedendaagse cul tuur. Geïnteresseerde vrouwen kunnen de expositie bezichti gen bij de Stichting SVO aan Broersveld 142, van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 14.00 uur en donder dagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer infor matie over de exposities bij SVO kan contact worden op genomen met Stefanie Mi chel, tel. 4734545. SCHIEDAM In de aula van het Stedelijk Museum vindt za terdag 19 april een bijzonder 'or gelconcert' plaats. Het wordt verzorgd door organist en pia nist Willem Blonk met medewer king van fluitiste Cora Greeven- bosch. Er worden stukken uitge voerd voor orgel solo, voor orgel en fluit, voor fluit solo en voor piano. Op het programma staan werken van componisten uit de Gouden Eeuw, zoals Sweelinck, Van Eijk, Bach en Blavet. Het begint om 14.00 uur. Men kan het concert bijwonen met een entreebewijs voor het museum. SCHIEDAM Onder lei ding van natuurgeneeskun dig therapeut A. Looymans vinden in wijkcentrum De Erker yogalessen plaats. De cursus die loopt tot 7 juli heeft tot doel de geestelijke en lichamelijke conditie van de deelnemers te versterken. Voor meer informatie en/of aanmelding kan men contact opnemen met De Erker, Jan van Avennesstraat 32, tel. 4267767 of met docente Astrid Looymans, tel. 070- 6145802. SCHIEDAM Meer mensen in één auto naar het werk, dat wil het Ministerie van Verkeer en Waterstaat voor elkaar zien te krijgen. Daarom opende wethouder L. Hafkamp, portefeuillehouder Ruimte lijke Ordening, Verkeer en Vervoer, afgelopen donderdag bij de Sporthal Margriet het eerste carpoolplein volgens Rotterdamse Stadsregionale normen. Zoals vereist bestaat de inrichting van het carpoolplein uit een uitgebreid informatiebord, een telefooncel, een overdekte fietsenstal ling die ook dienst doet als schuilplaats en een goede verlichting. Op het carpoolplein moet ook enige sociale controle zijn, daarom ligt de eerste Schiedamse 'ontmoetingsplaats' van automobilisten bij een benzinestation en de sporthal. Fileplan Regio Rotterdam (een samenwerkingsverband van de Stads regio Rotterdam en Rijkswaterstaat) is een regionale carpoolcampag ne gestart onder het motto 'drukke tijden... samen rijden'. Door middel van voorlichtingscampagnes en goed uitgeruste carpoolplei nen wil de Stadsregio de aandacht van de auto-solisten vestigen op het samen met anderen reizen naar bijvoorbeeld het werk. M. Kooijman, project-manager van het regionale carpoolproject van Fileplan: „Op die plek bij de sporthal stonden al veel carpoolers. Daarom heeft de gemeente Schiedam besloten om daar een carpool plein te maken. Aangezien de faciliteiten op zo'n plek heel wat geld kosten, subsidieert Fileplan Regio Rotterdam het initiatief. We zijn nu met dit soort kleine projecten bezig om de regio in de spits beter bereikbaar te maken. En het heeft resultaat: jaarlijks groeien de files met 3 maar in de regio is het aantal files dit jaar gelijk gebleven." Het carpoolplein Sporthalstraat bevindt zich nabij het Kethelplein, zuidelijk van de A20 (afslag Schiedam-Noord) en is bereikbaar met tramlijn 1. SCHIEDAM Zwembad Zuid, de Retourette, de wijk- bibliotheek en de 70-jarige Heilig Hartkerk, het zijn maar enkele voorbeelden van zaken waar bewoners van de Gorzen terecht trots op zijn. En wanneer alles naar wens verloopt, kan aan dat lijstje binnen afzienbare tijd een kin derboerderij worden toege voegd. Om een en ander te kunnen realiseren wordt van 26 tot en met 31 mei de mani festatie 'Daar mogen we trots op zijn' gehouden. Volgens Matthijs Rorije van het Oppie Promotie Team - de mo tor achter de manifestatie - is het voor het eerst dat alle groepen en instanties in Zuid de handen ineengeslagen hebben voor een dergelijk groots opgezet evene ment. „Anders was het alleen iets van de bewonersorganisatie of van de winkeliers." Tijdens de feestweek is het de bedoeling op een positieve ma nier aandacht te besteden aan de wijk. Het Oppie-promotieteam zorgt voor een basispakket be staande uit kraampjes, planten, muziek, een groot Groenelaan- ontbijt en nog veel meer. „Daarnaast hopen we op een 'zwaan-kleef-aan-effect, waarbij steeds meer bedrijven, beheer- groepen, scholen en andere in stellingen voor aanvullende acti viteiten zorgen", legt Rorije be vlogen uit. De organisatoren hebben al een groot aantal at tracties op een rij gezet, varië rend van het maken van een eigen TROTS-poster tot en met het verzorgen van een cursus ge veltuinieren. Het Oppie Promo tie Team roept individuen, orga nisaties en bedrijven uit Schie- dam-Zuid op mee te doen met de manifestatie. Matthijs Rorije: „Verder roepen we bewoners van Zuid op foto's in te zenden van plekken in de wijk waar zij trots op zijn. De kiekjes - achterop voorzien van naam en adres van de maker - kunnen tot uiterlijk 1 mei 1997 SCHIEDAM Geouanna Kraan heeft onlangs de Super- grote Libris Leestrofee in ont vangst genomen bij Boekhandel van Leeuwen op de Broersvest 85. Zij was de prijswinnares van het Libris Leesfeest. De leeskam- pioene had de meeste vragen van de prijsvraag goed beantwoord. Hiermee heeft Geouanna naast de enorme bokaal, ook een waardebon verdiend waarmee ze voor honderd gulden boeken mag uitzoeken. Daarnaast zijn onder de inzen ders drie leestientjes verloot. Winnaars hiervan waren Myrthe van den Boem, Marscha Leen- derts en Laura van de Raaf. SCHIEDAM De afdeling gevonden voorwerpen van het dis trict Schiedam is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur op het politiebureau Schiedam (Bijdorpplein 1) en is gedurende deze tijd ook telefonisch bereikbaar onder tel. 2740205. Gevonden in januari: 2 sleutels met geel labeltje (407), 4 sleutels aan ring (397), 7 sleutels in blauw etui (401), 6 sleutels aan hanger (400), 2 sleutels (399), 4 sleutels aan groene musketonhaak (396), 2 autosleutels (395), 1 sleutel aan zilverkleurige musketonhaak (394), 2 sleutels in bruin etui (387), 8 sleutels met metalen musketonhaak (382), 1 bor deaux-rode herenportefeuille (402), 1 portemonnee met opdruk Jurassic Park (397), 1 goudkleurige broche in de vorm van een dolk (157), 1 zilveren ketting (393), 2 blauwe wanten met Super circus (409), .1 rood-groen rugtasje met beertje eraan (411), 1 bruine kinderbril (418), 1 geel/witte sjaal (429). Gevonden in februari: 2 autosleutels (478), 9 sleutels aan groen/rood vlechtje (462), 6 sleutels aan groene musketonhaak (463), 3 sleutels aan blauw label (460), 6 sleutels (461), 1 Abus sleutel (456), 1 autosleutel (450), 2 sleutels aan bruin leren hanger (447), 1 autosleutel (437), 5 sleutels aan hanger met muisje (433), 1 bruine portemonnee (439), 1 goud met zilverkleurige armband (432), 1 zilveren oorbel (452), 1 zwart voetbalshirt (434), 1 groene handschoen (467), 1 rode dameshandtas (439), 1 bruine rugtas met schoolspullen (453), 1 plastic tasje met gebloemde damesjas erin (473), 1 paars/gele bril (445), 1 goudkleurige bril (464), 1 foto-album met 2 fotolijsten (459), 1 hondenpenning (468), 1 adresboekje met bloemetjes (475). Gevonden voorwerpen af te halen bij de vinder na overleg met de afdeling gevonden voorwerpen van de poltie Schiedam: januari: 4 sleutels met plaatje met kenteken, 2 sleutels met hangertje Natuurvriendenhuis Eikholt, 3 zwarte portemonnees, 1 rode portemonnee, 1 fijn gouden ringetje, 1 gouden oorbel, 2 goud kleurige armbanden, 1 rugzakje met Beertje Paddington, 1 blauw zwarte handschoen, 2 discettes, 1 bruine handschoen, 1 bor deaux-rode kinderschoen, 1 goudkleurig bedeltje, februari: 3 sleutels aan ring, 2 autosleutels met label op naam, 1 bruine portemonnee met sleutels en tablet erin, 1 zilveren armband met steentjes, 1 bruine leren handscheon, dames- en herenondergoed in plastic tasje, zwarte CD-tas met CD's erin, 2 fietstassen, plastic tasje met truien, zwart tasje met zwart/bruine portemonnee, kinderfiets. worden gestuurd naar Bewo nersvereniging Schiedam-Zuid, Leliestraat 10, 3114 NK Schie dam. Een deskundige jury kiest de vier mooiste, leukste of gekste foto's uit waar vervolgens brief kaarten van worden gemaakt, bestemd voor de verkoop. De opbrengst komt uiteraard ten goede aan de kinderboerderij. Alle binnengekomen foto's wor den opgehangen in de etalages van de winkels aan de Groene- laan en zullen later worden ge bruikt bij het lustrum van de bewonersvereniging. Inzenders moeten er rekening mee houden dat ze de foto's niet terugkrijgen. Uitzetboekje Alles wat nodig is om een gezelli ge en mooie kinderboerderij aan de Maasboulevard te realiseren, komt in een speciale uitzetboekje te staan. Bedrijven en particulie ren kunnen iets van deze lijst financieel adopteren. „Op de voorwerpen die daarna worden aangeschafd komt dan de naam van de gulle gever te staan, zodat iedereen later kan zien dat de kinderboerderij werkelijk door Jan en alleman wordt gedra gen." SCHIEDAM Nadat er vorig seizoen een Trivial Pursuit- competitie geweest was in Tapperij 'Het Weeshuis', waarbij opviel dat het publiek zich nauwelijks kon inhouden om de antwoorden niet voor te zeggen, rijpte het idee om een quiz te organiseren waarbij iedereen kon meedoen in plaats van toekijken. Na een bezoek aan een Londense pub waar op dat moment een quiz bezig was, kwamen de eigenaren Peter en Rob op het idee van een nieuwe formule. Het niveau van de vragen in Londen pastte echter niet in dat concept, zodat ze besloten om de standaard wat hoger te leggen. Na het verzinnen van vijf categorieën en het formuleren van de daarbij behorende vijftig vragen, werd begin december de 'Bolle Bozen Quiz' gelanceerd. De eerste editie was onmiddellijk een succes met meer dan 40 deelnemers die zich gratis hadden ingeschreven in het 'Het Weeshuis'. Men vroeg na afloop om een vervolg en de organisato ren Peter en Rob gingen aan de slag om vijf geheel nieuwe categorieën te bedenken en de daarbij behorende vragen op te stellen. Nadat tijdens de eerste aflevering een categorie met foto's aan bod was gekomen, besloten men nu om met geluidsfragmen ten te gaan werken. Begin februari was het zo ver en het aantal deelnemers was gegroeid tot zestig. „Het enthousiasme van de deelnemers was zo mogelijk nog groter dan de eerste keer", aldus Peter en Rob. „Het leuke van deze quiz is dat de deelnemers getest worden op allerlei facetten van hun algemene kennis. Iedere vraag wordt zelfbedacht en daarbij wordt rekening gehouden met'het feit dat het complete deelnemersveld het gevoel moet hebben te kunnen winnen. Voor de winnaars is er eeuwige roem door middel van een inscriptie hunner namen in een grote trofee." Omdat de organisatoren voor de derde aflevering weer een stapje verder wilden gaan, werden er dit keer twee categorieën compleet met beeldfragmenten en voorzien van in beeld ingesproken com mentaar op videoband vastgelegd. Aangezien al snel bleek dat het aantal deelnemers nog groter zou worden dan de vorige keer en de te gebruiken audio-visuele apparatuur nog omvangrijker zou zijn, besloot het 'B.B.Q.-team' uit te wijken naar partycenter 'De Branderskelder' onder het Stedelijk Museum. De Bolle Bozen Quiz trok afgelopen zondag meer dan tachtig deelnemers en volgens de organisatoren Peter en Rob is het einde nog lang niet in zicht. SCHIEDAM Chr. muziek vereniging Harpe Davids Schiedam organiseert op zater dag 19 april haar jaarlijkse concert voor donateurs en be langstellenden. Het concert wordt ook ditmaal gegeven in de sporthal Margriet aan de Nieuwe Damlaan. Medewer king aan deze avond zal ver leend worden door het harmo nieorkest onder leiding van Cees Kramer, de drumfanfare onder leiding van Machiel Jongste, het B-orkest oplei dingsorkest onder leiding van Hans Loendersloot en Tijn Kemps en de majorettengroe- pen-twirlteams The Yellow Rainbow van de vereniging. Afwisselend zullen deze afde lingen van Harpe Davids di verse optredens verzorgen. De muziek die ten gehore gebracht wordt is voor ieder wat wils en zal lopen van licht klassiek (de Leichte Cavalerie van F. von Suppe) tot hedendaagse (selec tie van Queenhits). De twirl- teams presenteren zich met een show op muziek van de film Pocahontas. In de finale zullen alle afdelingen van Harpe Da vids (circa 130 personen) te zien en te horen zijn. De toe gang bedraagt 12.50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het secretariaat van de vereni ging tel. 4715959, in het vereni gingsgebouw De Tamboerijn aan het Faasenplein /N ij hoff- plein 22, tel. 4705393, bij de VVV aan de Buitenhavenweg te Schiedam en op de avond aan de kassa van de Margriet hal. Het concert begint om 20.00 uur en de zaaldeuren zijn ge opend vanaf 19.15 uur. Het voordelige VSB Doorlopend Krediet. VSB. Daar kom je verder mee. tfortiio Op zaterdag open voor advies tussen 10.00 en 14.00 uur. Broersvest 110, Schiedam. 8 246 46 00. Veerplein 1, Vlaardingen. 8 44 55 222. Wethouder Hafkamp voert de truc uit met het verschijnende informatiebord. w it 'h wy&'NW' Het is de bedoeling dat de kinderboerderij op het grasveld langs de Maasboulevard wordt opgezet. t e s i eic Geouanna Kraanwinnares van de Libris Leestrofee. Stel, opeens ziet u die ene auto waar u al 'n tijdje naar op zoek bent. En het prijs kaartje valt mee. Als u van tevoren een VSB Doorlopend Krediet heeft afgesloten kunt u meteen toeslaan. Want daarmee heeft u altijd extra geld achter de' hand voor onverwachte uitgaven. Met als belangrijk voordeel dat u alleen rente betaalt over het bedrag dat u daadwerkelijk opneemt. En het rentepercentage is in 9 van de 10 gevallen lager dan bij andere krediet verstrekkers. Wilt u direct een doorlopend krediet afsluiten? Of wilt u meer informatie over voordelig lenen bij VSB Bank? Kom langs bij uw VSB Bankkantoor! Of bel VSB Leen- lijn 06 - 8670 (20ct/pm). Des te eerder staat uw droomauto voor de deur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 13