Maatwerk in autostoelen 'Calibra Speciaal' 'S Subaru Impreza 2.0 Turbo (555) Eerste direct ingespoten diesel Peugeot voor Boxer n n Sportief genieten met de Nissan Primera GT r Volvo S40/V40 bekroond met designprijzen Auto kort m Auto - \S&rk&&r - Sport - Onderhoud - Techniek WOENSDAG 16 APRIL 1997 ColoJOTT redactie serulce uieekbLaden uuegener WKKÊÊÊÊSÊ '2 i» 16-445 v4f# toPrfobiel r b* bii aanpassma var? autostoel. Standaard autostoelen hebben tegenwoordig vaak heel wat verstelmo- gelijkheden. Toch blijkt dat voor mensen met een postuur dat afwijkt van het gemiddelde soms niet voldoende. Zij zijn aangewezen op een bijzondere autostoel die exact aan de lichaamsmaten is aangepast. Scheel Autofeuteuils heeft een systeem ontwikkeld waarmee een verkeerde houding of instelling van de stoel direct zichtbaar gemaakt kan worden op een computerscherm. Op basis van dit Elektronisch Druk Meetsysteem kan gemak kelijker de afstelling van een ergonomisch verantwoorde autostoel worden bepaald. Een autofeuteuil wordt daarmee uniek maatwerk, waarbij in de zithouding de druk evenwichtig is verpreid over het lichaam, doordat hoogte, breedte, diepte en lengte aan het lichaam zijn aangepast. Overigens: investeringen in een maatfauteuil voor de (vracht)auto zijn soms fiscaal aftrekbaar. Bovendien geeft Scheel vrijblijvend (kostenloos) advies. Informatie: tel. 035-6950442. Deze pagina werd tn opdracht van uw krant vervaardigd door: Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4699362 Met de Calibra heeft Opel een fraaie grote coupé in de showrooms staan. Deze is nu tijdelijk leverbaar in een 'Special Edition' uitvoering die is voorzien van tal van aan trekkelijke extra's. Zo beschikt de Special Edition Calibra o.m. over airco, twee full-size airbags, ABS, 15 inch licht metalen wielen, boardcomputer met chekcontrol, metallic lak, mistlampen en electrische raambe diening vóór, radio met dakentenne en zes spea kers en een stuurwiel met lederen rand. Wat motoren betreft is er keuze uit een 2,0-16V of 2,5 V6 Ecotec krachtbron. De vanaf prijs van de Calibra Special Edition 2.0 bedraagt fl. 59.950,-. De 2.5 V6 is vijfduizend gulden duurder. Een onderschatte krachtpatser Het was al geen geheim meer dat ook Peugeot met direct ingespoten dieselmotoren op de markt zou komen. De eerste auto uit het gamma die nu met zo'n direct ingespoten dieselmotor leverbaar wordt, is de Boxer. Een lager brandstofverbruik is het belangrijke voordeel van een direct ingespoten dieselmotor. Doordat de cilinderkop geen voorkamers meer heeft en de verstuiver de brandstof direct in de verbrandingskamer in de zuiger spuit, wordt het rendement van een motor in belangrijke mate verhoogd. Dat laat zich vertalen in een lager brandstofverbruik. Bovendien zijn door de toepassing van een intercooler het vermogen en het koppel verbeterd. De grootste winst moet op het gebied van het brandstofverbruik gezocht worden. Dat ligt bij de gecombineerde cyclus (buiten bebouwde kom, binnen bebouwde kom en autosnelweg) en bij normaal gebruik zo'n 17 procent lager dan bij de indirect ingespoten motor, zo blijkt uit een door Peugeot zelf gehouden test. r~~ De Primera GT is het nieuwe renpaard van de Primera stal. Met zijn krachtige twee-liter motor van 110 kW (150 pk) staat deze voor 'sportief genieten'. De uitstekende wegligging van de Primera zorgt hierbij voor de rijdynamiek, zoals die past bij een ware Gran Turismo. De Primera GT haalt een topsnelheid van 218 krryuur en accelereert van stilstand naar 100 knyüur in 8,8 seconden. De sportieve GT is er als vierdeurs sedan en als vijfdeurs hatchback. De GT is herkenbaar aan de gestroomlijnde voorbumper, de side-skirts en de achterspoi ler. De zesspaaks lichtmetalen velgen zijn standaard. De uitrusting en de aankleding van het interieur zijn afgestemd op het dynamische karakter van deze auto. Ook de standaarduitrusting is compleet, waarbij veiligheid en beveiliging extra aandacht is gegeven. Het blijkt uit het antidiefstalsysteem NATS III met alarm, de airbags en niet te vergeten de airconditioning. door Alain Schepers Soms kan het raar lopen in de autowereld. Je ver zamelt een hoop techni sche kennis en ontwikkelt daarmee een auto, waar mee je deelneemt aan ral ly's. Prompt behaal je met deze auto met overmacht aansprekende resultaten. Waaronder een wereld kampioenschap. Nage noeg dezelfde techniek pas je toe in een productiemo del en een succesnummer lijkt geboren. Toch vlie gen ze niet de showrooms uit. Wij probeerden de oorzaak te achterhalen door de Subaru Impreza 2.0 GT Turbo 555 een weekje aan de tand te voe len, zeker ook omdat dit model door enkele aan passingen nog betere prestaties levert. De eerste ontmoeting met de 2.0 GT Turbo 555 heeft plaats bij de Subaru-impor- teur in Aalsmeer. Een brede spoiler is het meest spectacu laire aan het kontje van de Impreza. Aan de voorkant valt de grote luchthapper op de motorkap op. Gecombi neerd met de sideskirts, de ronde bermlampen en de sportieve velgen ontstaat de indruk dat hier een bijzonde re auto staat. Het meest op vallende aan het interieur zijn de kuipstoelen. Die zitten zeer comfortabel en bieden alle steun, die je je maar kan wensen in een auto, die meer dere malen wereldkampioen rally is. Het dashboard is zeer sober uitgevoerd, maar daar door wel overzichtelijk. Tijd om de sleutel om te draaien. Het eerste wat dan opvalt is het weinige geluid, dat door dringt in het interieur. Maar met het wegrijden voel je on middellijk de spierballen van de auto. Door zeer beheerst op te trekken, heb je bijna het gevoel dat je de Impreza bele digt. „Ik kan sneller", lijkt de motor onder de grote lucht happer je toe te schreeuwen. Met de motor op tempera tuur en enigszins gewend aan de pedaalslag eens proberen of het allemaal echt wel zo indrukwekkend is. Vrachtwa gen voor me op de autosnel weg, spiegels kijken, rich- taanwijzer uit, stuur naar links en gas In een mum van tijd schiet de auto de vrachtwagen voorbij. Dit is echt een krachtpatser. Eén van de kenmerken van de Subaru-modellen is de vier- wielaandrijving, of All Wheel Drive (AWD), zoals Subaru het noemt. De pré's van de permanente vierwielaandrij- ving zijn legio. Ze komen vooral tot hun recht op een besneeuwd of een glad weg dek, maar ook met een 2.0 GT Turbo-motor onder de kap is de vierwielaandrijving een uitkomst. De krachtbron van de testauto is goed voor 155 kW (211 pk) bij 5600 tpm. Wie met zoveel spier kracht een voorwielaangedre- ven auto 'm van Jetje geeft, krijgt onherroepelijk te ma ken met wielspin. Niet met de vierwielaandrijving van de Impreza. Snel optrekken maakt dat je zonder wielspin wegspuit. De testauto heeft slechts 6,4 seconden nodig om van 0 naar 100 knyü te sprinten. Daar word je wel even stil van. Wie hard moet werken, moet ook goed eten en drinken. Dat doet de 2.0 GT Turbo 555 dan ook. Na een kleine tien kilometer heeft de Im preza een liter bezine achter de kiezen, zo ervaarden wij tijdens het testrijden. Vol gens de fabriek is-ie gemid deld genomen wat zuiniger. Hij zou 1 op 10,2 halen. Dit gemiddeld verbruik lijkt al leszins reëel. Nog meer cijfer materiaal: de 2.0 GT Turbo heeft een topsnelheid van 231 knyü en heeft een maximum koppel van 290 Newton-me- ter bij slechts 4000 tpm. De geteste Impreza is een vierdeurs sedan. De bestuur der en de passagier beschik ken over zeer veel ruimte. Ook achterin is de ruimte be hoorlijk. Opvallend aan de Impreza is ook de grote kof ferruimte van 363 liter. In deze kofferruimte is het re servewiel, een simpel 'thuis- komertje' netjes weggewerkt. De Impreza heeft een fantas tische uitstraling. De auto is sportief aangekleed met spoi lers, sideskirts en ronde ber mlampen, maar het interieur is, op de kuipstoelen na, een voudig gehouden. Een airbag ontbreekt, maar wel is er electrische raambe diening voor en achter. Daar naast is de testauto uitgerust met onder meer centrale por tiervergrendeling, electrische bediening van de buitenspei- gels, in hoogte verstelbare koplampen en een digitaal klokje. De geteste versie kost 49.995 gulden. De nadruk ligt bij deze versie alleen wel heel erg op de motor. Maar concurre rende vierwiel aangedreven auto's, die dezelfde prestaties leveren, zijn tienduizenden guldens duurder. Ook in dit opzicht is de Subaru Impreza 2.0 GT Turbo 555 dus een bijzondere auto. Wie wat meer centjes heeft kan kiezen voor een Subaru Impreza 2.0 GT. Dit model is uitgerust met ABS en twee airbags en kost 54.495 gulden. 0 Een stoere tucht- happer op de motor kapen grote ronde kenmerken de Subaru Imprezs 2.0 GT Turbo. Over waardering heeft Volvo, waar het haar nieuwe modellen betreft, niet te klagen. Zo viel onlangs het design van de bij NedCar gebouwde Volvo's S40 en V40 in de prijzen. Want in Italië werd de V40 uitgeroepen tot 'Mooiste Estate van de Wereld'. Deze verkiezing wordt georganiseerd door het Italiaanse vakblad 'Le Cjrande Autornobili'. In de jury zitten experts op het gebied van design, architectuur, sociologie en autojournalistiek. Maar ook in eigen land is er volop waardering voor deze modellen. Hier ontving de S4QV40 de erkenning 'Goed Industrieel Ontwerp'. Niet echt een prijs, maar wel een erkenning van goed vak manschap. En ook dat is mooi meegenomen. Nog dit jaar introduceert Volvo een R-versie van de S7QV70, bestemd voor personen met een sportieve inborst die een extra snelle uitvoering van de S70 of V70 wensen. Hij wordt de opvolger van de 850 R. Deze was nog tot voor kort lever baar en gold als Volvo's krachtigste en snelste standaardmodel. De directies van Adam Opel AG en Valmet Automotive (Finland) voeren onderhandelingen met AvtoVaz (Rusland) over de mogelijke pro- duktie van een Opel voor de Russische markt. Deze zou dan eventueel gebouwd moeten worden in de huidige Lada-fabriek in Togliattigrad. De mogelijke jaarproduktie wordt geschat op 30.000 tot 50.000 voertuigen. Het gaat vooralsnog niet om een nieuw model. Want in eerste instantie zouden de partijen kiezen voor aanpassing van een bestaand Opel model.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 15