A i. Gemeente Schiedam Sluitingsdata gemeentelijke diensten Ik heb inkomsten uit arbeid. Alles over Wat gebeurt er mijn uitkering? Groentd m Ï2465, //A Er op uit! Eindredactie: Bureau Communicatie Externe Betrekkingen, Telefoon (010) 246 53 89 .AY/A gemeentebrandweer schiedam Openbare vergaderingen in april De inkomsten worden normaal gesproken helemaal met uw uitkering verrekend. De Sociale Dienst vult uw inkomsten aan tot het bedrag waarop u recht heeft (de bijstandsnorm). U bent verplicht zoveel mogelijk voor eigen inkomsten te zorgen. (Extra) inspanningen daarvoor worden soms beloond. Verdient u meer dan de bijstandsnorm, dan krijgt u geen uitkering meer. Wilt u w f meer weten? AFSCHEIDSRECEPTIE J. MONTE OPENINGSTIJDEN HORECA KONINGINNEDAG 30 APRIL 1997 VERLEENDE HORECAVERGUNNING BOUWPLAN BOUWZAKEN BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE SCHIEDAM BOUWPLAN "NIEUWLAND-NOORD' KAPVERGUNNINGEN WOENSDAG 16 APRIL 1997 16-441 Gemeenteberichten KSÏ&iSS In verband met de serie feestdagen: Koninginnedag, Dag van de Arbeid, Bevrijdingsdag, Hemelvaartsdag en Pinksteren worden onderstaand de sluiting stijden vart de gemeentelijke instellingen op een rij gezet. Het Stadskantoor, Emmastraat 1, 30 april tot en met 9 mei en 19 mei. Voor spoedeisende zaken kunt u nummer 4735895 bellen. Kantoorgebouw 's Graveland, 's. Gravelandseweg 567, afdeling Burgerzaken en Burgerlijke Stand woensdag 30 april: gesloten donderdag 1 mei: gesloten, m.u.v. bureau Burgerlijke Stand dat is geopend van 09.00 tot 12.00 uur, maar uitsluitend voor het doen van aangifte van,geboorte en overlijden geopend van 08.00 tot 15.00 uur gesloten geopend van 08.00 tot 15.00 uur geopend van 08.00 tot 15.00 uur gesloten gesloten, m.u.v. bureau Burgerlijke Stand dat is geopend van 09.00 tot 12.00 uur, maar uitsluitend voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden maandag 19 mei: gesloten N.B.: In bovengenoemde periode is er gcén avond-openstelling! De Sociale Dienst aan de 's Gravelandseweg, 30 april, 1 mei, 2 mei, 5 mei, 8 mei en 9 mei en 19 mei. Dienst Educatie Piersonstraat 31 30 april, 1 mei, 2 mei, 5 mei, 8 mei en 9 mei en 19 mei. Het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, 30 april, 1 mei, 5 mei, 8 mei. Op 19 mei is het Museum open van 12.30 - 17.00 uur. Overige dagen zoals gewoonlijk: dinsdag t/m zaterdag van 11.00 - 17.00 uur zondag en feestdagen van 12.30 - 17.00 uur. Het Gemeente Archief, Korte Haven 133 30 april, 1 mei, 2 mei, 5 mei, 8 mei, 9 mei en 19 mei. De Gemeentelijke Openbare Bibliotheken 30 april, 1 mei, 5 mei, 8 mei en 19 mei. vrijdag 2 mei: maandag 5 mei: dinsdag 6 mei: woensdag 7 mei: donderdag 8 mei: vrijdag 9 mei: Commissie voor Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting eu Communicatie (SVC) Datum: woensdag 23 april Tijd: 20.00 uur Plaats: Stadhuis, Grote Markt Secr.: H. C. Jansson, tel, 2465434 Commissie voor Cultuur, Sport en Recreatie (CSR) Datum: donderdag 24 april Tijd: 16.15 uur Plaats: Stadskantoor, kamer 5.06 Secr.: B.M. Steenbergen, tel. 2465467 Commissie voor Welzijn en Volksgezondheid (W+V) Datum:donderdag 24 apnl «Tijd: 20.00 uur Plaats: Stadhuis, Grote Markt Secr.: G.W.P. Mulder, tel. 2465475 Commissie voor Onderwijs, Sociale Zaken en Werkgelegenheid (OSW) Datum: maandag 28 april Tijd: 20.00 uur Plaats: Gebouw dienst Educatie, Piersonstraat 31 Secr.: H.A. Boer, tel. 2465994 Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer (ROV) Datum: dinsdag 29 april Tijd: 19.00 uur Plaats: Woon- en Zorgcentrum Thurlede, Nwe. Damlaan 759 Secr.: Mevr. L. Klapwijk, tel. 2465680 Vergaderingen van de raadscommissies zijn openbaar. De agenda kan één week voor de vastgestelde vergaderdatum tele fonisch bij de secretaris van de desbe treffende commissie worden opgevraagd. Agenda's, stukken en verslagen van com missie- en raadsvergaderingen liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt, maandag t/m vrijdag van 8.45 tot 16.00 uur, 5e etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1Ook kunt u de stukken inzien bij de Openbare Bibliotheek, Lange Haven 131. Mannen en vrouwen natuurlijk... De Gemeentebrandweer is vorige week begonnen met een campagne om vrijwilli gers te werven. Men is hiervoor op zoek naar enthousiaste mannen en vrouwen. De komende weken organiseert de Brandweer in de hele stad bijeenkomsten waar vrijwilligers zich kunnen opgeven. De eerstkomende informatiebijeenkomst vindt plaats op maandag 28 april in de Brandweerkazerne aan de Breedstraat. Wat kan je verwachten als vrijwilliger? De Brandweer Schiedam rukt per jaar gemiddeld 800 keer uit, Heel vaak voor brand. Soms een kleine, soms een grote. Brand in een woonhuis of in een fabriek, kantoor of opslagplaats. Maar, en dit zal u verbazen, in bijna de helft van de gevallen gaat het niet om brand. Dan moet er een auto uit het water worden gehaald of moe ten er mensen uit benarde posities worden bevrijd. Dan is er een dier'in nood. Moet er stormschade worden opgeruimd of moet worden opgetreden bij ongevallen met gevaarlijke of giftige stoffen. In die gevallen rukt de Brandweer ook uit. Zo snel moge lijk. Dit alles maakt de Brandweer tot een organisatie die dag-en-nacht snel en doel treffend hulp verleent. Veel mensen die daar voor speciaal zijn opgeleid, en met materiaal dat daarvoor is ontwikkeld. Bent u geïnteresseerd en wilt u hier mee over weten dan kunt u bellen naar de Brandweer Schiedam telefoonnummer 2460128 en vragen naar de heer M.J. van Tiel of de heer J. Postma. Er is een nieuwe Algemene bijstandswet, afgekort de Abw. Natuurlijk verandert niet alles met deze nieuwe wet. Wat hetzelfde blijft is dat bijstand er is voor wie dat echt nodig heeft. Er wordt ook altijd gekeken of er wellicht recht bestaat op een andere uitkering. Dan is de bijstand immers niet of maar gedeeltelijk nodig. Ook dat blijft. Dat er rekening kan worden gehouden met de persoonlijke omstandigheden, geldt meer dan ooit! De meest gestelde vragen op het gebied van bijstand komen in het vervolg op deze Gemeentepagina aan bod. Neem dan telefonisch V contact op met de Gemeentelijke Sociale Dienst 's Gravelandseweg 567 3119 XT Schiedam Telefoon 246 61 80 (alleen tussen 09.00 en 10.00 uur) Na een dienstverband van ruim 40 jaar bij de overheid, waarvan ruim 38 jaar bij de gemeente Schiedam, zal de heer J. Monté met ingang van 1 juni 1997 gebruik maken van de V.U.T.- regeling. De heer Monté is binnen de dienst Gemeentewerken werkzaam als medewerker Bedrijfsbureau bij de hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur. De afscheidsreceptie vindt plaats op donderdag 24 april 1997 van 16.00 uur tot 17.15 uur in "Het Proveniersnuys", Overschiesestraat 3 te Schiedam. Uw aanwezigheid zal zeer op prijs worden gesteld. De burgemeester van Schiedam heeft besloten dat op'grond van artikel 2.3.9 lid 3 van de APV Schiedam de horecabedrijven op Koninginnedag 30 april 1997 geopend mogen zijn tot 03.00 uur 's nachts. Voor meer informatie: bureau Algemene Zaken, bereikbaar via telefoonnummer 246.58.05. Borodinlaan 66 Aan R. Franken is een vergunning voor een proefperiode van één jaar verleend voor de vesti ging van een café/bar in het pand Borodinlaan 66. Het gaat om een horecavergunning zoals wordt bedoeld in artikel 2.3.2 van de APV Schiedam. De openingstijden van het café/bar zijn: maandag van 12.00 tot 19.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 12.00 tot 01.00 uur, vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 02.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 01.00 uur. Er zal een terras worden geplaatst. Dit terras is iedere dag tot 22.30 uur geopend. Een afschrift van de vergunning ligt zes weken ter inzage op bureau Algemene Zaken, 's- Gravelandseweg 567, geopend op werkdagen van 8.00 tot 15.00 uur en donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. De vergunning ligt ook ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt op de 5e etage van het Stadskantoor, Emmastraat 1, geopend op werkdagen van 8.45 tot 16.45 uur. Binnen zes weken, gerekend vanaf 16 april 1997, kunt u tegen de horecavergunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de horecavergunning bent. Tevens moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang getroffen bent. Het bezwaarschrift moet u sturen aan de bur gemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ondertussen blijft de horecavergunning geldig. Als u vindt dat de verleende horecavergun ning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de presi dent van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is wel dat u bij de burgemeester van Schiedam een bezwaar schrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de Rechtbank zijn wel kosten verbonden. Voor meer informatie: bureau Algemene Zaken, bereikbaar via telefoonnummer 246.58.10. Hoofdstraat 8-22 De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat het college van burgemeester en wethou ders voornemens is medewerking te verlenen aan een bouwplan op het bovengenoemd perceel ten behoeve van een interne verbouwing van het pand en het in gebruik nemen van de eerste verdieping als kantoorruimten. alan "GTB-terrein e.o.r waaronder Houdt u van wandelen of fietsen? Rustig door de natuur struinen Lekker van het weer genieten. Het voorjaar is er een uitgelezen moment voor. Trek er eens op uit! Het hoeft niet ver te zijn. Mooie natuur ligt dicht bij u in de buurt. Wat dacht u bij voorbeeld van het landschapspark Kethel of het bosrijke Prinses Beatrixpark. Hier valt veel te ontdekken en te genieten. In Park Kethel ziet u bijvoorbeeld langs de slootkanten prachtige roze Pinksterbloemen staan. Pinsterbloemen doen het goed op een vochtige, voedselrijke bodem. Ze trekken verschillende dagvlinders en honingbijen aan. Uit de bloemen kunnen dagvlinders en honing bijen nectar halen. In het Prinses Beatrixpark vindt u op de bodem tussen het struweel veel kleine gele bloemetjes staan: Speenkruid. Speenkruid dankt zijn naam aan zijn wortels. Als u één plantje met wortel en al uit de grond trekt en de wortels van dichtbij bekijkt, lijken het net speentjes. Ook Speenkruid groeit op een vochtige voedselrijke bodem en trekt honingbij en en hommels aan. Op het water in het park ziet u soms nesten. Deze zijn meestal van Meerkoeten. Meerkoeten kunt u herkennen aan hun roetzwarte verendek, felwitte snavel en wit voorhoofd. Ti ge beeld van de 3 routes (Gagel-, Fluitekruid- en Kalmoesroute) in het Prinses Beatrixpark of de chieda Om gericht de natuur te ontdekken, kunt u ook wandelroutes lopen. Wat dacht u bijvoor- he Knotwilgenroute in Schiedam Noord. De laatste neemt u mee langs de Poldervaart met karakteristieke molens, knusse polderwegen met grillige knotwil gen, weidse polders van Midden-Delfland, landschapspark Kethel en fleurig bloeiende bermen. Wilt u meer weten over de wandelroutes of heeft u vragen over de natuur, dan kunt u contact opnemen met de Groentelefoon van de afdeling Natuurontwikkeling. Ook voor andere vragen over het groen in en om uw huis kunt u bij de Groentelefoon terecht. Het telefoonnummers is 2465522 Belanghebbenden kunnen over het onderstaande nadere informatie verkrijgen bij de hoofdaf deling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken, 8e etage Stadskantoor, Emmastraat 1, elke morgen van 08.45 - 10.30 uur, telefoon: 2465511. Voor niet-technische informatie en inzage in (archief-)stukken kunt u tot 12.00 uur terecht aan de balie op de 8e etage van het Stadskantoor. Ingekomen bouwaanvragen/meldingen: J. Zonneveld P.M. Kernels K. Scheijbeler Fam. Smit Bom Bouwmaatschappij J.P.C. Ruijgrok A. Post R.F. de Wit H. de Ruiter D. van Zuidam H. Kers A.J. Nieuwenhout W.J.G. v.d. Sloot Dienst RET Projectteam Janssen de Jong De Akkers 8 Oostsingel 60 Dagpauwooghof 8-15-16 Lange Kerkstraat 28 Vellevest 18-20 Weide 21 Sweelincksingel 22 Mina Krusemanstraat 19-25 Kievitslaan 17 Kievitslaan 19 Gildeweg 99 Atalantahof 50 Broersvest 75-77 Burg. Honnerlage Gretelaan Westerkade/Nieuwe Haven woning vergroten woning vergroten woning vergroten winkel vergroten woningen samenvoegen dakkapel bouwen berging bouwen bergingen vergroten berging bouwen berging bouwen berging bouwen berging bouwen panden verbouwen collecteurriool bouwen t.b.v. beneluxlijn apartementencomplex bedrijfsruimten bouwen Ingekomen sloopaanvragen/meldingen: CSU Total Care Buitenhavenweg 34 asbest verwijderen V.V.E. R'damsedijk Rotterdamsedijk 189-207 asbest verwijderen V.V.E. R'damsedijk Rotterdamsedijk 209-231 asbest verwijderen V.V.E. R'damsedijk Rotterdamsedijk 235-253 asbest verwijderen Verleende bouwvergunningen/meldingen (incl. datum verlening) (datum verlening 10-04-1997) C.W.G. Kreber Stadhouderslaan 113 W.A.M. Bergwerf Rhoonsestraat 8 G.T. Schaap Vlaardingseweg 22 R van Oosten Cartesiusstraat 6 J. v.d. Thoorn Oostsingel 116 Eneco Transport Ringerstraat 9 Stichting Color Celsiusstraat 2 Van Velzen LaFeber Celsiusstraat 2 serre bouwen dakkapel bouwen woning vergroten woning verbouwen woning vergroten gevel wijzigen kinderdagverblijf verbouwen overkapping dichtmaken Het bouwplan is in overeenstemming met het geldende bestemmingsplan "G1B In dit bestemmingsplan hebben de panden namelijk de bestemming 'bedrijven', ook de daarbij behorende kantoren kunnen worden verstaan. Het bouwplan is tevens in over eenstemming met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan 'GTB-terrein e.o., eerste her ziening' voor dit plangebied. Op de gronden waarop het pand is gebouwd is tot 16 januari een voorbereidingsbesluit van kracht. Flieruit volgt een aanhoudingsplicht voor wat betreft beslissingen op aanvragen om bouwvergunningen tot die datum. Met gebruikmaking van artikel 50 lid 5 van de Woningwet zal deze aanhoudingsplicht worden doorbroken. De bouwtekeningen liggen hiertoe vanaf donderdag 17 april 1997 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op het Stadskantoor, 12de etage (kamer 12.11), Emmastraat 1 (dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur). Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voorne men tot het verlenen van de bouwvergunning schriftelijk bedenkingen indienen bij de direc teur van de dienst Gemeentewerken, Postbus 61, 3100 AB Schiedam. TIJDELIJKE VRUSTELLING (ARTIKEL 17 WRO) De burgemeester maakt bekend dat een tijdelijke vrijstelling van het geldende bestemmings plan "Nieuwland 1961" is gevraagd voor het gebruik van het perceel Johan Braakensiekstraat voor het bouwen van een houten gebouw, voor de termijn van 5 jaar. Burgemeester en wethouders overwegen om met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de gevraagde vrijstelling te verlenen. Het vrijstellingsverzoek ligt daartoe vanaf 17 april 1997 t/m 30 april 1997 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op het Stadskantoor, 8e etage, Emmastraat 1 Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van een tijdelijke vrijstelling van de bestemmingsplanbepalingen bij burgemeester en wethouders (t.a.v. de directeur van de dienst Gemeentewerken, chef hoofdafdeling Bouw- en Woningtoezicht, post bus 61, 3100 AB Schiedam) schriftelijke bedenkingen indienen. Verleende sloopvergunningen/meldingen (incl. datum verlening): (datum verlening 10-04-1997) Nicolaas Beetsstraat 18 St. Liduinastraat 10 asbest verwijderen verzorgingshuis ged. slopen RL. van Beek St. Liduinastichting Geweigerde bouwvergunning/meldingen (incl. datum weigering): (datum weigering 10-04-1997) J. van Geijl Stadhouderslaan 31 voliere bouwen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in werking getreden besluit (verleende-/geweigerde bouw- en sloopvergunning) binnen zes weken na de datum van het verlenen/weigeren van de beschikking een gemotiveerd bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 5.07 van het Stadskantoor, Emmastraat 1, Schiedam, (e.e.a. onder voorbehoud dat de aangevraagde vergunningen volledig zijn). Datum: 22-04-1997 Fam. Smit Bom Bouwmaatschappij J.P.C. Ruijgrok Janssen de Jong Lange Kerkstraat 28 winkel vergroten Vellevest 18-20 woningen samenvoegen Weide 21 dakkapel bouwen Westerkade/Nieuwe Haven appartementencomplex bedrijfsruimte bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. In dat geval dient u een afspraak te maken over het juiste tijdstip met het secretariaat, telefoonnummer: 246 55 03. De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat het college van burgemeester en wethou ders voornemens is medewerking te verlenen aan een bouwplan op diverse locaties in Nieuwland-noord ten behoeve van het renoveren/isoleren van 48 kopgevels van diverse flat gebouwen. Het bouwplan is overeenstemming met het geldende bestemmingsplan "Nieuwland-1961". Op het perceel geldt een voorbereidingsbesluit. De hieruit volgende aanhoudingsplicht voor wat betreft beslissingen omtrent aanvragen bouwvergunning, dient op grond van artikel 50, lid 5 van de Woningwet te worden doorbroken. De bouwtekeningen liggen hiertoe vanaf 17 april 1997 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op het Stadskantoor, 12e etage (kamer 12.11), Emmastraat 1 (dagelijks van 08.30 tot 12.30 uur). Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van de bouwver gunning schriftelijk bedenkingen indienen bij de directeur van de dienst Gemeentewerken, Postbus 61, 3100 AB Schiedam. Op grond van artikel 4.4.2. van APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooi- en van: i l - één naaldboom lokafie voortuin Hargplein 9 Indien u het niet eens bent met dit besluit, dan kunt u binnen zes weken een bezwaarschrift i indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Indien u wilt voorko men dat de boom (of bomen) al gekapt wordt, dan dient u schorsing te vragen van het besluit bij de President van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM. Aan de rechtbankprocedure zijn kosten verbonden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. J.P. Krijgsman, tel.: 2465666.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 2