STIJL 1 Hl 5 WE FTr^T La Venezia gaat met de tijd mee mïvuwi ii jmm .joon LI 119 20 MAGAZUNOPRl IIMING AHOY' Dertigste zomerbridge Absurd en wrang in de Teerstoof Knipsels aan de muur SCHIEDAM Groep jongeren in Nieuwland intimideert de buurt GRATIS TOEGANG Disney-actie bij reisbureau Activiteiten voor ouderen Kleding- en speelgoedbeurs Feest met SP Looncontrole in de horeca Kaas, S5 en Bloody Mary Pinkeltje en Goofy op zoek naar mandje Prijsuitreiking Schrijfwedstrijd TIJDELIJK 3 DAGEN LANG Het Nieuwe Stadsblad Dyslexiedag m Zakelijk bekeken Óók bij lease-auto's trakteert de jarige Victoria op klinkende munt HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 17 APRIL 199716-1475 SCHIEDAM De Socialisti sche Partij organiseert zaterdag 19 april van 11 tot 18 uur een feest in de binnenstad met pop corn, ballonnen, zonnekleppen en live-muziek. De titel luidt: 'Festival Nieuw Geluid in Schie dam'. Motto van de SP-manifestatie is 'dat er meer moet worden geluis terd naar gewone mensen'. Op het Unieplein wordt een. enquête gehouden om de mening van voorbijgangers te toetsen. Vanaf 13 uur treden daar ook enkele bands op, onder meer Tatafix, Dinges betaalt en Nice Try. WATERWEG— De Horeca- bond FNV houdt zaterdag 19 april looncontroles in de regio Rotterdam. Met een bus reizen medewerkers van de bond de regio af om werknemers in de horeca te informeren over hun loon en andere arbeidsvoor waarden als werktijden, functie indeling, toeslagen en vakantie dagen. De looncontroledagen worden gehouden ten behoeve van zowel leden als niet-leden van de Hore- cabond FNV. Zaterdag 19 april, tussen 15.00 en 17.00 uur, is de Horecabond met de bus present op het Veerplein in Vlaardingen. SCHIEDAM In Café Grote Markt (Grote Markt 17) vinden op vrijdagavond 18 april vanaf 21.00 uur twee try-outs plaats van Kaas en S5. Zaterdag 19 april treedt vanaf 22 uur Bloody Mary op in het café. Deze vier mansformatie speelt rock-covers van onder andere the Beatles, Golden Earring en the Stones. Ook spelen zij eigen werk. J 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM— Nee, het gaat niet om een kabouter en een hond. Pinkeltje is een ge steriliseerde poes van 16 jaar en Goofy een gecastreerde kater van 12 jaar. Dit gezellige duo is gewend om binnen te blijven. Het is niet bekend of ze bij kleine kinderen en honden kunnen. Het stel wil graag samen een nieuw mandje betrekken. Bij wie mogen ze van een onbe zorgde oude dag genieten? Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, tel. 4714151. Openingstijden zijn dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM Dejuryvoorde Tiende Schiedamse Schrijfwed strijd heeft vanaf 1 februari, de sluitingsdatum van de wedstrijd, meer dan honderd inzendingen beoordeeld. Op zondagmiddag 20 april worden de winnaars tij dens een feestelijk gebeuren in literair café van het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12 bekend gemaakt. Aanstormend talent Martijn van Dijk brengt als muzikaal inter mezzo een kort programma van Nederlandstalige liedjes ten ge hore. Na afloop wordt aan alle bezoekers een boekje uitgereikt met de winnende verhalen en gedichten, en de reglementen voor de Elfde Schiedamse Schrijfwedstrijd. De uitreiking begint om 14.00 uur en toegang kost 6,- (deel nemers gratis). SCHIEDAM Een grote groep jongeren, met een harde kern van zo'n twintig jongens, veroorzaakt behoorlijk wat onrust in delen van Nieuw land. Veel buurtbewoners voe len zich onveilig en zijn bang voor intimidaties, zo blijkt uit de reacties. De gemeente stel de onlangs bijna 40.000 gul den beschikbaar om de over last tegen te gaan. Hinder van jongeren is verve lend, maar in de regel geen aan leiding om te verhuizen. De situ atie wordt echter zorgelijk als er sprake is van ernstige overlast waarbij de leefbaarheid in een wijk wordt aangetast en bewo ners en voorbijgangers worden bedreigd. Mensen woonachtig in Nieuwland in de omgeving van de Klaas Katerstraat, Willem Pastoorstraat, maar ook in de buurt van de P.J. Troelstralaan en de Van Hogendorpstraat heb ben in toenemende mate te ma ken met overlast. Ook de mid denstand en het publiek in de Mgr. Nolenslaan en Parkweg worden regelmatig geconfron teerd met ongewenst gedrag. Voor veel mensen betekent ver huizen de enige oplossing. Plan van aanpak In feite wordt de ellende veroor zaakt door een klein aantal jon geren van hoofdzakelijk Turkse en Marokkaanse afkomst. Zij hangen in de wijk rond en hou den zich bezig met vandalisme en (kleine) criminaliteit. Enkelen van deze jongens - in de leeftijd van twaalf tot negentien jaar - zijn bekend bij politie, Stichting Welzijn (bedreiging medewer kers), Woningstichting Noord- vest (schade aan woningen en openbare ruimte) en Bureau Halt (vandalisme en delicten). Voor de Stichting Welzijn Nieuwland was ruim een half jaar geleden de maat vol en men besloot op korte termijn actie te ondernemen om de overlast in te perken. Op dit moment is een stuurgroep - samengesteld uit vertegenwoordigers van ver schillende instellingen, waaron der gemeente en wijk- en buurt beheer - bezig met het ontwikke len van een plan van aanpak. Het wekt overigens verbazing dat in dit gezelschap een afvaar diging van Turkse en Marok kaanse verenigingen ontbreekt. In Nieuwland wonen ongeveer 1530 jongeren in de leeftijd van negen tot negentien jaar. Het merendeel van deze kinderen gaat gewoon naar school en heeft daarnaast hobby's. Vol gens de Stichting Welzijn leveren deze jongens en meisjes geen problemen op. De groep die ver antwoordelijk is voor een groot deel van de moeilijkheden be staat uit ongeveer twintig perso nen. Daar omheen zwerft een groot aantal kinderen in de leef tijd tussen acht en twaalf jaar dat zich laat meeslepen bij aller lei 'acties'. De stuurgroep voor Nieuwland vreest dat door die aantrekkingskracht de kern van de bende zich in de toekomst zal uitbreiden. Alarmerend Dat het niet alleen gaat om maar wat rondhangen en keiharde muziek blijkt uit het rapport van de stichting. Bewoners die de moeite nemen om te reageren op overlast lopen een reëel risico op represailles van de jeugd. Voor het personeel van de Stichting Welzijn maken zij daarbij geen uitzondering. Uit gesprekken met bewoners en winkeliers kwam naar voren dat men uit angst voor wraakacties het wel uit z'n hoofd laat om overlast te melden en/of aangifte te doen bij de politie. „Als ik de politie bel krijg ik een steen door mijn raam of ze nemen mijn auto te grazen. En als ik bel dan komt de politie toch niet. dus waarom risico lopen", aldus een van ge dupeerden. Een lange lijst met klachten maakt duidelijk dat in grijpen op korte termijn noodza kelijk is. Want poepen en plas sen in portiek en hal, overlast op galerijen, ballen tegen de ruiten, intrappen van branddeuren, gooien met (kapotte) flessen, vernielingen op speelterreinen en intimidatie, het behoort allemaal tot de dagelijkse realiteit in Nieuwland. Voor het opstellen van een wijk gericht scenario, een rapport over het effect van de gezamen lijke inspanning en de aanstel ling van een extra straathoek werker stelde de gemeenteraad onlangs bijna 40.000 gulden be schikbaar. De instellingen die zich nu inten siever bezighouden met de pro blematiek in Nieuwland geven toe dat het 'draaiboek' geen pas klare oplossing biedt maar dat de aanpak wel kan leiden tot het beheersbaar maken van de situa tie. Ook door het organiseren van (sport)evenementen hoopt men de jeugd een vrijetijds invulling te bieden waardoor zij weer op het rechte pad terecht komt. Naar verwachting zal het aantal jonge kinderen dat nu om de kern heen zwermt, afnemen als die doelstelling goed aanslaat. Voor deze laatste groep wordt eveneens een plan ontwikkeld dat bedoeld is als ondersteuning bij opleiding, recreatie en sport. WATERWEG -- De Onder wijsbegeleidingsdienst Nieu we Waterweg Noord organi seert woensdag 23 april een 'dyslexiedag' voor ouders, begeleiders en leerkrachten. De dag wordt gehouden in het gebouw van de Vlaar- dingse Openbare Scholenge meenschap aan de Claudius Civilislaan en duurt van 9.45 tot 15.45 uur. Deelname kost 50,-. Men kan zich tot woensdag 16 april aanmel den. Dyslexie is de benaming voor ernstige lees- en spellings moeilijkheden. Tijdens de dyslexiedag gaan deskundi gen in op de mogelijkheden om kinderen te helpen. Spre kers zijn Prof. Dr. G. Kem pen van de Rijks Universiteit Leiden, Drs. M. Terlouw van het Vrij Pedagogisch Cen trum, G. Chapel en W. Mis- sot van het Gettmann-insti- tuut en J. Hoek van de On derwijsbegeleidingsdienst. Tijdens de dyslexiedag wordt tevens het startsein gegeven voor de oprichting van een leeskliniek. Dit is een nieuw project van de Onderwijsbe geleidingsdienst en het Edu catief Centrum Waterweg. In de leeskliniek worden kinde ren met dyslexieproblemen geholpen door special hier voor opgeleide remedial tea chers. Voor aanmelding voor de dyslexiedag kan men bellen, telefoon 4358222. SCHIEDAM - Bij het gros van de Schiedammers die vroeger een 'bioscoopje pikten' in de Passage was het gebruikelijk na afloop een ijsje te halen bij La Venezia. Bovendien wilde men voor echt Italiaans ijs zo'n twintig jaar geleden op een zomerse avond ook nog wel uit de luie stoel komen. Even op de fiets springen, om vanuit west of zuid voor de hele familie te kiezen uit acht smaken was dood normaal. De tijden zijn sinds Antonio Belfi. afkomstig uit Noord-Italië, zijn salon rond 1935 op de Broersvest vestigde, veranderd. Enrico en Antonio Belfi. respectievelijk tweede en derde generatie gingen daarin mee. Het ijs van La Venezia wordt nog steeds op ambachtelijke wijze vervaardigd en tegenwoordig kunnen klanten in het zomerseizoen kiezen uit maar liefst 40 smaken, waaronder stracciatella. kiwi. amaretto en hazelnoot. IJssalon La Venezia begint bovendien met een bezorgdienst om daarmee problemen met parkeren voor liefhebbers van Italiaans ijs te voorkomen. Bestellingen vanaf tien gulden worden tussen 12.00 en 22.00 uur bij de klant thuis afgeleverd (tel. 4267106). INFO: 030-6047400 SCHIEDAM De jaarlijkse zomer-bridge-instuif, onder aus piciën van de Dienst Sport en Recreatie, gaat dit jaar van start op woensdag 29 mei. De verdere speelavonden van deze dertigste editie zijn op woensdag 4, II, 18 en 25 juni 1997 en 2, 9, 16 en 23 juli en de slotavond is woensdag 30 juli. Alle avonden worden ge houden in de kantine van de sportvereniging Excelsior'20 in Sportpark Thurlede. Aanvang van alle avonden is 19.45 uur. Ook beginnende spe lers zijn welkom. Inschrijving kan uitsluitend per paar 's avonds in de zaal. Het inschrijfgeld bedraagt 7,- per paar per avond. Men moet mini maal zes avonden hebben deel genomen om voor een prijs in aanmerking te komen. Een fraai prijzenpakket is weer beschik baar. De eerste twee zittingen is de indeling willekeurig, daarna is de indeling volgens de stand. In lichtingen bij dhr. Van der Gaag (tel. 4701854) of dhr. Wever (tel. 4738543). WATERWEG Bij de Schiedamse en Vlaardingse vestigingen van reisburo Holland International gaat zaterdag 19 april een Disney-actie van start. Een dubbeldekker is als Disneybus inge richt en rijdt deze maand dagelijks naar Disneyland Parijs. Tijdens de reis kunnen de ouders op het bovendek van de bus onbekom merd genieten, terwijl de kinderen benedendeks video's kunnen bekijken en spelletjes kunnen doen. Voor de begeleiding rijdt een hostess mee. Voor de data 22 en 23 oktober (in de herfstvakantie) heeft Holland International zelfs speciale arrangementen in petto. De Disney-actie start zaterdag 19 april met een bezoek van Mickey, Minnie en Goofy aan de vestigingen in Schiedam (Hof van Spaland en Stadserf) en Vlaardingen (Liesveld). De gehele dag worden voor de kinderen allerlei activiteiten georganiseerd. SCHIEDAM Stichting Apol lo Toneel speelt op donderdag 17, vrijdag 18 en zaterdag 19 april 'De koning sterft' in de Teerstoof. In dit absurdistische toneelstuk van Eugène lonesco is het toneel het paleis van de koning. Het land is gekrompen, er zijn bijna geen inwoners meer over: het is de hoogste tijd dat de konig sterft. Maar hij verzet zich nog hevig. Acht spelers brengen dit bijzondere stuk: absurd, soms wrang, maar ook komisch. Aanvang: 20.30 uur, kaartjes kosten 12,50. Zondag 20 april wordt de kin dervoorstelling 'Juffrouw Dotje en juffrouw Lotje' gespeeld. Deze dames krijgen een nieuwe buurman: precies tussen hun huisjes zet een mannetje zijn huisje neer. Dat stellen Lotje en Dotje niet op prijs, maar ze ko men erachter dat het met zijn drieën ook heel gezellig kan zijn. De voorstelling is uitverkocht. De Schiedamse Theaterkassa is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur, tel. 4269563. SCHIEDAM De twee exposanten van wie tot en met 27 april werk is te zien in Pand Paulus studeerden aan de Jan van Eyck Akademie in Maastricht. Gottfried Hundsbichler schreef in 'Pau lus' zijn verhaal 'Der Traum' op de vloer en Annabel Howland plakte haar knipsels op de muur. Twee kunstuitingen die samen een geheel vormen. Voor bezoekers die het gebouw binnenstappen is het begin van de expositie duidelijk. Tekst op de vloer en 'cut outs' op de wanden. Het is echter de bedoeling dat men zich min of meer overlevert aan de details van de knipsels en daarmee begint een tocht die binnen in het hoofd een aaneenschakeling teweeg brengt van gebeurtenissen die niet meer in de hand zijn te houden. Bankbiljetten uit verschillende landen, vergroot en verknipt, vormen bergen en bomen en de oranje pads, die normaal worden gebruikt bij reanimatie, zijn nu verworden tot navels en tepels. Samen met de tekst van Der Traum, 'het berustende, blije gevoel dat mij iets te wachten stond en op twee mogelijkheden betrek king had, vervulde mij', moet met elkaar bij kijkers iets moois teweeg brengen. Bezoekers zullen volgens de samenstellers van de tentoonstelling belanden in een tweedimensionale wereld die trekt en zuigt, maar toch gesloten blijft. Voor mensen die er vanuit gaan dat tijdens deze tentoonstelling de 'deur' toch voor hen wordt geopend, is Pand Paulus aan Korte Haven 125 open van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 18.00 uur. SCHIEDAM In dienstencen trum de Woudhoek (Heijer- mansplein 35) wordt vrijdag 18 april een vorlichtings- bijeenkomst gehouden over het voorkomen van ongevallen in huis. Ouderen lopen meer risico op ongevallen, maar er zijn ook veel maatregelen te nemen om ongelukjes te voorkomen. De voorlichtingsochtend duurt van 9.30 tot 11.30 uur en de toegang is gratis. Op woensdag 23 april wordt deze bijeenkomst gehou den in dienstencentrum Oost (Marconiweg 2) en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. In de Woudhoek is zondag 20 april een open middag van 13.30 tot 16.30 uur. De toegang is gra tis, In De 4 Molens is die middag van 13.30 tot 16.30 uur Thé- dansant met d.j. Leon. Toegang kost 2,-. Dinsdag 22 april wordt in de Woudhoek een modeshow van Esther Thuismode gehouden. De show begint om 13.00 uur, toegang is gratis. Vanaf heden zijn in De 4 Molens kaarten verkrijgbaar voor het jaarlijkse Oranjebal dat op woensdag 30 april plaatsvindt. De toegangsbewijzen kosten 7,50 inclusief een kop koffie, hapjes en een ronde met het Rad van Avontuur. Het feest duurt van 19.30 tot 23.30 uur en wordt opgeluisterd met live muziek van 'Evert M. Sound'. SCHIEDAM Klubhuis Zuid organiseert donderdag 24 april een beurs voor zomerkleding en speelgoed. Belangstellenden kunnen deze spullen die ze niet meer gebruiken te koop aanbie den. De kleding moet schoon en heel zijn. De deelnemers stellen zelf de prijs van hun waar vast. Van de verkoopprijs komt 20 ten goede aan de activiteiten van het Klubhuis. Mensen die willen deelnemen kunnen vanaf 17 april tijdens kantooruren naar Klubhuis Zuid bellen. Ze ontvangen dan een deelnemersnummeren informatie. Per nummer kan men niet meer dan tien kledingstukken te koop aanbieden. De deelnemers bren gen op 24 april tussen 9.00 en 10.00 uur hun koopwaar naar het Klubhuis en van 10.30 tot 14.00 uur zijn kopers en andere geïnteresseerden welkom. Voor meer informatie: Klup'huis Zuid, Dwarsstraat 42, telefoon nummer 4267297. G BOUWBEDRIJF P.J. Troelstraweg 5-71 [ÏJ3 3144 CW Maassluis Tel. 010 - 5915164 VOOR KUNSTSTOF RAMEN MET TOEKOMST RAMEN DEUREN Kunststof met een grote K WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 -16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener Arcade. BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Dus geen kabouter en een hond. Overlast loopt spuigaten uit Ook is er sprake van nogal wat graffity in de buurt. Een bezorgdienst levert het Italiaanse ijs hij de klant af. VRIJDAG ■zaterdag ZONDAG APRIL APRIL APRIL 10-21 UUR 10-17 UUR 10-17 UUR In 1997 doet Victoria ter gelegenheid van haar 75-jarig jubi leum aan alle klanten jubileummunten cadeau. Deze mun ten, met een waarde van fl. 7,50 worden verstrekt op diensten, accessoires, enz. Deze feestelijke aktie duurt tot en met 31 december 1997. Vraag naar het q reglement. DE EERSTE DE BESTE Victoria Oost Toepad 11 (Autostrada Brienenoord), Rotterdam, Tel. (010) 4 522 322. Victoria West, Strickledeweg 99 (Spaanse Polder), Schiedam, Tel, (010) 4 155 255. Victoria Zuid, Driemanssteeweg 40 (Charlois), Rotterdam, Tel. (010) 2 123 300.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3