Fiets wordt stationwagon Opel maakt van Sintra handige fietsenstalling Dames- en herenfiets van Mercedes-Benz -3 Drie maal Fiesta Geslaagde opvolger voor Renault 19 Cabriolet I n Nieuwe, rijkere basisversie Audi A4 Auto kort Auto - Verkeer - Sport - Onderhoud - Techniek K jP» WOENSDAG 23 APRIL 1997 17-447 Coloforz redactie serulce Lueekbladert Wegener ■f «Éf j w a I li tö Deze pagina werd in opdracht van uw krant vervaardigd door: Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4099362 V-V .-.S" Met een draadrnand voorop hoeft de boodschappentas niet meer aan het stuur. Halen we de wekelijkse boodschappen doorgaans met de auto, de dagelijkse boodschappen worden veelal even met de fiets gehaald. Vaak gaat de boodschappentas dan mee aan het stuur., écht veilig is dat natuurlijk niet. Een stevige boodschappenmand vast gemonteerd voorop de fiets is een veel betere oplossing. Handig én veilig. Precies zo als de bakkers- en slagersjongens dat vroeger al deden. Nieuw in de accessoirehandel is een solide draadrnand van zwart gelakt metaaldraad. Deze kan op twee steunpunten voorop de fiets gemonterd worden: aan de vooras en aan het balhoofdstel van de voorvork. De mand heeft een behoorlijk volume. Dus alle dagelijkse boodschappen kunnen in één keer mee. Om de cjraadmand te kunnen monteren moet wel even het stuur los., maar dat kunt u uiteraard ook aan de vakman overlaten. Kan 'ie meteen ook de koplamp op een andere plaats zetten. De vakantie zit er alweer aan te komen. Velen zullen ook dit jaar één of meerdere fietsen mee willen nemen. Dat hoeft geen probleem te zijn. Ze kunnen op een fietsdrager op het dak of achter op de trekhaak. Wie in het bezit is van een MPV kan het zich gemakkelijker maken: daar kunnen de fietsen zelfs achterin worden meegenomen. Nóg makkelijk wordt't als die MPV een Opel Sintra is. Want die kan sinds kort worden uitgerust met een intern fietsenrek. Het systeem bestaat uit twee klemmen die op de bevestigingspunten van twee verwijderde achterstoelen kan worden gemonteerd. In deze klemmen kunnen de fietsen simpel worden vastgezet, nadat ze met weinig moeite via de achterdeur naar binnen zijn gedragen. Het interne fietsenrek is uiteraard in de eerste plaats bedoeld als alternatief voor een dakdrager. Want rijwielen op een imperiaal op een MPV meenemen, vergt een immers hele krachttoer. Het interne fietsenrek is verkrijgbaar bij de Opeldealer en kost 235 gulden. BB Fietsen binnen In de Mercedes-Benz showroom zijn sinds enige tijd niet alleen vierwielers, maar ook tweewielers te bezichtigen. Naast de eind vorig jaar op de markt verschenen herenfiets heeft Mercedes-Benz nu ook een damesfiets geïntroduceerd. Beide hebben een aluminium frame en riemaandrijving in plaats van de welbekende ketting. Bij de herenfiets kan de bagagedrager ook als beugelslot worden gebruikt. Op de bagagedrager van de damesfiets is eenvoudig een kinderzitje of een mand te bevestigen. De fietsen worden geleverd in de kleur zilvergrijs. Met zeven versnellingen en stevige, behoorlijk brede banden kunnen de fietsen in alle terreinsoorten prima uit de voeten. De fietsen zijn voorzien van een sterke halogeenkoplamp die wordt aangedreven door een roldynamo onder de trapas en vanaf het stuur kan worden bediend. Het LED-achterlicht is voorzien van (uitschakelbaar) standlicht. De fietsen kosten 2.408 gulden, ongeacht de uitvoering en zijn alleen via de officiële Mercedes-Benz dealer te koop. i ftet afteen bij de Mercedes-Benz dealer te koop. Met de komst van de Ka heeft Ford ook de Fiesta-lijn aangepast. Er zijn nu drie mo dellen: de Fiesta, de Fiesta RS en de Fiesta Ghia. Alle drie zijn ze als drie- en als vijf- deursmodel leverbaar. Het motorenaanbod bleef ongewijzigd. Wel werd de standaarduitrusting van de Fiesta uitgebreid met o.m. bumpers in de carrosseriek- leur, stootstrips en nieuwe wieldeksels. De RS kreeg mistlampen in de voorbumper. Bovendien kunnen Fiesta's nu voordelig extra aangekleed- wórden met een Cool Sound Pakket of Power Pack. De eerste omvat airco en het Easy Sound system 3000T. Het Power Pack omvat centrale deurvergrendeling, stuurbekrachtiging en elec- trisch bedienbare ramen. Beide 'Packs' kosten tijdelijk fl. 990,-. Open Mégane doet stof opwaaien door Anjès Verhey Eén van de fraaiste blikvangers op de afge lopen AutoRai was on getwijfeld de Renault Mégane Cabrio. Eén dezer dagen rijdt dit vijfde lid van de Méga- ne-familie de Neder landse showrooms bin nen en wel in twee ver sies: de Mégane Ca briolet 1.6 en de nog sportievere Mégane Cabriolet 16V. De Mé gane Cabrio werd ont wikkeld in samenwer king met carrosserie bouwer Karmann. Een geslaagd project. Daarmee wordt de Re nault Mégane Cabrio let in het segment van de open middenklasse een sterk aanbod. Voorlopig blijven de VW Golf en Opel Astra nog marktleiders, maar als we ons niet vergissen is dit Franse mobiele plezier straks de zonnigste en meest gevraagde cabrio. Op het eerste gezicht al is er absoluut niets aan te merken op de Mégane ca briolet. Prima lijn, goed sfeertje binnen en een ruim aanbod voor passa giers. Terecht applaus voor deze open Renault die zo gracieus voor de dag komt. De ruim 42 mille kostende cabrio heeft een uitstekende stijf heid (vergeleken met de R19 eenderde méér) en dat merk je op een bochtig parcours direct. Geen en kele keer een wringend gevoel of ook maar het minste zwabbertje van de deuren of voorruitstijl. TWEE MOTOREN Na starten de rijproef met de 1.6 liter (90 pk) sterke motor om daarna over te stappen in de 2 liter (150 pk) versie van bijna 61 mille. Logisch dat laatst genoemde het meest be- viel. Je hebt naast het mo torisch betere rijplezier ook nog een elektrisch be diende stoffen kap en ABS. Op de Mégane ca briolet 1.6 zit een handbe diende PVC-kap met als nieuwtje de ééngreeps be weging waarmee het in het elektrisch geopende vak achter het zitbankje valt. Je zit voorin heel be hoorlijk moet er achterin nog een duo mee dan is het te doen mits men voorin een beetje inschikt. Het bankje heeft kuipjes met nutteloze geïntegreer de hoofdsteunen waarin je kaarsrecht moet zitten. De wind wappert daarbij fors om de bol hetgeen voorin weer alleszins meevalt. Wat voorzieningen be treft, valt er weinig te kla gen. Naast de al genoemde e- lektrisch te bedienen stof fen kap omvat de stan daarduitrusting van de 16V zaken als boordcom puter, elektrisch verstel bare en verwarmde bui tenspiegels in carrosse- riekleur, ABS en lichtme talen wielen. BAGAGERUIMTE Een extra scherm als windvanger is leverbaar evenals een 'road box' die twee mille kost. Die 182 liter grote bagageruimte zet je over de verwijderde achterbank, een elektrisch afsluitend rolscherm en scharnierende klep boven op is een pienter grapje. Kap naar beneden, zonne bril op en een gevoelstem- perartuur die de Elfste dentocht uit je geheugen brandt. Dat is die 'eigen manier van leven' waar van deze Renault je deel genoot maakt. Op een zo novergoten eiland is het dan heel prettig toeven terwijl een licht-bruinen- de teint snel de winterse bol doet vergeten. GROEI Renault Nederland wil dit jaar meer cabrio's dan ooit verkopen, de komende maanden maar liefst 750 stuks. Dat is drie keer zo veel als de R19 cabrio in zijn hele loopbaan deed. 'Er is economische groei, dus is er in de nichemark ten ook meer belangstel ling', zegt directeur P. Debrot. 'Bovendien hebben we een attractieve prijs en zal dit model trendsetter zijn en blijven'. Wat het eerste betreft: de prijslijst van de Mégane Cabriolet 1.6 be gint bij fl. 42.500,-. Voor de 2.0 liter 16V uitvoering moet minimaal fl. 60.795,- bij de dealer wor den achtergelaten. Audi heeft het A4 programma uitgebreid met een nieuwe basisversie: de A4 1.6 C. Deze uitvoering, met 74 kW/101pk motor is leverbaar als sedan, zowel met 5-bak als viertraps automaat. De uitrusting is rijker dan die van het vorige basismodel. De prijs bedraagt fl. 49.990,-. Daarnaast heeft Audi de standaard uitrusting van alle A4 modellen uitgebreid met een airbag voor de voorpassagier en een in twee delen neerklapba- re achterbank. Verder zijn alle A4 modellen (uit gezonderd de 1.6 C) nu voorzien van een lederen stuurwiel en van een automatische snelheidsrege ling. Als optie zijn bovendien zij-airbags voor de voor- stoelen leverbaar. Ook het Comfort-line pakket werd met deze zij-airbags uitgebreid. Uit een recent onderzoek blijkt dat Daewoo in Nederland al een naamsbekendheid heeft van 91 procent, wat ongekend hoog is voor een nieuw automerk, dat hier twee jaar op de markt is. De voetbalsport groeit snel in Amerika. Reden voor Chevrolet om deze tak van sport te onder steunen ais sponsor van de Amerikaanse KNVB, US Soccer. De pas ondertekende overeenkomst loopt drie jaar. Momenteel zijn 45 miljoen Ame rikanen betrokken bij de voetbalsport. De personenauto verkoop in Azië, exclusief Ja pan, maakt de komende jaren een turbulente groei door. In 1996 werden in de regio 6,5 mil joen auto's afgezet. In het jaar 2000 wordt een aantal van 9,3 miljoen auto's bereikt. Branche analisten voorspellen zelfs een cijfer van 15 mil joen voertuigen in 2005.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 13