ROPARUN Steeds meer lopers en sponsorgeld CD-single 'Een Kind' gedoopt bij Euromast Deelnemende teams Captain van gastbedrijf EZH coacht ook nieuw grootschalig electriciteitsteam Runnersworld recordhouder 'Het nieuwe is er nu van af Extraatje door boomplantdag Grote en kleine centjes maken bij Unie Events een enorm bedrag Circus Royal voor Runners for Life Holy en Schieland lopen vooruit 1040 Snelste winnende tijd van de Ro- parun was in 1994 30 uur en 57 minuten. Daarmee is Runners world recordhouder. Een jaar later was dat team op nieuw nummer één, maar bijna een uur langzamer (31.51 uur). Rotterdam Atletiek finishte vo rig jaar als eerste in 31.15 uur. Het eerste jaar (1992) was een andere atletiekvereniging, PAC, winnaar in vrijwel dezelfde tijd: 31 uur en 23 minuten. De Island Runners, tenslotte, zetten in 1993 de langzaamste winnende tijd neer: 32 uur en 54 minuten. Met onder meer een sponsor loop van alle Sliedrechtse basis scholen, estafettes in Dordrecht, Vlaardingen, Nieuwerkerk aan den IJssel en Papendrecht, en een ambtenarenprestatieloop in Dordrecht heeft het team Run ners for Life al zeker 100.000 gulden bijeen weten te brengen. Uniek zijn twee voorstellingen die Circus Royale donderdag 1 mei verzorgt voor Runners voor Life in het Rotterdamse Mu seumpark. Tijdens de eerste voorstelling is de circustent ge heel gevuld met kinderen van het Sophia kinderziekenhuis. De op brengst van de avondvoorstel ling (vanaf 17.00 uur), met Car rie in de rol van spreekstalmees- ter, is voor stichting RoParun. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV in Rotterdam en Dor drecht en kosten 25, 30, 35 en 40 gulden. Telefonisch reserveren via 06-52 99 21 94. Ook het Holy ziekenhuis in Vlaardingen en het Schieland ziekenhuis in Schiedam hebben een team geformeerd voor de RoParun. Aanleiding voor deel name met een gezamenlijk team is het feit dat beide ziekenhuizen binnen 'afzienbare tijd gaan fuse ren in een nieuw te bouwen streekziekenhuis. De deelnemers aan de RoParun hebben zich verenigd in de Stich ting Holy-Schieland runners. Zij voeren als motto 'Zorgen voor zorg!' Atletiekvereniging De Kievi ten uit Bleiswijk en omgeving raakte vorig jaar een bijna compleet RoParun-team kwijt. 'Men had het na vijf keer wel gezien', verklaart ex-captain Jaap van de Berg. 'Nu heeft Chris Hoetmer en kele andere mensen bij el kaar gezocht en gaan we toch aan de zesde run beginnen, onder de naam Holland Huis. In al die jaren hebben we in totaal zo'n 70.000 gul den bij elkaar gelopen. Toch nam de animo af, dat merk ten we vooral vorig jaar. Hoewel er steeds meer teams komen, is het originele er nu wel van af. Althans, voor en kele mensen van het eerste uur. Desalniettemin gaan wij er opnieuw voor. Met twaalf 'nieuwe' medewerkers hopen we toch rond 25 mille bijeen te krijgen.' Groenservice Zuid-Holland (GZH) heeft met een boom plantdag extra geld ingeza meld voor stichting RoPa run. Zaterdag 15 maart jongstleden zijn in het Nesse- bos (recreatiegebied Rotte- meren bij Ommoord) hon derden boompjes geplant. Particulieren konden voor vijf gulden een boompje ko pen en zelf planten. Mede dankzij een bij dit soort evenementen gebruike lijke bijdrage van 1500 gul den van de provincie Zuid- Holland kon al een cheque van f 6500 worden aangebo den. GZH hoopt na de Ro Parun nog meer te kunnen schenken; het eigen team dat meeloopt laat zich volop sponsoren. Op de Müllerpier, aan de voet van de Euromast, gaat woens dag 7 mei om 12.00 uur een record-aantal lopers en begelei ders van start voor de RoParun. Voor deze zesde editie van de langste non-stop estafetteloop ter wereld hebben zich bijna ne gentig teams van elk acht lopers aangemeld uit heel Nederland en uit Frankrijk. Inclusief mede werkers van de organisatie ma ken zo'n 2800 mensen de reis van Rotterdam naar Parijs over ruim vijfhonderd kilometer. Doelstelling van de RaParun is zoveel mogelijk geld bijeen te brengen voor kankerpatiënten. Afgelopen jaar werd ruim 1,3 miljoen gulden ingezameld. Ver wacht wordt dat dit jaar de twee miljoen gulden wordt overtrof fen; de opbrengst wordt 24 mei bekendgemaakt tijdens een slot feest in de Energiehal. Dolletje Het aantal deelnemende teams is de achterliggende jaren flink ge groeid. Van een dolletje tussen initiatiefnemer Peter van Noord en collega Sjaak Bril kwam de eerste estafette naar de Eiffelto- ren, waaraan dertien teams deel namen. Er werd een reglement opgesteld en een route uitgestip peld. De eerste RoParun was een barre tocht, omdat niemand wist wat hem te wachten stond. Om standers keken verbaasd toe em weggebruikers werden verrast toen op de Champs-Elysee plot seling lopers opdoken die om het hardst richting geïmproviseerde finishlijn op een paar parkeer plaatsen spurten. Het aantal teams steeg de vol gende jaren gestaag en de or ganisatie werd steeds professio neler. In 1993 kwamen 24 teams aan de start, dit jaar zijn het er bijna negentig. Opbrengst Ook de opbrengst nam toe in de loop van de jaren. Na de eerste editie kon 100.000 gulden wor den overgemaakt voor de Dr. Daniël den Hoedkliniek voor de aanschaf van draagbare infuus pompen. De tweede RoParun bracht 190.000 gulden op. waar mee het ziekenhuis een telefoon centrale. telefoons en enkele tele visies kon bekostigen. Met de opbrengst van 1994 (350.000 gulden). 1995 (850.000 gulden) en 1996 (1.370.000 gulden) werd een afdeling palliatieve zorgunit opgericht voor patiënten die in principe niet meer genezen kun nen worden met als doel hun lijden zoveel mogelijk te verlich ten. Deze RoParun-afdeling moet voor de patiënten en hun familieleden een soort 'thuis' zijn. Er is ook geld gegaan naar Frankrijk. In de tuinen van kin derziekenhuis Necker in Parijs zijn speelobjecten geplaatst. Bo vendien kreeg dit ziekenhuis spe ciale infuuspompen en rolstoe len. Ook de Cliniclowns. het Sophia Kinderziekenhuis en het IJsselland ziekenhuis in Capelle aan den IJssel hebben de afgelo pen jaren een bijdrage gekregen van de stichting RoParun. Van een deel van de opbrengst in 1994 is bovendien een bungalow in de Ardennen gekocht waar patiënten in een rustige omge ving kunnen bijtanken. Met de opbrengst van 1997 wil de or ganisatie in elk geval één of twe bungalows aanschaffen in Zee land. Ook Sophia wordt weer financieel ondersteund voor on der meer de aanstelling van een kinderpsychologe. Eiffeltoren Omdat het aantal deelnemende teams zo sterk gegroeid is. moest de organisatie verschillende za ken aanpassen. Zo was het vorig jaar niet meer mogelijk om te starten onder de Euromast. Er werd uitgeweken naar de Mül lerpier. De Parijse gendarmerie kon vanwege de uiteenlopende eindtijd (verschil van zo'n 24 uur) geen toestemming geven voor een finish bij de Eiffeltoren. Op een camping even buiten Pa rijs wordt nu de eindstreep ge trokken. die wordt gemarkeerd door een mini-Eiffeltoren. Wie de teams woensdag 7 mei wil uitzwaaien, kan dat doen op de route tussen de Euromast en de Oldegaarde, waar op 13.20 uur het startschot wordt gegeven voor de eerste lopers. De promo tietour, met lopers, begeleiders en hun slaap- en materiaalwa gens, gaat voor het eerst via de Erasmusbrug naar Zuid, net als onlangs de Rotterdam Mara thon. Acteur/zanger Tim Immers en fotomodel/presentatrice Martha Wesenhagen hielden onlangs bij de Euromast de cd-single 'Een Kind' ten doop. Immers werkte bij de gelegenheid mee aan een demonstratie abseilen door een parachutistenvereniging, Wesen hagen had zich wel op het avontuur voorbereid, maar besloot uiteindelijk de 'sprong' niet te wagen. De opbrengsten van het schijfje komen ten goede aan stichting RoParun. Op de cd staan drie nummers van componist/tekst schrijver Erick Kwakernaat: 'Een Kind' (ballad) door Joan de Heer. 'Voor Een Goed Doel' (meezinger) door Arie Ribbens, en 'There Is More' (dance) door Jody Pijper. Winst is dit jaar het enige dat telt voor de lopers en be geleiders van de Stichting Unie Events, het team van de Technische Unie. In financiële zin wel te ver staan. Nadat het team vorig jaar op een 'financiële derde plaats' eindigde, is nu alleen nog het hoogste plan goed ge noeg. „En dat gaat ook ge woon lukken", denkt Rein Lander, de teamcaptain uit Krimpen aan de Lek, die zijn team van de ene braderie naar de andere sleurt. „Ja, je moet er wat voor over hebben", zegt een loper uit Alk maar, die op zijn vrije zaterdag ochtend om zeven uur de deur uit moest. „Het inzamelen van geld is het belangrijkste van de RoParun, dus hoort dit er ook bij." Opnieuw presenteren de teamleden zich op weer een an der winkelcentrum en opnieuw is vrijwel het gehele team aanwe zig, compleet met rad van avon tuur, loten en collectebussen. Als landelijk bedrijf heeft de Technische Unie niet alleen lo pers uit de regio. Met het oog op de fondswerving lijkt dat' een gunstige bijkomstigheid, maar dat blijkt bij nader inzien maar betrekkelijk. „In de regio rond Rotterdam is de RoParun een begrip, maar bij ons in Alkmaar weet niemand waar je het over hebt", merkt dezelfde loper in zijn eigen omgeving. Het is dan ook niet voor niets dat Rein Lander zich voor de fondswerving op de eigen omge ving heeft gericht. Afgezien van de verschillende filialen van de Technische Unie werden vooral Het RoParunteam van het Grootschalig Productie Be drijf bestaat uit lopers en be geleiders uit heel Nederland. Vooruitlopend op een fusie per 1 januari zijn de krachten gebundeld, zo tekent teamlei der Alex van Muijden (48) aan tijdens de laatste grote bijeenkomst voor teamcap tains van de RoParun bij EZH aan de Waalhaven. 'Nu al lopen we met alle energie bedrijven in één team en dat is zelfs de grote bazen nog niet gelukt', lacht hij trots. 'Er ko men mensen uit Maastricht, Groningen, Zeeland, en noem maar op.' De lopers kennen elkaar niet, maar zullen volgens Van Muij den toch hoge ogen gaan gooien. 'Wellicht bereiken ze een plaats bij de beste drie teams. Ik hoop met het GPB-team hoog te ein digen. Zij zullen misschien wat minder geld bijeen sprokkelen. bedrijven uit het oosten van de regio Rotterdam benaderd. „En met groot succes", zegt een nog altijd even enthousiaste Rein Lander. „Van de bedrijven uit de Krimpenerwaard, die ik bena derd heb, heeft zo'n tachtig pro cent positief gereageerd. En ook in Capelle en Rotterdam-Oost hebben we goed gescoord." Alles voor geld De teamleden komen op hun vrije dagen regelmatig bij elkaar om weer een volgende inzame lingsactie vorm te geven. Door te collecteren, loten te verkopen en zelfs, al lopend en ook weer voor geld, winkels te openen. Dat het daarbij een hele opgave is om die reis bijvoorbeeld uit Alkmaar, Enschede of Nijmegen te maken, realiseert Rein Lander zich ter maar dat maakt het andere ener gieteam wel weer goed. Er doet namelijk ook een regionaal ge tint team mee, dat onder de naam Electriciteitsbedrijf Zuid- -Holland zal lopen. Van dit EZH-team, dat eigenlijk uit een man of twintig bestaat, heeft bij na iedereen ook de marathon van Rotterdam gelopen. Ze zou den het rustig aan doen, dus daar vertrouw je als coach dan ook maar op. Vroeger liep ik zelf ook, maar een blessure weer houdt mij ervan om zelf mee te doen. Vanaf het tweede jaar al ben ik ploegleider bij EZH. en ditmaal dus van twee ploegen.' Teambuilding Alex ziet deze RoParun als een belangrijk stukje teambuilding op weg naar de fusie. 'Dit is beter dan al die dure cursussen. Iedereen is geïnteresseerd en wil ook mee, van hoog tot laag. Wij mogen de vergaderruimtes aan de Waalhaven en die in Voor burg gratis gebruiken, ook voor bijeenkomsten van de organisa tie met alle RoParunteams. Dit dege. „Maar bij ons is dat ge woon een keiharde voorwaarde om mee te mogen doen", zegt hij resoluut. „Wie alleen maar mee wil lopen krijgt in ons team ge woon geen plaats." Zelf is hij dan ook de eerste om elke vrije minuut in het doel van de RoParun van dit jaar te ste ken. Want voordat op een win kelcentrum activiteiten onderno men kunnen worden, heeft Rein al een heel programma achter de rug. Met het leggen van contac ten met winkeliersverenigingen voor de toestemming, het bena deren van winkeliers voor spon sorbijdragen en prijzen voor te houden loterijen en het verko pen van advertenties voor het RoParunboekje dat Unie Events na de loop laat verschijnen. Als captain van een team dat een groot deel van de opbrengst gebouw gaat overigens volgend jaar dicht, maar dan kan wel licht worden uitgeweken naar de Galileistraat aan het Marconi- plein.' 'Ik bedoel maar. het ener giebedrijf denkt wel degelijk met ons mee. De mensen staan bij ons te dringen om mee te mogen doen. Als ze me dan vragen wat ze voor hun 75 gulden krijgen, dan zeg ik: een hoop ellende. Sommigen moeten vijf vrije da gen opnemen. Wij hebben een touringcar be steld. waar alle begeleiders in mee kunnen. De kok zorgt er voor dat iedereen verplicht eet en drinkt. Dat is zijn verant woordelijkheid.' Kazernes 'Achterin de bus worden wat banken weggehaald, zodat er massagetafels voor de lopers, maar ook voor de fietsers ge plaatst kunnen worden. Afgelo pen donderdag ben ik naar Frankrijk gereden om onderweg wat contacten te leggen. Het-is belangrijk dat de lopers onder weg kunnen douchen. Dus heb voor zijn rekening neemt, heeft Rein Lander een dubbel gevoel bij teams die eigenlijk alleen voor de sportieve prestatie mee doen. „Het doel van de loop is geld inzamelen", vindt de Krim- penaar nog altijd. „En dan is het jammer als een deel van de teams eigenlijk nauwelijks wat in brengt. Maar aan de andere kant is het een goede zaak als de RoParun ook sportief gezien steeds bekender wordt. Want dat dat kan er voor zorgen dat er meer publicitaire aandacht komt. ook landelijk. En dat kan vervolgens weer tot gevolg heb ben dat het makkelijker wordt om fondsen te werven. Tja, het blijft lastig. Maar ik vind het in ieder geval een verbetering dat ieder team. naast het inschrijf geld, ook verplicht wordt een minimum aantal loten af te ne- ik wat brandweerkazernes en politiebureaus bereid gevonden om mee te werken. Op de grens tussen België en Frankrijk staat een grote electriciteitscentrale en ook daar zijn we van harte wel kom." 'Ja. zelfs onze collega's uit Frankrijk helpen mee, terwijl dat terrein normaliter altijd gesloten blijft voor derden. Als alles naar wens verloopt, behalen we een een goede plaats in het eindklas- men." Op 20 april zou Rein Lan der in Rotterdam zijn dertigste marathon gelopen hebben. Daags voor de marathon veran derde hij van gedachte. Knieën „Ik had een beetje last van m'n knieën", verontschuldigt hij zich. „Waarschijnlijk had ik 'm wel uit kunnen lopen, maar ik durfde het risico niet te nemen. Zo'n marathon doe je toch voor jezelf. En daarmee wil ik mijn deelname aan de RoParun niet op het spel zetten. Dat wil ik absoluut niet missen." Want Lander heeft grote plan nen. Niet zozeer waar het gaat om een topklassering in sportief opzicht. Met een plaats in de middenmoot nemen de lopers van Unie Events zonder morren genoegen. Maar dat maakt de sportieve prestatie er nog niet minder om. Ook al weer om extra geld binnen te krijgen zal Rein, samen met Martin Gooi de terugweg per fiets afleggen. De totaalopbrengst van Unie Events houdt Rein Lander nog even geheim. En dat is niet alleen omdat er nog iedere dag geld bijkomt. „We zijn met een paar teams in competitie voor de eer ste plaats", grijnst hij. „Om de spanning er in te houden maken we het eindbedrag -het winnende bedrag!- pas op het laatste mo ment telefonisch over. Maar één ding kan ik wel zeggen. Het oor spronkelijke streefbedrag van f 100.000,- hebben we ruim schoots overtroffen. Hoewel we ook nog f 5.000,- zullen schen ken aan het Academisch Zieken huis Leiden voor een kinder tv- project en f 5.000,- hebben gere serveerd voor de activiteiten van de stichting Breath in het IJssel land Ziekenhuis, moeten we die eerste plaats kunnen halen." sement en een flink bedrag dat waarschijnlijk boven de dertig mille zal uitkomen. We zijn een keer als derde, vijfde en elfde geëindigd, dus nu moeten we sterk terugkomen', aldus een enthousiaste Van Muijen, die ook nog aangeeft dat op het EZH-terrein de Eiffeltoren (voor de finish) en andere benodigdhe den lagen opgeslagen. 'We zijn dus in feite een grote sponsor.' 001 De Fortuna Runners 002 Festo Runners 003 Croon Elektrotechnie k/A. V. Fortuna 004 Havenziekenhuis 'Inter nationale klasse aan de Maas' 005 Toorenburgh Runners 006 N.V. Electriciteitsbe drijf Zuid-Holland 007 Trim Slim Almere 008 ZWN Waardrunners 009 Milieudienst Rijnmond 010 P O Nedlloyd Contai ners 011 De Schie Runners 012 Impac Ind. Construc tions N.V. 013 Laurens de Jong Intra Vakanties 014 Rotterdam Atletiek 015 Casema 016 400 Geneeskundig Ba taljon 017 Beenhakker Rotterdam 018 Tattoo Bob Pleinweg- ploeg 019 Regionaal Hulpverle ningsteam Rotterdam-Rijn mond 020 - Regiopolitie Rotter dam-Rijnmond Schiedam 021 Les Diables Rouges 022 - Uitgevallen 023 - Sapeurs Pompiers de Paris 024 Olympus'70 Wortelboer 025 P I. De IJssel 026 Runners for Life 027 ABN AMRO Team 028 Scheepvaart Transport College Runners 029 - Westrel Runners 030 Running Team Rijk Zwaan 031 AMP Holland 1 032 NS Reizigers 033 Primavera Runners 034 Van Kempen Betonbo- ringen 035 Brandweer Rotterdam 036 - AMP Holland 2 037 P.I. Nieuw Vosseveld 038 Uitgevallen 039 ECT/Holy Schieland Runners 040 P.I. De Eenhoorn 041 Vrienden van het Sop hia 042 Cegelec Running Team 043 Provincie Zuid-Hol land/Spanbeton B.V. 044 S.V. Diomedon/'t Pa tronaat 045 Runnersclub SIEP B.V. 046 HES 047 Voetbalvereniging DHL 048 Stichting Bouw- en Volkshuisvesting Patrimonium 049 KMA 050 Jacob van Liesveld- t/Farm Frites 051 Unilever Research La boratorium 052 L'Os Lopers 053 VSB Running Team 054 Ypesch Runners 055 AV Flakkee 1 056 AV Flakkee 2 057 Politie Haaglanden 058 Euromast Team 059 TNO TPD Delft 060 Eneco Energiebedrijf Waterweg Noord 061 Dames Olympus'70 062 Grootschalig Productie Bedrijf 063 200 B&T Bataljon 064 Holland Huis/Zoeter- meer 065 Bloemenveiling Aals meer 066 BOS Radio Runners 067 Unie Events 068 Hazenberg Bouw Yught Team'97 069 Bike+ Beta Team 070 Prins Alexander 071 Groupe GZH 072 A V 073 Schoolbat.41 ltbrig. 074 HQ1 (GE/NL) Corps 075 Bric a Brac 076 Rhino 1 (13 Mechbrig) 077 Rhino 2 (13 Mechbrig) 078 PTT Telecom 079 Stad Rotterdam Verze keringen 080 Running Team Dor drecht 081 Uitgevallen 082 Zonder auto kan het ook 083 Purmerent 084 Team Overgauw Taxi 085 14 in 't uur 086 Nibra 1 087 Uitgevallen 088 AMP de France Les Ga- lophins 089 Barendrecht Runners Het passeren ran de Daniël den Hoedkliniek is altijd een mooi moment op de eerste dap, ran de RoParun. archieftoto LEUNIS VERLINDE 'Wij worden gewoon eerste' Elke gulden telt in de strijd tegen kanker en voor de eerste plaats in het geld-klassement\ foto JANSSEN DE KIEVITH Tim Immers en Martha Wesenhagen met in hun midden Arie Rihbens. foto RENE VAN WIJCK/COR VOS door DICK SNIJDERS doorCOR HULSBUS Vertegenwoordigers ran alle RoParunteams kregen afgelopen zaterdag roor de laatste teambijeenkomst hij EZH aan de Waalharen een routebeschrijving en andere bescheiden mee. (oto MICHEL BIERHUIZEN/COR VOS

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 23