SCHIEDAM rTHTUl DCMR gaat milieu in St. Petersburg helpen m Oranjefeest in Kethel Kinderkleding bij Princess for kids Hoe zit dat nou eigenlijk Blue Dirt in Van Diggelen Wethouder Reijnhout trekt aan de bel bij kabinet en parlement Pittige dame en bange poeperd (X- (VictoricQ Laatste ruilbeurs Snelheidsduivels Snuffelmarkt W' 'Echtgenoot te huur' Nieuwe directeur voor zorgcentrum Het Nieuwe Stadsblad mmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊk^Ê Zakelijk bekeken De jarige Victoria trakteert op klinkende munt! HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 24 APRIL 199717-1475 SCHIEDAM Voor de laatste maal dit seizoen vindt op zondag 27 april in dienstencentrum De 4 Molens (Nieuwe Damlaan 766) een ruilbeurs plaats. Iedereen kan langskomen voor munten, telefoonkaarten, eerste-dagenve- loppen, stripboeken en telefoon kaarten. Aanvang 13.30 uur; toegang en taxatie gratis. SCHIEDAM Op de laatste muziekmiddag in Café van Dig gelen (27 april) speelt de blues rockformatie Blue Dirt veel zelf geschreven nummers. Sinds de groep heeft opgetreden op de vooravond van het bluesfestival in Peer (België) is Blue Dirt geen onbekende meer. De stijl is ver gelijkbaar met die van Cuby the Blizzards en Dr. Feelgood. Vanaf 16.00 uur staat de band garant voor afwisselende en spetterende optredens. SCHIEDAM De politie heeft maandagavond snelheidscontro les gehouden op de Burg. van Haarenlaan en de Burg. Knap- pertlaan. Er werden 845 auto's gecontroleerd. Tegen 49 be stuurders is een proces-verbaal omdat ze de maximum snelheid overschreden. De hoogst geme ten snelheid was 93 kilometer per uur. SCHIEDAM De jaarlijkse snuffelmarkt van het Hervormd Kerkkoor Schiedam wordt dit jaar gehouden op zaterdag 26 april. Van 10.00 tot 16.00 kan 'gesnuffeld' worden in de tuin bij de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM De regio Rotterdam heeft veel overeenkomsten met de Russische stad St. Petersburg. Beide hebben een bloeiende havenindustrie en een dikbevolkt woongebied. Bovendien kennen St. Petersburg en Rotterdam dezelfde problemen met betrekking tot de invulling van het grondgebied: wonen, werken en infra structuur. Om deze reden hebben beide steden ook al enige tijd een zusterstadrelatie. Op het gebied van milieu heeft St. Petersburg - de stad van tsaar Peter de Grote - echter veel grotere problemen en daar wil men graag wat aan doen. naar het voorbeeld van de Rotterdamse regio. Daarom bracht de gouverneur van St. Petersburg. Vladimir A. Jakovlev. afgelopen woensdag een bezoek aan deze regio en in het bijzonder aan de DCMR Milieudienst Rijnmond in Schie dam. Daar werd hij ontvangen door DCMR-directeur Ger van Tongeren, de Rotterdamse wethouder Sjaak van der Tak en gedeputeerde George Brouwer (tevens voorzitter van de DCMR). Tijdens een bezoek aan St. Petersburg vorig jaar heeft de DCMR een samenwerkingsovereenkomst op milieugebied met de Russen ondertekend. Hierbij zegde de DCMR toe haar vakkundige kennis op het gebied van milieubescherming in te zetten voor verbetering van de ecologische veiligheid in St. Petersburg. In het kader van die samenwerking bieden de DCMR en de gemeente Rotterdam een symposium aan aan de Russische stad. Dit symposium wordt van 9 tot 12 september gehouden in St. Petersburg. Samen met Russische deskundigen wordt dan een strategische opzet gemaakt. Gouverneur Jakovlev nam de uitno diging voor het symposium woensdag dankbaar in ontvangst: „In de volgende eeuw zal St. Petersburg weer een schone stad zijn." SCHIEDAM Het bedrag dat Schiedam denkt nodig te hebben om de stadsvernieu wing de komende twintig jaar op peil te kunnen houden, wordt aan het Emmaplein ge schat op zo'n 12 miljoen gul den per jaar. Vanaf 1998 zal de Brandersstad evenwel slechts 1,2 miljoen gulden rijkssubsidie ontvangen be stemd voor stadsvernieu wingsprojecten. En daar is wethouder A. Reijnhout (Volkshuisvesting) - op z'n zachtst gezegd - niet gelukkig mee. Vandaar dat hij op korte termijn namens de gemeente bij kabinet en parlement aan de bel zal trekken voor meer pecunia. Vorig jaar protesteerde de twee de stad in het Rijnmondgebied ook al bij staatssecretaris Tom mei (Volkshuisvesting) tegen het verminderen van de stadsver- nieuwingsgelden. En eind vorige maand presenteerden de 23 gro tere stadsvernieuwingsgemeen ten - waartoe ook Schiedam be hoort - nog een rapport waarin zij aangaven 'dat de herijking van de stadsvernieuwing leidt tot een extra tekort van 2 miljard gulden'. Met name de naoorlog se wijken zullen de wrange vruchten van dit overheidsbeleid plukken, zo wordt gevreesd. Solidariteit „Met de forse investeringen die we nog in de vooroorlogse wij ken voor de boeg hebben, komt ons dat dus helemaal niet uit", zegt wethouder Reijnhout. „Dat we achter lopen op andere ge meenten als het gaat om de stadsvernieuwing, komt omdat we met deze hele operatie pas in 1980 gestart zijn. Een groot aan tal andere steden was toen al zo'n tien jaar bezig. Uiteraard dankzij subsidie vanuit Den Haag. Daarnaast vinden we dat de manier waarop de subsidie gelden stadsvernieuwing worden verdeeld niet deugt. Zo ontvan gen gemeenten met 100.000 in woners of meer een hoger be drag aan subsidie van de rijkso verheid dan steden met minder dan 100.000 ingezetenen, zoals Schiedam. Door op deze manier geld toe te kennen, incasseert een goed bij kas zittende gemeente als Apeldoorn - waar zich bij voorbeeld ook minder bodem problemen voordoen - meer geld dan strikt noodzakelijk is. En verder blijft het uiteraard waan zin dat men aan de oostelijke kant van de Hogebanweg twaalf maal zo veel subsidie te verteren heeft. We begrijpen best dat Rotterdam problemen heeft, maar die zijn bij ons niet minder groot. Vandaar dat we op deze buurgemeente opnieuw een be roep zullen doen de solidariteit - waar ze altijd zo de mond van vol hebben - in praktijk te bren gen." Volgens de wethouder heeft de gemeentelijke aanpak in Nieuw- land aantoonbaar succes gehad. „In de jaren tachtig raakten we ervan doordrongen dat we hier moesten ingrijpen om te voorko men dat het een achterstands wijk zou worden. De financiële middelen om een en ander te realiseren hebben we zelf op tafel gelegd. Dat we met het Beheer- plan Nieuwland op de goede weg zijn bewijst wel het gegeven dat er steeds woningzoekenden belangstelling hebben voor Nieuwland. Overigens heeft ook Den Haag ontdekt dat vroegtij dig ingrijpen een hoop ellende kan voorkomen." Smalle beurs Komend jaar trekt de regering 63 miljoen gulden uit. bestemd voor de vooroorlogse - vooral in de jaren dertig - gebouwde wij ken. 31.5 Miljoen gulden gaat naar de vier grote steden, de andere helft wordt verdeeld over de 23 grotere stadsvernieuwings gemeenten. Reijnhout: „Ge meenten die nog nooit iets aan de oude wijken hebben 'gedaan', krijgen waarschijnlijk alles ver goed. terwijl wij steeds alles zelf hebben betaald. Het onder scheid maken in voor- en naoor logse wijken hebben wij trou wens altijd als onzinnig bestem peld." „Doordat steeds meer niet- Schiedammers - als gevolg van het woonbonnensysteem - in aanmerking komen voor een kwalitatief goede en betaalbare sociale huurwoning, begint de spoeling voor inwoners van deze stad - die gezien hun inkomen recht hebben op een dergelijke woning - aanzienlijk dunner te worden. Dat wil echter niet zeg gen dat ik van het huidige woondistributiesysteem af wil. Ik zou er meer voor voelen als in de hele regio hetzelfde systeem zou gaan gelden. Met name Rot terdamse woningzoekenden heb ben nu een oneerlijke voor sprong." Óm de voorraad betaalbare huurwoningen voor stadgenoten met een laag inkomen op peil te houden, wil Reijnhout laten on derzoeken in hoeverre het moge lijk is de jaarlijkse huurverho ging te relateren aan het inko men. Bovendien voelt de wet houder er wel voor een aantal huurwoningen in de Gorzen te verkopen aan de huidige huur ders. „Mits de bewoners daar uiteraard voor te porren zijn. Het gaat hier om panden die Woningbouwvereniging Schie dam een aantal jaren geleden wilde slopen, maar daar destijds bij nader inzien vanaf zag." Vol gens de wethouder zou het goed zijn als ook Schiedammers met een smalle beurs de mogelijkheid krijgen huiseigenaar te worden. SCHIEDAM Oranjevereni ging Wilhelmina Kethel heeft op koninginnedag allerlei acti viteiten georganiseerd waarbij jong en oud worden geamu seerd. 's Morgens om 9.00 uur is de Aubade voor jong en oud op het plein van de Nederlands Hervormde Kerk aan het Noordeinde in Kethel. Het ge heel staat onder leiding van di rigent Van Rijn, muzikale on dersteuning komt van onder andere Sint Radboud en een pianist. Burgemeester R. Scheeres is hierbij aanwezig. Van 10.00 uur tot 17.00 uur is in de Oude Dorpskern van Ke thel een feestmarkt met diverse spelattracties. Op de parkeer plaats aan het Noordeinde zijn er wedstrijden brandblussen voor de jeugd onder leiding van de Gemeentelijke Brandweer Schiedam. Acrogym Clown Ricky ontbreekt ook dit jaar niet op de feestmarkt en Sandra Fields en Jaap Stolkes- tein verzorgen optredens op de markt en in de tent op het feest terrein aan de Harreweg. Het traditionele koffieconcert van Sint Radboud wordt net als vo rig jaar gehouden op het plein voor de Nederlands Hervormde Kerk van Kethel. Het begint om 11.00 uur. Op het weiland aan het einde van het Noordeinde. begin Harreweg, zijn in de feesttent onder andere sportdemonstra- ties, balletdemonstraties, de monstraties van jazzballet. acrogym en aerobic-gym te zien. 's Avonds is er voor jong en oud een disco van 21.00 tot 24.00 uur verzorgd door Fresh- Excellent. Op het feestterrein van het Noordeinde is van 10.30 tot 13.00 uur een jeugd- voetbaltoernooi tussen de Ke- thelse Voetbal Verenigingen VKK en ODC. Prestatieloop Om 11.00 uur start voor de jeugd tot 14jaareen 2.5 kilome ter prestatieloop rondom het feestterrein met aansluitend een 10 kilometer prestatieloop voor hun sportieve ouders. Van 11.00 uur tot 16.00 uur zijn er demonstraties van turn- en gymnastiekvereniging Alliantie, van 11.00 tot 13.30 uur demon straties en clubwedstrijden van Hondensportvereniging De Brandersstad. om 13.00 en 14.00 uur starten Mountainbi keraces voor kinderen tot en met 14 jaar en vanaf 15 jaar en ouder. De laatste groep zal strij den om de Rabobank Wissel trofee. 's Middags van 14.00 tot 16.00 uur zijn er demonstraties paard- en pon\rijden van Rui tersportvereniging De Spaland ruiters. Verder zijn op het feestterrein allerlei spelactiviteiten varië rend van een springkussen voor de kleintjes tot een Super Bun- gyrun te vinden en kunnen kin deren Disneyfiguren gooien, goalschieten. gatenkaas en blik- werpen. Kinderen vanaf 12 jaar kunnen sumo-worstelen en de groteren hoefijzer gooien en de met groene zeep ingesmeerde klimmast beklimmen, waar op zes meter hoogte allerlei leuke prijsjes hangen. Lampionnenoptocht Traditioneel wordt voor de jeugd ter afsluiting een lam pionnenoptocht georganiseerd die om 21.00 uur vertrekt vanaf het Noor^einde. De optocht is in een paar jaar uitgegroeid tot een prachtige stoet van circa twee kilometer ouders en kinde ren met veel fleurige lampion nen. De route loopt dit jaar, vanaf het vertrekpunt bij het feestterrein aan het Noordeinde over de Harreweg rechtsaf het Akkerpad op. door de Akkers naar de Vlinderbuurt. van de Kerkweg naar de Gaarden, vanaf de Gaarden over het fietspad de Kerkweg op en weer terug naar het feestterrein. Be geleidende muziekkorpsen zijn de Jeugd Rijnmondband en Harpe Davids. De lampionnenoptocht wordt afgesloten met een grandioos vuurwerk. SCHIEDAM Toneelvere niging Intermezzo speelt op vrijdag 25 april het blijspel 'Echtgenoot te huur'. Aan vang 19.00 uur in de conver satiezaal van woon- en zorg centrum Thurlede (Nieuwe Damlaan 759). Toegang kost f 2,50. SCHIEDAM De heer D. Bracke wordt met ingang van I mei de nieuwe directeur van zorgcentrum Francis HaverSc- hmidt aan de Willem de Zwijger laan 35. Hij neemt de functie over van E. Zajdenband, ,die vanaf deze datum manager zorg in verpleeg- en reactiveringscen trum DrieMaasStede wordt. Momenteel is Bracke werkzaam als manager medisch-/ parame dische dienst en manager Extra murale Aktiviteiten bij de Stich ting Verpleeghuizen Nieuwe Waterweg Noord. Deze laatste functie behoudt hij. SCHIEDAM De Lange Kerkstraat is sinds kort een kin derkledingwinkel rijker. Alberti- ne Schuitemaker opende daar op nummer 28 haar 'Princess for kids'. Daarvoor had ze tien jaar de kadowinkel 'Princess kado's'. Schuitemaker: „Die winkel was door de stijgende concurrentie en het verdwijnen van buurman de Hema steeds moeilijker ren dabel te houden. Zelf heb ik twee kinderen en ik vond het altijd erg moeilijk leuke betaalbare kle ding te vinden. Dus toen heb ik besloten met kinderkleding te beginnen, in combinatie met wenskaarten en kado-artikelen voor de leeftijden 30, 40. 50 en 60 jaar zoals bekers, glazen en slips. Hiernaast hebben we de modernste apparatuur voor computerborduren. Ik heb een grote collectie betaalbare kin derkleding van de merken Bot tom Line. Sweet chilli en Bram's Paris. Misschien denken veel mensen dat mijn winkel een dure boetiek is, maar dat is niet zo." SCHIEDAM Moppie is bij Hargahoeve gebracht omdat ze andere katten niet leuk vindt. Ze is een gesteriliseerde schildpadpoes van veertien jaar oud en kan goed overweg met kleine kinderen. Moppie is een lieve pittige dame met een eigen willetje. Kroelen of aaien vindt ze prima, maar alleen als zij het wil. Dat gebeurt trouwens vaak genoeg. Ondanks haar leeftijd wil ze best nog wel spelen. Ollie is als zwerver binnengebracht. Deze gecastreerde cyperse kater van ongeveer 3/2 jaar oud is in december gevonden in de Van Oldenbarneveltstraat. Ollie kan wel met andere katten overweg, maar of hij met honden en kinderen kan opschieten is niet bekend. Ollie is een vrij bange kat en wil het liefst baasjes die vaak thuis zijn zodat hij veel aandacht kan krijgen, want kroelen is wel lekker, maar ook erg eng. Wie komt deze bange poeperd halen? Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, is geopend van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur, tel. 4714151. WATERWEG Joop van Cal- denborgh, voorzitter van de Ka mer van Koophandel Rotter dam, heeft afgelopen dinsdag het eerste exemplaar van het boekje 'Hoe zit dat nou eigen lijk?' overhandigd aan Arie Stel- loo, directeur van Issue Infor mation Technology en winnaar van de Rotterdamse Onderne mersprijs 1997. De uitreiking vond plaats tijdens de opening van de Bedrijven Kontakt Da gen, die dinsdag en woensdag werden gehouden in Ahoy'. Het boekje geeft praktische ant woorden op de honderd meest gestelde vragen van onderne mers. Het is de tweede keer dat de Kamer van Koophandel en het Ontwikkelingsbedrijf Rot terdam een dergelijk boekwerkje uitgeven. 'Hoe zit dat nou eigen lijk?' is gratis verkrijgbaar bij de Ondernemerswinkel en de Ka mer van Koophandel. In 1997 doet Victoria ter gelegenheid van haar 75-jarig jubileum aan alle klanten jubileummunten cadeau. Deze munten, met een waarde van fl. 7,50 worden verstrekt op diensten, accessoi res, enz. naast de toch al concurrerende prijzen en "super service". De munten kunnen besteed worden aan accessoires, aan boetiekartikelen en voor promotionele activiteiten van Victoria, waaronder een fabrieksreis. Deze feestelijke aktie duurt tot en met 31 december 1997. Vraag naar het reglement. r ifilsA P.J. Troelstraweg 5-7 3144 CW Maassluis Tel. 010 - 5915164 VOOR KUNSTSTOF RAMEN MET TOEKOMST RAMEN DEUREN Kunststof met een grote K WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuic-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 A8 VLaardingen Telefoon: (010) 4 344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53327149 Districtverkooplelder: C, Vijfvinkel, tel privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener Arcade. BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Gouverneur Vladimir Jukovlev ran St. Petersburg (midden) neemt uit lutnden van gedeputeerde George Brouwer linksen de Rotterdamse wethouder Sjaak van der Tak de uitnodiging voor een milieu symposium in ontvangst. 'Geld nodig voor stadsvernieuwing doorCHRIT WILSHAUS m I De opknapbeurt die Nieuwland enige jaren geleden ondergingspeekt tot de verbeelding. Via het woonhonnensysteem weten steeds meer mensen uit heel Nederland deze wijk Ie vinden. ARCHIEFFOTO Moppie. Ollie. V DÉ EERSTE DE BESTE Victoria Oost Toepad 11 (Autostrada Brienenoord), Rotterdam, Tel. (010) 4 522 322. Victoria West, Strickledeweg 99 (Spaanse Polder), Schiedam, Tel. (010) 4 155 255. Victoria Zuid, Driemanssteeweg 40 (Charlois), Rotterdam, Tel. (010) 2 123 300. De kinderkledingwinkel 'Princes for kids' aan de Lange Kerkstraat 28.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3