Mitzi Mode timmert al tien jaar modieus aan de weg Mm W Agenda Gezellig: het Havenmuziek- en Molenfestival WOENSDAG 21 MEI 1997 21-441 Deze pagina is een uitgave Centrummanagement Schiedam van I I Redactie: John van Buuren (ondernemer) Luc van Huijgevoort (gemeente) Henk Keemink (centrummanager) Marjolein Zwaan FreeLans Tekstschrijvers) Tekst: FreeLans Tekstschrijvers Fotografie: Ernst Posse Redactie-adres: FreeLans Tekstschrijvers Lange Nieuwstraat 51 3111 AD Schiedam Tel.: 010-4269247 Fax.: 010-2730154 De voorzitter van het Centrummanagement heeft het in de eerste uitgave van deze pagina al gememoreerd. Het Centrum van Schiedam staat in het teken van vernieuwen en veranderen. En voorlo pig zal deze bries van vernieuwing nog wel even aan houden. Schiedam tim mert immers hard aan de weg. Slopen en bouwen gaan momenteel hand in hand. Dit alles om u straks als consu ment nog beter van dienst te kunnen zijn. Wat te denken van vier haltes van de nieuwe metro in Schiedam en een nieuwe bruisende winkelstraat "Broersveld Nieuwe Stijl" en nog vele andere positieve ontwikkelingen. Deze veranderingen zullen af en toe ge paard gaan met wat ongemak voor u als consument. De winkeliers in de binnenstad probe ren daar echter juist in deze hectische tijden, alles aan te doen zodat het voor u prettig winkelen is. Om te beginnen wordt er op zaterdag 24 mei een gezellige braderie georga niseerd in de omgeving van de Lange Kerkstraat. In juni volgen dan de Gouden Weken met o.a. een groots prijzenfestival. Met deze festiviteiten, hun mooie Gouden Eeuw-etalages en de vele aanbiedin gen leggen de winkeliers van de Schiedamse binnenstad als het ware de rode loper uit voor u als consu ment. Kom dus gezellig naar ons bruisende winkelhart om dit alles met eigen ogen te aanschouwen! Tot ziens, Centrummanager Henk Keemink Informatie van ondernemers gevraagd In het Schiedamse Centrum gebeurt meer dan de meeste bezoekers weten. Zo zijn er naast de gezamenlijke acties ook regelmatig leuke initiatie ven van individuele on dernemers. Een speciale foto-actie bij Foto Niestadt, een Hollandse Avond bij café 't Paard of een expositie in een eet gelegenheid. Wij roepen ondernemers in de bin nenstad op hun activitei ten aan ons kenbaar te maken zodat we deze op kunnen nemen in de agenda die steeds op deze pagina in Het Nieuwe Stadsblad zal verschijnen. U kunt uw informatie en/of agenda sturen of faxen naar: FreeLans Tekstschrijvers T.a.v. redactie Centrum Signaal Lange Nieuwstraat 51 3111 AD Schiedam fax:010 2730154 Havenmuziek- en Molenfestival met het jaar populairder I et jaarlijks cultuurhistorische festival in het hart van n branders- en molenstad Schiedam zal ook dit jaar weer een bruisend spektakel worden. De vijf grootste molens van de wereld staan weer centraal tijdens het Muziek- en Molenfestival. Op zaterdag 24 mei 1997 zal in de naaste om geving van molens De Walvisch, De Drie Koornbloemen, De Vrijheid, De Noord en De Palmboom een groot aantal activi teiten worden georganiseerd in nostalgische sfeer. De heer en mevrouw Koster uit Maassluis hebben altijd al een zwak voor molens gehad en zullen geen Havenmuziek- en Molenfestival overslaan. Mevrouw Koster: „Onze belangstel ling voor de Schiedamse molens begon ongeveer vijfentwin tig jaar geleden, toen een begin werd gemaakt met de restau ratie van deze industriële monumenten. Ook dit jaar zullen wij wederom van de partij zijn. In 1996 maakte het spel dat opge voerd werd tussen De Nieuwe Palmboom en Noord veel in druk op ons." Nicolien Sprong uit Schiedam behoort ook tot de grote groep trouwe bezoekers aan dit cultuurhistorisch festival, dat met het jaar populairder wordt. „Ik ben ieder jaar opnieuw met de kinderen van de partij", zegt de enthousiaste Nicolien Sprong. „En telkens valt het mij op dat er voor alle leeftijden zoveel te beleven valt. De organisatoren slagen er ook keer op keer in met originele activiteiten voor de dag te komen, zoals de jaar lijkse molenbrunch. Maar het ontmoeten van bekenden vind ik toch wel het allerleukst van het gezellige feest." Meedoen staat deze keer centraal op het festival: meespelen, meedan sen, schilderen, punteren in een oude schouw. Ook aan al die mensen die willen swingen, dansen of gewoon even wegdro men is gedacht: op de Lange Haven is er van Vismarkt tot Schie overal muziek! Het Molenfeest begint dit jaar bij molen De Walvisch aan de Westvest, waar om 11.00 uur het bouwbord van de herstelac tie wordt onthuld door hoofdsponsor Nolet. Van 11.30 tot cir ca 16.30 uur kunnen hier artikelen gekocht worden. De op brengst daarvan is bestemd voor de restauratie van De Walvisch. Gedurende de gehele dag kunnen behalve de mo lens ook Branderij De Tweelingh en Distilleerderij Nolet wor den bezocht. Musis Sacrum, een aantal galerieën voor mo derne kunst, een Antiquariaat en drukkerij Roelants aan de Lange Haven openen eveneens hun deuren. Net zoals het Stedelijk en het Gedistilleerd Museum. Een overzicht van alle activiteiten en tijden is te vinden in de speciale programmafolder van het Havenmuziek- en Molenfestival. Deze folder is op verschillende plaatsen in de stad te verkrijgen, ondermeer in de Openbare Bibliotheken. e in Oostenrijk geboren Mitzi Ottevanger had afgelopen 1 mei reden om de vlag uit te hangen. Haar modezaak - Mitzi Mode - bestond op deze dag namelijk op de kop af pre cies tien jaar. Precies in dit jaar valt Mitzi Mode extra op door haar mooie etalage, passend bij de Gouden Eeuw actie. Reden genoeg om een praatje te maken met de drijvende kracht achter deze goedlopende winkel. De jubilaris - gevestigd in het hartje van de Brandersstad - wilde nadrukkelijk alle (vaste) klanten bij het behalen van deze mijlpaal betrekken. Vandaar dat iedereen die bij de jarige op bezoek kwam een fles wijn als cadeau mee naar huis kreeg. „De enorme groei die onze modezaak heeft doorgemaakt, was me de aan hen te danken", ver telt Mitzi Ottevanger. Voordat Mitzi ondernemer werd, was zij röntgenlabo- rant. Dat ze uiteindelijk in de kledingbranche terecht kwam, was niet zo verwon derlijk. „Ik heb namelijk altijd het vermogen gehad te zien wat mensen goed staat." Schot in de roos Mitzi opende de deuren van haar eigen zaak aan de Boterstraat 89 -in Schiedam- Centrum na het behalen van haar textielbrevet. „Ik ben met een piepklein budget en een beperkte collectie begon nen. Die was overigens heel zorgvuldig samengesteld. Want voor mij was het vanaf het begin helder dat - wilde ik het hoofd zakelijk boven wa ter kunnen houden - ik mij diende te onderscheiden van andere modezaken. Ik wilde een zaak met een eigen ge zicht en daar ben ik gelukkig in geslaagd. De zaak bleek een schot in de roos. Ik hoor trouwens regelmatig van cliënten dat ze bij mij vinden waar ze al zo lang naar op zoek zijn. Ik kies mijn kleding dan ook met zorg uit op een aantal internationale beur zen, in Duitsland, Frankrijk en België. Maar ik heb ook één Nederlandse leverancier." De klantenkring van Mitzi Mode groeit nog steeds en is voor 35% afkomstig uit Schiedam. „Het overgrote deel mijn cliëntele komt echter van bui ten de stad. Bijvoorbeeld uit Limburg, maar ook krijg ik re gelmatig bezoek uit België." Wie het vermoeden heeft bij Mitzi Mode alleen maar te slagen na eerst diep in de buidel getast te hebben, ver gist zich deerlijk. Mitzi Ottevanger: „Ook voor een kwalitatief goede jeans of een trui ben je hier aan het juiste adres." Eigen atelier "Omdat kleding perfect moet passen, beschikken wij over een atelier waar kleding - als dat gewenst is - op maat ge maakt kan worden." vertelt Mitzi enthousiast. Ook eigen ontwerpen - bijvoorbeeld bruidskleding of haute coutu re - verlieten tot voor kort de zaak aan de Boterstraat 89. „De laatste vijf jaar wort ik in het atelier trouwens fantas tisch geholpen door Betty. Echt een vrouw met gouden handjes. Daarnaast krijg ik re gelmatig hulp van Elly. Overigens had ik er zonder de steun van mijn man en kinde ren nooit zo'n goed lopende zaak van kunnen maken. En daar ben ik ze nog iedere dag dankbaar voor." Mitzi bena drukt dat kleding waar tijdens het productieproces kinderar beid aan te pas is gekomen, niet in haar collectie is opge nomen. Sterke band Wat Mitzi Ottevanger het op vallendst vindt na een decen nium werkzaam te zijn ge weest in de kledingbranche, is het contact met haar klan ten. „Die band is heel erg sterk. Ik houd bijvoorbeeld helemaal niet van iemand iets op te dringen. Nee, ik geef een vrijblijvend advies en de persoon in kwestie be slist uiteraard zelf om dat op te volgen of niet. Overigens zie ik aan de manier waarop iemand in de spiegel naar zichzelf kijkt of het naar wens is." In verband met verbouwings activiteiten is Mitzi genood zaakt het pand op de hoek van de Grote Markt enige tijd te verlaten. „Maar hopelijk hebben wij snel zékerheid hoe en in welke entourage ons bedrijf in de toekomst zal worden voortgezet", zegt Mitzi Ottevanger. op welke plek wij ons werk ook zullen voortzetten, onze specialisti sche kijk op de modewereld zal ook daar worden geconti nueerd." ZATERDAG 24 MEI Braderie met gratis draaimolen en luchtkussen op de Lange Kerkstraat en het Otterbuurtplein. Havenmuziek- en Molenfestival volop activiteiten rondom de binnenhavens van Schiedam voor meer informatie: Joke Winkelman, tel.: 010-4241291) MAANDAG 2 JUNI - ZATERDAG 28 JUNI Gouden Weken waarin men kans maakt op vele prijzen ZONDAG 15 JUNI Vaderdag! DONDERDAG 3 JULI Compaq Computerdagen in de Nieuwe Passage iedam centrum Bruisend Winkelhart De grootste molens van de wereld vormen het middelpunt van het festival Mitzi Mode, een zaak met een eigen gezicht J J J J '««l/ ;.-*F «I "Ik maak ieder jaar het rondje", zegt Ineke Govaart. "Traditiegetrouw start ik bij de Vismarkt, en loop dan vervolgens buitenom langs alle molens. Maar ik kom niet uitsluitend voor de prachtige molens. Ook de op tredens hebben mijn speciale aandacht. Ik ben altijd vooral geïnteresseerd in wat de partner steden van Schiedam hier op cul tureel gebied voor het voetlicht brengen. Dit jaar komt er bijvoor beeld een groep uit Albasete (Spanje). Deze stad behoort offi cieel nog niet tot de kring van partnersteden rondom de Brandersstad, maar hoopt daar wel spoedig bij te horen. Overigens zou ik het ook een goede zaak vinden als tijdens het Muziek- en Molenfeest meer aan dacht aan Nederlandse folklore zou worden be steed." Rina Plaizier Ineke Govaart Rina Plaizier denkt er hard over na om op 24 mei naar dé Molenstad in het Rijnmondgebied te komen. "Ik woonde - voordat ik in Delfshaven neerstreek - tien jaar in Schiedam, vlakbij één van die grote jongens. En iedere keer als ik langs zo'n kanjer kwam dacht ik: wat moet het toch fantastisch zijn om in zo'n molen te wonen." Voor Rina is het komende Molenfeest ook aanleiding de stad in te trekken. "Lekker win kels kijken. Als het weer lente achtig blijft heb ik daar wel zin in." Fam. van Axeldongen Als 15-jarige jongen werd E. van Axeldongen al regelmatig naar de molenaar gestuurd om meel te halen. "Van dat meel maakten we zelf brood. Ik zal zeker van de partij zijn op de Muziek- en Molen-feesten. Dat ben ik trou wens altijd als de historische panden van deze stad in het zon netje gezet worden. Ik ben be nieuwd of ze weer van die stunts gaan uithalen als vorig jaar. Toen hadden een aantal mensen zich laten vastbinden op de wieken. Griezelig maar fantastisch om te zien." Ook de kids - Justin, Yvette en Andor - zijn onder de indruk van de Schiedamse molens. Vooral de wieken-worden door hen hevig bewonderd. Ifincent van Roon Dat Molens niet alleen mooi zijn om naar te kijken, weet Vincent van Roon maar al te goed. Regelmatig staat hij te vissen in de Noordvest. "Om te vissen is dit het mooiste stukje water van Schiedam. Ik heb hier al heel wat uurtjes doorgebracht." Net als vorig jaar zal Vincent weer van de partij zijn op het Molenfestijn. "Ik vind het altijd leuk om te zien hoe de molens extra 'aange kleed' zijn op zo'n dag. En als de sfeer goed is trek ik ook nog even de stad in". Vincent beoefent niet alleen in de buurt van de Schiedamse molens zijn favorie te sport, hij is er ook vaste klant. "Ik haal er maïsmeel voor aan de hengel. En dat werkt uitstekend." Joke Möhlmann Joke Möhlmann is pas in Schiedam komen wonen, maar kende de molens van Schiedam al wel een beetje. "Nou ja, voor namelijk op culinair gebied dan. Ik kom namelijk regelmatig met enige eetlustigen in de Noordmolen." Van de molens zelf - over hun historie en derge lijke - weet Joke naar eigen zeg gen niet zoveel. "Maar mijn ken nis hoop ik bij te spijkeren op 24 mei."

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 13