ROTTERDAM Rijksdienst voor keuring van Vee en Vlees 3fll merken 44.ODD artikelen X COnRAD Je treft het bij 99.- 7 dagen per week geopend! «ar* Doe mee aan de havenpuzzel! =C5 ele cm o n i c 9.95 mmnw door: ROGER HUYS Elke week de haven van Rotterdam in woord en beeld op woensdag om 19.00 uur bij Stads Radio Rotterdam en op donderdag of vrijdag in deze krant Om een keuring van vlees mee te maken ben ik te gast bij Eurofrigo, gevestigd aan de Abel Tasmanstraat 1 in het Distripark Eemhaven. Mijn gesprekspartner is die renarts Hans Trompert van de Rijksdienst voor keuring van Vee en Vlees(RVV). Hans: „Wij hebben twee ta ken. Enerzijds de bewaking van de volksgezondheid en anderzijds de gezondheid van de dieren binnen de EEG. Voor de Rotterdamse haven wit dat zeggen dat we de controle hebben over alle produkten van dierlijke oor sprong, die de EEG binnen willen komen". Er komt een partij rundvlees uit Brazilië binnen. „Dat vlees gaan we nu bekijken". Afhan kelijk van de produkten en de landen waar de goederen van daan komen, bepalen we wat er gekeurd wordt. „Produkten en landen die iets gevoeliger liggen worden strenger gecontro leerd". Voordat het rundvlees hier binnenkwam is de eerste keuring - de dokumentencon- trole - al door de douane ge daan. „Zij controleren de ge zondheidscertificaten, die met de verschillende transporten meekomen". Daarna vond de tweede keuring plaats, de over eenstemmingscontrole. „Daar bij wordt gecontroleerd of het produkt bij het gezondheids certificaat hoort". De derde controle is de materiële contro le, die we nu met Hans gaan doen. Daarvoor moeten we naar het keurlokaal, waar het rundvlees inmiddels naartoe gebracht is. Keurlokaal In het keurlokaal is het schoon en vrij fris, zo'n tien graden. Naast enkele tafels met messen en water om te steriliseren, is het lokaal ingericht met ver schillende machines. Zo staat er een magnetron, een verpak kingsmachine en een vacumeer- machine. Ik had gedacht enkele bonken rundvlees aan te tref fen. Maar het vlees dat gekeurd moet worden zit bevroren in kartonnen dozen. Allereerst wordt de buitenkant van de doos bekeken. „Daarop staat de datum waarop het vlees is ingevroren, de houdbaarheids datum, het merk en waar het vlees vandaan komt". De doos wordt vervolgens opengemaakt en het vlees eruit gehaald. „Eerst kijken we hoe het er uitziet in bevroren toestand. Dan snijden we er een stuk af en bekijken hoe het op snee vlakte er uitziet. De tempera tuur wordt gemeten, die min twaalf graden moet zijn". Het afgesneden stuk vlees gaat in de magnetron. „Nadat het vlees ontdooid en verhit is beoorde len we de geur, kleur en struc tuur van het vlees". Bij deze materiële controle wordt uit eindelijk beoordeeld of de kwa liteit van het vlees goed is. Wanneer Hans in deze ruimte twijfels heeft over de kwaliteit, kan hij het vlees in het labora torium laten onderzoeken. „Een diepgaander onderzoek, waarbij onder andere gelet wordt op bacteriën". Wanneer het vlees afgekeurd wordt dan is de partij op dat moment niet geschikt is om in de EEG op de markt gebracht te worden. „Als hier bijvoorbeeld al blijkt dat het vlees bedorven is, dan wordt het direct vernietigd,,. De gedupeerde is dan de afne mer van het vlees. Ik laat Hans verder z'n werk doen en praat ondertussen even met marketing medewerkster Astrid van Essen van Eurofri- go. Astrid: „Wij slaan bevroren en gekoelde goederen op zoals vis, vlees, patat en zuivelpro- dukten. Eigenlijk alle produk ten die temperatuurgevoelig zijn". De produkten komen we reldwijd vandaan en zijn ge deeltelijk voor Nederland be stemd. Een deel blijft binnen de EEG en de rest gaat naar ande re landen. Het bedrijf heeft mo menteel in Rotterdam twee vrieshuizen. „Naast het op slaan van de produkten verle nen wij nog extra service zoals het labelen, ompakken en het transporteren van de goederen door heel Europa. Kortom kunnen we alle diensten leveren op dit gebied". Eurofrigo is één van de bedrijven, die over een eigen keurlokaal heeft. „Dat behoort ook tot ons service pakket. Voor dit veterinaire keurpunt hebben we een inves tering gedaan van 1 miljoen gulden. Je moet het gewoon hebben als extra service naar de klant toe". Nadat Astrid me rondgeleid heeft over het ter rein en de verschillende opsla gloodsen en koelcellen heeft la ten zien, ga ik weer terug naar Hans. Kwaliteit Weer terug in het keurlokaal vraag ik Hans hoeveel keurin gen hij hier nu zo gemiddeld doet. „Naar schatting zo'n vier a vijfhonderd partijen (contai ners) per week". Zoals eerder gezegd wordt het ene soort pro dukt strenger gecontroleerd dan het andere. "Wij krijgen deze gegevens aangevoerd via instructies. De kennis en erva ring wordt geïnventariseerd en vertaald naar instructies. Daar van bestaan lijsten waaraan wij ons houden wat betreft de fre quentie van controles". Een keurlokaal zoals Eurofrigo heeft dient door RVV erkend te worden. „Een bedrijf mag een keurplek bouwen, maar deze dient door commissies beoor deeld en erkend te worden. Het initiatief moet wel van de klant uitgaan en die dient het ook te betalen". Op dit moment zijn er in Rotterdam zo'n vijf keur- plekken. Door deze controles doet RVV samen met de andere landen aan kwaliteitsbewaking binnen de EEG. Het streven is dat het is de andere landen op dezelfde' wijze gebeurt. Op heel veel terreinen gebeurt dat dan ook. Volgens Hans is er is nog wel een klein ontwikkelingsge bied dat enigszins vervolmaakt dient te worden. „Eigenlijk komt het er op neej dat we er met z'n allen voor zorgen dat de mensen zonder risico vlees en andere dierlijke produkten Port of Rotterdam "I Wegener sythoFF weekbladen Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samenwerking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam Hifi Autohifi Lichttechniek Meetapparatuur Modelbouw Zend- en Ontvangstapparatuur Componenten Telefonie Computers Vakliteratuur Huishoudelektronica Uw voorileel: gtantenpasaanh 'eding UI I W JL lN Va» JL Vm» I I WÊÊS ik wii de gratis I I 1 jïiegastore Slimme elektronica voor iedereen! Coolsingel 207, Rotterdam, Tel. 010-41 10 010, Fax 010 - 41 21 807 Ruime parkeergelegenheid in de directe omgeving voorhanden. Gemakkelijk bereikbaar met openbaar vervoer: Metrostation Beurs/Churchillplein, uitgang Binnenwegplein. Dagelijks geopend van 10.00 - 18.00 uur. Koopavond tot 21.00 uur. Zondags van 13.00 - 17.00 uur. WEEK 21 21 - 1014 WERELDHAVEN De produkten worden aan- en afgevoerd. Xir -t* Deze havenpuzzel vindt u gedurende 10 weken steeds bij de rubriek 'Wereldhaven'. Als u de zes woorden in de juiste volgorde invult, vindt u in de dik omlijnde verticale kolom een begrip dat de Rijksdienst voor Keuring wil vermijden. De weekprijzen zijn: tweemaal 2 kaarten voor de exclusieve rondvaart op de Nieuwe Maze op 13 juni en drie havenverrassingspakketten. Oplos sing vóór 29 mei op een briefkaart sturen naar Wegener Sijthoff Promotie, Postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, o.v.v. 'Havenpuzzel week 9'. Uitslag 5 of 6 juni. De winnaars krijgen thuis bericht. Van aflevering 7 van de puzzel gaan de kaarten voor de rondvaart naar F. Trijsburg uit Spijkenisse en T. Baan uit Rotterdam. De havenpakketten gaan naar L. Goudriaan uit Bergschenhoek, J Verweerd uit Rotterdam en L.J. Lekkerkerk uit Rockanje. De woorden van deze week zijn: keuring, vlees, gezondheid, controle, keurlokaal en kwaliteit. Het vlees wordt gekeurd. Chroom-plafondventilator Modern-design plafondventilator voor het moderne interieur. Met drie snelheden kan de luchtverplaatsing worden aangepast. Door het omkeren van de draairichting wordt tijdens de stookperiöde een betere warmteverdeling in de kamer bereikt. Het ventilatorhuis is verchroomd, met zwarte rotorbladen. Voedingsspanning: 220V/50Hz Vermogen: 295 W Diam. rotor ca. 1320 mm. Incl. uitvoerige gebruiksaanwijzing. Artnr. 560197. Bijpassende infrarood afstandsbe diening. Artnr. 537560. f 99 Afd. In en om het huis. Conrad prijs a w S (t r V y t O t> A P <3 H j K I c V 9 N M 7 Ruime openingstijden 7 dagen per week geopend. Ma. t/m zat. 10.00 18.00 uur Vrijdag koopavond tot 21.00 uur Zondag van 13.00 - 17.00 uur. U' Bezorgservice nog via Active couriers bezorgd. Binnen bezorgingsgebted 25,- Daarbuiten op aanvraag. Betaalgemak wij accepteren contant, pin, visa. eurocard/ mastercard, comfort-card Vakkundig personeel onze vakspecialisten staan u in iedere afdeling ter beschikking. Best getest de 12.000 meest gevraagde artikelen treft u aan in onze catalogus. Niet goed geld terug »p alle artikelen geven wij 14 dagen "niet goed. geld terug garantie", uitgezonderd software, boeken, onderdelen en verbrutksartikeiert. Pepsi-Cola-telefoon "Haal de vijftiger jaren in huisl" Nostalgische Pepsi-automaat-telefoon met geintegreerde hoorn aan/uit-schakelaar bellamp aan/uit-schakelaar telefoonbel toon/puls-schake laar vrijstaand of aan de wand monteerbaar lampen worden geactiveerd als de telefoon gaat. Incl. bevestigings- haak en batterijen. Artnr. 8042013. Afd. Telefonie. Electronische Taaiassistent SMN-100 De nieuwe spellinggids van de Neder landse Taal" Deze electroni sche gids met de spelling van meer dan 1 18.000 woorden helpt u op een snelle en makkelijke manier de nieuwe Nederlandse spelling te leren. Eenvoudig een woord intikken en hetzelfde woord verschijnt in de nieuwe spelling. met afbreekplaatsen, lidwoorden en werkwoord-vervoeging keuze uit vier woordspelletjes die het leren leuk maken. Artnr. 8011692. Afd. Telefonie. Sony Walkman/tuner WM FX423 Draagbaar luisterp'lezier met Hifi-prestaties van formaat. Deze stereo walkman/tuner laat niets te wensen over met o.a. synthesizer tuner met FM/AM ontvangst metallic look design 1 5FM 5 AM presets clock alarm mono/stereo schakelaar Megabass autoreverse 1 3 uur afspelen op 2 penlites anti-rolling mechanisme AVLS-systeem. nr. 8071135. Afd. Hifi. ROS Autoradio-cassettespeler Sherwood XR 4850 De Sherwood XR 4850 is een autoradio met een zeer verbluffende prijs/prestatie verhouding. Met vele extra's o.a. cassette speler met Automatisch Muziekzoek Systeem (AMS) afneembaar front met knipperled max. vermogen 4x25W RDS-tuner met 18 FM, 12MG en 6LG presets multifunctioneel LC-display auto reverse systeem Dolby B Incl. uitvoerige gebruiksaanwijzing, montagemateriaal en paneel opbergbox. Artnr. 890510. Afd. Auto hifi. Monitor-Zwenkarm Opgeruimd staat netjes! Deze stabiele zwenkarm constructie zorgt voor een opgeruimde en overzichtelijke computer werkplek en biedt plaats voor alle gang bare 14" en 15" monitoren en een key board Het geheel is 360 graden te draaien en garandeert een optimale kijkhoek. Max. draaglast: 15 kg. Levering exclusief monitor. Artnr. 998494 Afd. Computers Universele 12V auto-ventilator Heerlijke verkoeling tijdens de zomer maanden! Deze kunsstof ventilator met propeller uit veiligheidsplastic en met veiligheidsrooster kan met een sterke zuignap op elk glad oppervlak worden bevestigd. Zwenkmechanisme heeft een bereik van 60 graden. Incl. aan/uit schake laar en sigarettenaansteker-aansluiting. Artnr 844276 Afd. Auto hifi. Conrad prijs Kleurenprinter HP Deskjet 690C De printer voor het professionele toepassingsbereik met ongekende mogelijkheden voor afdrukken in kleur. HP Reallife Imaging System voor levensechte afbeeldingen Automatisch de beste kleuren dankzij de HP Color- Smart technologie Uitstekende resul taten op gewoon papier Snel en stil afdrukken in zwart. max. 5 ppm Complete printoplossing voor Windows Eenvoudige installatie en configuratie. Minimum systeemeisen: Windows: 386; 4MB RAM voor Windows 3.11; 8MB RAM Windows 95 DOS: DOS 3.3; 286 CPU. Incl. Zwarte inkt-cartridge, kleuren-cartrid- ge, HP-printer-driver voor Microsoft Win dows, netsnoer en Nederlandse gebruiksaan wijzing Artnr. 8095336 Afd. Compu ters. Alles op het gebied van Electronica Electra vind u in de Electronic Wereld '97 catalogus. 562 pagina's full-color vol informatie over de 12.000 meest verkochte artikelen uit het 44.000 artikelen tellende Conrad Electronic assortiment. De nieuwe catalogus Electronic UUereld '97 ligt gratis voor u klaar! U kunt gratis in bezit komen van de catalo gus én de Conrad Klantenpas (zonder koopverplichting). U ontvangt deze eenmalig als welkomstgeschenk ter waarde van Hfl. 5,- gratis. Tevens kunt u hiermee voortaan pro fiteren van de extra klantenpas aanbiedingen. Vul de onderstaande bon in en lever deze in bij Conrad Electronic Megastore aan de Coolsingel 207 te Rotterdam. U krijgt de catalogus BLECTROMC meteen gratis mee lONic. Electronic UUereld '97 catalogus meenemen uit de winkel, I en voortaan profiteren van extra I aantrekkelijke aanbiedingen dankzij mijn I gratis Conrad Electronic klantenpas (zonder koopverplichting) I Naam: I Adres: Postcode: Woonplaats Ik kan voortaan tevens profiteren van de speciale aanbiedingen voor klantenpas- j' ^houders. hhj. U kunt de catalogus ook ontvangen per post voor Hfl. 5,- Hfl. 3,50 portokosten), uitsluitend door deze te bestellen via telefoonnummer: 053 - 42 85 444. Artikelen zover voorradig ook verkrijgbaar in ons Gonrad Center Windmolenweg 42. Boekelo

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 24