Rotterdam Tourist Hopper start nieuw seizoen Speciale spelmiddagen voor hyperactieve kinderen Gratis thriller tijdens maand van het spannende boek Knip uit LAMELLE Knikurm- terrasscherm AN DUX Oosthavenkade 87 Vlaardingen Tel. 010 - 434 61 153 TEL. 010 - 4347587 - Vlaardingen Klinkt Goed! Nieuwe editie Ouderenalmanak jubiiei/mkorting DUPONT MAKELAARS 200 x 200 cm van 482,- voor Telefoon: (010) -42681 35 Ruim 80 jaar wijzen wij u de weg Gratis tips voor verantwoord zonnen onder zonnebank Nieuw theaterseizoen onderwerp van installatie C extra korting y S vanaf3% J 400 breed, uitval 250 cm 450 breed, uitval 250 cm 1089,- 500 breed, uitval 250 cm fffOr :tUk!! ZONWERINGFABRIEK Lange Haven 9 WOENSDAG 28 MEI 1997 22-453 In Nederland zijn wij over het algemeen niet verwend met een overdaad aan zonneschijn. Mis schien juist daarom dat een Ne derlands bedrijf de meest toon aangevende zonnebankfabri kant ter wereld is geworden. In meer dan 30 landen geldt Alisun als het summum op bruinigsge- bied. Opvallend is dat men ook in warme landen als Australië en Spanje het comfort (en de dose ring) van de zonnebank prefe reert boven de felle zon buiten. Feit is dat er over bruiningsap- paratuur misverstanden bestaan. Wat doen W-stralen precies en wat is beter: de zon aan de hemel of de zonnehemel? Reden voor Alisun een boekje uit te geven met als titel 'De Zonnewijzer van Alisun'. Alisun vindt het haar taak als marktleider niet alleen produkten te ontwikkelen en te verkopen, maar ook de juiste informatie te verschaffen. In het boekje worden de meest gestelde vragen over zonnen en zonne banken beantwoord. Alles voor een 'bruin leven is overzichtelijk in kaart gebracht met allerlei we tenswaardigheden en tips. Van zelfsprekend wordt ook uitge breid aandacht besteed aan de verschillende huidtypen. Ieder een kan met behulp van een pun- tenscore z'n eigen huidgevoelig heid bepalen. Een 'zonnig boekje' dat u gratis kunt ophalen bij de Alisun dea ler. Het adres van de dichtstbij zijnde dealer vindt u in de Gouden Gids. Rond de pilaren in de hal van de Rotterdamse Schouwburg staan achter kippengaas 'gekooide' seizoenbrochures op het punt om uit te vliegen. Ze maken deel uit van een installatie, gemaakt door beeldend kunstenaar Ma rion van der Schelde uit Rotter dam. De Rotterdamse Schouw burg vestigt hiermee tot en met eind juni de aandacht van bezoe kers op het programma 1997- 1998 en de start van de schrifte lijke voorverkoop van kaarten voor dit komende theatersei zoen. Marion van der Schelde (1960), Rotterdams kunstenaar, is opge leid aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Ze expo seert regelmatig in onder meer Rotterdam, Barcelona, Haarlem en Roosendaal. Ze exposeerde eerder in de Rotterdamse Schouwburg en ontwierp drie keer decors en kostuums voor voorstellingen van De Kist, de theaterwerkplaats van de Rot terdamse Schouwburg. De installatie is te bekijken tij dens de vertoningsavonden en middagen. Zaterdag 7 juni organiseert de Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam (SKVR) in Concert en congresgebouw de Doelen opnieuw het amateurmuziekfes tival Klinkt Goed! Dit jaar heeft de SKVR muziekverenigingen, koren en orkesten uit Rotterdam uitgenodigd. Tijdens het festival presenteren zich ruim 30 koren en 40 orkes ten: mannen-, vrouwen- en ge mengde koren, kamerkoren, jongenskoren, operettekoren, harmonieorkesten, brassbands, fanfares, mandoline- en accorde onorkesten, mondharmonica ensembles, symfonie- en kamer orkesten. Al deze ensembles ervaren het als een uitdaging op te kunnen treden in de Doelen, één van de mooiste concertgebouwen van Nederland. Traditiegetrouw worden de optredende gezel schappen beoordeeld door een deskundige jury. De toegang is gratis. Het programma loopt van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds. In de hal van de Doelen is ook een levendige informatiemarkt, waar de verschillende koren en orkesten informatie over zichzelf verschaffen en waar wat gedron ken kan worden, Voor het derde achtereenvolgen de jaar verzorgt de Rotterdam Tourist Hopper gedurende de zomermaanden weer toeristische rondritten door Rotterdam. Tij dens de twee uur durende toch ten worden onder andere de Kop van Zuid, het centrum en het historische Delfshaven be zocht. Aan boord is een meerta lige gids die over de diverse be zienswaardigheden vertelt. Bij de Oude Haven en Delfsha ven is er gelegenheid tot wande len. De Rotterdam Tourist Hop per rijdt tot en met oktober. Ver trek van de tour is om 13.30 uur bij de VVV Rotterdam op de Coolsingel. De prijs is fl. 15,- voor volwassenen en fl. 12,50 voor kinderen van 4 tot 12 jaar en 65 Groepen vanaf 20 per sonen ontvangen 10 reductie. Kinderdijk Iedere zaterdag en dinsdag is er een uitgebreide tour waarbij een bezoek aan Kinderdijk in het programma is opgenomen. Deze tour vertrekt eveneens om 13.30 uur bij de VVV Rotterdam en duurt ongeveer 4 uur. De prijs voor deze tour is fl. 20,- voor volwassenen en fl. 15,- voor kin deren van 4 tot 12 jaar en 65 Groepen vanaf 20 personen ont vangen 10 reductie. Voor meer informatie en reser veringen kunt u contact opene- men met het Reisburo van de VVV Rotterdam: 010 - 4023244. hard tegen dingen (of mensen) te schoppen/slaan/duwen, het meubilair verschuiven, hard te schreeuwen etc. Om deze drang in banen te leiden is een spelpro- gramma samengesteld waarin de balans geoefend wordt tussen sensoriek en motoriek. Iedere woensdag van 10.00 tot 12.00 uur of van 13.00 tot 15.00 uur wordt een programma verzorgd in De Lier. De dag en het tijdstip voor Roterdam worden zo spoe dig mogelijk bekend gemaakt. Voor een effect op langere ter mijn wordt aanbevolen minstens drie keer mee te doen. Het programma wordt geleid door Ingrid Bunnik, Cesarthera- peute, en Anne Koole. Voor meer informatie en aanmeldingen kunt u contact opnemen met Anne Koole (tel: 0174-513172) of met Ingrid Bunnik (tel: 040-2868903). Voor meer informatie over hype ractiviteit en ADHD kunt u te recht bij Balans, 030-229 22 04. In de zomermaanden wordt in de regio Rotterdam-Delft door de stichting Intraverte een serie spel middagen op basis van de bewe gingsleer Cesar georganiseerd voor hyperactieve kinderen van 4 tot 7 en 8 tot 12 jaar. Steeds meer kinderen, jongeren en volwassenen hebben te kam pen met hyperactiviteit. Vaak is dit voor de omgeving, het gezin en op school een probleem. Het uit zich bijvoorbeeld in niet stil kunnen zitten, overal tegen aan stoten en over struikelen, snel afgeleid zijn, snel taken vergeten, snel boos en /of agressief wor den, moeite om 'normaal' met leeftijdsgenoten om te gaan. Een veel voorkomende diagnose hiervoor is ADHD: een stoornis in de hersenen, waarbij de zintui glijke informatie vertraagd ver werkt wordt. Een reactie van het kind is om de zintuigen extra te prikkelen door bijvoorbeeld 'Met welke eigen bijdragen heb ik als vijftigplusser te ma ken?' 'Welke fiscale aftrek posten zijn er voor alleen staande ouderen?' 'Welke ge volgen hebben de wijzigingen in de huursubsidie voor mij?' Bij het Nederlands Instituut voor Zorg en Welzijn NIZW is de zesde, geheel herziene en ge actualiseerde editie verschenen van De kleine almanak voor in formatie en advies: ouderen. Deze bevat praktische en bondi ge informatie over regelingen en voorzieningen op sociaal en juri disch gebied, aangevuld met spe cifieke informatie voor mensen van vijftig jaar en ouder. Onder werpen als thuiszorg, huisves ting, werken, gezondheid, uitke ringen en pensioenen zijn terug te vinden in de ruim 300 pagina's tellende almanak. De nieuwe editie geeft de stand van zaken in wet- en regelgeving per 15 maart 1997 weer. Actualiteit Omdat de wet- en regelgeving snel verandert en dus veroudert, houdt het NIZW de informatie in de Ouderenalmanak perma nent actueel. Zo zijn de lezers verzekerd van de meest recente informatie over onder meer dienstverlening aan ouderen, wonen, werken, gezondheid, tijdsbesteding, uitkeringen, pen sioenen, relaties, vervoer, belas tingen, financiën, verzekeringen en overlijden. Nieuw jasje De Ouderenalmanak is niet al leen inhoudelijk geheel ver nieuwd. Het boek heeft een gro ter formaat gekregen en ook het omslag, de lay-out en de illustra ties zijn in een nieuw jasje gesto ken. Dankzij het uitgebreide re gister is het erg eenvoudig om in de Ouderenalmanak te zoeken. In de almanak zijn enige honder den adressen van relevante orga nisaties te vinden. Hulp- en dienstverleners, maar ook ouderen zelf, krijgen hiermee een actueel en betrouwbaar ant woord op veel, zo niet alle vra gen. De kleine almanak voor in formatie en advies: ouderen 1997 (356 blz.) staat onder eind redactie van mr C. Huisman en kost 24,50 inclusief portokos ten. De publicatie is onder vermelding van bestelnummer E 8381 te be stellen bij de NIZW Uitgeverij, Postbus 19152, 3501 DD Utrecht, telefoon (030) 230 66 07 of fax (030) 230 64 91De Oude renalmanak is ook verkrijgbaar in de boekhandel. ISBN 90-5050- 438-8. In juni stelt de boekhandel het spannende genre cen traal: detectives, thrillers, spionageromans, science fic tion en horror. Kortom: de Maand van het Spannende Boek. Net als de Boekenweek en de Kinderboekenweek kent ook de Maand van het Spannende Boek een eigen geschenk. Spe ciaal voor de Nederlandse lezer schreef de Amerikaanse mis daadschrijver Philip Margolin het niet eerder gepubliceerde verhaal 'Rookgordijn', een angstaanjagend verhaal over een uit de hand gelopen poging tot kidnapping. Iedereen die in juni bij de boekhandel voor ten minste 29,50 besteedt krijgt Rookgordijn gratis erbij. Geen boekenweekgeschenk, maar een boekenmaandgeschenk. Totale oplage 355.000 exemplaren. De Stichting Collectieve Propa ganda van het Nederlandse Boek organiseerde de Maand van het Spannende Boek acht jaar geleden voor het eerst bij wijze van eerbetoon aan de steeds belangrijker wordende ontspanningslectuur. Margolin is in Nederland geen onbekende. Diverse titels wer den reeds in het Nederlands ver taald ('Kroongetuige', 'De laat ste onschuldige', 'Verdwenen, maar niet vergeten'). De nieuw ste thriller hand verscheen hier afgelopen maand: 'De branden de man'. Philip Margolin (52) weet waarover hij schrijft: hij kan voor zijn boeken uit zijn eigen beroepservaring putten. Als strafpleiter in Portland (Oregon) bahandelde hij in zijn carrière meer dan 30 moordza ken en verdedigde hij in hoger beroep met succes twaalf ver dachten van halsmisdrijven Tijdens de spannende boeken maand vinden in boekwinkels en biblidtheke^ in het h?1é land tal van activiteiten plaafL Op 25 juni zal de jaarlijkse pfijs voor de beste Nederlandse misdaad roman (de Bruna Gouden Strop) worden jaitgtjreikt. £<i ilVfi 9 Bij aankoop van 2 250,- of meer, 4 4 nie* op montage) fl f" rouRS De luxe 'Rotterdam Tourist Hopper' touringcar vragen over bijvoorbeeld gezondheid en ziekte kunnen ouderen vertrouwen op de nieuwe almanak Profiteer nu al van onze 8 en lever mü ma: 1700-17.30 um, dl. t/m vf 09 00 17.10 uw, zot,: 09,00 - K.00 Wtf. 50% UNITED COLORS OF BENETTON VERBOUWINGS OPRUIMING! 30 tot KORTING op onze dames- kinder- en babycollectie foto JANSSEN DE KIEVITH Dupont kijkt verder dan uw gevel

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 11