SCHIEDAM Binnenterrein om door een ringetje te halen Burgerlijke stand f Autobedrijf De Klip uit jasje 'Natuur en fotografie' tijdens heemtuinexcursie Toneel in Nieuwland 'Get Shorty' in Filmhuis Bijenwas bij Harmonia Lunchen in De Weerklank Enthousiasme bij winkeliers in binnenstad over grote opknapbeurt Brandje in hennepkwekerij Fancy fair bij Scouting t je lening, ill toeslaan. Le n van Es Zakelijk bekeken VSB'BANK HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 28 MEI 1997 22-1443 SCHIEDAM Het Rotter damse Wijktheater speelt vrijdag 30 mei in wijkcen trum Nieuwland het toneel stuk 'Keet op de Kaap'. Het optreden wordt verzorgd door bezoekers van het Ka- tendrechtse buurtcentrum 't Steiger, die eveneens het ver haal schreven. Het spel gaat over toneelspe lers die een saai ouderwets stuk repeteren en daar eigen lijk helemaal geen zin in heb ben. Ze voelen meer voor zang en vrolijkheid. Vrijdag is te zien hoe de wanhopige regisseur omgaat met zijn ei genzinnige team. Kaartjes (a 2,50 gulden) zijn verkrijg baar aan de balie van het wijkcentrum aan het Willem Dreesplein 2. Telefonisch re serveren (4738671) kan ook. Aanvang 20.30 uur. SCHIEDAM In het Filmhuis wordt vrijdag 30 en zaterdag 31 mei 'Get Shorty' gedraaid van regisseur Barry Sonnenfeld. Hierin speelt John Travolta de crimineel annex filmfreak Chili Palmer. Wanneer een kapper met maffia- schulden vanuit Miami naar de westkust vlucht, volgt Palmer hem naar Los Angeles waar de zware jongen zich met zijn film- kennis en zakelijk inzicht op werpt als filmproducent. Voor Travolta betekende deze film de consolidatie van zijn met 'Pulp fiction' herwonnen sterrensta tus. Verder zijn onder anderen Gene Hackman als B-film regis seur te zien, alsmede Danny de Vito als meestbegeerde filmster van Hollywood (Get Shorty). Het Filmhuis is gevestigd in ge bouw De Teerstoof (Nieuw- straat 12). Aanvang van de film is 21.30 uur op vrijdagavond en 20.30 uur op zaterdagavond. De zaal gaat een half uur eerder open. Toegang voor donateurs 7.-, voor niet-leden is het dona teurschap 9.- inclusief toegang voor de film. Kaarten kunnen worden gereserveerd via de The aterkassa (tel. 4269563). SCHIEDAM Tiny Govers verzorgt donderdag 29 mei de Harmonia-avond met helder ziende waarnemingen aan de hand van bijenwastekeningen. Deze vorm van waarnemen komt tot stand door middel van boodschappen van gene zijde, waardoor het medium weet voor wie de tekening is en welke bete kenis dit heeft. De bijeenkomst begint om 20 uur in wijkcentrum Nieuwland (Dr. Wibautplein 165); entree 7.50. SCHIEDAM Ontmoetings huis De Weerklank (Cornelia van Zantenplein 51verzorgt za terdag 31 mei een lupchbijeen- komst. De Weerklank doet dit eens in de twee maanden voor iedereen die buitenshuis en sa men met anderen wil eten. De lunch begint om 12.15 uur en de kosten bedragen 4.- p.p. Eters moeten zich vooraf opgeven bij mevr. G. Groenewegen (tel. 4709971). Ontmoetingshuis De Weeer klank is een trefpunt in Schie- dam-Noord. Mensen kunnen er binnenlopen voor een kopje kof fie, een praatje of een spelletje. De vaste openingstijden zijn dinsdag, donderdag en zaterdag van 14 tot 17 uur, woensdag van 10 tot 12 uur. Regelmatig wor den in De Weerklank activiteiten georganiseerd, zoals gezamenlij ke lunches en diners. De Weer klank is een initiatief van een aantal kerken in Schiedam- Noord en wordt gerund door vrijwilligers. VOLKSLIEDJES IN DE HARG In de Harg (Hargplein 100) treedt zaterdagmiddag 31 mei het kinder koor 'De Robbedoezen' op. Twee groepen van zestig kinderen in de leeftijd van vier tot negen en negen tot veertien jaar, brengen een reper toire dat bestaat uit liederen van de baroktijd tot heden, nationale en internationale volksliedjes en gezelli ge meezingers. Het optreden vindt plaats in de recreatiezaal duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Toegang kost 5,-. IS SCHIEDAM Het binnenter rein aan de Fultonstraat werd lange tijd aangeduid als 'woeste nij en vuilnisbelt'. Dat er wat diende te gebeuren stond vast, maar alleen was niet duidelijk wie het voortouw daarbij moest nemen. Buurtcoördinator Liset van Berkel vatte de koe bij de horens en ontwikkelde met om wonenden in april '96 een plan van aanpak. Vrijdag kon wet houder A. Reijnhout zich ervan overtuigen dat die samenwer king iets opmerkelijks heeft op geleverd. Van een troosteloze ruimte is het binnenterrein ver anderd in een aantrekkelijk buurtplantsoen. Met geld uit het Stadsvernieuwingsfonds, onder steuning van Woningstichting Noordvest en de inzet van buurtbewoners die de handen uit de mouwen staken, heeft de Ful tonstraat er één grote tuin bij. Het binnenterrein, dat voor on gewenst gebruik kan worden af gesloten, heeft een metamorfose ondergaan door de aanplant van bomen en planten, de plaatsing van speeltoestellen voor kleine kinderen, aanleg van wandelpa den en verlichting. Vrijdag werd het terrein door de wethouder in gebruik gesteld en zaterdag werd dat feit door de buurt nog eens met een feestje benadrukt. Het is de bedoeling dat omwo nenden nauw betrokken blijven bij het beheer van het gebied. Bovendien verwachten de be trokkenen dat dit initiatief tot voorbeeld zal dienen bij andere projecten in de stad. SCHIEDAM De schilde ractie Grote Omloop - een initiatief van het Centrumma nagement - heeft een overwel digende respons opgeleverd. Maar liefst 85 eigenaren- /huurders van winkelpanden in het historische centrum van Schiedam gaven te kennen be langstelling te hebben voor het (laten) schilderen en op knappen van de voorgevels van hun percelen. Na inspec tie van de betreffende panden heeft Sigma Coatings Service Centers B.V. haar adviezen op papier vastgelegd. Deze 76 rapporten werden vorige week woensdagavond uitgereikt aan de deelnemende ondernemers tijdens een speciale bijeen komst in Woon- en Zorgcen trum Thurlede. Daar werd bovendien uitgelegd hoe de actie verder gestalte moet krijgen. Volgens P. Bohré - nu eens niet sprekend als gemeenteambte naar, maar als lid van het Cen trummanagement - valt er nog heel wat op te knappen in het hart van de Brandersstad. Voor al de verschillende soorten lan taarnpalen, prullenbakken en schreeuwerige reclameborden zijn hem een doorn in het oog. „En toch bepaalt dit soort zaken voor een belangrijk deel het beeld dat buitenstaanders van een plaats hebben. De uitstraling van de stad op een positieve ma nier beïnvloeden is echter niet iets wat alleen de gemeente aan gaat. Ook ondernemers kunnen daaraan hun bijdrage leveren. Overigens heeft de praktijk al uitgewezen dat een dergelijke ge- n ïoosüjst tones. zamenlijke aanpak wel degelijk tot resultaten leidt. In Gouda bijvoorbeeld is het groepsbezoek verveertigvoudigd na een gron dige opknapbeurt." Maastricht Hét voorbeeld van een goed ogend centrum is ongetwijfeld Maastricht. In de Limburgse hoofdstad heeft gemeentelijke regelgeving ervoor gezorgd dat alle als storend ervaren elemen ten werden weggehaald. „Aan vankelijk was er wel wat verzet van ondernemers maar langza merhand kwam daar verande ring in. Het moet mij deson danks wel van het hart dat Maastricht de regels soms zo strikt toepast dat het verras singseffect grotendeels verloren gaat", aldus L. Faasen van Sig ma Coatings. Dit bedrijf heeft alle aangemelde panden bekeken en vervolgens haar schildertech nische- en visueel bouwkundige adviezen op schrift gesteld. Bij ieder rapport zat een met de computer gemanipuleerde foto, waarop is te zien hoe een pand verandert nadat alle adviezen zijn opgevolgd. Faasen benadrukte dat het soms kleine aanpassingen zijn die een verschil van dag en nacht kun nen uitmaken. „Misschien klinkt het gek, maar ik ben er heilig van overtuigd dat je jezelf als onder nemer meer zult onderscheiden in een harmonische omgeving, dan in een gebied waar je strui kelt over alle mogelijke uitstal lingen. Uitstallingen trouwens die er in de meeste gevallen voor zorgen dat consumenten niet in de etalages of winkels kunnen kijken. En daar zijn ze - dacht ik - toch in eerste instantie voor bestemd." P. Bohré liet door schemeren dat er een nieuwe Al gemene Plaatselijke Verordening in de maak is, waarin de kwestie van de uitstallingen geregeld wordt. „Maar de regeling zal waarschijnlijk niet in één keer worden ingevoerd." Open plekken Op de bijeenkomst in Thurlede vertelde icleurendeskundige Sie- bers uitvoerig over de grote in vloed die kleuren spelen in onze dagelijkse woon- en werkomge ving. Het bedrijf waar zij werk zaam is - Tricolore - geeft onder meer aan architecten adviezen SCHIEDAM Automobielbe drijf De Klip heeft er deze maand een filiaal bijgekregen. De nieuwe vestiging bevindt zich op de hoek van de Parkweg en de Burg. Honnerlage Gretelaan. Op ongeveer honderd meter af stand (aan de Burg. Honnerlage Gretelaan 53) is het andere fili aal gelegen. „Klanten kunnen nu dus gemakkelijk van het ene naar het andere pand shoppen", zegt Toon Liekendiek. Het nieuwe pand heeft twee ver diepingen showroom en biedt ruimte aan ruim honderd occa sions. „Ook hebben we nu een eigen werkplaats voor een nog betere service aan de klant. We geven niet voor niets drie maan den 100 garantie." Het nieuwe filiaal herbergt gro tendeels de wat oudere occa sions, die doorgaans tot de lager geprijsde klasse behoren. „Voor ieder wat wils", aldus Lieken diek. Veel te bezichtigen in de twee filialen. SPEELGOED- EN KLED1NGBEURS Stichting Welzijn Nieuwland orga niseert op vrijdag 30 mei van 9.30 tot 11.30 uur weer haar maandelijkse kleding- en speelgoedbeurs in het wijkcentrum aan het Dr. Willem Dreesplein 2. De entree bedraagt één gulden. Van de opbrengst komt 20 procent ten goede aan het Foster Parents Plan. Meer informatie via tel. 4738671. welke kleuren het beste bij een gerestaureerd pand passen. Sie- bers benadrukte dat vooral het grote geheel niet uit het oog mag worden verloren. Centrummanager H. Keemink legde uit hoe de schilderactie verder in zijn werk gaat. „Uit een groot aantal schildersbedrij ven gaat het Centrummanage ment vier firma's selecteren, die op basis van de rapporten een offerte mogen uitbrengen. Iedere ondernemer bepaalt zelf welke schilder hij het werk laat uitvoe ren. Winkeliers die het zelf wil len doen, kunnen bij Van Loe- nen op de Dam verf kopen tegen een sterk gereduceerde prijs." Ondernemers ontvangen - nadat de panden onder handen zijn genomen - van Sigma en de be treffende schilder een eenmalige schildersgarantie. Dit houdt in dat het schilderwerk - afhanke lijk van de gebruikte techniek - een bepaald aantal jaren 'goed' blijft. Volgens Keemink zou het schilderwerk eind oktober dit jaar gereed moeten zijn. P. Bohré gaf desgevraagd te ken nen dat subsidie voor dit schil derproject volgens hem niet hele maal moet worden uitgesloten, maar dat het niet gemakkelijk zal zijn een en ander voor elkaar te krijgen gezien de huidige pre caire situatie in monumenten- land. Inmiddels heeft het Centrumma nagement - in navolging van het BRO-rapport over de Grote Omloop - aan het college een brief geschreven, waarin zij het stadsbestuur op het hart drukt snel werk te maken van het in vullen van de open plekken in het centrum, zoals het 'Gat van Bolmers' en het Hemaplein. Geboorteaangiften van 3 tot en met 15 mei: Wesley z.v. van Son-van Kem pen, Ashley R.N. d.v. Geerrink- Blomen, Pim z.v. Kouwenho- ven-Bouws, Daan A.A. z.v. Val kenburg-Arts, Joep z.v. Schrij ver-van der Linden, Sakina d.v. Chakhmoun-Fouet, Irene d.v. Korpel-van der Rest, Maxim E.C. z.v. Verkade-Avezaat, Dionne d.v. de Ligt-van der Hoek, Rosalie C.V. d.v. van der Tuyn-Engelhart, Abigail d.v. Natgunam-Jegatheeswari, Bekir z.v. Oztas-Bostanci, Judith M. d.v. Boshoven-Meijvogel, Fur- kan z.v. Genc-Genc, Priscilla d.v. van Oosten-van der Graaf, Helena C. d.v. van Mil. Koen G. z.v. Hengst-van Dorp, Sueda d.v. Isik-Tekin, Kylian z.v. Schipper-Scholtes, Jason A.J. z.v. Pijnappels-Colet, Kelly N. d.v. van Dijk-Silva Parra, Jim my z.v. Verhart-Mooiman, Nao mi d.v. Gambier-van Beugen, Charlotte d.v. Schepers-Sonne- mans, Mert C. z.v. Ozdinc-Oz- dinc. Rik z.v. Ter Braak-van Wasbeek, Maricarmen B. d.v. Poldervaart-van Osta, Danique C. d.v. Hoefman-Kooiman, Si mon z.v. van Toor-Vrijvogel, Yasmina d.v. El Azzati-El Khat- tari, Fawad M. z.v. Khan-Sha- heen Akhtar Hussain. Ondertrouwd: A.R. Okcu 25 jr. en H. Kasal 22 jr., J. van Ark 33 jr. en Nani Djuenita Gunawan 38 jr., M.J. van Pelt 24 jr. en C. Flokstra 22 jr., P. Mackaij 27 jr. en M. Mari- nus 25 jr., M. van Snek 28 jr. en S. Breddels 28 jr., A. Soldaat 26 jr. en L.C.M. Willemsen 25 jr., C. Verheij 32 jr. en S.A.T. Slie- drecht, 27 jr., M.L.A. Jansen van Rosendaal 32 jr. en E. Kooy 34 jr., J. van der Kruijt 21 jr. en J.W.J. Vermaat 24 jr. R. van Dipten 23 jr. en M. Verwiel 25 jr., J.D. van Leeuwen 41 jr. en P.J. van der Boor 39 jr., F. Fop- ma 41 jr. en H.C. van der Klink 28 jr., W. van Vuuren 43 jr. en E.M. Bouman 27 jr., R.F.B. van Rij 27 jr. en J. van Rossen 23 jr., A.C. de Kievit 25 jr. en S. Hen driks 25 jr., P. de Bruin 30 jr. en J.E. de Waardt 27 jr., R.P. Rie ken, 27 jr. en M.W.J. Loch 21 jr., F. Mostert 30 jr. en B. van der Ree 26 jr., A. Dervic 33 jr. en S. Jusicic 27 jr., J. Paul 33 jr. en J. Ossevoort 31 jr. Gehuwd: W.W. Tawadros 41 jr. en Nahed Fayek Ydssa Bolous 32jr(, O.B. van der Poel 29 jr.en .C. de Lan ge 27 jr., S. van Loo 32 jr. en I.M. Zuidhoek 29 jr., R. Korver 35 jr. en G.B.A. Drenkelford 34 jr., R. Bekker 3.2 jx. en J.P. Mul der 28 jr., R.N. Bakker 27 jr. en I.W. de Boer 26 jr., R. Jansen 28 jr. en J.M.J.S.J. de Man 29 jr., A.A. van Zijl 29 jr. en S.J.J. Soeters 29 jr., C.M.J.H. van Dongen 41 jr. en E.J. van de Heetkamp 31 jr., M.M. van der Eijk 23 jr. en A. Baas 32 jr., A. van Hees 34jr. en A.K. Molfenda 22 jr., J. de Kok 37 jr.jjySf.-M. Mackenbach 27 jr., r.*t.G.J. Grandia 30 jr. en M.J. SLi 31 jr., R.H. van der Hoeven 44 jr. en M. Rousse 26 jr., E.J.H. Scholte 27 jr. en M. Vollebregt ajL g. Buiten 35 jr. en C.M.J, de Kok 38 jr. Overleden: H.G. Ramaker vr. 91 }r„^sh. gew met J. Mes, J. van der Ploeg vr. 70 jr., A.H. de Raaij.man 69 jr., S. Simsek vr. 60 jb* cFf-' A. Simsek, J. van Dijk rr^n^Vjr., W.A. Knoop vr. 86 jr4geji.j>fw. met J.P. Voshol, N. 4)limtnér- veen vr. 70 jr. geh. gew. rpft Meijboom, J. van Gulil vY."32 jf. geh. gew. met J. Visser, J Knip man 85 jr., M.A. DedLrWr. 93 jr. geh. gew. met W. EttenTDTM. Goedhart vr. 95 jr. geh. gew. met H. Stolk, I. Zambonr vrs.5,5 jr., H. Wessel vr. 97 jr. géfi.'igew. met H.W. Könemann, C. Zwang vr. 91 jr., J. Blazer vr. 88 jr, geh. gew, met A.F. vSfi tter Wilt, W.G. Mulder man jr., A. Hendriks vr. 78 jr. gelf. gew. met A.M. Gommel, M. van Harme- len man 97 jr., M.M. Diesch vr. 56 jr., B.C.M. van Noort vr. 81 jr. geh. gew. met H.J. van de Water, R. Ottens man 75 jr., P.M. Scholte man 72 jr., J.M.G. Kerkhof vr. 13 jr. e.v. W.L.J, van Veen, J. KSejemans vr. 88 jr. geh. gew. met E.A.J, van Heel, P.T. Kip man 59 jr., D. Monster man 79 jr., J. Schell, man 86 jr., H. Driegen vr, 74 jr. geh gew, met E.J. Eggink, N.J.C. Vrensen vr. 83 jr. geh. gew. met C. Bal- lijns, J.C. Osterholt man 54 jr., C. Schep man 86 jr., R.E. Ra mos man 61 jr., A. van der Graaf vr. 83 jr. geh. gew. met M. van Oort, M. van Bennekum vr. 77 jr. geh. gew. met N.J. Smeets, H.M. van Heeezik vr. 77 jr. geh. gew. met N.H. Lutjens, P. Vroon man 64 jr., J. Meinen vr. 85 jr. geh. gew. met N. van der Drift. SCHIEDAM De politie heeft vrijdagmorgen een hennepkwekerij ontmanteld in de Nieuwe Maasstraat. Er stonden zo'n negentig planten. De politie was de woning binnengegaan in verband met een brand melding. De transformator van de kwekerij had het begeven en was in brand gevlogen. De 31-jarige bewoner kon het pand tijdig verlaten, waarna de brandweer het vuur bluste. De planten en de apparatuur zijn in beslag genomen. De bewoner is aangehouden, tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM De heemtuinexcursie van zondag 1 juni is geen natuurwandeling maar een dialezing. Deze vindt plaats in de tentoonstellingsruimte van kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark en begint om 14 uur. De dialezing onder de titel 'Natuur en fotografie' wordt verzorgd door de heemtuinvrij- williger L. de Waard. Natuurfotografie is een vak apart. Een mooie paddenstoel kieken is misschien niet zo moeilijk maar een bijzonder landschap op een treffende wijze fotograferen vereist meer techniek en vooral geduld. De Waard vertelt op welke manier hij landschappen fotografeert, welke fotospullen hij hiervoor gebruikt en laat enkele mooie voorbeelden zien. Deze worden op een bijzondere manier getoond: niet op een gewoon scherm, maar op een doorzichtig scherm. De toeschouwers zitten hierbij niet voor het scherm, maar erachter wat een mooi effect geeft. Naast dc informatie over het fotograferen van natuur en met name landschappen krijgen deelnemers de kans een keer begeleid te worden door De Waard. Hier kan men na de informatiemiddag een afspraak over maken met de fotograaf. De deelname hieraan is gratis en vrijblijvend. Wie meer informatie over de middag wil hebben, kan contact opnemen met dhr. De Waard, tel. 4707645. Kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark is makke lijk per fiets te bereiken. Ook kan men met het openbaar vervoer komen: tramlijn 1, halte Prinses Beatrixpark. Scouting Tono-groep houdt zaterdag 31 mei een fancy fair met rommelmarkt in het groepshuis aan de Sweelincksingel 3 (naast voormalige boerderij Landvreugd). De opbrengsten van de dag komen ten goede aan een nieuwe geluidsinstallatie voor de Scouting. Ook is er een spellencircuit en wordt een open dag gehouden. Voor inlichtingen en aanmelden kan men contact opnemen met Marja van Heest, tel. 4715959 of Pauli Meijer, tel. 4706835. Het voordelige VSB Doorlopend Krediet mét handige PIN-pas. VSB. Daar kom je verder mee. Vonii I n Meteen heerlijk spelen in de Fultonstraat. Schilderskwast over gevels doorCHRIT W1LSHAUS Een voorbeeld van een nieutve uitstraling: het pand van juwelier Leen van Es op de hoek Hoogstraat/Appelmarkt op een gemanipuleerde foto. foto: SIGMA COATINGS Stel, opeens ziet u een mooi antiek bankje waar u meteen verliefd op wordt. En het prijs kaartje valt alleszins mee. Als u van tevoren een VSB Doorlopend Krediet heeft afgesloten, kunt u meteen toeslaan. Met de bijbehorende PIN-pas kan dat a la minute. Dus u heeft altijd extra geld achter de hand voor onverwachte uitgaven. Met als be langrijk voordeel dat u alleen rente betaalt over het bedrag dat u daadwerkelijk opneemt. En het rentepercentage is in 9 van de 10 geval len lager dan bij andere kredietverstrekkere. Wilt u direct een doorlopend krediet af sluiten? Kom langs bij uw VSB Bankkantoor. Of bel VSB Leenlijn 06 - 8670 (20 ct/pm). Op die manier zit u straks pas écht goed. Op zaterdag open voor advies tussen 10.00 en 14.00 uur: Broersvest 110, Schiedam. "3 246 46 00. Veerplein 1Vlaardingen. "3 44 55 222.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 13