Veiliger kinderzitjes n Elegante limousine met sportief hart Verzekerd rijden, ook voor Mercedes-bezitters Nieuwe Opel Corsa bij dealers gearriveerd Fiat Punto populairste auto van Europa Auto kort Nieuwe Corolla Auto - Verkeer - Sport - Onderhoud - Techniek J) COROLLA 004 WOENSDAG 28 MEI 1997 22-447 Colofon redactie serulce meekbladen ujegener lit. fit mm S'LM 9069 mmmm es m- '■rt I *>er 0 De Audits is zondert ^r^peéecte sportieve 0 De nieuwe m 0 Nissan wil op de Japanse markt in het jaar 2000 een aandeel halen van 25 procent en zelfs 30 procent in 2010. Thans heeft Nissajy 21 procent van de thuismartk in handen. Het is daarmee, na Toyota, het tweede merk van Japan. Als eerste onderdeel van de groeiplannen brengt Nissan in 1997 in Japan acht nieuwe modellen uit. Hoe snel deze modellen ook in Europa op de markt zullen verschijnen is nog niet bekend. u y\utoJVfobiel Deze pagina werd in opdracht vpn uw krant vervaardigd door: Postbus 1830,3000 BV Rotterdam Tel. 010-4699725; Fax. 010-4699362 In Nederland is het dragen van autogordels op de achterbank ver plicht. De standaardmaat van de achterbankgordel is echter afge stemd op die van volwassenen en niet op die van kinderen. Ook bij gebruik van een kinderzitje kan dit ertoe leiden dat de gordel bij kinderen te veel over buik en langs de hals geleid wordt. Dit is in strijd met een nieuwe Europese veiligheidsrichtlijn. Bovendien kan de onjuiste positie van de veiligheidsgordel bij een botsing ernstige verwondingen veroorzaken. Bij kinderen van 4 tot ca. 11 jaar is het daarom beter de heupgordel te verleggen over de dijbenen en de schoudergor del over de borst. Een Engelse fabrikant van kinderzitjes introduceerde onlangs een kinderzitje dat wel aan de nieuwe veiligheidseisen voldoet. Het zitje van vol kunststof met een foam-vulling heeft een 'slurf waarachter de heupgordel wordt gehaakt voor hij wordt vastgeklikt. De schoudergordel wordt met een aanhaakband verlegd naar de borst. De Toyota Corolla is met ruim 23 miljoen gebouwde exemplaren 's werelds meest ver kochte auto. Binnenkort verschijnt de 8e generatie op de Nederlandse markt. De wa gen werd in samenwerking met het Europe se hoofdkantoor speciaal voor de Europese markt ontworpen. Er komen vier modellen: een driedeurs hatch back, een vierdeurs sedan, een vijfdeurs liftback en een vijfdeurs stationwagon. Wat motoren be treft is er keuze uit een 1.3 liter en een 1.6 liter '4E-FE' motor en een 2.0 liter diesel. Qua uitrus ting kent de nieuwe Corlla lijn drie varianten: 'Linea Terra' (basis), 'Linea Luna' (luxe) en G6 (sportief). In juli verschijnt de nieuwe Corolla in de show rooms. TA Je ÓP «nEr- SOioni i tii€ Audi S8: een geweldenaar b\s IflB' ano TCH M 1 dl T i£f r sld-' - -rtd-BVjl-"' i sidl lt ssid 3V?' o TC QÜI OtIA J t Steeds meer Mercedes-rijders ondervinden volgens de Mercedes- importeur problemen om hun kostbare bezit te kunnen verzekeren. Omdat een Mercedes geliefd is bij het dievengilde, worden volgens Mercedes de bezitters geconfronteerd met hoge premies en strenge voorwaarden. Met de Mercedes Autoverzekering wil de Mercedes- organisatie een oplossing bieden. Sinds de zeer recente introductie van de Mercedes Autoverzekering blijkt de behoefte aan een specifieke autoverzekering voor dit merk groot te zijn. Voor de Mercedes-organisatie de bevestiging op de goede weg te zijn en tevens het signaal om dit exclusieve concept verder te ontwikkelen. Dit heeft geresulteerd in een nieuwe polis bedoeld voor de bezitters van een Mercedes die minimaal drie jaar oud is. Naast een volledige WA-verzekering verzekert deze polis schade aan de auto door brand, ruitbreuk, storm en natuurrampen, alsmede diefstal of poging daartoe. Bovendien wordt cascoschade, die niet zelf is veroorzaakt, door de verzekeraar op de tegenpartij verhaald. Bij de Opel-dealer is zojuist de nieuwe versie van de Corsa gearri veerd. De vernieuwde Corsa heeft een verbeterd chassis en een licht veranderde vormgeving. Bovendien wordt hij uitgerust met de eerste Europese driecilindermotor met vier klepper per cilinder. De nieuwe 'high-tech' éénliter motor is lid van de Opel ECOTEC-motorenfa- milie met vier kleppen per cilinder. De zuinige krachtbron heeft een exacte cilinderinhoud van 973 cc. Hij ontwikkelt een maximum vermogen van 40 kW f55 pk) en heeft een maximum koppel van 82 Nm. Dankzij de speciale aandacht die aan het chassis werd besteed, zijn ook het rij en weggedrag van de Corsa er op vooruit gegaan. Opel heeft ondermeer alle Corsa-versies voortaan uitgerust met een stabilisatorstang vooraan. De vormgeving van de nieuwe Corsa kenmerkt zich zowel voor als achter door nieuwe stijlelementen, frisse kleuren en nieuwe bekleding. Ondanks de verbeteringen blijft de basisprijs ongewijzigd de lijst start bij 21.950 gulden voor de driedeurs Corsa City met de bekende 1.2 liter viercilin- dcr. De uitvoering met nieuwe éénliter driecilinder krachtbron staat voor 23.950 gulden in de showroom. UP 589 Door Anjès Verhey De Audi S8 is zonder eni ge overdrijving de meest perfecte sportieve topli- mousine die ooit gebouwd is. Na een rit met deze ge weldenaar heb je een paar uur nodig om de realiteit weer normaal onder ogen te kunnen zien. Om niet in een voor niet ingewijden overdreven lijkend geju bel uit te barsten. Onder normale bewoordingen te kunnen vertellen dat er, ook nu nog, wel degelijk verschil tussen autorijden en autorijden bestaat. Dat heeft wel een prijs: ruim twee ton. Om te beginnen een vlotte schets van de in diep donker blauw metallic-lak gehulde metgezel. Hij is gebaseerd op de A8, op zich ook al een uitzonderlijke auto. A8 en S8 hebben immers beiden het unieke, geheel uit aluminium vervaardigde space-frame en een lichtmetalen carrosserie. Kostbaar, houdbaar, onwrik baar en niet alleen volledig recyclebaar maar tevens ui terst licht. Dat de S8 toch nog 1695 kilo weegt is terug te voeren op de uitgebreide vei ligheids en comfortuitrus- ting. Laten we in dat verband ook de permanente vierwie- laandrijving ofwel Quattro, en de enorme V8-motor niet vergeten. Op het eerste ge zicht is er weinig verschil met de "gewone A8". De S8 ligt wat lager op de weg, hij heeft enorme acht inch lichtmeta len velgen met brede banden. Voorts vallen de uit gepolijst aluminium vervaardigde zij spiegelhuizen en de kleine Audi-sportlogo's op. Uiterst beschaafd en heel re presentatief. Maar bloedsnel. Dat laatste wil er niet zo in bij andere automobilisten. Wie verwacht nou dat deze dege lijke limousine in vijfenhalve seconde vanuit het niets naar honderd kilometer per uur kan sprinten. Of rond de tweehonderd kilometer per uur nog even een weergaloos tussensprintje wil inleggen? Voor dat zover is ben je met de afstands bediende centrale vergrendeling binnengeko- men. Je hebt de spiegels elek trisch ingesteld, de airco, se paraat voor beide voorinzit tenden, ingesteld, de stoel plus de hoofdsteun elektrisch op je formaat en ideale zit geregeld en het stuur elek trisch in hoogte en afstand afgesteld. De Bose-sound klinkt uit alle hoeken op (ex tra) en je zit als gegoten in ecriokleurig beklede stoelen die een suedine zitvlak en le deren slijtranden hebben. De enige en algemene indruk is "wat een weelde". In deze S8 geen edelhout maar een fraaie koolstofvezelachtige inleg van dashboard en console. Je moet wel bijzonder verwend zijn om je in de S8 niet thuis te voelen. De royale wagen klinkt, voelt en ruikt Ger maans degelijk aan. Vanaf het sportieve airbag- stuur valt je rechterhand als vanzelf op de grote knop van de kordate pook waarmee je als bestuurder bijna direct in de soepele zesbak lijkt te wer ken. De grote V8-motor met 32 kleppen vraagt om een ste vige koppeling. Gelukkig heeft de enorme motor zoveel trekkracht dat je, na het in de eerste versnelling (of tweede, derde) wegrijden, verder in elke willekeurige hogere ver snelling kunt doorrijden, en blijven rijden. Over souplesse gesproken...! Over de grens ligt het territo rium waar deze grote Audi tot zijn recht komt. Wat u hierna leest klinkt misschien wat ge zwollen maar is wel waar. Op het eerste stuk vrije Auto bahn springt de zware wagen er meteen als een sportwagen vandoor. Nu begrijp ik het nut van de koppeling en de uiterst precieze, korte scha kelwegen. Bijna vlugger dan je hand het kan bijhouden moet er geschakeld worden. De kilometers schieten als meters onder de grote wielen door. Er lijkt geen eind te komen aan de onstuimige voorwaartsdrang. Naarmate het sneller gaat wordt de be sturing krachtiger, exacter. De S8 ligt als het spreek woordelijke blok op de weg en ook heftig afremmen voor "een onwetende" die niet kan vermoeden dat zelfs Porsches deze auto moeten vrezen, brengt de S8 niet uit zijn vrij wel onverstoorbare even wicht. In bochten kleeft hij aan de weg. Waar voor een normale auto bij 150 knyü in de bocht de grens zich aan kondigt is hier absoluut niets aan de hand. Meesterlijk houden de banden tot ver bo ven de 200 knyü alles onder controle. Het onderstel, van nature bij lagere snelheden nogal bokkig, soms bijna "te hard", is op snelheid ideaal. Hup, daar gaan we weer. Wat later parkeer ik hem met "een pink" achteruit in een gat. De spiegel is attent naar beneden gericht om schade aan de fraaie "AVUS-velgen" te ver mijden. En ja, er kunnen vier grote volwassenen mee en alle reisbagage die ze maar kun nen verzinnen. Want dat de S8 een van de meest sublieme reiswagens van dit moment is kan niemand loochenen. ■rib ooit I' Jc Jiu "I S' De Fiat Punto heeft in de eerste maanden van dit jaar nadrukkelijk van zich doen spreken. In het eerste kwartaal van dit jaar was hij zelfs de best verkochte auto van Europa. Meteen na dat succes kon een tweede mijlpaal genoteerd worden: onlangs rolde in Melft de twee-miljoenste Punto van de band. Overigens rijden er in de ultramoderne en grotendeels geau tomatiseerde fabriek per dag inmiddels niet min der dan 1000 nieuwe Punto's de poorten uit. Deze maand lanceert Fiat een vernieuwde versie van het succesnummer. Onder andere uitgerust met een verfijnde nieuwe 1.2-Iiter zestienklepper. De nieuwe Punto wordt bovendien efficiënter geproduceerd, waardoor hij volgens Fiat nog meer waar voor zijn geld zal bieden. $V 0 Vanaf het jaar 2003 moet tien procent van de verkochte auto's in Californië elektriciteit als energiebron benutten. Daaraan voorafgaand zijn Toyota, Honda, Mazda jjsn Nissan met de Califor- nische overheid overeengekomen om ai 800 elek trische auto's te verkopen. De staat Californië is met 1,5 miljoen verkochte auto's per jaar de belangrijkste automarkt van de Verenigde Staten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 17