SCHIEDAM Historische pret op Molenfestival De Watering succesvol afgerond Harpe Davids in winkelcentrum Zuid is trots op opzoomeractie Huisje, boompje, prijsje fesiniratuin Braderie en rommelmarkt bij Thurlede m Overvallers aangehouden Tevredenheid over plannen coalitie met stadsprovincie Rotterdam BESTE MAATJES: VIS^SHQP Eervolle vermelding Voorbeeldtuinen tijdens Gemeentelijke Natuurprijs Vernielingen aan taxi ORANJE Het Nieuwe Stadsblad rnÊimm. E9 28 MEI) Vanaf woensdag 28 mei zijn ze er HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 28 MEI 1997 22-1441 SCHIEDAM Als elk jaar or ganiseert woon zorgcentrum Thurlede (Nieuwe Damlaan 759) ook nu weer een braderie en rommelmarkt, rad van avontuur en optredens van diverse arties ten. Dit jaar vinden de activitei ten plaats op zaterdag 31 mei van 10 tot 16.30 uur. Thurlede is erin geslaagd om het Engelse sing-along-duo Charly (pianist) en Johnny Walker (ba riton) op te laten treden van 13.30 tot 16.00 uur. Ook de Morris Dancers zijn van 12 tot 14 uur van de partij. Verder tre den nog op Piet Kischemöller (piano) met twee tenoren en een draaiorgel speelt van 10 tot 13 uur. John Greenfield zingt zijn evergreens van 10.00 tot 13.00 uur. In de voortuin kan men tijdens het nuttigen van een kop je koffie, thee of een drankje met een portie poffertjes, een sand wich of een oliebol genieten van het gevarieerde aanbod van ar tiesten. Ook aan de kinderen is gedacht: de hele dag door kun nen zij voor een kwartje grabbe len in de grote ton. Tevens houdt bewegings- en zonnestudio Shake Shape open huis. Er zijn onder meer doorlopende demonstraties op de bewegingsbanken en body- wrap. OPEN HUIS LOS BIGOTES Tennisvereniging Los Bigotes (Prins Bernardlaan) houdt zon dag 1 juni van 12 tot 19.30 uur open huis. Niet alleen sportieve activiteiten staan op het pro gramma, ook is er live-muziek. Vanaf 16 uur vertolken Carlo de Wijs (Hammond-orgel), Kees van Krugten (drums) en zange res Simone Roerade (die mo menteel met haar groep Hips Unlimited op 1 staat in Spanje!) tal van bekende nummers. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs Jonge jenever Oranje iR95 per literI O. Vieux Oranje ^95 per literlü. U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM Aan het begin van de dag was het nog wat rustig, maar aan het einde van de middag werd het echt druk: het twaalfde Muziek- en Mo lenfestival trok afgelopen zater dag tussen de 15 en WA dui zend bezoekers, meer dan voor- gaande jaren. Vijfentwintig schepen met muziekgroepen voeren af en aan en bruggen gingen onophoudelijk open en dicht. Op de route langs de molens leek het alsof de tijd had stilgestaan. Kantklossers, zakkendragers, een manden maker en stoelenmatter lieten in authentieke kleding hun am bacht zien. Vooral voor kinderen, die over al geschminkt rondliepen, was er van alles te doen, zoals mo lenkoekjes versieren, een spel- parcours met 'molenpret' en er waren clowns met ballonnen en een kindercircus. Het festival heeft ook gasten van ver ge trokken: zelfs uit de Spaanse zusterstad Albacete en uit Ja pan zijn zanggroepen gekomen om het feest in de brandersstad luister bij te zetten. '01 SCHIEDAM- Een 18-jarige Rotterdammer is vrijdagmorgen rond half vier overvallen in een woning aan de Eerste Tuinsin- gel. Drie gemaskerde mannen dron gen het pand.binpen en dwongen het slachtoffer, met geweld op de grond. De buit bestond uit enke le goederen en een geldbedrag. De verdachten van Je overval zijn inmiddels opgepakt door de politie. Maandag werden 'twee Schie dammers, van 18 'èh 29 jaar, voorgeleid aan de Ttfficiir van justitie. Een derde verdachte, een 17-jari- ge Schiedammer, is maandag morgen aangehouden en inge sloten voor verhoof!" WATERWEG In Vlaar- dingen, Schiedam en Maas sluis is verheugd gereageerd op het door de paarse coalitie bereikte akkoord over een stadsprovincie Rotterdam. Burgemeester L. Stam (Vlaardingen) en burgemees ter R. Scheeres (Schiedam) tonen zich tevreden, al vinden beiden dat het wel eens tijd werd dat er duidelijkheid kwam. „Het heeft veel te lang geduurd", zegt Scheeres in een reactie. „De fut was er uit en de moed in de schoenen ge zonken. Er zijn vele momen ten geweest dat we dachten dat er niets meer van zou ko men. Nu kan eindelijk het wetgevingsproces op gang ko men." Loco-burgemeester L. Timmermans van Maassluis spreekt van 'een herkansing en een laatste kans om de problemen in de regio op te lossen'. In het kabinet is lang gediscus sieerd over de vorming van stadsprovincies om de grootste delijke problematiek adequaat aan te kunnen pakken. PvdA, VVD en D66 konden het niet eens worden. Uiteindelijk kwa men minister Dijkstal en staats secretaris Van de Vondervoort van Binnenlandse Zaken met het voorstel stadsprovincies te vor men in Rotterdam, Amsterdam en de regio Haaglanden. Hier voor was echter geen meerder heid te vinden in de Tweede Ka mer. Handdoek De beide bewindslieden wierpen vervolgens de handdoek in de ring en dwongen de regerings partijen vorige week zelf met een plan te komen. De fractiespecia listen waren er binnen 24 uur uit: stadsprovincies in Rotterdam en Eindhoven en-Tater eventueel Amsterdam. Den Haag dus niet, maar die gemeente wordt uitge breid met extra bouwlocaties en krijgt meer geld om het tekort van een miljard gulden aan te zuiveren. Het kabinet reageerde vrijdag tevreden op het bereikte compromis. Nu moet er op 1 januari 2000 een wet liggen die de stadspro vincie Rotterdam regelt. Dat moet een compacte stadsprovin cie worden, zonder de Hoeksche Waard. Burgemeester Stam van Vlaardingen gaat ervan uit dat dit binnen 2,5 jaar mogelijk moet zijn. Wel wijst hij erop dat er volgend jaar nog Tweede-Ka merverkiezingen worden gehou den. „Het paarse kabinet wil een consistent beleid, maar ik moet nog zien of dat na de verkiezin gen doorgaat", zegt ook Tim mermans, loco-burgemeester van Maassluis bij afwezigheid van mevrouw Sterkenburg. Timmermans en de gemeente raad vinden dat Maassluis een vitale gemeente moet blijven, in die zin dat het zelfstandig beslui ten kan nemen. „Wij vinden bij voorbeeld dat wij betaald parke ren in de toekomst niet door de stadsprovincie opgelegd mogen krijgen. Dat moeten wij zelf kun nen bepalen. Anders gaat een deel van onze autonomie verlo ren en heb je al snel de kat in de gordijnen." Kwartiermaker Aan het plan zitten dus nogal wat haken en ogen, al is volgens Scheeres de opdeling van Rot terdam 'een gepasseerd station'. „Rotterdam heeft al via het sys teem van deelgemeenten be voegdheden moeten afstaan en zal geen reden hebben om te juichen. Nu komt er een kwar tiermaker om de problemen in kaart te brengen en de wet voor te bereiden. Dat lijkt me geen gemakkelijke klus." Dat is Timmermans met hem eens. „Namen van een kwartier maker, die van buiten de regio moet komen, heb ik nog niet gehoord. Maar ik denk bijvoor beeld aan Bruins Slot, de voor malige burgemeester van Rid derkerk die nu in Apeldoorn zit. Hij zou in staat moeten zijn pro blemen op het gebied van econo mie en ruimtelijke ordening in kaart te brengen. Maassluis is blij dat deze stap is gezet en er groen licht is gekomen, maar het is nog geen kat in het bakkie", aldus Timmermans. SCHIEDAM Deze week worden de laatste woningen op geleverd van de drie woontorens De Watering aan de Dr. Schaep- manstraat in Nieuwland. Twee woontorens zijn verhuurd, één is verkocht. In totaal gaat het om 63 apparte menten. De Woningstichting Noordvest is er in geslaagd alle woningen nog voor de opleve ring te verhuren en te verkopen. De gemiddelde huurprijs voor deze luxe en ruime appartemen ten ligt, althans voor de WSN, vrij hoog met een gemiddelde van 1100,- per mqand. De ge middelde koopprijs lag rond de 200.000,-. Niet alleen huurders, maar ook kopers blijken vol doende vertrouwen te hebben om met een woningcorporatie zaken te doen. Met name de huurappartementen bleken inte ressant voor ouderen; de meer derheid van de nieuwe huurders is ouder dan 55 jaar. Daarnaast is een aantal appartementen (tij delijk) verhuurd aan bewoners van het St. Jacobs Gasthuis. Het project De Watering is het eerste project dat de Woning stichting Noordvest voor eigen risico heeft gerealiseerd en suc cesvol heeft afgerond. De drie woontorens zijn ruim een jaar geleden overgenomen van een projectontwikkelaar. Volgens de WSN heeft de stichting daarmee aangetoond bereid te zijn om ook in risicovolle situaties haar verantwoordelijkheid niet uit de weg te gaan. Het onderhavige project zou in eerste instantie door een projec- Nieuwe Haring bij Visshop Schiedam weer Kom snel de Hollandse Nieuwe bij ons proeven... tontwikkelaar worden ontwik keld. Toen deze de ontwikkeling niet aandurfde, heeft de Wo-' ningstichting Noordvest, op ver zoek van de gemeente, voor eigen risico en rekening de bouw ter hand genomen. N ieu wbou wpr o jecten Naast het nieuwbouwproject De Watering, heeft de Woningstich ting Noordvest geparticipeerd in twee andere risicodragende nieuwbouwprojecten in de na oorlogse wijk Nieuwland. Het gaat om 54 koopappartementen in woontoren De Hogendam (oplevering rond de zomer van 1997), dat samen met Bokx-pro- ject BV is ontwikkeld en 44 koopwoningen aan het Dr. Wi- bautplein (oplevering april 1997). Dit project is ontwikkeld samen met NBM-Amstelland Woningbouw West BV. Voor beide projecten was veel belang stelling, ruim voor de oplevering zijn alle woningen verkocht. Naast de koopwoningen bevat ten beide projecten ook huurwo- ningen. Deze zijn geheel voor risico van de Woningstichting Noordvest gebouwd en inmid dels ook verhuurd. Nu lopen de voorbereidingen voor twee andere nieuwbouw projecten, ook in de huur- en koopsector. Het betreft de twee de fase van het Dr. Wibautplein en het stadsvernieuwingsgebied Tweede Tuinsingel. Net zoals bij andere projecten geldt 'ook hier dat de WSN er alleen aan begint indien het ren dabele projecten zijn. Naar ver wachting starten beide nieuw bouwprojecten eind 1997. SCHIEDAM Het harmonie orkest van de christelijke mu ziekvereniging Harpe Davids verzorgt op zaterdag 31 mei een concert in het winkelcentrum Hof van Spaland. Dit orkest van circa vijftig personen brengt on der leiding van Cees Kramer een gevarieerd programma ten geho re aan het winkelend publiek, met onder andere 'Die Leichte Cavalerie' van Von Suppe, mu ziek uit de musical 'Miss Sai gon', een selectie van Queen-hits en het 'Instant Concert' van Walters. Tijdens het concert is bij de info- kraam de jubileum-cd te koop. Het concert begint om 13.00 uur en duurt (met een korte pauze) tot ongeveer 14.15 uur. AQUARELLEN IN SPALAND De aquarelgroep van ontmoetingscentrum De Werf exposeert de hele zomer in verzorgingshuis Spaland aan de Willem Andriessenlaan 2. Diverse kunstwerken van beginners en gevorderden kunnen in de recreatiezaal en de hal worden bewonderd en zijn ook te koop. De aquarelgroep maakt kleurrijke schilderijen en collages, er zijn zowel fantasievolle als realistische en meer abstracte werken. De groep aquarelleert in centrum De Werf. Belangstellenden zijn altijd welkom. >mig SCHIEDAM— Schiedam Zuid laat in de week van 26 tot en met 31 mei van zich horen met de opzoomeractie 'Daar mogen we trots op zijn!'. On der de motto's veilig, sportief, schoon, heel, groen en gezellig, hebben verschillende vereni gingen een programma samen gesteld waarin de hele wijk zich inzet voor een schone en fijne leefomgeving en pirobeert zo veel mogelijk geld in te zame len voor het goede doel: een kinderboerderij in de wijk. Op het programma staan on der andere een kinderrommel markt op het Wilhelminaplein op woensdag 28 mei tussen 14.00 en 16.00 uur, fietsen gra veren door de politie op don derdag 29 mei vfn <E00 tot 12.00 uur bij de Willibrordus- school, Jozefschool en OBS de Gorzen en op zaterdag 31 mei het Tweede Grote Gfoenelaan Ontbijt tussen fO.OO en 11.00 uur. Zaterdag van 20.00 tot 23.00 uur is de grote finale op podiumwagen Wilhelmina plein en in de tent aan de Dwarsstraat met optredens van onder andere Muziek school Annelies en Muziekcen trum 'Op Maat', prijsuitreikin gen, een karaoke- en playbac- kwedstrijd en groepen komen vertellen hoeveel geld ze heb ben opgehaald. Tussen 20.00 en 21.00 uur worden de stimu leringspremies wijkbeheerover- leg uitgerijkt. SCHIEDAM Het project Voorbeeldtuinen van de afdeling Groenvoorziening en Natuur heeft tijdens de uitreiking van de Gemeentelijke Natuurprijs op donderdag 22 mei in Culemborg een eervolle vermelding gekre gen. De Gemeentelijke Natuurprijs is een initiatief van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Dat wil met de jaar lijks uitgeschreven prijs gemeen ten stimuleren om meer aan na tuurontwikkeling te doen. In 1996 schreven zich dertig ge meenten in. Na een eerste selec tie bleven vier genomineerden over, waaronder Schiedam met het project Voorbeeldtuinen. Vorige week werd in Culemborg na een korte presentatie van de vier genomineerde gemeenten (Dordrecht, Nijmegen, Amster dam/Osdorp, Schiedam) de uit slag bekendgemaakt. Amsterda m/Osdorp won en kreeg een cheque ter waarde van 50.000 gulden uitgereikt. De gemeente Schiedam kreeg een eervolle ver melding. De Schiedamse inzen ding bestond uit het project Voorbeeldtuinen, verbonden aan voorlichtingscentrum 'De Groene Raat'. Hier kunnen mensen ideeën opdoen voor het inrichten van een natuurlijke tuin. Er zijn onder andere een akkertuin, geveltuinen, balkon- tuinen, een boerentuin en een ecologische moestuin. In 1997 en 1998 komen daar nog acht voor beeldtuinen bij, waaronder twee stadstuintjes, een watertuin, een faunatuin en een muurtuin. Be langstellenden kunnen op de na tuurlijk aangelegde Voorbeeld tuinen elke woensdag van 13.30 tot 16.30 en elke tweede zondag van de maand van 12.00 tot 16.00 uur terecht. De tuinen en de informatiebalie zijn te vinden aan de Harreweg 19, vlakbij dorp Kethel. Wie meer informatie wil over de Voorbeeldtuinen, kan tijdens kantooruren contact opnemen met de Afdeling Natuurontwik keling, tel. 2465521. SCHIEDAM - Een taxi heeft zaterdagnacht rond half twee fikse schade opgelopen door een boze man. Op de Koemarkt wilde de man een taxirit regelen voor een familielid, maar de taxichauffeur die hij aansprak was al bezet. Toen de chauffeur dit meedeelde, ontstak de man in woede en schopte hij diverse deuken in de taxi. Ook de spiegels van de wagen sneuvelden hierbij. De taxichauffeur heeft later aangifte gedaan op het politiebureau. De dader is niet aangehouden. Lange Haven WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener Arcade. BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Bij De Nieuwe Palmboom laten kinderen hun kunsten zien in het kindercircus. IQ ITO g {I De hele dag was het druk in de Schiedamse wateren. 'Nog geen kat in het bakkie door PETER BRAAD Burgemeester R. Scheeres is verheugd over de nieuwe ontwikkelingen rond de stadsprovincie: „Er zijn vele momenten geweest dat we dachten dat er niets meer van zou komen. Ook kunt u bij ons terecht voor: Verse vis, Gebakken vis, Gerookte vis, Vissnacks, Broodjes vis, K.ant-en-klare Ovenschotels, Party-service, Salades, Gourmetscbotels en Vishapjes Kom eens langs en laat u verwennen.. VISHANDEL Visshop Schiedam - Winkelcentrum Spaland - Hof van Spaland 65 - Schiedam telefoon 010-2470190 - fax 010-2470191 - Email: Visshop@freemail.nl AUe woningen van project De Watering zijn voor de oplevering al verhuurd en verkocht. U heeft bijna een tweede huisje met deze vurenhouten blokhut. Voor slechts fl. 999,- beschikt u over een ideale ruimte (binnenmaat 236 x 186 cm) waar u alle tuinspullen, fietsen en dergelijke kunt staUen. Het hout is van topkwaliteit, komt-uit Noord-Europa en is maar liefst 18 mm dik. 2 Afhaalprljs: PIJNACKER Rijskade la Tel. 015-3610000 999.- HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Zaterdag: vanaf 9.00 uur. Maandag: vanaf 10.00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3