Wijkservicepunten feestelijk geopend Opsporing verzocht Veilig naar buiten op Straatspeeldag 4 juni 1997 Vraagtekens bij verkoop van gestolen fietsen door politie Schiespoor op braderie Informatie over borstvoeding Voor Centrummanagement is 1998 het jaar van de waarheid Brandstichters aangehouden Sporten voor De Walvisch Infoschuur in eendenkooi Het Nieuwe Stadsblad Lunchconcert in museum UW PLANTEN, UW GEVOEL Ontwerp Aanleg Onderhoud HET. NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM DONDERDAG 29 MEI 1997 22-1475 SCHIEDAM Op een tweetal locaties zijn dinsdagmiddag wijkservicepunten opengesteld. In Oost aan de Franklinstraat lla verrichtte wethouder A. Wiegman die handeling en in Nieuwland gaf wethouder A. Reijnhout het startsein. Eerder die middag had burge meester R. Scheeres het belang van de wijkserviceteams nog ëens onderstreept in het Prove- niershuys. In de aanwezigheid van omwo nenden namen daarna de wet houders de openingshandeling voor hun rekening. De bedoe ling van de wijkservicepunten is dat van hieruit de wijk beter wordt bediend wat betreft toe zicht en veiligheid. Het gaat om een samenwer kingsverband tussen gemeente, politie en ONS. Via deze opzet worden langdurig werklozen ingezet als veiligheid sassistent of onderhoudsmede werker. In Oost werd tijdens de opening meteen een feestje gebouwcf, met ijs en een borreltje. SCHIEDAM De politie heeft dinsdagavond laat zes jongens uit Vlaardingen en Schiedam, al len 16 jaar, aangehouden, nadat zij in een pand aan de Water wegstraat in Schiedam brand hadden gesticht. De brand werd opgemerkt door surveillerende agenten, die vervolgens de brandweer waarschuwden. On derzoek wees uit dat het vuur op twee plaatsen was aangestoken. De daders konden even later in de omgeving worden aangehou den, waarna ze voor verhoor werden ingesloten. SCHIEDAM Het Preventie Centrum Schiedam organiseert volgende week een serie activitei ten ten behoeve van haar 'over buurman', de door brand ver woeste Molen De Walvisch. „We worden iedere dag gecon fronteerd met een molen, die ei genlijk geen molen meer is", zegt vestigingsmanager Aiko Haak. Maandag 2 juni, tussen 17.00 en 20.30 uur, wordt een inloopa vond gehouden, waarbij ieder een kan deelnemen aan een fit gezondheidstest. Deelname kost een gulden. Dinsdag 3 juni wordt van 10.00 tot 12.00 uur een fitheidsochtend voor 55-plussers gehouden, kos ten eveneens een gulden. Woens dagavond 4 en donderdagavond 5 juni vinden speciale Walvisch- uren voor leden plaats. De op brengst van alle activiteiten komt ten goede aan de opbouw van de molen. Het Preventie Centrum Schie dam is gevestigd aan de Nieuwe Haven 245. WATERWEG Leerlingen van groep 7 van de Vlaardingse basisschool De Ark verrichten zaterdag 31 mei om 10 uur de officiële opening van de infor- matieschuur in de eendenkooi 'Aalkeetbuiten'. De schuur dient voortaan als startpunt voor ex cursies door de eendenkooi. Na de opening zijn zowel de infor- matieschuur als de oude eenden kooi voor het publiek geopend. Hiervoor worden de gehele dag excursies onder leiding van een gids gehouden. In de informatie- schuur wordt om 11.30 en om 14.30 uur een film van Evert Boeve over het werk van een kooiker en zijn kooikershondje vertoond. Ook worden video films gedraaid over natuurbe heer doort Natuurmonumenten. In de informatieschuur is boven dien een expositie over de een denkooi ingericht. De open dag duurt tot 17 uur. De eendenkooi Aalkeetbuiten ligt aan de paral lelweg langs de A20, tussen Vlaardingen en Maasland. 1.300.000 (010) 4.699.911 (010) 4.699.444 (010) 4.699.611 SCHIEDAM De spade moet snel de grond in. Dat is de boodschap die het Cen trummanagement heeft voor het college van B&W. Aanlei ding vormt de eindrapportage van BRO Adviseurs, waarin het economisch functioneren van de Schiedamse binnenstad wordt bekeken. Een voortva rende aanpak van een aantal projecten is volgens het Cen trummanagement onontbeer lijk. Want: „Klaarblijkelijk is de aantrekkingskracht die het centrum van Schiedam op de consument uitoefent nog steeds te gering." In grote lijnen onderschrijft het Centrummanagement de conclu sies van het BRO-rapport. Zo ook de visie om het Broersveld tot hoofdwinkelas om te vor men. Alleen vindt men niet dat andere delen van de binnenstad hiervan de dupe mogen worden. Met name wordt dan het noor delijke deel van de Hoogstraat bedoeld (van Stedelijk Museum tot oude stadhuis). „De Hoog straat moet in zijn geheel een winkelstraat blijven en geen aan looproute, zoals BRO Adviseurs voorstelt." Leegstand Ook is het Centrummanagement niet tevreden over de plannen die het gemeentebestuur heeft om op een aantal locaties (zoals Spinhuispad en Buitenhaven- SCHIEDAM 'Veilig buiten spelen', dat is het thema van de achtste Nationale Straatspeel dag die op woensdag 4 juni wordt gehouden. Op deze dag gaan landelijk meer dan 1200 straten dicht voor het verkeer en krijgen kinderen alle ruimte. De stichting Kinderen Voorrang organiseert de Nationale Straat speeldag met ouders, scholen en buurtgroepen in het hele land. Er wordt dan met name aan dacht gevraagd voor verkeerson- veilige omstandigheden in de woonomgeving, die veranderd moeten worden in kindvriende lijke situaties. In Schiedam wordt de Nationale Straatspeel dag op verschillende locaties door negen organisaties opgezet: Bewonersvereniging Schiedam West, Buurtpost Fulton. Klub- huis Zuid, Wijkcentrum De Er ker. Bewonersvereniging Nieuw land, WE Hollandia, Wijkvere- niging Tuindorp en Stichting De Blauwe Brug. Vooral De Blauwe Brug pakt flink uit op woensdag 4 juni. Om 12.30 wordt er verzameld bij het wijkcentrum in Noord, waarna de kinderen richting J. Strauss- weg) nieuwe winkelruimtes te ontwikkelen. „Uitvoering van die plannen zal leiden tot een verdere toename van de leeg stand. Dat mag niet gebeuren!" Het grootste probleem dat BRO Adviseurs signaleert, onder schrijft het Centrummanage ment wel: tegelijkertijd een te lage koopkrachtbinding met de Schiedamse bevolking en een te geringe toename van nieuwe consumenten. „Het is de laatste jaren wel iets verbeterd, maar plein en Mozartlaan/Borodin- laan vertrekken. Daar wordt vanaf 13.15 uur actie gevoerd tegen het oprukkende autover keer. Om 14 uur beginnen de minder dan we hadden ver wacht", zegt voorzitter Chr. Coppens van het Centrummana gement. „Wij zijn van mening dat dit probleem maar op één manier kan worden opgelost, namelijk door het snel uitvoeren van de projecten die cruciaal zijn voor het beeld van de binnen stad en daarmee de aantrek kingskracht van het centrum." Het gaat om de volgende projec ten: 1bebouwing van de Otter- buurt (Hemaplein), met een klei- kinderspelen op het Strauss- plein. die tot 16 uur duren. Daarna krijgen de deelnemers een versnapering plus een certifi caat. ne winkelvoorziening van circa 600 vierkante meter, gesitueerd tegenover het Broersveld; 2. in vulling van het Gat van Bolmers (halverwege het Broersveld); 3. herinrichting van de Grote Om loop, met duidelijk fases; 4. her inrichting Grote Markt. Concurrentie Gezien de concurrentie uit de regio (bijvoorbeeld het centrum van Rotterdam en Vlaardingen) INGEZONDEN BRIEF Goed dat de politie er is, of dat die pet ons allemaal past. Nou vergeet het maar, bij de huidige werkwijze van het korps zet ik de nodige vraag tekens. Nadat bij ons voor de zoveelste maal een fiets was gejat, en wij als gehoor zame burgers dit hadden gemeld bij het politiebureau (alwaar keurig een verbaal werd opgemaakt), togen wij naar huis in afwachting van een op roep in Het Nieuwe Stadsblad over de fietskijkdag. Op een bepaalde datum, ja hoor, konden we komen kijken. Helaas weinig pret, want onze stalen mon sters waren er niet bij. De vorige keer konden we een keuze maken uit het daar tentoongestelde. Helaas ging dit deze keer niet door; één of SCHIEDAM Het lunch concert in de aula van het Stedelijk Museum wordt op woensdag 4 juni verzorgd door pianist Wim Voogd. Voogd studeerde aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. In 1993 be haalde hij het diploma Uit voerend Musicus Orgel. Van 1993 tot 1996 studeerde hij piano aan het Rotterdamse Conservatorium. Als pianist begeleidt hij vocale solisten en verleent medewerking aan koorconcerten. Het pro gramma bestaat uit een sona te van Mozart (KV 282) en de Klavierstucke opus 118 van Brahms. Het concert wordt georganiseerd door de Vrienden van het Museum en begint om 12.30 uur (tot 13 uur). Toegang tot het mu seum en concert is gratis. In julie en augustus zijn er geen lunchconcerten. Het eerst volgende concert wordt gege ven op 3 september. wil het Centrummanagement dat er snel wordt gehandeld door de gemeente. „Uit allerlei onderzoeken blijkt dat de consu ment bij het winkelen gezellig heid, uitstraling en kwaliteit zeer op prijs stelt. Treft men dat aan, dan komt men terug. Treft men dit niet of onvoldoende aan, dan komt men één keer maar nooit weer." Het Centrummanage ment is van mening dat Schie dam op dit moment nog onvol doende te bieden heeft. „Omdat de concurentie tussen de winkel centra in de regio moordend is, gaat met langer praten kostbare tijd verloren. Als de consumen tengulden eenmaal verdeeld is, is het zeer moeilijk hem weer terug te halen. Schiedam kan en mag zich dat niet permitteren. Kort om: rond dit jaar de lopende discussies over het centrum af en bereid de uitvoering voor. Vanaf 1 januari 1998 kunnen de spaden dan daadwerkelijk de grond in." De hoofdverantwoordelijkheid wat de invulling van de binnen stad betreft ligt volgens het Cen trummanagement bij de lokale overheid. „Maar men kan ervan op aan dat wij van onze kant er alles aan zullen doen om onder nemers van de binnenstad tot investeringen en activiteiten aan te zetten. De uitvoering van het gevel- en puienproject evenals de nu lopende schildersactie zijn voorbeelden hiervan", aldus Coppens. Het Centrummanage ment zal de komende de politie ke partijen opzoeken om steun te verwerven voor deze visie. ander intellect schijnt uitgevonden te hebben dat als je de fietsen in één keer verkoopt aan een scharrelaar je op die manier lekker gauw van de rotzooi af bent. Zo kan je snel nieuwe verbaaltjes gaan schrijven en ben je lekker bezig. U begrijpt misschien wel dat uw politie)petje mij niet past. Mis-, schien is het beter als u de petjes wat zichtbaarder zou gaan dragen, zodat een fietsendief zich wel tweemaal zou bedenken om te leven op kosten van een ander. Als het echt zo kostbaar is om zoiets te bemannen, vraag dan een aantal ouderen of zij geen animo hebben deze taak op zich te nemen. Een stad waar zo'n vergrijzing is, moet toch wel een paar mensen bijeen kunnen brengen om dat op poten te zetten. Corn. v.d. Geer, Schiedam SCHIEDAM Vrouwen wil len doorgaans hun kind graag borstvoeding geven. Omdat dit zowel tijdens de zwangerschap als na de geboorte veel vragen kan oproepen organiseert de Vereniging Borstvoeding Na tuurlijk een reeks van vier infor matieavonden. Aan de hand van informatiemateriaal wordt dan gepraat over alle zaken die van belang zijn voor het goed op gang komen en het welslagen van de borstvoeding. De meeste problemen ontstaan in de eerste weken na de geboor te van de baby. Echter, een goe de voorbereiding kan veel moei lijkheden voorkomen. Aan de orde komen onder andere het op de juiste manier aanleggen van de baby, het voorkomen van te pelproblemen en het al dan niet voeden op verzoek/schema. Ook is er volop gelegenheid voor allerlei vragen, voor het uitwis selen van ervaringen en voor het inkijken (en eventueel aanschaf fen) van foldermateriaal van de Vereniging Borstvoeding Na tuurlijk. De informatieavonden zijn bestemd voor aanstaande en voedende moeders en andere be langstellenden. Ook partners zijn welkom. Deelname kost 10- voor vier bijeenkomsten. Men hoeft geen lid te zijn/wor den van de Vereniging Borstvoe ding Natuurlijk. De informatie avonden vinden plaats op 5 juni, 12 juni, 26 juni en 3 juli (steeds donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur). Opgeven voor de avonden kan tot dinsdag 3 juni bij Linda van Scheijndel, tel. 010-4700860. Sheila SCHIEDAM Bij Hargahoeve is woensdag 7 mei een Golden Retriever binnengebracht. Ze was gevonden op de Dr. Schaep- mansingel. Een paar dagen later kreeg het dierentehuis een brief van de eigenaar, waarin stond dat de hond Sheila heet en 2Vi jaar oud is en dat deze 'dierenliefhebber' het dier niet meer terug wil. Medewerkers van Hargahoeve vinden het geen stijl om een hond zo weg te doen en is dan ook op zoek naar de eigenaar. Mensen die Sheila herkennen en weten waar ze thuishoort, wordt verzocht contact op te nemen met Hargahoeve. Alle informatie wordt vertrouwelijk behandeld. Robbie en Bruno zijn twee kruising Poedels. Bruno is een blonde, gecastreerde reu. Robbie is zwart-wit en ook een reu. Deze broertjes zijn acht jaar. Ze kunnen hooguit een uurtje alleen thuis zijn. Ze zijn niet echt gewend aan kleine kinderen, maar buiten doen ze er wel lief tegen. Autorijden is ook geen probleem. Robbie en Bruno zijn twee leuke, vrolijke hondjes en ze houden van een beetje lol trappen. Ze worden alleen samen geplaatst. Dierentehuis Hargahoeve (Sportlaan 2) is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur, tel. 4714151. sm Bruno en Robbie LEZING OVER HOOFDPIJN Het Holy ziekenhuis in Vlaardin gen organiseert donderdag 5 juni een informatie-avond, getiteld 'Hoofdpijn de baas'. Neuroloog Jan Driesen gaat aan de hand van dia's en een videofilm in op dit zeer veel voorkomende ongemak. Hij vertelt over oorzaken, de verschillende vormen van migraine, bijver schijnselen en behandeling. De informatie-avond over hoofdpijn begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Wel dient men zich vantevoren aan te melden bij het Patiënten Service Buro van het Holy ziekenhuis, telefoon 4742222, toestel 630. Nieuw!! Op veler verzoek. van UW tuin, terras en serre commercieel-educatief-recreatitf Onze specialiteit: Wij werken vooral met bijzondere Nederlandse en Medit- terane gebruiks- en siergewassen, en maken de sfeer die u wenst: van Indisch tot Spaans, van Grieks tot Mexicaans. En nog eetbaar ook! Ook op hydrocultuur. Vraag vrijblijvend nadere informatie of kom eens langs in onze kwekerij en winkel. Wij garanderen u goede service en begeleiding. XOTUS, Middelweg 1, 2616 LV Delft. Tel. 015-2146667 A13, afslag Delft Noord/Nootdorp, richting Nootdorp vol gen en na 1 km rechtsaf, of vanuit Nootdorp over de Bras serskade richting Delft, voor het sportpark linksaf. SCHIEDAM Op de braderie van de manifestatie 'Daar mogen we trots op zijn' (Groenelaan) die wordt georganiseerd door de bewonersvereniging van Schiedam-Zuid. is ook Schiespoor te vinden. Bij het kraampje van de modelspoorvereniging kan men zelf een trein laten rijden op een rangeerbaan. Dit kost 2,50, een bedrag dat is bestemd voor het goede doel: het Kinderboerderijtje De Gorzen. Ook geeft Schiespoor demonstraties hoe boompjes en muurtjes voor de modelbaan worden gemaakt en kan men wagonnetjes en locomotiefjes kopen. DE AANHANGER WINT In de Oude Haven in Vlaardingen vinden zaterdag 7 juni opnamen plaats van het populaire TROS- televisieprogramma 'Te Land, ter Zee en in de Lucht'. Het gaat hierbij om het onderdeel 'De Aanhanger Wint'. De deelnemers moeten proberen met twee zelfgemaakte voertuigen op wielen, star tend vanaf een helling, het wedstrijdtraject boven water zo snel mogelijk af te leggen. Het achterste voertuig moet als een aanhanger aan het voorste voertuig zijn vastgekoppeld. Na de helling splitst het traject zich in tweeën en moeten de beide voertuigen worden losge koppeld. Ieder voertuig moet dan over een eigen traject naar de finish rijden. Inmiddels hebben zich enkele tientallen deelnemers aange meld, onder wie Rob de Graaf uit Vlaardingen, Stefan Walthie uit Schiedam en Floor Verboom namens de vrijwillige brandweer in Maassluis. Er is echter nog plaats voor meer deelnemers. Voor aanmelding kan men een briefkaart sturen aan: Rene Stokvis Pro- dukties BV, t.a.v. 'Te Land, ter Zee en in de Lucht', Postbus 35, 1251 MA Laren. Voor informatie kan men bellen met Petra Zoon of Pauline Zijlstra, telefoon 035-5395000. 3 b t Wethouder Wiegman nam de opening voor zijn rekening in Oost. Namens de bewonersvereningen was M. Monté aanwezig- In de visie van het Centrummanagement moet de Grote Markt uitgroeien tot een van de speerpunten van het centrum. WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 37 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen BV, Prins Hendrikkade 12 - 16, 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé (010) 4.715.104 E.H. den Breejen, tel privé (06) 53327149 Districtverkoopleider: C. Vijfvinkel, tel. privé (010) 4.341.702 Accountmanagement: N. de Poorter, tel. privé: (070) 3.282.694 REDACTIE: Bram Wesdorp, Marjanneke Slinger en Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Sijthoff Weekbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener Arcade. BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Bestedingen in binnenstad nog steeds achter bij verwachtingen f'fS.

Het Nieuwe Stadsblad | 1997 | | pagina 3